PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacz lamp studyjnych w D50



Pershing
11-02-2007, 13:39
Pytanie jak w temacie. Ponieważ D50 nie ma gniazda synchro, a zakładam że nie chcę używać do wyzwalania lamp studyjnych lampy wbudowanej jakie jest najtańsze a zarazem najlepsze rozwiązanie Waszym zdaniem.

Jacek_Z
11-02-2007, 14:01
-kostka w sanki z wyprowadzonym kablem
-promiennik IR (około 100 zł)
-nadajnik radiowy (z odbiornikiem - około 150-180 zł)

Pershing
11-02-2007, 14:12
Dzięki Jacku za odpowiedź. Myślę, że to rozwiązanie z podczerwienią będzie wygodniejsze bo jak siebie znam to z kablami mógłbym mieć niezły bigos, bo jak zaczynam focić to zapominam o wszystkim i mógłbym się wkomponowć w taki kabelek a dalej to lepiej nie myśleć:) . Rozumiem, że z tym promiennikiem zadziała każda lampa z wbudowaną fotocelą.

Jacek_Z
11-02-2007, 14:25
Rozumiem, że z tym promiennikiem zadziała każda lampa z wbudowaną fotocelą.
Tak.
sa promienniki IR zrobione na lampkach błyskowych z filtrem IR, a sa też takie zrobione na diodach.
Ja mam tem pierwszy i sobie chwalę. Nie widzę żadnych czerwonych punktów na fotografowanym nawet błyszczącym obiekcie, co się podobno trafia gdy się pracuje na tych opartych na diodach (na otwartych przysłonach)

Pershing
11-02-2007, 14:43
Znalazłem przed chwilą na allegro coś takiego:
http://www.allegro.pl/item164650495_bezprzewodowy_podczerwien_wyzwalacz_ lamp_blysk.html
Czy to będzie dobre?

Jacek_Z
11-02-2007, 15:17
chyba dobre. w razie gdyby "mocno" świeciło czerwonym mozna odchylić palnik w górę.
wygląda OK, ale nie miałem takiego w ręce.