Zobacz pełną wersję : Galeria bez mozliwosci sciagniecia plikow - zna ktos?
marszull
08-09-2011, 22:17
ale z mozliwoscia wyswietlenia nazw.
potrzebuje na szybko postawic taka galerie zeby klient mogl sobie przejrzec zdjecia
i wybrac pare do obrobki, podajac mi nazwy
Czy ktos zna jaki taki darmowy albo niedrogi skrypt, ktory by mi to zalatwil?
ewentualnie jakies demo, bo bardzo rzadko bede z tego korzystal, jesli nie tylko ten jeden raz
tylko musi byc w miare prosty w obsludze, bo ja raczej takich rzeczy za bardzo nie ogarniam
Nie ma takiej mozliwosc. Moze we flashu, ale co za problem zrobic Print Screen? To jest typowy problem internetu: jak zabezpieczyc zdjecia lub kod zrodlowy html. Nie da sie
marszull
08-09-2011, 22:27
ale to nie musi byc nic skomplikowanego tylko po prosru zeby sie nie dawalo w bardzo prosty sposob zapisac zdjec
http://forum.creamsoft.com.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=82
ale to nie musi byc nic skomplikowanego
Nawet coś skomplikowanego nie istnieje w tym temacie...
jAlbum, wejdź na moją stronę i spróbuj w prosty i łatwy sposób zapisać fotosa. PrintScreen działa, ale z prostych metod tylko on.
jAlbum, wejdź na moją stronę i spróbuj w prosty i łatwy sposób zapisać fotosa. PrintScreen działa, ale z prostych metod tylko on.
To chyba cos ci nie bangla bo kazde zdjecie mozna zapisac bez zadnego problemu. wystarczy na nim prawym myszy kliknac i wybrac "zapisz grafike/obraz jako..."
Jezeli masz lightrooma to wejdz na zakladke WEB, tam tworzysz galerie. ja uzywam simpleviewer.
wyglada to mniej wiecej tak: http://www.furious.pl/galeria/motorshow2011/ u mnie mozna zapisywac fotki, ale jak przy tworzeniu galerii odznaczysz opcje allow right-click to open photos to nie bedzie mozliwosci, zeby to zdjecie sobie zapisac. Pozatym proponuje na kazdej focie walnac duzy znak wodny jakos centralnie.
To chyba cos ci nie bangla bo kazde zdjecie mozna zapisac bez zadnego problemu. wystarczy na nim prawym myszy kliknac i wybrac "zapisz grafike/obraz jako..."
Potwierdzam. :)
To chyba cos ci nie bangla bo kazde zdjecie mozna zapisac bez zadnego problemu. wystarczy na nim prawym myszy kliknac i wybrac "zapisz grafike/obraz jako..."
Mnie to tam szczerze powiedziawszy wisi czy się da czy nie, ale u mnie zarówno FF jak i Opera nie umożliwiają takiej operacji. Odkryłem to przypadkiem, jak kiedyś chciałem wkleić zdjęcie kopiując adres obrazka.
W sposób jaki opisałeś mogę zapisać miniaturkę, ale nie duże zdjęcie.
Mnie to tam szczerze powiedziawszy wisi czy się da czy nie, ale u mnie zarówno FF jak i Opera nie umożliwiają takiej operacji. Odkryłem to przypadkiem, jak kiedyś chciałem wkleić zdjęcie kopiując adres obrazka.
W sposób jaki opisałeś mogę zapisać miniaturkę, ale nie duże zdjęcie.
W FF prawoklik poza zdjęciem, pokaż informacje o stronie, w mediach wybieram sobie zdjęcie i zapisuję całą dużą fotkę z twojej strony. ;)
jAlbum, wejdź na moją stronę i spróbuj w prosty i łatwy sposób zapisać fotosa. PrintScreen działa, ale z prostych metod tylko on.
W jak latwy? Bo ja najezdzam na zdjecie, klikam prawy klawisz myszy i "Save Image to the Desktop" i jest na Desktopie. Sa latwiejsze?
marszull
08-09-2011, 23:02
sciagnalem sobie przez ciekawosc ten jalbum ale nie za bardzo wiem gdzie mam ustawic zablokowanie zapisywania zdjec
przetestuje jeszcze LR i jelsi to tak dziala jak w opisie qualina, to pewnie z tego skorzystam
w sumie to zapomnialem ze LR ma mozliwosc tworzenia galerii, bo nie korzystam z tego
bardzo dziekuje za wskazowki
W jak latwy? Bo ja najezdzam na zdjecie, klikam prawy klawisz myszy i "Save Image to the Desktop" i jest na Desktopie. Sa latwiejsze?
W jakiej przeglądarce? Nie będę przecież wrzucał zrzutów ekranu od siebie pokazujących menu kontekstowe. W jakiś wcześniejszych wersjach jAlbum prawoklik działał normalnie, potem przestał. Międzyczasie zmieniłem kompa, więc to nie tylko, że się u mnie tak zrobiło.
W FF prawoklik poza zdjęciem, pokaż informacje o stronie, w mediach wybieram sobie zdjęcie i zapisuję całą dużą fotkę z twojej strony. ;)
O! Tej metody nie znałem, ale ja FF używam tylko jak mi coś w Operze nie działa. Dzięki. :)
Zatem myliłem się co do tego, że się nie da. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nie będę kruszył kopii o to, że jAlbum jakiś super bezpieczny jest, jak pisałem wcześniej mnie to jest obojętne. Zresztą obchodzę to w inny dość prymitywny sposób, lekko modyfikując adres strony, tak, że mam adres obrazka. W moich dwóch przeglądarkach inaczej się nie da, więc naiwnie myślałem, że we wszystkich tak jest. ;)
Motorniczy
09-09-2011, 00:26
Jest cos takiego, nazywa sie ZenPhoto - to darmowa galeriaz mozliwoscia modyfikacji na maxa. W opcje administratora wchodzisz z poziomu przegladarki bezposrednio na stronie internetowej, ktora powiedzmy masz. Tam jest masa opcji i tutaj wlasnie najwazniejsza ta , o ktora pewnie Ci chodzi. Mianowicie : ogladamy zdjecie i chcemy je zapisac na dysku - klikamy na nie lewym myszy ale otworzy sie nam podstrona z polem login i haslo, czyli bez tego nie zapiszesz nic a nic a druga opcja to: mozna zrobic tak aby obraz pojawial sie powiekszony na podstronie ale wtedy mozna ustawic znak wodny o ksztalcie i wielkosci dowolnej. i to wszystko w pelnym panelu admina za free.. :) Pozdro
PS . a nie lepiej i szybciej zrobic stykowke w PSie i wyslac emailem ?
marszull
09-09-2011, 00:38
zerkne sobie na te zen
i dzieki za PS ;)
jakos o tym teraz zupelnie o tym nie pomyslalem
a przeciez wczesniej uzywalem takiego sposobu ;) (stykowka w pdfie)
Motorniczy
09-09-2011, 02:45
zerkne sobie na te zen
i dzieki za PS ;)
jakos o tym teraz zupelnie o tym nie pomyslalem
a przeciez wczesniej uzywalem takiego sposobu ;) (stykowka w pdfie)
Tylko nie zapomnij o wadze tego PDFa ;)
simpleviewer ;)
Dokładnie tak. Podobnie jak reszta galerii robionych we flashu. Tam opcja "zapisz obrazek" pod PPM nie działa. Pozostaje robienie printscreena, kadrowanie, itd.
A czy Jalbum nie ma takiej opcji, poza tym mozesz walnac wielki watermark w jalbumie i klient sobie juz moze sciagac co chce.....szybko, darmowo i sprawnie.
Nie jestem na 100% pewien, ale chyba w opcjach W jalbumie jest do zaptaszkowania taka opcja blokowania prawego klawisza;) Aaaaaa strona stronygratis.pl czy jakos, darmowe stronki z reklamami i z koncowka adresu pl.tl maja na 100% opcje blokady prawego klawisza;)
jAlbum, wejdź na moją stronę i spróbuj w prosty i łatwy sposób zapisać fotosa. PrintScreen działa, ale z prostych metod tylko on.
http://tomzych.com/11_08_14_noc/11_08_05_acros100_005.jpg
http://tomzych.com/11_08_14_noc/11_08_05_acros100_023.jpg
Jakoś nie widzę żadnego zabezpieczenia no ale może się mylę ;)
Edit : raczej się nie mylę :)
http://tomzych.com/11_08_14_noc/11_08_05_acros100_015.jpg
simpleviewer ;)
ale o co chodzi z tym simpleviewer ?
ale o co chodzi z tym simpleviewer ?
http://www.simpleviewer.net/products/
i tak skończy się na znakach wodnych
adolfik9501
09-09-2011, 09:16
Do FF można również zastosować wtyczkę https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/righttoclick/ by odblokować prawy klawisz myszy.
i tak skończy się na znakach wodnych
E tam - z mojego zdjęcia z Mrągowa nagle zniknęła baba: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=264462466911838&set=t.100000442603369&type=1&theater
;)
E tam - z mojego zdjęcia z Mrągowa nagle zniknęła baba: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=264462466911838&set=t.100000442603369&type=1&theater
;)
Niestety, ale nie udostepniasz wszystkim swojego konta;)
miron19j
09-09-2011, 09:50
widzialem kiedys taka galerie: obrazki byly jakby za taka sinofioletowa mgla. Po najechaniu myszka na zdjecie, mgla znikala i mozna bylo ogladac normalne kolory. Po zapisaniu zdjecia na dysk, bylo ono caly czas za ta mgla.
Niestety nie pamietam adresu, bo zdjecia byly takie sobie. :-)
Niestety, ale nie udostepniasz wszystkim swojego konta;)
Może dlatego, że to nie moje konto? ;)
Może dlatego, że to nie moje konto? ;)
Moze!;)
Najskuteczniejszy jest jednak znak wodny. Taki delikatny, półprzezroczysty bardzo, ale na środku zdjęcia :-)
Dzięki temu możesz galeryjkę dla klienta zrobić w czymkolwiek (choćby z samego PS-a), szybko, skutecznie i bez kombinacji.
Auto Viewer.
Ja czesto robie galerie na szybko w joomli z wykorzystaniem skina Auto Viewer. Z tego co pamietam nie ma mozliwosci zapisania zdjecia ale glowy sobie uciac nie dam
Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
2pompony
09-09-2011, 13:35
Bolesna prawda jest taka, że jak ktoś widzi obrazek u sibei na ekranie, to już go ma, i żadne zabezpieczenia już nic nie dadzą. Inna sprawa, że trzeba wiedzieć gdzie szukać (pomagają tagi no-cache i podobne), ale jeśli ktoś ma jakieś choćby małe obycie, to sobie znajdzie na dysku i wydłubie to zdjęćie.
Można też próbować zniechęcać, jeśli ktoś ciekaw, niech sobie zapisze na dysku (i obejrzy zapisane) zdjęćie spod tego adresu: http://www.tere-fere.cba.pl/zdjecie.htm. W końcu się uda, ale może ktoś uzna, że za dużo zachodu.
Bolesna prawda jest taka, że jak ktoś widzi obrazek u sibei na ekranie, to już go ma, i żadne zabezpieczenia już nic nie dadzą. Inna sprawa, że trzeba wiedzieć gdzie szukać (pomagają tagi no-cache i podobne), ale jeśli ktoś ma jakieś choćby małe obycie, to sobie znajdzie na dysku i wydłubie to zdjęćie.
Można też próbować zniechęcać, jeśli ktoś ciekaw, niech sobie zapisze na dysku (i obejrzy zapisane) zdjęćie spod tego adresu: http://www.tere-fere.cba.pl/zdjecie.htm. W końcu się uda, ale może ktoś uzna, że za dużo zachodu.
No niestety 10s roboty: http://www.tere-fere.cba.pl/zdjecie.jpg
No niestety 10s roboty: http://www.tere-fere.cba.pl/zdjecie.jpg
Wniosek???
Znakol wodny przez srodek!
Wydaje mi się, że podpis zdjęcia jest wystarczający bo można kombinować w nieskończoność a i tak jak ktoś ma ukraść to ukradnie. Nawet zwykłym printscreenem.
2pompony
09-09-2011, 14:47
He he, podałeś link do zdjęcia - nawet mniej niż 10 sekund, bo cała strona ma 4 linijki. Nie chodziło mi o to. Chodziło o to, że tzw. ZU (zwykłemu userowi) nie będzie się chciało szukać z kodzie strony, liczącym np. 300 linii jednego źródła, zwłaszcza, jak nie będzie się nazywało 'zdjecie'.
Chodziło o to, że metodami bez dłubania w kodzie, typu kliknij prawym, lewym, środkowym, wybierz zapisz - tego nie zrobi. To znaczy niby zrobi, ale się zdziwi, jak zobaczy co zrobił. Na tym polega zniechęcanie.
Ale, jak powiedziałem na początku - jeśli ktoś widzi obrazek na ekranie, to tak naprawdę już jest 'po ptokach'.
He he, podałeś link do zdjęcia - nawet mniej niż 10 sekund, bo cała strona ma 4 linijki. Nie chodziło mi o to. Chodziło o to, że tzw. ZU (zwykłemu userowi) nie będzie się chciało szukać z kodzie strony, liczącym np. 300 linii jednego źródła, zwłaszcza, jak nie będzie się nazywało 'zdjecie'.
Chodziło o to, że metodami bez dłubania w kodzie, typu kliknij prawym, lewym, środkowym, wybierz zapisz - tego nie zrobi. To znaczy niby zrobi, ale się zdziwi, jak zobaczy co zrobił. Na tym polega zniechęcanie.
Ale, jak powiedziałem na początku - jeśli ktoś widzi obrazek na ekranie, to tak naprawdę już jest 'po ptokach'.
Tu nawet nie chodzi o źródło bo można i tak a można też za pomocą wtyczek do przeglądarek, które z automatu robią liste plików, w tym .jpg/gif/png/ etc. W Firefoxie chyba takie coś było już na gotowo jak dobrze pamiętam.
Władca Pixeli
09-09-2011, 15:09
Bolesna prawda jest taka, że jak ktoś widzi obrazek u sibei na ekranie, to już go ma, i żadne zabezpieczenia już nic nie dadzą. Inna sprawa, że trzeba wiedzieć gdzie szukać (pomagają tagi no-cache i podobne), ale jeśli ktoś ma jakieś choćby małe obycie, to sobie znajdzie na dysku i wydłubie to zdjęćie.
Można też próbować zniechęcać, jeśli ktoś ciekaw, niech sobie zapisze na dysku (i obejrzy zapisane) zdjęćie spod tego adresu: http://www.tere-fere.cba.pl/zdjecie.htm. W końcu się uda, ale może ktoś uzna, że za dużo zachodu.
Po co szukać po całym dysku. Wystarczy z przeglądarce zrobić: File / Save Page As... i już masz w dowolnym katalogu :mrgreen:
2pompony
09-09-2011, 15:51
Napisałem też o tagach no-cache i no-save - jak ktoś wie, jak działają, zniechęci jeszcze bardziej. :)
Ale z drugiej strony dawniej jeszcze webmaster ogarniał ilość agentów: za moich czasów wystarczyło sprawdzić z 6-7 i tyle; dzisiaj już nie wiem, ile ich jest, pewnie po kilka na każdą platformę, a każda z innym DOM i co za tym idzie z innym zachowaniem...
No niestety 10s roboty: http://www.tere-fere.cba.pl/zdjecie.jpg
w CHrome'ie wystarczy kliknac na fote i dac "save image as..." :)
2pompony
09-09-2011, 21:24
A zobaczyłeś co się zapisało? :) Bo w każdym wystarczy, tylko potem trzeba zobaczyć co się zapisało... a to będzie pewna niespodzianka.
w CHrome'ie wystarczy kliknac na fote i dac "save image as..." :)
W lisku również
A zobaczyłeś co się zapisało? :) Bo w każdym wystarczy, tylko potem trzeba zobaczyć co się zapisało... a to będzie pewna niespodzianka.
I żadnej niespodzianki nie ma. Jest na dysku foteczka z linku. Także niestety myk jest delikatnie mówić lipny :mrgreen:
piotr_74
10-09-2011, 12:40
Jalbum skórka np. Mirage, blokujesz w opcjach "prawoklik" i na całej stronie nie tylko na zdjęciu nie działa np. tutaj (http://http://www.users.waitrose.com/~pattwist/gallery/slides/Robin_Redbreast.htm)
adolfik9501
10-09-2011, 12:48
Jalbum skórka np. Mirage, blokujesz w opcjach "prawoklik" i na całej stronie nie tylko na zdjęciu nie działa np. tutaj (http://http://www.users.waitrose.com/~pattwist/gallery/slides/Robin_Redbreast.htm)
Mówisz ;):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
FF, normalnie PPM.
spiritwood
10-09-2011, 12:58
Można też próbować zniechęcać, jeśli ktoś ciekaw, niech sobie zapisze na dysku (i obejrzy zapisane) zdjęćie spod tego adresu: http://www.tere-fere.cba.pl/zdjecie.htm. W końcu się uda, ale może ktoś uzna, że za dużo zachodu.
Jabłko+Shift+4
działa bezbłędnie.
Tak więc
Bolesna prawda jest taka, że jak ktoś widzi obrazek u sibei na ekranie, to już go ma, i żadne zabezpieczenia już nic nie dadzą.
Jalbum skórka np. Mirage, blokujesz w opcjach "prawoklik" i na całej stronie nie tylko na zdjęciu nie działa np. tutaj (http://http://www.users.waitrose.com/~pattwist/gallery/slides/Robin_Redbreast.htm)
Bardzo skomplikowana operacja ctrl + s rozwiązuje problem.
A zobaczyłeś co się zapisało? :) Bo w każdym wystarczy, tylko potem trzeba zobaczyć co się zapisało... a to będzie pewna niespodzianka.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/4894/zdjeciexc.jpg)
W FF wystarczy sięgnąć do " informacji o stronie" i zapisać.
widzialem kiedys taka galerie: obrazki byly jakby za taka sinofioletowa mgla. Po najechaniu myszka na zdjecie, mgla znikala i mozna bylo ogladac normalne kolory. Po zapisaniu zdjecia na dysk, bylo ono caly czas za ta mgla.
Niestety nie pamietam adresu, bo zdjecia byly takie sobie. :-)
Takie cos mozesz zrobic poprzez zapisanie zdjecia ze wzorkiem, szumiem, ktore mozna wygenerowac online (matematycznie), a ktore pozniej mozesz "zdjac" przy sciaganiu zdjecia na dysk. Cos jak np. do kazdego kanalu RGB dodaj +15 lub sqrt(sin(R+B)).
Autoviever wyświetla nazwę pliku na fotce ale nie można jej już pobrać :) próbowałeś tego ?
Jezeli widzisz zdjecie na swoim ekranie to znaczy ze zostao one rpzeslane do Twojego komputera. Nie ma sposobu aby uniemozliwisc uzytkownikowi zapisanie tego pliku. Mozna jednak troche utrudnic caly proces. Matematycznie dodane szumy na zdjeciu + pociecie zdjecia na dosc male, nieregularne kawalki + skomplikowany skrypt w js skladajacy to do kupy moga spowodowac ze 90% prostych sposobow nie zadziala, a jednoczesnie nie zmiejszajac *bardzo* jakosci - zdjecie ciagle da sie ogladac. Takie rozwiazanie jest trudne do zaimplementowania.
marszull
13-09-2011, 00:21
Bardzo dziekuje wszystki za odpowiedzi/podpowiedzi
przemyslalem sprawe i postawilem flashowa galerie z LR z ogromnym znakiem wodnym ;)
i to chyba najlepszy sposob tak na szybko
ewentualnie stykowka w pdfie, w rozdzielczosci ekranowej z np. 8 zdjeciami na strone
w miare szybko mozna ogarnac (przy pomocy softu np. PS) i wielkosc takich zdjec i to ze trzeba by je wycinac z tego pdfa
tez nie bedzie zachecala
kilka innych pomyslow jest fajnych ale jak juz zaznaczono wymaga sporo dodatkowej pracy/kosztow
Boryszuk
13-09-2011, 03:08
i tak skończy się na znakach wodnych
Nioch nioch nioch :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.