Mi1980
08-09-2011, 17:59
Mam pewien problem. Zamówiłem prawie 2 tyg. temu telewizor w tym sklepie http://elektrobis.pl. Wpłaciłem pieniądze. Na drugi dzień przyszło potwierdzenie wpłaty i faktura pro forma. Od tego czasu nie ma telewizora ani pieniędzy. Sklep odpowiada tylko na maila (co 2 dzień). W poniedziałek miała być wysłana paczka (dziś jest czwartek). Dziś otrzymałem informację, że towar jest w drodze i jeszcze dzisiaj dostanę numer listu przewozowego. Oczywiście nie dostałem. Jak widać nagminna praktyka: http://www.ceneo.pl/7564-0a.
Na skąpcu opinie były OK, zamówiłem szybko. Nie sprawdziłem sklepu w kilku źródłach. Wygląda na to, że mimo wszystko dostarczają towar lub zwracają pieniądze, ale sporo nerwów to kosztuje.
Teraz pytanie:
Co można zrobić? Straszyć policją, Rzecznikiem Praw Konsumenta? Żądać zwrotu pieniędzy czy dostawy towaru.
W regulaminie mają 10 dni na dostawę (choć to jest średniowiecze, teraz towar jest zwykle na 2-gi dzień). Miał ktoś może podobne doświadczenia i wie, jak postąpić? Dzięki z góry.
Na skąpcu opinie były OK, zamówiłem szybko. Nie sprawdziłem sklepu w kilku źródłach. Wygląda na to, że mimo wszystko dostarczają towar lub zwracają pieniądze, ale sporo nerwów to kosztuje.
Teraz pytanie:
Co można zrobić? Straszyć policją, Rzecznikiem Praw Konsumenta? Żądać zwrotu pieniędzy czy dostawy towaru.
W regulaminie mają 10 dni na dostawę (choć to jest średniowiecze, teraz towar jest zwykle na 2-gi dzień). Miał ktoś może podobne doświadczenia i wie, jak postąpić? Dzięki z góry.