PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 13 GP Włoch



adolfik9501
08-09-2011, 17:53
Witam.

Przed nami kolejny, trzynasty, wyścig w kalendarzu F1 tym razem w Italii na Autodromo Nazionale Di Monza.

Obecny układ (9) jest następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(Pełny diagram dostępny tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/italy_856/).)

Z satelity prezentuje się zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(45°37'11.60" N, 9°16'58.77" E (http://maps.google.com/maps?q=45.619471,9.290915&ll=45.619471,9.290915&spn=0.024403,0.065789&sll=45.584006,9.273014&sspn=0.195346,0.526314&t=h&vpsrc=6&fll=45.619471,9.290915&fspn=0.024403,0.065789&z=15))

Trochę danych (w nawiasie dane dotyczą pierwszego układu toru):

Długość toru: 5793 m (6300 m)
Ilość okrążeń: 53 (80)
Dystans wyścigu: 306.720 km (504 km)
Pierwsze Grand Prix: 2000 (1950)
Ostatnie Grand Prix: 2010
Ilość rozegranych Grand Prix: 11 (60)

Strefa DRS:

Po raz 3 w tym sezonie będziemy mieli dwa miejsca w których można używać DRS. Po raz pierwszy jednak będą dwa osobne punkty pomiaru.
Pierwsza strefa będzie na prostej start/meta z punktem pomiaru na wyjściu z zakrętu Parabolica.
Druga zacznie się po zakręcie Lesmo 2, pomiar odbywać się będzie pomiędzy zakrętami Lesmo 1 i Lesmo 2.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:27'31.638 hrs. 210.287 km/h.
(1950 - Nino Farina (Alfa Romeo 159/Alfa Romeo 159 1.5 L8 ) 2:51'17.4 hrs. 176.543 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:16'24.572 hrs. 240.849 km/h.
(1954 - Juan Manuel Fangio (Mercedes W196/Mercedes W196 2.5 L8 ) 2:47'47.9 hrs. 180.216 km/h.)

Najszybszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'20.089 min. 260.395 km/h.
(1951 - Juan Manuel Fangio (Alfa Romeo 159/Alfa Romeo 159 1.5 L8C) 1'53.2 min. 200.353 km/h.)

Rekord toru (najlepszy czas Fastes Lap):

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'21.048 min. 257.320 km/h.
(1951 - Nino Farina (Alfa Romeo 159/Alfa Romeo 159 1.5 L8C) 1'56.5 min. 194.678 km/h.)

Wyniki wyścigu w zeszłym roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 9 września 2011r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 10 września 2011r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 11 września 2011r:

Wyścig: 14:00

Oczywiście dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do wyszperania na stronach:

http://www.vipbox.tv/

http://www.drhtv.com.pl/index.html

http://hqtv.com.pl/pl/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wiadomości:

Z Quick Nicka został tylko Nick. Dogadali się co do kasy i Lapsfield zakończył swoją karierę w F1. Potwierdzono, że do końca sezonu będzie śmigał Senna Bruno. Zbiegło się to oczywiście z nowymi sponsorami Renault, rodem z Brazylii.

Po wiadomościach.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

KfPTh0oEO24

Okrążenie z Robertem... "i pełen ogień" ;)

rrUz8nnOmOE

Zapraszam.

adolfik9501
09-09-2011, 14:47
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:29,736

adolfik9501
09-09-2011, 15:38
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:29,8907

MadOnion
09-09-2011, 19:08
Jak sie słyszy Roberta to już by się chciało go widzieć w padoku i słyszeć jego wywiagy i riposty : )

adolfik9501
09-09-2011, 19:28
Jak sie słyszy Roberta to już by się chciało go widzieć w padoku i słyszeć jego wywiagy i riposty : )

No ba!

W oczekiwaniu na jutro, mały przerywnik:

FZriBHu8JGo

oraz młody Robercik, już wówczas miał gadane ;)

LdRa3rFHTjI

adolfik9501
10-09-2011, 12:05
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:28,992

Senna znów przed Witkiem ;)

adolfik9501
10-09-2011, 15:05
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
10-09-2011, 16:19
Rorercik wracaj bo mam dość tego Vet.

adolfik9501
11-09-2011, 15:31
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Vettel w RB poza konkurencją. Znowu. Ach ten Newey...
Alonso - mega start i koniec.
Button - gość coraz bardziej mi się podoba.
Hamilton - niech podziękuję zespołowi za brak prędkości - z RDS był wolniejszy od MSC bez.
Schumacher - jak za starych lat, ale niezgodnie z przepisami, trzy razy musieli mu przypominać by się uspokoił.
Senna - ładnie się przebijał z tyłu, no i są punkty.
Liuzzi - po kontakcie (EDIT: z Kobayashim) na prostej startowej zamienił się w pędzący pocisk, no i coś tam ustrzelił ;)

adolfik9501
11-09-2011, 22:19
Liuzzi dostał karę przesunięcia na starcie do kolejnego wyścigu o 5 pozycji w tył. Powinien się cieszyć, że nie o 10 ;)

ekonet
11-09-2011, 23:52
z RDS był wolniejszy
Myślisz, że słuchał radia? ;)

adolfik9501
11-09-2011, 23:56
Myślisz, że słuchał radia? ;)

Trójki dla kierowców ;)

No co, nie można się przejęzykować ;)