Zobacz pełną wersję : Gra na PC dla 6-latka
Orkaniusz
06-09-2011, 12:37
Witam,
mój 6-letni syn lubi grać na kompie - ale że jego tatuś nie bardzo grający (choć informatyk), to nie wiem za bardzo, co mu kupić, żeby mnie za bardzo nie angażował. No bo tak: czytać to to jeszcze nie umie (tym bardziej po angielsku), ale myszką czy jakim jojstikiem czy padem sobie całkiem dobrze poradzi. Teraz gra głownie w jakieś małe popierdółki na WWW, ale może coś fajniejszego by się dało znaleźć. Aha - jego komp wypasiony nie jest (celeron).
Może być strzelanka, przygodowa albo jakie fajne wyścigi samochodowe - grunt, żeby nie trzeba było czytać co chwilę.
Polecacie coś?
poczekać na premiere FIFA 12 :)
Polecam "Lego - Piraci z karaibów" albo "SHANK"
A nie lepiej cos logicznie zrecznosciowego.....komp dosc slaby to FIFA odpada.....szukal bym czegos podobnego do tych gier ktore najbardziej lubi grac na WWW.
A swoja droga to lepiej pilke mu kupic....
Sid Meier's Pirates - ten remake z 2004, a nie pierwowzór z lat '80 oczywiście
Gra trochę logiczna, trochę zręcznościowa, trochę przygodowa, po Polsku.
Daj mu aparat... niech nam rośnie konkurencja. :)
Co do gier to polecam BLOCKOUT (http://stare-gry.info/102-gra-blockout.html)
Moze maly jest jeszcze za maly a moze wcale nie, super gra, naprawde polecam World of Goo (http://gry.onet.pl/poradniki/world-of-goo,1,4108411,artykul.html).
A może z takich "przeglądarkowych" gier np.: Angry Birds?
Tytuł-legenda dla posiadaczy telefonów komórkowych.
A swoja droga to lepiej pilke mu kupic....
Chyba jedyna sensowna odp.
Jeszcze się nasiedzi przed kompem.
Orkaniusz
06-09-2011, 15:05
A swoja droga to lepiej pilke mu kupic....
Ma, chyba z 7 piłek.
Ale ja wyznaję pewno teorię, że gry komputerowe w dzisiejszych czasach są niezbędnym elementem wychowania :-).
Nie chcę, żeby przeżywał to samo co ja na studiach, gdy koledzy powiedzieli o mnie: "Ja >>piórkuje<<, on nawet nie wie co to StarCraft!!!"
Nie chcę, żeby przeżywał to samo co ja na studiach, gdy koledzy powiedzieli o mnie: "Ja >>piórkuje<<, on nawet nie wie co to StarCraft!!!"
I źle na tym wyszedłeś?
Rafał_Sz
06-09-2011, 15:31
Zaciągnij demko http://www.idg.pl/ftp/colin.mcrae.rally.20.html jak się spodoba (a się spodoba) kupisz za kilka złotych pełną wersję.
Orkaniusz
06-09-2011, 15:48
I źle na tym wyszedłeś?
Wiesz, z perspektywy prawie 40 letniego pracownika korporacji: Korporacja to pewna gra, której reguły trzeba znać.
Ja nie grałem i nie gram w żadne gry - i czasem się zastanawiam, czy to dobrze. Bo, wracając do korporacji, nie nabrałem nawyku zgłębiania zasad gry i chyba nie mam korporacyjnej chęci wygrywania. I, idąc tym tropem, stwierdziłem, że dziciak powinien trochę na kompie pograć.
michalus
06-09-2011, 17:18
Popatrz może na gry, które oferowane były w Humble Bundle. Niestety spóźniłeś się, bo niedawno był jeszcze w sprzedaży cały pakiet za średnią cenę ~5 dolarów (za 12 gier) lub dowolna wpłata (za 5 gier).
http://www.humblebundle.com/
Wydaje mi się, że ciekawy dla takiego dziecka mógłby być Braid. Dużo nagród zdobyła ta gra. Nie wiem tylko czy nie byłaby za trudna.
http://www.braid-game.com/
Z ostatniego zestawu ciekawy jest:
http://www.andyetitmoves.net/
http://thelettervsixtim.es/ (ale to chyba dla starszego)
Zaciągnij demko http://www.idg.pl/ftp/colin.mcrae.rally.20.html jak się spodoba (a się spodoba) kupisz za kilka złotych pełną wersję.
Popieram. Ja w podobnym wieku dostałem od taty Kierownice + CMR2.0, miałem zabawę na kilka dobrych lat... Tata też;)
Młodemu posunąłem kiedyś StarCrafta, Settlersów i Neverhood. Potem musiałem się przygotować na lawinę pytań i całe tygodnie gadania tylko o scenariuszach gier. Teraz wydaje mi się, że młody wsiąknął w temat za mocno.
jackrabbit
06-09-2011, 22:00
Minecraft :mrgreen:
Lub coś może mniej komputerowego: Tuwim, Brzechwa, Andersen, bracia Grimm.
Też fajne gierki wydali. Takie bardziej zespołowe. Tata + syn muszą w nie grać. ;)
Polecam proste gry przy których trzeba trochę pomyśleć i pogłówkować - mój 4.5 latek zagrywał się w "ślimaka" na www. Świetna gierka, których zresztą jest na podobnych portalach cała masa.
Orkaniusz
07-09-2011, 09:13
Polecam proste gry przy których trzeba trochę pomyśleć i pogłówkować - mój 4.5 latek zagrywał się w "ślimaka" na www. Świetna gierka, których zresztą jest na podobnych portalach cała masa.
Ślimaka i Ślimaka II już przeszedł :-) Faktycznie fajna.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - w weekend będę próbował...
Kolegi synek (ok. 5 lat) uwielbia gry z serii Lego. Tata też ma zresztą niezłą frajdę jak gra z synkiem w coopie.
sokrates
07-09-2011, 13:04
Zobacz za nintendo Wii - używaną konsolę kupisz za grosze, a dzieciak sobie pogra i porusza fizycznie jednocześnie. Na zimowe wieczory i popołudnia jak znalazł.
chomiczkus
07-09-2011, 16:34
Witam,
mój 6-letni syn lubi grać na kompie - ale że jego tatuś nie bardzo grający (choć informatyk), to nie wiem za bardzo, co mu kupić, żeby mnie za bardzo nie angażował. No bo tak: czytać to to jeszcze nie umie (tym bardziej po angielsku), ale myszką czy jakim jojstikiem czy padem sobie całkiem dobrze poradzi. Teraz gra głownie w jakieś małe popierdółki na WWW, ale może coś fajniejszego by się dało znaleźć. Aha - jego komp wypasiony nie jest (celeron).
Może być strzelanka, przygodowa albo jakie fajne wyścigi samochodowe - grunt, żeby nie trzeba było czytać co chwilę.
Polecacie coś?
Jak Twoj syn nie jest wymagajacy jesli chodzi o grafike to mam pewna propozycje.
Zassaj i zainstaluj narzedzie DosBOX.
I poszukaj starych gier jakie chodzily na np na 486.
Narzedzie testowalem na W7 x64 i chodzi bez problemu.
Dla przykladu moze pograc w cos co sie zwie Supaplex.
W ta gre nie tylko dzieciakiale i rodzice sie zagrywali ( moi i znajomych ).
Pozdrawiam
Michał
michalus
07-09-2011, 22:03
Z ciekawostek (nie wiem jak z wiekiem) to może nada się gra:
Phun - http://www.youtube.com/watch?v=0H5g9VS0ENM
gra edukacyjna, piaskownica praw fizyki, taka gra o niczym. Wciąga dorosłych też. ;)
chomiczkus
07-09-2011, 22:19
Z ciekawostek (nie wiem jak z wiekiem) to może nada się gra:
Phun - http://www.youtube.com/watch?v=0H5g9VS0ENM
gra edukacyjna, piaskownica praw fizyki, taka gra o niczym. Wciąga dorosłych też. ;)
Fajne.
Nie przypomina to zabawy w jaka gralem kiedys:
The Incredible Machine.
Swojego czasu moj ojciec przesiadywal przed komputerem bawiac sie ta gra
( jak przeszla mu fascynacja Supaplexem ).
Pozdrawiam
Michał
Z ciekawostek (nie wiem jak z wiekiem) to może nada się gra:
Phun - http://www.youtube.com/watch?v=0H5g9VS0ENM
gra edukacyjna, piaskownica praw fizyki, taka gra o niczym. Wciąga dorosłych też. ;)
Ej, kurde, po co mi to pokazywałeś. Cały dzień siedzę i buduje! Ale to jest zajefajne!
velaskez
08-09-2011, 18:40
Haha! Grałem w to na SMARTboard. To dopiero była zabawa:)
http://www.gry.pl/gra/Bubble_Shooter.html
maciey75
09-09-2011, 09:29
A literki zna choc troszke? To moze cos edukacyjnego? http://www.3kropki.pl/p/9/0/edurom_czytam_i_pisze.php - moja mala w to lubi grac i przy okazji sie uczy.
Jak koledzy wcześniej wspominali Colin McRae Rally 2.0 jest grą, z której syn będzie zadowolony, do tego małe wymagania sprzętowe, maksymalnie uproszczono menu - ogólnie polecam. Ewentualnie kolejny klasyk, z którym pewnie nie jeden z forumowiczów zarywał nocki - Need for Speed: Porsche 2000;) (ahh te Pireneje i Zone Industrielle.... )
velaskez
11-09-2011, 00:40
Mam na kompie w wersji do grania bez płyty. Jak miałem 10 lat to NFS Porsche to był po prostu wypas.
Polecam np stronę LEGO, tak jest masa fajnych gierek własnie dla sześciolatka, sprawdzałem na swoim :)))
michalus
28-09-2011, 19:41
Jak jeszcze ktoś szuka gier to mamy nowe Humble Bundle:
http://www.humblebundle.com/
Trine wygląda bardzo interesująco.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.