PDA

Zobacz pełną wersję : Gra na PC dla 6-latka



Orkaniusz
06-09-2011, 12:37
Witam,
mój 6-letni syn lubi grać na kompie - ale że jego tatuś nie bardzo grający (choć informatyk), to nie wiem za bardzo, co mu kupić, żeby mnie za bardzo nie angażował. No bo tak: czytać to to jeszcze nie umie (tym bardziej po angielsku), ale myszką czy jakim jojstikiem czy padem sobie całkiem dobrze poradzi. Teraz gra głownie w jakieś małe popierdółki na WWW, ale może coś fajniejszego by się dało znaleźć. Aha - jego komp wypasiony nie jest (celeron).
Może być strzelanka, przygodowa albo jakie fajne wyścigi samochodowe - grunt, żeby nie trzeba było czytać co chwilę.

Polecacie coś?

kZC_
06-09-2011, 12:42
poczekać na premiere FIFA 12 :)
Polecam "Lego - Piraci z karaibów" albo "SHANK"

Umbra
06-09-2011, 12:46
Może Prince of Persia?

Greg77
06-09-2011, 13:50
A nie lepiej cos logicznie zrecznosciowego.....komp dosc slaby to FIFA odpada.....szukal bym czegos podobnego do tych gier ktore najbardziej lubi grac na WWW.
A swoja droga to lepiej pilke mu kupic....

Majek
06-09-2011, 14:18
Sid Meier's Pirates - ten remake z 2004, a nie pierwowzór z lat '80 oczywiście
Gra trochę logiczna, trochę zręcznościowa, trochę przygodowa, po Polsku.

spongo
06-09-2011, 14:25
Daj mu aparat... niech nam rośnie konkurencja. :)
Co do gier to polecam BLOCKOUT (http://stare-gry.info/102-gra-blockout.html)

Greg77
06-09-2011, 14:33
Moze maly jest jeszcze za maly a moze wcale nie, super gra, naprawde polecam World of Goo (http://gry.onet.pl/poradniki/world-of-goo,1,4108411,artykul.html).

mini21
06-09-2011, 14:45
A może z takich "przeglądarkowych" gier np.: Angry Birds?
Tytuł-legenda dla posiadaczy telefonów komórkowych.

pil74
06-09-2011, 14:55
A swoja droga to lepiej pilke mu kupic....
Chyba jedyna sensowna odp.
Jeszcze się nasiedzi przed kompem.

Orkaniusz
06-09-2011, 15:05
A swoja droga to lepiej pilke mu kupic....
Ma, chyba z 7 piłek.

Ale ja wyznaję pewno teorię, że gry komputerowe w dzisiejszych czasach są niezbędnym elementem wychowania :-).
Nie chcę, żeby przeżywał to samo co ja na studiach, gdy koledzy powiedzieli o mnie: "Ja >>piórkuje<<, on nawet nie wie co to StarCraft!!!"

mpwt
06-09-2011, 15:14
Nie chcę, żeby przeżywał to samo co ja na studiach, gdy koledzy powiedzieli o mnie: "Ja >>piórkuje<<, on nawet nie wie co to StarCraft!!!"

I źle na tym wyszedłeś?

Rafał_Sz
06-09-2011, 15:31
Zaciągnij demko http://www.idg.pl/ftp/colin.mcrae.rally.20.html jak się spodoba (a się spodoba) kupisz za kilka złotych pełną wersję.

Orkaniusz
06-09-2011, 15:48
I źle na tym wyszedłeś?

Wiesz, z perspektywy prawie 40 letniego pracownika korporacji: Korporacja to pewna gra, której reguły trzeba znać.

Ja nie grałem i nie gram w żadne gry - i czasem się zastanawiam, czy to dobrze. Bo, wracając do korporacji, nie nabrałem nawyku zgłębiania zasad gry i chyba nie mam korporacyjnej chęci wygrywania. I, idąc tym tropem, stwierdziłem, że dziciak powinien trochę na kompie pograć.

michalus
06-09-2011, 17:18
Popatrz może na gry, które oferowane były w Humble Bundle. Niestety spóźniłeś się, bo niedawno był jeszcze w sprzedaży cały pakiet za średnią cenę ~5 dolarów (za 12 gier) lub dowolna wpłata (za 5 gier).
http://www.humblebundle.com/

Wydaje mi się, że ciekawy dla takiego dziecka mógłby być Braid. Dużo nagród zdobyła ta gra. Nie wiem tylko czy nie byłaby za trudna.
http://www.braid-game.com/

Z ostatniego zestawu ciekawy jest:
http://www.andyetitmoves.net/
http://thelettervsixtim.es/ (ale to chyba dla starszego)

Błażej
06-09-2011, 17:34
Zaciągnij demko http://www.idg.pl/ftp/colin.mcrae.rally.20.html jak się spodoba (a się spodoba) kupisz za kilka złotych pełną wersję.

Popieram. Ja w podobnym wieku dostałem od taty Kierownice + CMR2.0, miałem zabawę na kilka dobrych lat... Tata też;)

titus1
06-09-2011, 21:25
Młodemu posunąłem kiedyś StarCrafta, Settlersów i Neverhood. Potem musiałem się przygotować na lawinę pytań i całe tygodnie gadania tylko o scenariuszach gier. Teraz wydaje mi się, że młody wsiąknął w temat za mocno.

jackrabbit
06-09-2011, 22:00
Minecraft :mrgreen:

amirez
06-09-2011, 22:11
Lub coś może mniej komputerowego: Tuwim, Brzechwa, Andersen, bracia Grimm.
Też fajne gierki wydali. Takie bardziej zespołowe. Tata + syn muszą w nie grać. ;)

nowart
07-09-2011, 08:14
Polecam proste gry przy których trzeba trochę pomyśleć i pogłówkować - mój 4.5 latek zagrywał się w "ślimaka" na www. Świetna gierka, których zresztą jest na podobnych portalach cała masa.

Orkaniusz
07-09-2011, 09:13
Polecam proste gry przy których trzeba trochę pomyśleć i pogłówkować - mój 4.5 latek zagrywał się w "ślimaka" na www. Świetna gierka, których zresztą jest na podobnych portalach cała masa.

Ślimaka i Ślimaka II już przeszedł :-) Faktycznie fajna.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - w weekend będę próbował...

costi
07-09-2011, 12:50
Kolegi synek (ok. 5 lat) uwielbia gry z serii Lego. Tata też ma zresztą niezłą frajdę jak gra z synkiem w coopie.

sokrates
07-09-2011, 13:04
Zobacz za nintendo Wii - używaną konsolę kupisz za grosze, a dzieciak sobie pogra i porusza fizycznie jednocześnie. Na zimowe wieczory i popołudnia jak znalazł.

Locter
07-09-2011, 13:14
To proste - Wormsy!

chomiczkus
07-09-2011, 16:34
Witam,
mój 6-letni syn lubi grać na kompie - ale że jego tatuś nie bardzo grający (choć informatyk), to nie wiem za bardzo, co mu kupić, żeby mnie za bardzo nie angażował. No bo tak: czytać to to jeszcze nie umie (tym bardziej po angielsku), ale myszką czy jakim jojstikiem czy padem sobie całkiem dobrze poradzi. Teraz gra głownie w jakieś małe popierdółki na WWW, ale może coś fajniejszego by się dało znaleźć. Aha - jego komp wypasiony nie jest (celeron).
Może być strzelanka, przygodowa albo jakie fajne wyścigi samochodowe - grunt, żeby nie trzeba było czytać co chwilę.

Polecacie coś?

Jak Twoj syn nie jest wymagajacy jesli chodzi o grafike to mam pewna propozycje.
Zassaj i zainstaluj narzedzie DosBOX.
I poszukaj starych gier jakie chodzily na np na 486.
Narzedzie testowalem na W7 x64 i chodzi bez problemu.

Dla przykladu moze pograc w cos co sie zwie Supaplex.
W ta gre nie tylko dzieciakiale i rodzice sie zagrywali ( moi i znajomych ).

Pozdrawiam
Michał

michalus
07-09-2011, 22:03
Z ciekawostek (nie wiem jak z wiekiem) to może nada się gra:
Phun - http://www.youtube.com/watch?v=0H5g9VS0ENM
gra edukacyjna, piaskownica praw fizyki, taka gra o niczym. Wciąga dorosłych też. ;)

chomiczkus
07-09-2011, 22:19
Z ciekawostek (nie wiem jak z wiekiem) to może nada się gra:
Phun - http://www.youtube.com/watch?v=0H5g9VS0ENM
gra edukacyjna, piaskownica praw fizyki, taka gra o niczym. Wciąga dorosłych też. ;)

Fajne.
Nie przypomina to zabawy w jaka gralem kiedys:
The Incredible Machine.

Swojego czasu moj ojciec przesiadywal przed komputerem bawiac sie ta gra
( jak przeszla mu fascynacja Supaplexem ).

Pozdrawiam
Michał

Majek
08-09-2011, 15:48
Z ciekawostek (nie wiem jak z wiekiem) to może nada się gra:
Phun - http://www.youtube.com/watch?v=0H5g9VS0ENM
gra edukacyjna, piaskownica praw fizyki, taka gra o niczym. Wciąga dorosłych też. ;)
Ej, kurde, po co mi to pokazywałeś. Cały dzień siedzę i buduje! Ale to jest zajefajne!

velaskez
08-09-2011, 18:40
Haha! Grałem w to na SMARTboard. To dopiero była zabawa:)

gadas
08-09-2011, 18:42
http://www.gry.pl/gra/Bubble_Shooter.html

maciey75
09-09-2011, 09:29
A literki zna choc troszke? To moze cos edukacyjnego? http://www.3kropki.pl/p/9/0/edurom_czytam_i_pisze.php - moja mala w to lubi grac i przy okazji sie uczy.

artman
11-09-2011, 00:33
Jak koledzy wcześniej wspominali Colin McRae Rally 2.0 jest grą, z której syn będzie zadowolony, do tego małe wymagania sprzętowe, maksymalnie uproszczono menu - ogólnie polecam. Ewentualnie kolejny klasyk, z którym pewnie nie jeden z forumowiczów zarywał nocki - Need for Speed: Porsche 2000;) (ahh te Pireneje i Zone Industrielle.... )

velaskez
11-09-2011, 00:40
Mam na kompie w wersji do grania bez płyty. Jak miałem 10 lat to NFS Porsche to był po prostu wypas.

Łopal
11-09-2011, 20:24
Polecam np stronę LEGO, tak jest masa fajnych gierek własnie dla sześciolatka, sprawdzałem na swoim :)))

michalus
28-09-2011, 19:41
Jak jeszcze ktoś szuka gier to mamy nowe Humble Bundle:
http://www.humblebundle.com/
Trine wygląda bardzo interesująco.