PDA

Zobacz pełną wersję : jaki prezent dla posiadacza nikona d3000? osłona, tulipan... jaki?



santiago1902
06-09-2011, 10:13
witam.
moja dziewczyna posiada nikona d3000 i chce kupić jej jakiś prezent i ma to być coś do aparatu..
wiele razy wspominała o tulipanie i już chciałem go kupić ale przeczytałem że to do tego aparatu niepotrzebne i że czasem nie pasuje itd..
od razu powiem, że w ogóle się na tym nie znam, więc przepraszam za być może głupie, śmieszne pytania.

proszę mi doradzić jaki mam kupić tulipan żeby nie był to jakiś bubel no i żeby oczywiście pasował do aparatu.
jeśli nie tulipan to może coś innego co by się jej przydało.
jak się da to po proszę o linki z allegro.
dziękuje!!

jacek.gold
06-09-2011, 10:18
tulipan nieeee
goździki kup bo teraz modne a z kwiatów się kobiety zawsze cieszą ;)

ZgReDoL
06-09-2011, 10:29
Tulipan, o którym wspomina dziewczyna to osłona przeciwsłoneczna na obiektyw. Aby Ci doradzic jaki masz kupic, musisz podac dokładnie model obiektywu, bo sam aparat nie ma tu znaczenia. Wazna jest srednica obiektywu, no i tez nie na kazdy tulipana sie zakłada. Musisz podac wiecej szczegółów.
Mozesz równiez zakupic, np. dobry pasek do aparatu, neoprenowy np Matin, który jest o wiele wygodniejszy od tego nikonowskiego badziewa. Delikatna szyja kobiety, bedzie zadowolona.
Kazdy fotograf, ma karty pamieci, wiec zakup fajne etui, ułatwia ogranąć te malenstwa latajace po torbie.
euti na karty (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/hama-fancy-pudelko-na-karty-pamieci.html)
pasek (http://www.systembank.pl/produkt,437,2109.html)

Nawet kupujac wszystkie te rzeczy, nie wydasz wiecej jak 100zł, ale nie wiem jaki zakładasz budżet na prezent. Decyzja nalezy do Ciebie.

santiago1902
06-09-2011, 10:33
podejrzewam że ma obiektyw 18-55. oczywiście przed zakupem osłony jeszcze to sprawdzę.

ZgReDoL
06-09-2011, 10:37
Wiec na ten obiektyw, tulipana sie nie kupuje, tylko ew. pełną osłonę, dodatkowo wkrecaną na wewnetrzny gwint obiektywu.

santiago1902
06-09-2011, 10:39
jakis link?

CrommCruaich
06-09-2011, 10:39
Jak robi zdjęcia z wbudowaną lampą to może taki dyfuzor ? http://allegro.pl/dyfuzor-pop-up-3-kolory-do-systemu-sony-minolta-i1800424752.html

santiago1902
06-09-2011, 10:42
http://eltec.pl/APARATY-FOTOGRAFICZNE/Oslony-na-obiektyw/Oslona-przeciwsloneczna-zamiennik-HB-33-NIKON-LH-33.html
http://allegro.pl/lh-33-tulipan-hb-33-nikon-nikkor-18-55-18-55mm-wwa-i1798332615.html

doradzono mi coś takiego.. co o tym myślicie?

norbibxl
06-09-2011, 10:47
sprawdz czy taka (pelna) oslona nie bedzie winietowala przy szerszym koncu bo 18 to juz quite wide wiec ja bym oslone dobrze sprawdzil :)

santiago1902
06-09-2011, 10:50
jakim sposobem mam to sprawdzić? to ma być prezent- niespodzianka ;/ zupełnie się na tym nie znam, więc pojęcia " winetowała" i " quite wide " nic mi nie mówi :(
a po drugie jedyna opcja to zakup przez internet, bo w moim mieście nie ma takich akcesoriów.

santiago1902
06-09-2011, 11:01
http://allegro.pl/filtr-polaryzacyjny-cpl-52mm-nikon-d3100-d3000-d40-i1760695042.html

używa ktoś coś takiego??

bognik
06-09-2011, 11:21
Co Ty się tak na tego tulipana uparłeś?
Ja jako kobieta ucieszyłabym się bardziej z ładnego paska (różne wzory http://a-labcraft.blogspot.com/2010/02/kolorowe-paski-do-lustrzanek.html), niż z osłony do 18-55.
Możesz też zainteresować się tym: http://www.cyberfoto.pl/recenzje-i-testy-uzytkownikow/52077-system-cokin-mini-poradnik.htm.

santiago1902
06-09-2011, 11:22
zakup dokonany - koniec tematu
dziękuje wszystkim za pomoc !

Ki
06-09-2011, 14:55
Mógłbyś chociaż zdradzić co kupiłeś :)

misiak76
06-09-2011, 14:56
hmmm pomysł z paskiem dobry :D Podsunę ten pomysł na prezent dla ... siebie ;) Bo nikonowskim do D90 szyję mi drapie.

Przemek80
06-09-2011, 19:57
http://allegro.pl/lh-33-tulipan-hb-33-nikon-nikkor-18-55-18-55mm-wwa-i1798332615.html

doradzono mi coś takiego.. co o tym myślicie?
Przecież to nie tulipan,tylko pełna osłona!