PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Dwie świata...



PABLOOK
05-09-2011, 19:30
... strony... .



*** Zapraszam ***



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/28a89e98b393bd5b-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)



TUTAJ WERSJA BARDZIEJ PRAWIDŁOWA (http://images8.fotosik.pl/2658/aa4efb94afa64d2e.jpg)


*** Dziękuję ***

Radek_1
05-09-2011, 19:32
Stwarza wrażenie zjawiska nie z tej planety ... SUPER

lukasz.m
05-09-2011, 19:35
Pięknie! niemniej jednak ciekaw jestem jak prezentuje się w kolorze.

erde
05-09-2011, 19:45
jak tam było na Marsie? świetne jest te zdjęcie, wręcz pożera :)

Nikonozaur
05-09-2011, 20:14
Twoja praca zwala z kopyt, świetnie Pawle.

Pienia
05-09-2011, 20:21
dobrze, ze siedzę na podłodze...zwala z nóg...rewelacja!super b&w...

maniak666
05-09-2011, 20:25
Miazga!!!

matios
05-09-2011, 20:44
nie wiem czy obróbka nie jest zbyt agresywna ale niemniej prześwietne

jarekf34
05-09-2011, 21:04
Twoja praca zwala z kopyt, świetnie Pawle.
Się podpiszę. Cudo :)

rainer
05-09-2011, 21:33
Jest moc. :)

Duder
05-09-2011, 21:49
Dziwi mnie ten pozytywny odbiór. Widok wspaniały, ale obróbka ........

piotrm100
05-09-2011, 22:53
A to nie gorna czesc twarzy obcego?

piotrm100
05-09-2011, 22:56
Duder... dziwi mnie, ze Cie dziwi. Do tej pory Twoje bardzo konkretne komentarze wnosily swiezy powiew pozytywnie rozumianego liberalizmu i wlasnie to w nich sobie bardzo cenilem. Skad ten konserwatyzm fotograficzny?

stroop
05-09-2011, 23:00
Ja też mam trochę wątpliwości. Skały wyglądają jak metalowe i to samo w sobie jest superfajnym efektem, nadającym focie kosmiczności i potęgi - ale z drugiej strony brak mi chyba perspektywy powietrznej. Jedno kosztem drugiego. Co nie przeszkadza faktowi, że sam chciałbym zrobić taką fotę :)

Bartekkw
05-09-2011, 23:01
kadr i widok piękny.... Aczkolwiek obróbkowo wyszło tak "cyfrowo".....trudno mi to sprecyzować ale myślę że wiesz o co chodzi Pawle...Osobiście wolę troszkę inny rodzaj konwersji

harb
05-09-2011, 23:12
mało jest zdjęć przy których opada mi szczena, jeżeli już są to z reguły na 1x.com, ta fota sprawiła ze nie mogę się na nią napatrzeć - najlepsze Twoje zdjecie Pawle - REWELACJA
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/03/k015-1.gif
źródło (http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k015.gif)


ps nie dostrzegam niczego, dosłownie niczego co mogłbym zaliczyć do złej obróbki

ART69
05-09-2011, 23:18
Fota , której na pewno nie da się zapomnieć :-) gratulacje Pawle :-) mnie obróbka pasuje.

mOSAd
05-09-2011, 23:55
Zaraz, zaraz, czy tu przypadkiem gdzieś nie słyszałem, że krajobrazy w cz/b to pomyłka? ;P Co do zdjęcia, to rzeczywiście bardzo dobra robota. Nie podoba mi się rysunek prawej części, ale ma to niewielkie znaczenie dla odbioru całości. Prawdopodobnie należałoby (ehh, ileż to razy jeszcze napiszę) zdjęcie obejrzeć w sensownych rozmiarach, a nie na monitorze. Świetna praca, cwany zabieg z fotografem. Dobry czas ekspozycji i chmury. Jest to dla mnie zdjęcie, które może zapisać się w historii.

marsell
06-09-2011, 01:05
Chociaż w krajobrazie zdecydowanie wolę kolor od czerni i bieli, to w przypadku tego zdjęcia nie chcę wiedzieć jak wygląda w kolorze, bo w tej postaci jest znakomite:)

Duder
06-09-2011, 02:38
Duder... dziwi mnie, ze Cie dziwi. Skad ten konserwatyzm fotograficzny?

Pisząc w ten sposób pod tym zdjęciem sugerujesz, że jest w nim coś nowatorskiego, innego, niezwykłego? Co jest konserwatywnego w mojej ocenie? Nie odpowiada mi taka obróbka. Wyszło coś bez głębi, bez planów, jednakowo sztywne i przeostrzone. Woda robi wrażenie pustej dziury, a całość wygląda jak stworzona w programie 3D. Tak to zdjęcie odbieram i tyle. Być może, że tak zadziałało tutaj BW, jednak kolory przez samą różnorodność potrafią oddać znacznie więcej.

Paablitos
06-09-2011, 06:48
Mnie pasuje... i to bardzo. Gratulacje!

wojtek6308
06-09-2011, 09:01
W dużej wersji robi ogromne wrażenie :D .

Greg77
06-09-2011, 09:15
ps nie dostrzegam niczego, dosłownie niczego co mogłbym zaliczyć do złej obróbki

Dokladnie, nie rozumiem Duder o co Tobie chodzi, jest naprawde dobre!

morzon
06-09-2011, 09:29
Pozamiatane...

Greg77
06-09-2011, 09:39
Być może, że tak zadziałało tutaj BW, jednak kolory przez samą różnorodność potrafią oddać znacznie więcej.

Tu mozesz miec troche racji, ale samo B&W jest na wysokim poziomie!

Reju
06-09-2011, 09:41
Piękna panorama

PABLOOK
06-09-2011, 09:57
Na początku chciałem bardzo serdecznie podziękować za wszystkie komentarze :).
Zawsze to powtarzam, że jeżeli zdjęcie wzbudzi trochę emocji, to już jest bardzo dobrze :).
A sprawa drugorzędną jest, czy podoba się czy nie bardzo.


nie wiem czy obróbka nie jest zbyt agresywna ...

Można tak to określić: agresywna. Tak miało to wyglądać ;).



Ja też mam trochę wątpliwości. Skały wyglądają jak metalowe i to samo w sobie jest superfajnym efektem, nadającym focie kosmiczności i potęgi - ale z drugiej strony brak mi chyba perspektywy powietrznej...

I dobrze, że masz wątpliwości. I ja je miałem oglądając ten obraz na żywo. Skały miały jasnoszary odcień. Do tego wszechobecna wilgoć panująca w powietrzu i światło spowodowały taki efekt "świecenia". Ja ich srebrzanką nie malowałem ;).




... Prawdopodobnie należałoby (ehh, ileż to razy jeszcze napiszę) zdjęcie obejrzeć w sensownych rozmiarach, a nie na monitorze. Świetna praca, cwany zabieg z fotografem...

Można pisać wiele razy, ale ten kto drukuje swoje zdjęcia doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że nic nie zastąpi porządnego druku w dużym formacie. No może tylko obraz na żywo ;).
A co do zabiegu z fotografem, to jak zwykle serdeczne podziękowania dla Jacka. Mój współtowarzysz fotograficznej ekspedycji jak zwykle wspaniale wpisał się w kadr :).



Dziwi mnie ten pozytywny odbiór. Widok wspaniały, ale obróbka ........

Zawsze ceniłem Cię jako krytyka i bardzo dziwi mnie ten jakże szczątkowy i zagadkowy komentarz. Szczególnie przytyk do innych komentujących jest mz tu nie na miejscu. Co do mojej skromnej osoby i zdjęcia, które zaprezentowałem możesz sobie używać ile tylko Ci się podoba ;).
Ale dobrze, że jednak zdecydowałeś się trochę bardziej szczegółowo uzasadnić swoja opinię :)


... Nie odpowiada mi taka obróbka. Wyszło coś bez głębi, bez planów, jednakowo sztywne i przeostrzone. Woda robi wrażenie pustej dziury, a całość wygląda jak stworzona w programie 3D. Tak to zdjęcie odbieram i tyle. ...

Jest wyraziście i szczegółowo, ale przeostrzenia u siebie nie zauważam. Nie wiem, może monitor niedomaga lub moje oczy ;). A woda dodam, że widziana z wysokości ponad 700 metrów, także ciężko o to, aby dostrzec tam mnogość elementów i detali ;).



Pięknie! niemniej jednak ciekaw jestem jak prezentuje się w kolorze.


... Być może, że tak zadziałało tutaj BW, jednak kolory przez samą różnorodność potrafią oddać znacznie więcej.


Postaram się w niedługim czasie zaprezentować jakiś kadr z tego miejsca w kolorze. Myślę, że wiele wyjaśni on w sprawie kolorystyki i świecenia skał ;). Lubię po prostu ostatnio norweskie odsłony w BW i takie prezentuje. Wzmacnia to moim zdaniem dramaturgię i podkręca klimat, którego i tak mz nie brakuje :).



jak tam było na Marsie? ...


I to pytanie trafia w sedno ;). Faktycznie wygląda trochę jak na marsie ;). Sam przez pewien czas zastanawiałem się czy jakieś omamy posiadam czy faktycznie obraz rzeczywisty mam przed oczami. Ale u mnie mogło dawać znać o sobie zmęczenie. W momencie kiedy niebo otworzyło się dosłownie na 7 minut była to prawie 9 godzina marszu w bardzo trudnych warunkach. Ale o tym więcej przy okazji następnej odsłony z tejże wyprawy.

Jeszcze raz wszystkim wielkie dzięki :).

jacekz40
06-09-2011, 10:49
Twoja praca zwala z kopyt, świetnie Pawle.

Tylko wypada się podpisać :)

Pablo 77
06-09-2011, 10:50
Ja nie mam pytań Pawle.

Wbija mnie w glebę!!!!!!!!!!!!!!

hubik
06-09-2011, 11:25
Człowiek na dole świetnie uzupełnia kadr. Zdjęcie robi wrażenie. Ale jak dla mnie - za mocna obróbka.

krzysztofz24
06-09-2011, 12:15
Fota na bardzo wysokim poziomie. Widok i przestrzen zapiera dech...ogolnie jest mocarnie. Obrobka bardzo mocna, moze nawet troche agresywna, ale mysle ze to po czesci wlasnie dzieki niej fota ma ten nipowtarzalny marsjansko-nieziemski klimat jak to ktos napisal.

Sebastianito
06-09-2011, 12:29
Bardzo dobra praca, i moim zdaniem bez tego czlowieczka (a'la Karez) zdjecie by nie mialo juz tej samej mocy :)

coach_lodz
06-09-2011, 12:29
mnie się podoba :)

touran
06-09-2011, 18:44
...znakomite.

ostrytux
07-09-2011, 00:08
Mocna fotografia, z mega przestrzenią.
Natomiast co do obróbki to jednym może się podobać innym nie, cóż rzecz gustu ;)
Być może jest to balansowanie na cienkiej granicy w dążeniu do "perfekcji" w każdym elemencie fotografii, moim zdaniem warto tylko tej granicy nie przekroczyć.

harb
07-09-2011, 07:27
mam raczej konserwatywne podejście do fotografii, jako to niektórzy koledzy żartują "dziadek jestem" ale potrafię odróżnić co jest dobre a co tylko na zasadzie różnych zabiegów w programach fotograficznych jest udziwnieniem mającym na celu wypromowanie foty.
Do tego zdjęcia wracam i podziwiam, nie ma znaczenia czy na laptopie czy w domu na bdb monitorze, nadal nie dostrzegam wad obróbki, rozumię koncepcję tej fotografii, ogromna przestrzeń zawarta w tym kadrze sama z siebie na tak małym wagowo pliku nie jest w stanie wygenerować nadmiernej ilości detalu, też sobie cenię Twoje komentarze Duder, ale wydaje mnie się ze nie bierzesz pod uwagę dwóch rzeczy, tego co napisałem wyżej, oraz zamysłu autora odnośnie pokazania takiej właśnie wizji tego miejsca. Oczywiście nie ma nic złego w tym ze różnie odbieramy fotografię ja nie tak dawno miałem również inne spojrzenie na skoądinnąd dobrą fotografię Sebastianito dotyczącą kolorystyki mimo tego że 99% odbiorców było zachwyconych, u mnie nadmierne nasycenie psuło smak tego dobrego zdjęcia, moje zdanie jest tylko naświetleniem mojego punktu widzenia, oraz mojego odbioru tej mz. doskonałej pracy.

Podsumowując obce jest mi uczucie zazdrości, ale tej pracy Pawle Ci zazdroszczę chciałbym mieć taką w swej galerii :)

dem
07-09-2011, 10:35
Jest potęga w tym zdjęciu. Człowiek w kadrze uzmysławia naszą "wielkość" w naturze. Bardzo dobre zdjęcie Pawle.

PABLOOK
07-09-2011, 21:31
Jeszcze raz piękne dzięki za zainteresowanie :).
A szczególne podziękowania kieruję w stronę Jana.
Bardzo miło czyta się takie komentarze od osoby mającej tak duże doświadczenie w dziedzinie fotografii :).

Nikonozaur
07-09-2011, 21:52
Kurczę, tu naprawdę jest trudno nie wrócić...

Locter
08-09-2011, 09:30
Ogląalem to zdjecie wiele razy, nie wiedząc co napisać, bo coś mi w nim nie pasowalo. Wydaje mi się, że konwersja nie dokońca mi się podoba, całość wygląda"stalowo-metalicznie", wg. mnie za duzy microkontrast miejscami i tak mi się wydaje, że dążenie do perfekcji obróbkowej, akurat w tym przypadku zdjęciu na dobre nie wyszło, ale oczywiście to tylko moje zdanie ;) Jednak chętnie bym zobaczył w kolorze bo kadr robi wrażenie.