PDA

Zobacz pełną wersję : Głupie pytanie?



art44
04-09-2011, 09:51
Witam,
od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie - jak zrobić mp3 z płyty.

Ale, ale... zanim zaczniecie się ze mnie natrząsać - czytajcie dalej:

potrzebuję mp3 z całości - naraz.
Chodzi o to, że muzyka, którą lubię - często jest nagrywana w formie
tzw. concept-albumów czy jak tam to zwał... utwory (ścieżki) się ze sobą łączą.
Chciałem to sobie przenieść na odtwarzacz mp3 - no i szlag mnie trafia,
gdy pojawiają się tam przerwy.

Kombinowałem trochę sam - ale ostatecznie idę na łatwiznę i pytam po prostu Was.
:lol:
POMOŻECIE??!!

Art

thor88
04-09-2011, 10:11
chyba CD-EX potrafi tak konwertować by była ciągłość

art44
04-09-2011, 10:22
chyba CD-EX potrafi tak konwertować by była ciągłość
Dzięki za propozycję... popróbuję - i poinformuję o wynikach.
Art

maki
04-09-2011, 10:28
CD-EX to ja nie wiem, nie widziałem nigdzie takiej opcji, ale można spróbować jakimś Monkey do pliku .ape (jakoś to ludzie robią) a potem olac plik .cue i sam ape re-encode`ować w np. CD-EX do mp3.

Ale może się mylę...

mateo912
04-09-2011, 10:30
Dzięki za propozycję... popróbuję - i poinformuję o wynikach.
Art

Zgrywasz płytkę Windows media Playerem lub innym podobnym programem.
Wrzucasz po kolei wszystkie mp3 do np audacity i zapisujesz jako nowa mp3.

locos
04-09-2011, 10:41
No wiec jesli chcesz to zrobic w miare sensownie to exact audio copy (http://www.exactaudiocopy.de/en/index.php/overview/features/features-of-eac/) + kodek lame mp3 (http://lame.sourceforge.net/) i bedzie naprawde dobrze.
Oba narzedzia sa za free, eac pozwala zgrac sciezki jako jeden track (set), natomiast lame mp3 to jeden z lepszych kodekow do mp3.

TUTAJ (http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?title=EAC_and_Lame) manual jak wszystko poustawiac. Jak bys jednak mial problem to krzycz, postaram sie pomoc.


Zgrywasz płytkę Windows media Playerem lub innym podobnym programem.
Wrzucasz po kolei wszystkie mp3 do np audacity i zapisujesz jako nowa mp3.
jednym slowem juz raz obcieta jakosc obcinasz jeszcze raz. imho bez sensu pomysl

maki
04-09-2011, 11:05
Poza tym jeżeli zależy Ci tylko na tym aby przerw nie było, to w CD-EX ustawiasz 0 (zerowe) przerwy między kawałkami i masz tylko malutki pstryk (prawie niesłyszalny) między kawałkami, a kawałki łączą się. Wszystkie płyty tak zgrywam, a w muzyce klasycznej to podstawa - nie da sie słuchać niektórych rzeczy inaczej bo utwory przechodzą tzw. attacca jeden w drugi.
być może tylko o to Ci chodziło, bo cała płyta w jednym pliku jest meganiewygodna w nawigacji...

art44
04-09-2011, 11:06
(...) Jakbys jednak mial problem to krzycz, postaram sie pomoc.
Dzięki wszystkim, teraz się odmeldowuję - potem sobie popróbuję i dam znać.
Jakby co - będę krzyczał! :wink:

Poza tym (...) cała płyta w jednym pliku jest meganiewygodna w nawigacji...
Co prawda, to prawda - ale:

1. żeby mieć to w takiej wersji, jestem w stanie taką niewygodę ponieść ;)

2. jeśli artysta tak to nagrał, to też nie po to żeby skakać między częściami,
zapomnieliśmy już jak to było - gdy były magnetofony, słuchało się wszystkiego po kolei
i było dobrze - teraz to tylko paluszek na skipie i nerwowe przełączanie... ech, znak czasu
Art

maki
04-09-2011, 11:21
Wszystko zgoda, tylko skoro piszesz że pojawiają Ci się przerwy to znaczy że masz podzielone na kawałki przez artystę. Więc nikt Ci nie każe skipować, możesz słuchać w całości, a przejścia miedzy kawałkami są prawie nie słyszalne. Były też gramofony i spoko palcem można było wcelować w co się chciało:-)
Mam 2 płytki nagrane w całości jako jeden numer. Passio Arvo Parta dla Naxosu ( sam Part mi powiedział że nagranie w ogóle do niczego) i Wariacje Goldbergowskie z Gouldem. Moim zdaniem nie jest to w tych przypadkach decyzja kompozytora:-) tylko producenta z d..py wzięta, a nawigacja jednak sie przydaje w tych dziełkach.

wilk325
04-09-2011, 11:33
Easy CD-DA Extractor - tym programem zrobisz wszystko, ma opcję bez przerw.

tramp
04-09-2011, 11:48
Exact Audio Copy też zrobi wszystko. Jest darmowy. Jedynym minusem tego programu jest konieczność przejścia kilku kroków konfiguracji. Dokładny opis:http://www.cdrinfo.pl/artykuly/opis-eac/

velaskez
04-09-2011, 13:52
Odpowiedź. (http://lmgtfy.com/?q=konwertowanie+p%C5%82yt+do+mp3)

maki
04-09-2011, 14:15
ajajaj

art44
05-09-2011, 08:21
Odpowiedź. (http://lmgtfy.com/?q=konwertowanie+p%C5%82yt+do+mp3)
Nie no... ale błyskotliwe!
Padam na twarz po prostu i kajam się:

Nie wpadłem na to! A co to ten Ggoggle?... nie zaraz... Google?
Wpisywałeś kiedyś hasło Google do Google?

Po pierwsze: Napisałem w pierwszym poście, że idę na łatwiznę,
a poza tym dotychczasowe moje próby mnie nie nie zadowoliły po prostu,
więc postanowiłem zapytać kolegów z forum, bo może ktoś ma gotowe sprawdzone
rozwiązanie;

Po drugie: Napisałm to w Cafe Nikon, (dałem nawet tytuł Głupie pytanie?),
gdzie tego typu i innych wątków są tysiące
i w zasadzie to 90% z nich można byłoby utrącić w ten sam sposób: Google+klik;

Po trzecie: Zauważ, że wiele osób wypowiedziało się w tym wątku i nikomu
nawet nie chciało się wypisywać takich andronów, strzępić klawiatury, że tak powiem.

Facet, któremu chce się robić takie animacje - zajmować miejsce w wątku
to dla mnie taki tani efekciarz, który liczy na poklask gawiedzi.
Więc niech ja będę pierwszy: Cytacik: Ale mu dowaliłeś Miszczu! Toż to Eureka po prostu!

Nie chce ci się odpowiadać, uważasz, że głupie pytanie - nie odpowiadaj, odpuść sobie, zignoruj
zajmij się czymś - co cię zajmie - że tak obrazowo powiem.
Nie nabijesz może 50 000 postów, ale za to te, które opublikujesz - może będą sensowniejsze,
czego Ci szczerze - choć z dużą dozą obawy - życzę.

Art

6868
05-09-2011, 10:07
Nie no... ale błyskotliwe!
Padam na twarz po prostu i kajam się:

Nie wpadłem na to! (....)


Ale mu dowaliłeś Mistrzu! :)
Niestety coraz wiecej jest tutaj tego typu Miszczuf :)

velaskez
05-09-2011, 19:14
Ojej, ale mi dowaliłeś...
Zamiast się rzucać kliknąłbyś w trzecią pozycję z odpowiedzi i masz tam krok po kroku jak sobie zgrać.
Ty idziesz na łatwiznę pytając, ja idę na łatwiznę odpowiadając. Jak widzisz, chodzenie na łatwiznę można sobie w buty wsadzić.

6868
05-09-2011, 21:41
Ojej, ale mi dowaliłeś...
Zamiast się rzucać kliknąłbyś w trzecią pozycję z odpowiedzi i masz tam krok po kroku jak sobie zgrać.
Ty idziesz na łatwiznę pytając, ja idę na łatwiznę odpowiadając. Jak widzisz, chodzenie na łatwiznę można sobie w buty wsadzić.

Przeciez autor wlasnie to powiedzial w 1 poscie


Witam,
od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie - jak zrobić mp3 z płyty.

Ale, ale... zanim zaczniecie się ze mnie natrząsać - czytajcie dalej:
( ... )
Kombinowałem trochę sam - ale ostatecznie idę na łatwiznę i pytam po prostu Was.
:lol:
POMOŻECIE??!!

Art

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ?

Takie proste pytanie a jakze skomplikowane :)

Keek
06-09-2011, 00:43
Witam,
od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie - jak zrobić mp3 z płyty.

Ale, ale... zanim zaczniecie się ze mnie natrząsać - czytajcie dalej:

potrzebuję mp3 z całości - naraz.
Chodzi o to, że muzyka, którą lubię - często jest nagrywana w formie
tzw. concept-albumów czy jak tam to zwał... utwory (ścieżki) się ze sobą łączą.
Chciałem to sobie przenieść na odtwarzacz mp3 - no i szlag mnie trafia,
gdy pojawiają się tam przerwy.

Kombinowałem trochę sam - ale ostatecznie idę na łatwiznę i pytam po prostu Was.
:lol:
POMOŻECIE??!!

Art

Rozumiem, ze odtwarzacz nie ma czegos takiego jak "Gapless album"? Nie pamietam dokladnie czy to kwestia odtwarzacza czy programu, ale w np. w iTunes i iPodzie dziala. Nie ma sztucznych przerw miedzy utworami, ktore ida jeden za drugim. Moze to dobry trop?

Seeker
06-09-2011, 04:48
Niektóre programy do jarania płyt mają taką opcję wbudowaną (zrzut audio do jedej scieżki),
lecz konkretów nie pamiętam, bo dla odmiany lubię dzielić ;)