PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Loch Arklet



Sebastianito
04-09-2011, 01:01
Krotka historyjka:

Postanowiłem się wyciszyć po pracy wybierając się na zbiornik retencyjny o nazwie: "Loch Arklet" bez najmniejszego zamiaru fotografowania... spacer brzegiem jeziora... i korzeń! Hmmm... konsternacja... mam D200 (z 10-20mm) w aucie i jakiś stary aluminiowy statyw: "Star 32"... Wracam! Po około 45 min... ( i 5 wywrotkach) stawiam statyw.... i aparat, następuje wymiana (monologiczna) kilkunastu slow na "CH" i "K" na temat jakości produktu "Star 32" oraz braku wężyka spustowego...

Po zaciętej walce i ataku TRYLIONA meszek (wyglądam teraz jak po ospie) o to co się udało mi wykonać:




"Loch Arklet"



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/loch_arklet_by_sebastiankrausd48rkk0-1.jpg
źródło (http://www.youtube.com/watch?v=e4uTEhDqa_s)


Model:NIKON D200
Shutter Speed:2/1 second
Aperture:F/8.0
Focal Length:10 mm
ISO Speed:100
Date Taken:Sep 3, 2011, 6:51:50 PM

A teraz napijmy sie...

mirekvampirek
04-09-2011, 01:04
wow dla takiej foty to bym sie w tym meszku wytarzal nawet
co za miejsce !!!
kolory swietne
bardzo mi sie podoba

Bartekkw
04-09-2011, 01:05
Ja bym to widział bez korzenia w klasycznym kadrze 3:2 cięte powyżej badyla - pięknie sie dzieje w oddali

Jaskier
04-09-2011, 01:06
wow dla takiej foty to bym sie w tym meszku wytarzal nawet
co za miejsce !!!
kolory swietne
bardzo mi sie podoba

Podpisuję się pod tym!

maniak666
04-09-2011, 02:08
Ja bym to widział bez korzenia w klasycznym kadrze 3:2 cięte powyżej badyla - pięknie sie dzieje w oddali
No ale to by już nie było to zdjęcie, tylko całkiem inne. Na pewno też świetne.
Mi tam pasi.
Częsciej byś mógł tu zaglądac. I zapodawac to i owo.

Motorniczy
04-09-2011, 02:10
Chyba za slodkie to zdjecie do Veddera ;) Zdjecie pieknie kolorowe ale czy nie za bardzo ?;) Korzen jest swietny.Pozdro

Sebastianito
04-09-2011, 02:17
(...) Zdjecie pieknie kolorowe ale czy nie za bardzo ?;) (...)
Robie to co lubie...

Paablitos
04-09-2011, 06:36
W Twoim stylu...
Pieknie zrobione, z mocnym ale dobrym kolorem.
Az mi sie geba usmiechnela gdy otworzylem to zdjecie przy porannej kawie:).

Greg77
04-09-2011, 06:46
Robie to co lubie...

Dokladnie!


W Twoim stylu...
Pieknie zrobione, z mocnym ale dobrym kolorem.
Az mi sie geba usmiechnela gdy otworzylem to zdjecie przy porannej kawie:).

Mnie tez!


Seba, jestes juz wprawiony, wiecej takich, jak u Adamusa!

Teraz narzekania, podmalowal bym troszke jasnoscia w glebi po gorkach, teraz jest przepieknie, ale odrobine plasko, warto dobracowac to zdjecie, niebo minimalnie mniej ostro....wszystkiego jest minimalnie:D:D:D
Czepiam sie, ale tak bym zrobil, dodalo by to plastyki i glebi, ale co ja Tobie mowie jak wiesz;)

mOSAd
04-09-2011, 07:21
W takim formaciku maleńkim to ja nic nie widzę. Zgodzę się, co do płaskości pleców i delikatnego przeostrzenia (zrzućmy to na karb skalowania). Poza tym klatka się broni. Kolory odjechane, ale czemu nie?

borregaard
04-09-2011, 07:34
Ja rozumniem samozadowolenie z tego co się robi i lubi,ale. ....jeżeli wystawia się to na widok publiczny,po ocenę i feedback,a one są ,że cukier-lukier,to nie mówi się sp........j...Trza spokojnie,na klatę przyjąć uwagę,że jest przelukrowane i tyle..

Super fota.....po desaturacji...;)

Greg77
04-09-2011, 08:13
....jeżeli wystawia się to na widok publiczny,po ocenę i feedback,a one są ,że cukier-lukier,to nie mówi się sp........j


Nie zgodze sie z Toba w jednej kwesti, gdzie padlo tutaj slowo na "S"?
Z tego co widze kolega napisal tylko, ze robi co lubi, chwala mu za to.......ogladajac prace Adamusa ma sie wrazenie bardzo podobnej kolorystyki, dla mnie jest mocno kolorowe, ale nie przesadzone.....o reszcie sie wypowiedzialem;)

Nikonozaur
04-09-2011, 09:16
Kolorków nie pożałowałeś, i słusznie, najważniejsze to robić co się chce i jak się czuje.
Dla mnie jest ok, może ewentualnie ten korzeń pozbawiłbym nieco fioletowo-różowego miodu, otoczenie i dalekie plany gitara. ;)

Sławomirowski
04-09-2011, 09:21
Kolorków nie pożałowałeś, i słusznie, najważniejsze to robić co się chce i jak się czuje.


Zgadzam się, mam tylko jedną uwagę - czy cały ten kadr nie zalatuje jakby różową/fioletową poświatą ? A może mi coś w monitorze fiksuje...

czarny
04-09-2011, 09:26
Gdybym miał marudzić, to jak dla mnie zbyt mocno rozjaśniony dół, względem czasu zachodzącego słońca - nienaturalnie. Ale generalnie pozytywny wydźwięk.

rainer
04-09-2011, 09:30
Bajka, świetna kolorystyka. :)

Greg77
04-09-2011, 09:36
Dla mnie jest ok, może ewentualnie ten korzeń pozbawiłbym nieco fioletowo-różowego miodu, otoczenie i dalekie plany gitara. ;)

Tez tak czuje


Zgadzam się, mam tylko jedną uwagę - czy cały ten kadr nie zalatuje jakby różową/fioletową poświatą ? A może mi coś w monitorze fiksuje...

Mysle, ze monitor masz ok, ale jak wspomnial andrzej po zdjeciu fioletu z korzenia to sie powinno zrownowazyc....


Gdybym miał marudzić, to jak dla mnie zbyt mocno rozjaśniony dół, względem czasu zachodzącego słońca - nienaturalnie.

A co to znaczy naturalnie? Naturalnie to moje oczy tak wlasnie widza, no moze kolorek slabszy widza, ale sam lubie podbic kolory.......czy moze naturalnie to tak jak puszka zrobi jpg??

harb
04-09-2011, 09:37
Chyba za slodkie to zdjecie do Veddera ;) Zdjecie pieknie kolorowe ale czy nie za bardzo ?;) Korzen jest swietny.Pozdro

tak jak bardzo lubię Twoją tonację, kadrowanie i motywy - tak tutaj powiem szczerze, przejechałeś Seba, przekroczyłes tę delikatną granicę smaku, niestety ale w mojej ocenie mimo staranności obróbki i kompozycji co jest widoczne, sorry ale ta praca ociera się o kicz :)

Sebastianito
04-09-2011, 10:46
1) Tak, zawsze sugeruje sie Adamusem
2) Moze ociera sie o kicz ale zrobilem to jak uwazalem
3) Rzeczywiscie jest przeslodzone. Ale ja takie lubie i nic nie poradze
4) Szanuje kazda wypowiedz (Krytyka zawsze mile widziana)

Locter
04-09-2011, 11:04
Jedno z Twoich debeściarskich, rzeczywiście Adamus by się nie powstydził!

matios
04-09-2011, 11:09
korzeń jest 'mało czytelny'

Reju
04-09-2011, 11:24
Kadr i kolorki na tak ...podoba się .

harb
04-09-2011, 12:07
1) Tak, zawsze sugeruje sie Adamusem
2) Moze ociera sie o kicz ale zrobilem to jak uwazalem
3) Rzeczywiscie jest przeslodzone. Ale ja takie lubie i nic nie poradze
4) Szanuje kazda wypowiedz (Krytyka zawsze mile widziana)

wracam do tej pracy i sorry może przesadziłem używajac słów "ociera się kicz", ale zastanawiam się dlaczego z tak ładnym motywem w tak dobrym kadrze użyłeś takiego przesycenia, mimo Twoich słów z p.nr 3 :) po prostu to nie współgra z tym widoczkiem

żółty
04-09-2011, 12:15
Czekam na kolejne :D

geralttt
04-09-2011, 13:00
Hehe - fotka wyśmienita i żadna dyskusja tego nie zmieni. Broni się sama...

Kolorki jak u wielu innych, od Fitzharrisa po Adamusa przejechawszy - a jak ktoś chce 'naturala' to niech zdjęć nie robi tylko chodzi na spacery i podziwia widoczki w takim nasileniu barw na jakie pozwala ludzkie oko. :)

Fotografia rządzi się nieco innymi prawami - im dłużej się jej przyglądam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma ograniczeń - są jedynie wymagania narzucane przez ludzi o zróżnicowanej skali wrażliwości estetycznej wynikającej z ich indywidualnych przeżyć/doświadczeń/zapatrywań na otaczającą nas rzeczywistość.

Chciałbym być z tobą na tym plenerku - sam chętnie podjąłbym wyzwanie zrobienia takiego cukierka - kręcą mnie te barwy i morda sama mimowolnie się uśmiecha... :)

maniak666
04-09-2011, 13:09
jak ktoś chce 'naturala' to niech zdjęć nie robi tylko chodzi na spacery i podziwia widoczki w takim nasileniu barw na jakie pozwala ludzkie oko. :)

Fotografia rządzi się nieco innymi prawami - im dłużej się jej przyglądam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma ograniczeń - są jedynie wymagania narzucane przez ludzi o zróżnicowanej skali wrażliwości estetycznej wynikającej z ich indywidualnych przeżyć/doświadczeń/zapatrywań na otaczającą nas rzeczywistość.


I to tyle w temacie.
Nieraz zresztą wałkowanym.

Sebastianito
04-09-2011, 13:13
Harb i Sebastianito to skrajnosci co do kolorow. Jan robi bardzo naturalne kolory, Sebastian mocno koloruje. i moim zdaniem dobrze, ze tak jest bo kazdy wybierze to co lubi. Geralttt - jestes mile widziany na kazdym plenerze...

harb
04-09-2011, 13:58
...Fotografia rządzi się nieco innymi prawami - im dłużej się jej przyglądam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma ograniczeń - są jedynie wymagania narzucane przez ludzi o zróżnicowanej skali wrażliwości estetycznej wynikającej z ich indywidualnych przeżyć/doświadczeń/zapatrywań na otaczającą nas rzeczywistość.....

dobre podsumowanie :)

ostrytux
04-09-2011, 14:10
Ja tam lubię takie landryny :D faktycznie bardzo w stylu Adamsa!
Bardzo mnie się podoba.

JaroPienza
04-09-2011, 14:18
Słitaśne

ostrytux
04-09-2011, 14:43
faktycznie bardzo w stylu Adamsa!

Cyba za dużo czarno-białych zdjęć oglądam, oczywiście miałem na myśli Marka Adamusa :)

darek_d
04-09-2011, 16:04
Kolorowo-bajkowy świat. Do mnie to przemawia, piękny drugi plan.

Duder
04-09-2011, 18:58
Popieram zdanie harba. Po prostu szkoda mi dobrego, a może świetnego zdjęcia, zmarnowanego przesłodzeniem. To oczywiste, że każdy ma prawo robić jak chce, ale czasem przydaje się usłyszeć zdanie innych, by nie pójść za daleko. A Adamus balansował nie raz na granicy kiczu.

ART69
04-09-2011, 21:18
Wersja którą widziałem na innym portalu bardziej mi podeszła :-) świetna fota :-)

jacekz40
05-09-2011, 13:02
jest mocny kolorek, jest dobry obrazek...wszystkiego w sam raz :)

Tworas
05-09-2011, 13:04
dla mnie bajka :)

jaś
05-09-2011, 16:04
to nie jest fotografia dokumentalna (radzę się przypatrzeć co wyprawiają na tych co mają być dokumentalne), nie jest jej celem pokazanie "jak tam było", dla mnie jest dobra, pokazuje autora, jego styl i jego widzenie, jeśli ktoś to widzi inaczej to zawsze może tam pojechać i pokazać swoje widzenie świata na tym polega piękno fotografii że każdy może zrobić temat we własnym niepowtarzalnym stylu.

Greg77
05-09-2011, 16:05
to nie jest fotografia dokumentalna (radzę się przypatrzeć co wyprawiają na tych co mają być dokumentalne), nie jest jej celem pokazanie "jak tam było", dla mnie jest dobra, pokazuje autora, jego styl i jego widzenie, jeśli ktoś to widzi inaczej to zawsze może tam pojechać i pokazać swoje widzenie świata na tym polega piękno fotografii że każdy może zrobić temat we własnym niepowtarzalnym stylu.

brawo! Dobrze powiedziane!

PABLOOK
05-09-2011, 19:14
Bardzo lubię piony w krajobrazie :).
Zdecydowana kolorystyka też nie jest mi obca ;).
Mocarne nieboskłony także trafiają w moje gusta :).
Kwieciste podłogi i korzonkowy motyw też jak najbardziej na plus :).

Ale...


Wersja którą widziałem na innym portalu bardziej mi podeszła :-) ...)

Dla mnie bardzo zacny fot Sebastianie :).

piotrm100
05-09-2011, 22:36
I do mnie bardzo silnie przemawia. Nie to piekne co PIEKNE tylko to co sie komu podoba! Ot co! :)

pszetak
06-09-2011, 01:14
Świetnie zbudowany pion-niebo wspaniale współgra z motywem głównym co wyzwala expresję mocną na zdjęciu.Wchodzę w ten kolor również, ponieważ jest bardzo spójnie - pomimo nasycenia -co czyni zdjęcie bardzo r a d o s n y m przez to ponieważ ...poprostu-kąty dobrze złapałeś:-).

Sebastianito
06-09-2011, 01:18
Nawet sam Marc Adamus sie zainteresowal tym zdjeciem :)

pszetak
06-09-2011, 02:01
I co powiedział?

Greg77
06-09-2011, 07:00
Nawet sam Marc Adamus sie zainteresowal tym zdjeciem :)

Potwierdzam!


I co powiedział?

Nie mowil zle, lekko zwrocil uwage i powiedzial co by zmienil, ale raczej pozytywnie;)

Badyl81
06-09-2011, 08:03
Nawet sam Marc Adamus sie zainteresowal tym zdjeciem :)


Potwierdzam!



Nie mowil zle, lekko zwrocil uwage i powiedzial co by zmienil, ale raczej pozytywnie;)

Greg, Ty jesteś Marc Adamus? Tak to zabrzmiało :]

Odnośnie zdjęcia - kompozycyjnie bardzo udane zdjęcie, kolorystycznie trochę za intensywnie, ale skoro tak lubisz to ok. Mimo przekolorowania bardzo mi się podoba.

Greg77
06-09-2011, 08:31
Greg, Ty jesteś Marc Adamus? Tak to zabrzmiało :]


Nie jestem, absolutnie, nie jestem nim.....poprostu widzialem ten komentarz na stronce NaturePhotography;)

wojtek6308
06-09-2011, 08:56
Świetne, ... i w twoim stylu :D .