PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Sierpniowe mgły



Master95
02-09-2011, 18:13
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/62874078726680678431.jpg)

PABLOOK
02-09-2011, 18:31
Fajnie jest z klimacikiem :).
Wydaje mi się, że dodanie dosyć mocnej winiety pomogłoby lepiej zamknąć kadr z lewej strony i bardziej skupić wzrok oglądającego na głównym motywie.
Może warto lekko przyciąć góry i lewej strony zdjęcia.

RobertSoul
02-09-2011, 18:55
a do mnie to zupełnie nie gada.... ta mgła wygląda jakby została dodana podczas obrabiania zdjęcia... no i ta mega biała poświata.... zdjęcie moim zdaniem słabe

harb
02-09-2011, 19:23
Fajnie jest z klimacikiem :).
Wydaje mi się, że dodanie dosyć mocnej winiety pomogłoby lepiej zamknąć kadr z lewej strony i bardziej skupić wzrok oglądającego na głównym motywie.
Może warto lekko przyciąć góry i lewej strony zdjęcia.

Pawel dobrze prawi :) kadr mnie się podoba i klimat również :)

mOSAd
02-09-2011, 19:43
Mnie się nie widzi kadr. Przy takiej mgle i obróbce poszedłbym w pełen minimalizm. Czyli obciąłbym połowę podłogi oraz lewej, tak by drzewo zostało centralnie. Do tego dołożyłbym dwa dodatkowe zdjęcia, uzupełniające tryptyk. Niekoniecznie mgliste, ale być może. I można sprzedawać.

harb
02-09-2011, 19:53
Mnie się nie widzi kadr. Przy takiej mgle i obróbce poszedłbym w pełen minimalizm. Czyli obciąłbym połowę podłogi oraz lewej, tak by drzewo zostało centralnie. Do tego dołożyłbym dwa dodatkowe zdjęcia, uzupełniające tryptyk. Niekoniecznie mgliste, ale być może. I można sprzedawać.

w tryptyku tak, takie kadrowanie o którym piszesz by się sprawdziło, ale w pojedyńczym kadrze przy takiej mgle radykalne ciecie sprawi ze będzie zbyt ciasno, przestrzeń jest mz. lepszym rozwiązaniem, może troszeczkę lewej można by jeszcze dociąć, alternatywą jest pomysł PABLOOKA zrównoważenie lewej winietą, wówczas tonalnie fotka się uspokoi, bo teraz rzeczywiście trochę krzyczy tą jasną plamą po lewej i ukierunkuje widza na wejrzenie w głąb kadru :)

touran
02-09-2011, 19:58
...klimat bardzo fajny ale wg mnie kadrowanie w kwadrat duzo lepiej by tu pasowalo.

mOSAd
02-09-2011, 19:59
Tak, to jest opcja - ale dla mnie samotnie się nie broni niestety, nawet zwinietowane. Będzie po prostu ciut lepszym zdjęciem. Dlatego podpowiadam, jak moim zdaniem, wycisnąć coś więcej jeszcze. Samotnych zamglonych widoków - dużo lepszych od tego - są tysiące. Natomiast tu jest (skromny, ale jest) potencjał na kompozycyjne zgranie z czymś jeszcze. Czy to nawet oklepane już pory roku, czy też klasyczny minimalizm. Może natchnie też na jakieś poszukiwania? Kto wie?

PS. Tak - też jestem za kwadratem, według koncepcji pojedynczej pracy. Tu chyba jest *prawie* kwadrat.

touran
02-09-2011, 20:25
...ups:oops: niezauwazylem, chyba wlasnie z powodu umiejscowienia drzewa. Zdecydowanie umiescilbym drzewo ciasniej, w centrum kadru.

Nikonozaur
02-09-2011, 21:23
Zgadzam się z sugestiami Pawła co do winiety i cięcia, w takiej formie fota niezbyt do mnie gada.

Sławomirowski
02-09-2011, 22:42
Coś Ci Kolego chyba "dupnęło" w aparacie... Łapie jakieś lewe światło :) Fajny temat i klimat zdjęcia [jak mniemam] ale wykonanie poległo. Przecież to zwykły, wyblakły pstryk - czy inni tego nie widzą czy mają c... na oczach nie mnie osądzać... Jeśli byłoby częścią jakiegoś projektu można rozważyć wyraz i inne aspekty takiego kadru, ale samotne...

Seeker
02-09-2011, 23:48
Jakaś drobna kontra w bliskim planie by się przydała.

borregaard
03-09-2011, 00:03
Jak dla mnie to ....podziwiam walkę o dzieło,ale się ...wymsknęło...;) :)