PDA

Zobacz pełną wersję : Piękne zdjęcia w piekny słoneczny dzień.



manfred
02-09-2011, 14:29
Witam serdecznie czasami w życiu szarego pstrykacza trafi się dzień w samo południe z lazurowym niebem i pięknym słonecznym słońcem gdy trzeba fotografować ludzików. Ustawiłem iso 400 lampa na sanki w trybie M jakieś takie lekkie błyśnięcie w granicach 1/64 f 5.6-8 1/250 scena ogólnie lekko nie doświetlona. Różne otrzymałem zdjęcia ogólnie po kilku próbach byłem trochę zadowolony. Dlatego mam prośbę może ktoś podpowiedzieć dobre rady co i jak w takich warunkach?

morzon
02-09-2011, 14:34
Pokaż jakieś sample, bo średnio wiadomo o czym konkretnie piszesz... ;)

bogdi64
02-09-2011, 18:46
???? - iso 400 w piękny słoneczny dzień razem z f8 i 1/250 ??? - to chyba masz jakieś auto iso wbite, bo to mi raczej prawie noc przypomina do tego lampa 1/64 (jaka odległość ?) - daj fotki bo ta jakieś cuda

manfred
03-09-2011, 05:41
A ja i tak jutro Wam pokaze ze mam problem z technika wykonywania zdjec w sloneczny dzie. A problem ten dotyczy jak pozbyc sie cieni z twarzy osob ktore stoja plecami do ostrego slonca i sa w ciglym ruchu

credka
06-09-2011, 21:37
Jutro minęło... problem się rozwiązał?

ryszkut
07-09-2011, 01:05
A ja i tak jutro Wam pokaze ze mam problem z technika wykonywania zdjec w sloneczny dzie. A problem ten dotyczy jak pozbyc sie cieni z twarzy osob ktore stoja plecami do ostrego slonca i sa w ciglym ruchu

ale tak na serio masz problem z "techniką wykonywania zdjęć w sloneczny dzień" ??? ;)

1. ustawiasz
2. naciskasz
3. masz

ew. pkt 1 można pominąć bo NIE MA CO USTAWIAĆ.

stock
07-09-2011, 08:00
pytaj Stiga - przecie On robi świetne reportaże często w pełnym słoncu z lampą.

sote
07-09-2011, 08:21
manfred... ale po kiego czorta ustawiasz iso 400? wyjasnisz?

pawl_s
07-09-2011, 08:44
Polecilbym blende ;)

durom
07-09-2011, 09:22
Dobry towar ale nie jaraj tyle bo to na zdrowie źle wpływa.
Wyjaśnisz o co pytasz? Za cholerę nie idzie sie doczytać.

stock
07-09-2011, 09:41
cos czuję ze manfred miał jakis słaby dzien i zapytał o coś co zupełnie nie ma sensu. Bo w pełnym słońcu przy ISO 400; 1/250 i f5.6 to pewnie przepał będzie na kilometr, więc na cholere lampa i to jeszcze w trybie M.
hehehe - zabawnie, zabawnie :)

sejmajnejm
07-09-2011, 11:43
cos czuję ze manfred miał jakis słaby dzien i zapytał o coś co zupełnie nie ma sensu. Bo w pełnym słońcu przy ISO 400; 1/250 i f5.6 to pewnie przepał będzie na kilometr, więc na cholere lampa i to jeszcze w trybie M.
hehehe - zabawnie, zabawnie :)

zgodnie z sunny16 250/5.6 dla ISO 400 w sloneczny dzien to przepal osob, robionych pod slonce bedzie tylko o 1EV ;-) wiec niby nic wielkiego ;-) co innego niebo i lampa. Zalezy co ma byc na zdjeciu dobrze naswietlone.

A.

stock
07-09-2011, 11:59
zgodnie z sunny16 250/5.6
A.

jakie sunny 16 ? co to jest ?

sote
07-09-2011, 12:06
jakie sunny 16 ? co to jest ?

prosze leniu: http://en.wikipedia.org/wiki/Sunny_16_rule ;)

stock
07-09-2011, 12:09
jaaa - z lenia mi wyjechał :P
wpisywałem w google - ale wyskakiwały mi tylko jakies watki z gaźnikiem w nissanie sunny :)

sote
07-09-2011, 12:19
jaaa - z lenia mi wyjechał :P
wpisywałem w google - ale wyskakiwały mi tylko jakies watki z gaźnikiem w nissanie sunny :)

to masz inne google niz ja ;) bo mi wyskoczyla wikipedia odrazu :)
ale dzieki temu obaj jestesmy bogatsi o wiedze czym jest sunny 16

stock
07-09-2011, 12:37
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sunny+16&lr=lang_pl

sorry - to był rozrząd w nissanie :)
Ale fakt - teraz już wiem czym jest sunny16 :)

jacoslavgth
07-09-2011, 13:18
blenda często daje efekt mrużonych oczu, lepiej dopalić lekko lampą, często nie dopalam niczym bo jeśli cień nie jest zbbyt głęboki, da sie ładnie twarz wyciągnąć samym softem...

manfred
07-09-2011, 23:15
Jutro minęło... problem się rozwiązał?

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2520131#post2520131 post 81 niestety.

credka
08-09-2011, 08:53
Buu, współczuję. Jednak z niecierpliwością czekam na efekty, bo ciekawostkę dałeś tu niejednemu czytającemu :D

photez
12-09-2011, 14:53
Ja bym raczej polecił Iso 200, F11. 1/250s, lampa na 1/2-1/1 mocy i odsunac ją chociaz na wyciagniecie reki od osi obiektywu. Jezeli robisz pod slonce, a ludzie stoja tak do 2m od ciebie to powinno ich nawet niezle doswietlic. A jezeli stoja na czyms jasnym (chodnik, piasek) to funkcjonuje to jak blenda i wtedy nawet lampy ci zbytnio nie trzeba.

sokrates
13-09-2011, 08:33
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=sunny+16&lr=lang_pl

sorry - to był rozrząd w nissanie :)
Ale fakt - teraz już wiem czym jest sunny16 :)

po naszemu słoneczna szesnastka - stosowało się to w czasach Smieny 8M bez światłomierza :-)