PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić panoramę sferyczną ze znacznej wysokośći



Radosso
01-09-2011, 22:58
Cześć
Na początek dwa przykłady:
http://panoramy.ai360.com.pl/pano/object1.php?id=2493
http://magazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/poznan/panattoni-park-poznan-ii

Zastanawiam się jak zostały wykonane te panoramy. Pomysły mam dwa.
1.Zdjęcia z balonu sferycznego i aparatu umieszczonego na radiowo sterowanej głowicy panoramicznej
2.Zdjęcia robione z obracającego się helikoptera przez otwarte drzwi a potem karkołomnie składane w całość.

W obu tych przypadkach, jest poważny problem (szczególnie w nr.2) z brakiem statyczności. Jak myślicie, jak zostały wykonane takie super zdjęcia?

Erie
01-09-2011, 23:04
3. helikopterek + aparat + odpowiedni soft - np. http://3dpanorama.pl/panoramy-z-lotu-ptaka

marszull
01-09-2011, 23:58
z latawca, ze sterowanego helikoptera, z "normalnego" smiglowca, z balona, z masztu (dziwnie brzmi ale sa naprawde wysokie maszty do zdjec)

wywar
02-09-2011, 07:15
W obu tych przypadkach, jest poważny problem (szczególnie w nr.2) z brakiem statyczności. Jak myślicie, jak zostały wykonane takie super zdjęcia?
Np sigma Circular 8mm pod FX lub 4.5 pod DX + balonik lub >>>maszt<<< (http://www.agnos.com/prodotti.htm?v_lingua=ENG&v_iss_web=0000000011090207104757044645&v_categ_lista=P0000-P0005-P0506) - robisz jedną fotę, a niebo sztukujesz na kompie. Poczytaj sobie panoforum a wszystkiego się dowiesz.