Radosso
01-09-2011, 22:58
Cześć
Na początek dwa przykłady:
http://panoramy.ai360.com.pl/pano/object1.php?id=2493
http://magazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/poznan/panattoni-park-poznan-ii
Zastanawiam się jak zostały wykonane te panoramy. Pomysły mam dwa.
1.Zdjęcia z balonu sferycznego i aparatu umieszczonego na radiowo sterowanej głowicy panoramicznej
2.Zdjęcia robione z obracającego się helikoptera przez otwarte drzwi a potem karkołomnie składane w całość.
W obu tych przypadkach, jest poważny problem (szczególnie w nr.2) z brakiem statyczności. Jak myślicie, jak zostały wykonane takie super zdjęcia?
Na początek dwa przykłady:
http://panoramy.ai360.com.pl/pano/object1.php?id=2493
http://magazyny.pl/magazyny-do-wynajecia/poznan/panattoni-park-poznan-ii
Zastanawiam się jak zostały wykonane te panoramy. Pomysły mam dwa.
1.Zdjęcia z balonu sferycznego i aparatu umieszczonego na radiowo sterowanej głowicy panoramicznej
2.Zdjęcia robione z obracającego się helikoptera przez otwarte drzwi a potem karkołomnie składane w całość.
W obu tych przypadkach, jest poważny problem (szczególnie w nr.2) z brakiem statyczności. Jak myślicie, jak zostały wykonane takie super zdjęcia?