Zobacz pełną wersję : Samsung NX200
Zapowiada się kolejny aparat z nienagannym Designem.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/nx200-1.jpg
źródło (http://i1214.photobucket.com/albums/cc498/43rumors/nx200.jpg)
Źródło:
http://www.mirrorlessrumors.com/hot-first-pictures-of-the-samsung-nx200/
teraz?! jak wczoraj podpisałem umowę ratalną na NX100 ;/
teraz?! jak wczoraj podpisałem umowę ratalną na NX100 ;/
na start będzie pewnie piekielnie drogi więc nie masz się co przejmować
racja-zdążę przez ten czas zapoznać się z 4/3 :O)
To jeszcze po polsku z optycznych:
http://www.optyczne.pl/4219-nowo%C5%9B%C4%87-Samsung_NX200_-_ponad_20_milion%C3%B3w_pikseli_na_pok%C5%82adzie. html
teraz?! jak wczoraj podpisałem umowę ratalną na NX100 ;/
A gdzie w końcu kupiłeś, jeśli mogę spytać?:)
nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu na forum-w sprawdzonym sklepie, w którym nie raz już kupowałem sprzęty cyfrowe.pl ;)
koniecpolska
02-09-2011, 10:00
NX200 - cena 900$
Dlaczego wywalili port akcesoriów? EVF żegnaj więc.
Kiedy 16 i 60mm macro będzie do kupienia i w jakiej cenie?
Teraz to pewnie cena NX100 spadnie na łeb.
Teraz to pewnie cena NX100 spadnie na łeb.
oby, bo nie mam zamiaru wywalic 900$ na nx200 a szkielko juz sobie kupilem do tego systemu :)
NX200 - cena 900$
Dlaczego wywalili port akcesoriów? EVF żegnaj więc.
Kiedy 16 i 60mm macro będzie do kupienia i w jakiej cenie?
Teraz to pewnie cena NX100 spadnie na łeb.
16 już można kupować:)
wyrwiflak
02-09-2011, 11:14
racja-zdążę przez ten czas zapoznać się z 4/3 :O)
4/3?
Daniel*1977
01-11-2011, 19:07
Z tego co widziałem to NX200 może kosztowac na wstępie 800$ a nie 900.
Kilka zdjęć, bardziej udziwnione i makro to z odwrotnym montowaniem i 20mm, wienieta z led ringowej lampy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6266938411_acb9a08b65_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6266938411/)
Pins (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6266938411/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276692391_7f30f9ec87_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276692391/)
Flame (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276692391/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6277214762_06b70792e6_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277214762/)
over dose (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277214762/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276701433_00cc0209f0_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276701433/)
Ribs (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276701433/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6277232712_6e90d01221_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277232712/)
Glass-3 (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277232712/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276714335_3fdc26efa8_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276714335/)
Traped (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276714335/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276725955_9e81455395_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276725955/)
Big balls (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276725955/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6286867146_d0a225b967_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6286867146/)
black triangle (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6286867146/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6285644157_ab43c32bfe_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6285644157/)
lamp (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6285644157/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290861091_a47db4850e_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861091/)
Christmas tree on the horizon (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861091/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290861099_0193f7bcf4_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861099/)
find the bird (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861099/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290861119_0b357eda20_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861119/)
leaves (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861119/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290866619_d71b6aac6e_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866619/)
open flame (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866619/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6277243186_b6b1826a6d_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277243186/)
Surface (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277243186/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290866639_7bca018122_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866639/)
yellow trees (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866639/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6282757263_14461ca48c_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6282757263/)
Ready (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6282757263/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
wczoraj na DPreview http://www.dpreview.com/news/1111/11110111nx200studiocompare.asp
lo Matko Boska - ja wiem ze to 20mpix ale takei malenstwo daje calkiem niezle obrazki w cropie - prosze wybrac dla porownania d3 albo albo jakiegos 1D - co prawda to niskie iso pewnie sa - ale tak czy siak detali jest od cholery - mam wrazenie ze moj d300 wlasnie przestal robic zdjecia i mam znow jakies wykopalisko 2mpix :)
wyrwiflak
03-11-2011, 09:41
niskie iso jest ok, ale już np. 1600 w jpegu nie daje rady, detalu tyle co w nx100 a momentami mam wrażenie że mniej. Porównanie do matryc z NEX-5n czy E-PL3 nie działa na korzyść nx200...
Moje wymagania spełniają matryce produkowane 6 lat temu :D Natomiast optyka to już inna sprawa :P
Daniel*1977
08-11-2011, 07:53
@Maverik w sumie racja, nie ma co przesadzać :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6324063790_0b61c9ebe9_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063790/)
Fossil (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063790/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6324063816_e31ff9465f_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063816/)
Half blue X (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063816/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6323551211_48ef74075f_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6323551211/)
Quake arena (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6323551211/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6324063758_ec5d071422_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063758/)
Fly away (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063758/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
czy ktos posiada ten aparat? cena za granica zaczyna sie robic przyzwoita i sie zastanawiam, czy go nie wziac zamiast jakiegos nexa, bo szkla do systemu nx niszcza to co mozna obecnie kupic do soniakow.
Jednak pod względem uzytecznego ISO, NX200 jest gorszy od NEX-5N. Ale ze szkłami to racja, że w NX jest większy wybór.
MariuszJ
06-01-2012, 14:15
...szkla do systemu nx niszcza to co mozna obecnie kupic do soniakow.
Argument ten jest ważny, jeżeli bezlusterkowiec będzie Twoim głównym systemem i mocno poboczny jeżeli tylko pomocniczym.
ja raczej patrze na to w ten sposob, ze wiecej frajdy bede mial z nx200 (ktory az tak bardzo nie odstaje od nexa 5n) i swietnych szkielek (16mm, 30mm i 85mm) niz ze swietnego body i szkielek kupionych troche na sile bo wybor jest ograniczony. szkla w obojetnie jakim systemie zostaja na dlugo, a wymienia sie body, wiec za jakis czas i nx200 by byl zastapiony czyms lepszym a swietne szkla beda nadal pokazywac pazur.
MariuszJ
06-01-2012, 15:08
ja raczej patrze na to w ten sposob, ze wiecej frajdy bede mial z nx200 (ktory az tak bardzo nie odstaje od nexa 5n) i swietnych szkielek (16mm, 30mm i 85mm) niz ze swietnego body i szkielek kupionych troche na sile bo wybor jest ograniczony. szkla w obojetnie jakim systemie zostaja na dlugo, a wymienia sie body, wiec za jakis czas i nx200 by byl zastapiony czyms lepszym a swietne szkla beda nadal pokazywac pazur.
Ale to oznacza, że zamierzasz wpakować się z bezlusterkowcem w tę samą kołomyję zakupową co z lustrzanką. Ja robię co mogę, żeby do tego nie doszło.
Ktoś, kto chce kupić coś do focenia z niezłą jakością i tak poprzestaje na kicie. W tym momencie wolałbym tańszego i bardziej odpornego na syf świetlny nexa.
Ktoś, kto chce mieć pstrykacza podręcznego, zawsze przy sobie - NX daje Ci bonus w postaci większej swobody wyboru małych szkieł z AF. Niestety, za sporo większą kasę. Jeżeli dodatkowo jest entuzjastą fotografii i uwielbia utylizować różne stare wynalazki, powinien rozważyć wsparcie jakie daje mu nex, a którego (jeszcze) brak w Samsungu.
Jednakowoż jako system główny, Samsung jest górą. Tyle że chyba chwilowo, bo nadciąga Fuji z wyborną specyfikacją startową i groźne mruczenie Sony, że nie odpuści w naleśnikowej konkurencji.
Wszystko to jest dla nas tworzy świetną prognozę na spadek cen w niezmiernie ciekawym segmencie rynku.
koniecpolska
06-01-2012, 16:56
Jeżeli dodatkowo jest entuzjastą fotografii i uwielbia utylizować różne stare wynalazki, powinien rozważyć wsparcie jakie daje mu nex, a którego (jeszcze) brak w Samsungu.
Do NX nie można podpiąć szkieł z bagnetem LM, o ile mi wiadomo szkła z M39 chyba można. A nawiasem mówiąc jaki jest cel podpinać szkła za 2000zł i więcej, jak są systemowe w cenie 400zł (20, 30mm) i 1000zł (16mm).
Nawet te najdroższe do NX nie są wiele droższe od najtańszych z bagnetem LM.
Pozostałe pleśniaki np. M42, FD, MD ... pasują do NX.
MariuszJ
06-01-2012, 20:51
Do NX nie można podpiąć szkieł z bagnetem LM, o ile mi wiadomo szkła z M39 chyba można. A nawiasem mówiąc jaki jest cel podpinać szkła za 2000zł i więcej, jak są systemowe w cenie 400zł (20, 30mm) i 1000zł (16mm).
Nawet te najdroższe do NX nie są wiele droższe od najtańszych z bagnetem LM.
Pozostałe pleśniaki np. M42, FD, MD ... pasują do NX.
Nie jestem na bieżąco z cenami, ale 16 to chyba 1200 zł, 20 to chyba ponad 800 zł, 30 to okolice 900 zł. To razem wcale nie trochę więcej od Twojego wyliczenia, a dołączając do tego że jedynie NX200 za pewnie pi razy oko 3000 zł ma jak na razie osiągi matrycy porównywalne z nexem, robi się trochę drogawo.
Pleśniaki pasują, ale jak na razie tylko w nexie masz fajne wsparcie dla ostrzenia manualnego. Tu oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia firmware ale kto wie czy Samsung nie spróbuje "zanikonić" i nie wspierać w żaden sensowny sposób kundli z przedwiecznego świata? Sony poszło na całość - duża popularność tego systemu wynika właśnie z tych możliwości (przynajmniej wtedy, gdy analizujemy to przez aktywność na forach hobbystycznych). Czy Samsunga na to stać? Zobaczymy. Bardzo szanuję tę firmę (jak zresztą każdą która wykazuje się kreatywnością) i życzę jej powodzenia. Również w interesie posiadaczy innych systemów.
koniecpolska
06-01-2012, 21:56
Nie jestem na bieżąco z cenami, ale 16 to chyba 1200 zł, 20 to chyba ponad 800 zł, 30 to okolice 900 zł. To razem wcale nie trochę więcej od Twojego wyliczenia, a dołączając do tego że jedynie NX200 za pewnie pi razy oko 3000 zł ma jak na razie osiągi matrycy porównywalne z nexem, robi się trochę drogawo.Na znanym serwisie aukcyjnym jest sporo 20 i 30 w cenie poniżej 400zł - nowe i na FVAT.
16 dopiero się pojawiła więc jest drożej, ot na poziomie ceny z innych systemów.
Pleśniaki pasują, ale jak na razie tylko w nexie masz fajne wsparcie dla ostrzenia manualnego. Tu oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia firmware ale kto wie czy Samsung nie spróbuje "zanikonić" i nie wspierać w żaden sensowny sposób kundli z przedwiecznego świata? Sony poszło na całość - duża popularność tego systemu wynika właśnie z tych możliwości (przynajmniej wtedy, gdy analizujemy to przez aktywność na forach hobbystycznych). Czy Samsunga na to stać? Zobaczymy. Bardzo szanuję tę firmę (jak zresztą każdą która wykazuje się kreatywnością) i życzę jej powodzenia. Również w interesie posiadaczy innych systemów.Samsung pokazał, że nie potrzeba szperać w pleśniakach dla zakresu 16, 20, 30mm. Jest dobre systemowe 60mm i 85mm, ma się pojawić naleśnik 50mm. Po co więc pleśniaki w tym systemie?
na chwile obecna 20mm kosztuje 350zl, 30mm kosztuje 370zl, 16mm kosztuje 1000zl. Niech mi ktos pokaze inne szkla systemowe dla bezlusterkowcow w takiej cenie i takiej jakosci! do tego body nx200 mozna kupic za okolo 2200zl.
MariuszJ
06-01-2012, 22:16
na chwile obecna 20mm kosztuje 350zl, 30mm kosztuje 370zl, 16mm kosztuje 1000zl. Niech mi ktos pokaze inne szkla systemowe dla bezlusterkowcow w takiej cenie i takiej jakosci! do tego body nx200 mozna kupic za okolo 2200zl.
No czytam właśnie te aukcje i nie mogę się połapać o co chodzi. Nowy ale gwarancja 3 miesiące, gwarancja rozruchowa 1 miesiąc, brak gwarancji ale możliwość zwrotu... coś się wysypało z jakiegoś tira? ;)
nx200 za 2200zł to jak mniemam przeliczone 750$ z jedynego rynku zachodniej cywilizacji, na którym jest on oficjalnie dostępny po kursie 3zł/$? Ludzie, no już nie przesadzajcie z dowodzeniem swoich racji za wszelką cenę...
koniecpolska
06-01-2012, 22:28
No czytam właśnie te aukcje i nie mogę się połapać o co chodzi. Nowy ale gwarancja 3 miesiące, gwarancja rozruchowa 1 miesiąc, brak gwarancji ale możliwość zwrotu... coś się wysypało z jakiegoś tira? ;)
Chętnie na takich warunkach kupiłbym 16mm, 30mm, 50mm do SONY ... masz namiary na kogoś kto sprzedaje?
MariuszJ
06-01-2012, 22:41
Chętnie na takich warunkach kupiłbym 16mm, 30mm, 50mm do SONY ... masz namiary na kogoś kto sprzedaje?
A mogą być po prostu obiektywy, które nie spodobały się kupującym z zwykłym sklepie, na gwarancji?
Nie ma co się licytować: jeżeli chcesz budować cały system ze stałek systemowych, to jak napisałem wcześniej - Samsung ma lepszą ofertę.
Ja mam E16 i czekam wyłącznie na E50. Jeżeli przegną z ceną lub jakością E50, zrezygnuję, albo dokupię na wakacje E55-210. I proszę publicznie o forumową chłostę, jeżeli dokupię coś więcej systemowego. :) Gdybym miał budować system główny na kitowych zoomach, też prawdopodobnie wybrałbym nexa. Tylko tyle chciałem powiedzieć.
Zacieram natomiast dłonie na myśl o konkurencji na rynku bezlusterkowców dla ludu, która dla nas, potencjalnych konsumentów, może nieść tylko korzyści.
2200zl to przeliczona kwota z funtow brytyjskich. w swiecie cywilizowanym to body jest dostepne - jak nie od reki to na zamowienie. doadatkowo za kwote 1700zl masz najlepsze szkla w systemie.
MariuszJ
06-01-2012, 22:47
2200zl to przeliczona kwota z funtow brytyjskich. w swiecie cywilizowanym to body jest dostepne - jak nie od reki to na zamowienie. doadatkowo za kwote 1700zl masz najlepsze szkla w systemie.
Możesz dać jakiś link?
Edit:
Nie musisz - znalazłem na brytyjskim ebayu tę ofertę za 400 funtów.
Względem tego co jest w oficjalnej dystrybucji, czy to Amazonie, BHPhoto i Adoramie jest rzeczywiście okazja. Jakoś nie budzi mojego zaufania taka dystrybucja swoich produktów.
Nie wiem, jak body w NX200 ale obiektywy są strasznie plastikowe w przeciwieństwie do NEX'owych.
to chyba tylko sila autosugestii. taki obiektyw 16mm w syatemie NX wazy 75g i ma srednice mocowania filtra tylko 43mm a Sony wazy tylko 60g mimo, ze ma srednice mocowania filtra 49mm. mysle, ze z tym 'strasznie plastikowe' to strasznie naciagany argument.
Plastik w obiektywach Nikona jest jakby porzadniejszy, a w Sony NEX obiektywy są metalowe.
to chyba soczewki sa plastikowe, ze tak mala waza mimo metalowej obudowy ;)
koniecpolska
07-01-2012, 14:32
Nie wiem, jak body w NX200 ale obiektywy są strasznie plastikowe w przeciwieństwie do NEX'owych.A ja to bym skakał z radości jakbym mógł kupić do NEX'a plastikowego systemowego naleśnika 30mm/2.0 i to za 370zł :mrgreen: o jakości nie gorszej niż 30mm od NX'a.
MariuszJ
07-01-2012, 15:49
A ja to bym skakał z radości jakbym mógł kupić do NEX'a plastikowego systemowego naleśnika 30mm/2.0 i to za 370zł :mrgreen: o jakości nie gorszej niż 30mm od NX'a.
Użytkownicy systemu nx też skakali by z radości, gdyby mieli porządne matryce w tańszych niż nx200 puszkach, peaking czy możliwość używania szkieł Voigtlandera. I dajcie spokój już z tym 370zł (niedługo pewnie za kilogram), bo naprawdę szary rynek nie przynosi splendoru żadnej firmie.
a kto Ci powiedzial, ze to szary rynek? kupujesz od legalnie dzialajacej firmy i dostajesz fakture vat lub paragon - wedle uznania.
MariuszJ
07-01-2012, 15:58
http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/samsung/samsung-30mm-f-2-pancake/
Ciekawe czy Samsung Polska wie o ich deprecjonujących firmę działaniach polegających na sprzedawaniu czegoś z 200% przebitką cenową względem ceny producenta.
koniecpolska
07-01-2012, 16:29
Użytkownicy systemu nx też skakali by z radości, (1)gdyby mieli porządne matryce w tańszych niż nx200 puszkach, (2)peaking czy (3)możliwość używania szkieł Voigtlandera.
ad. 1.
Mam NEX'a robię fotki i naprawdę nie widzę aby fotki z NX (czy m4/3) w czymś odstawały od obrazka z NEX'a.
ad. 2 i 3
Jak są szkła systemowe to na jakie licho mi peaking czy drogie szkła Voigtlandera?
I dajcie spokój już z tym 370zł (niedługo pewnie za kilogram), bo naprawdę szary rynek nie przynosi splendoru żadnej firmie.Pozwolisz, ze nie będę komentował.
Co do cen z FotoJoker czy Sony Center, widać muszą czymś na czynsz lokali zarobić ....
MariuszJ
07-01-2012, 17:20
ad. 1.
Mam NEX'a robię fotki i naprawdę nie widzę aby fotki z NX (czy m4/3) w czymś odstawały od obrazka z NEX'a.
W warunkach dużej ilości światła, na niskich iso - oczywiście że nie. Jak jest ze światłem gorzej, jedynie nx200 jest równorzędnym rywalem dla nex5n. Zdanie opieram na samplach z netu, przyznaję się bez bicia.
ad. 2 i 3
Jak są szkła systemowe to na jakie licho mi peaking czy drogie szkła Voigtlandera?
Choćby po to, żeby mieć na standardowym kącie widzenia jakąś namiastkę pełnoklatkowej głębi ostrości (35/1.4 czy nawet 1.2, 40/1.4, 50/1.1). Zupełnie inaczej wygląda to w ofercie bezlusterkowca Fuji, gdzie wygląda że 35/1.4 będzie szkłem podstawowym, czy w tzw. wypasionym wariancie Sony, gdzie jest nim Zeiss 24/1.8.
Co do cen z FotoJoker czy Sony Center, widać muszą czymś na czynsz lokali zarobić ....
No coż, tego ja z kolei nie będę komentował.
koniecpolska
07-01-2012, 19:45
W warunkach dużej ilości światła, na niskich iso - oczywiście że nie. Jak jest ze światłem gorzej, jedynie nx200 jest równorzędnym rywalem dla nex5n. Zdanie opieram na samplach z netu, przyznaję się bez bicia.W swoim NEX-3 mam ustawione auto ISO, czyli maksymalnie mam 1600, jeszcze nigdy mi nie zabrakło światła. A z tego co można zobaczyć w necie to, do tej czułości włącznie nie ma różnic pomiędzy różnymi systemami.
Choćby po to, żeby mieć na standardowym kącie widzenia jakąś namiastkę pełnoklatkowej głębi ostrości (35/1.4 czy nawet 1.2, 40/1.4, 50/1.1).
No jeśli ktoś za 2000zł ... 4000 zł chce mieć namiastkę, to jego sprawa.
Ja tam wolę wydać 10x mniej i mieć 1EV gorzej z bonusem w postaci AF.
Daniel*1977
25-01-2012, 16:04
Wkleję kilka zdjęć dla lepszej dyskusji :)
1
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6462306269_b57798be7f_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6462306269/)
Halo (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6462306269/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
2
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6471546373_540048b79a_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471546373/)
Half (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471546373/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
3
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6471564963_23bd28e934_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471564963/)
Tower of 1000 mirrors (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471564963/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6540509971_ab0bd68dfe_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6540509971/)
Playing with dots (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6540509971/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
5
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6568645857_e0c395a884_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6568645857/)
XXX (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6568645857/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
6
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6566078895_7bc335286b_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6566078895/)
Yellow line (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6566078895/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
7
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6619664201_b10a9398a9_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619664201/)
After sunset (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619664201/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
8
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6619665631_13a58e680c_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619665631/)
From the depths of (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619665631/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
9
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6713497883_43e6dc9938_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713497883/)
Snow drive (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713497883/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6713495673_b0662a02fc_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713495673/)
Turn (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713495673/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr
tu sporo więcej: http://www.flickr.com/photos/didmyself/sets/72157627822053437/with/6713495673/
A tu jak by ktoś chciał to zdjęcie z telefonu Galaxy Note:
http://www.flickr.com/photos/didmyself/sets/72157628922710905/
wyrwiflak
25-01-2012, 16:27
Daniel rzuć tego samsa w cho**re i zgłoś się do Fuji niech ci dadzą do promowania nową zabawkę Xpro1 :) Praktycznie możesz promować dowolny sprzęt foto mając takie spojrzenie i dryg do kadru. Poza-kufa-zdrościć! ;)
downandout
25-01-2012, 17:50
genialne foty, genialne spojrzenie i genialny zmysł do wyszukiwania detali i zabawy formą. 4 to bym chętnie jako tapetę widział.
Daniel*1977
25-01-2012, 18:08
@downandout tu można się*poczęstować do użytku własnego :)
http://www.flickr.com/photos/didmyself/6540509971/sizes/l/in/photostream/
@wyrwiflak bardzo miły komentarz :)
Jak by dali to czemu nie :D
Ale nie, moment, przecież ta puszka szumi, ma słabą dynamikę tonalną. Popatrzcie na testy, cropy a nie gotowe zdjęcia :P
MariuszJ
25-01-2012, 20:33
Ale nie, moment, przecież ta puszka szumi, ma słabą dynamikę tonalną. Popatrzcie na testy, cropy a nie gotowe zdjęcia :P
A kto tu mówi o jakiejś puszce... Daniel zmiażdżyłby focąc choćby kartonem po tym Samsungu... :)
akurat nie chciałem zakładać nowego wątku to spytam się np. tu.
W którym obecnie systemie micro czy jak to tam się zwie dla poszczególnych producentów jest w ofercie najlepszy standardowy zoom typu 17-50 DX. Chodzi o jakość, może być lepsze światło, wykonanie itd.
u43, sony i samsung mają tylko standardowe 18-55 które jakością nie grzeszą.
downandout
27-01-2012, 15:32
W u43 jest sporo kitów, olkowe 14-42 w bodajże dwóch wersjach, panasonicowe 14-42 i jego starsza, lepsza wersja 14-45. Do tego nowe kity - Olkowy 12-50 (ale ze słabym światłem na długim końcu, na plus jakość wykonania i uszczelnienia) i chyba najciekawszy z wszystkich kitów, naleśnik Panas 14-42X. Jedno jest pewne, nie ma idealnego kita, każdy ma jakieś grzeszki.
MariuszJ
27-01-2012, 15:33
u43, sony i samsung mają tylko standardowe 18-55 które jakością nie grzeszą.
W porównaniu do czego? Tylko nie mów, że do zajebiaszczych kitów 18-55 do lustrzanek ;)
wyrwiflak
27-01-2012, 16:15
Jeśli chodzi o optykę to chyba najlepszy jest panasonic lumix 14-45 z pierwszych G/GF, miałem takiego do E-PL1 i nie miał słabych punktów (może poza wielkością)
W porównaniu do czego? Tylko nie mów, że do zajebiaszczych kitów 18-55 do lustrzanek ;)
nieeee.Chodziło mi o podobny standardowy zakres ogniskowych. Czyli nie ma jeszcze w systemach szkieł np. jak kiedyś Olympus znany był ze szkła 14-54mm f/2.8-3.5 którego relacja jakość - cena był bardzo dobry.
Panasonic w którymś tam modelu cyfraka ma światło f2 w całym zakresie. Myślałem ze w bezlusterkowcach też takie coś już powinno być.
W porównaniu do czego? Tylko nie mów, że do zajebiaszczych kitów 18-55 do lustrzanek ;)
Chodziło mi i to iż standardowe zumy w u43 są lepsze jakościowo niż kity NX i NEXa :)
MariuszJ
27-01-2012, 16:50
Chodziło mi i to iż standardowe zumy w u43 są lepsze jakościowo niż kity NX i NEXa :)
A to już nowa myśl. Nie wiem, nie używam.
Jakoś tego NX200 na rynku nie widać chociaż mamy już marzec 2012 roku, a premiere miał 01 września 2011 roku czyli pół roku temu
Samsung chyba odpuścił sobie polski rynek fotograficzny. Zero marketingu. Jeśli ktoś chce kupić nx200 to może zainteresuje go ten link:
http://www.eukasa.pl/fotografia-cyfrowa/kupowac/67854/samsung/.
Tylko nie wiem jak tam z gwarancją, bo to jest polski oddział czeskiej firmy wysyłkowej.
ja zamowilem. zobaczymy co potrafi to malenstwo.
ja zamowilem. zobaczymy co potrafi to malenstwo.
Gdzie, jeśli mozna wiedzieć?
To chyba wziąłeś ostatni bo aktualnie już nie oferuja żadnych Samsungów z wymienną optyką :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.