PDA

Zobacz pełną wersję : Samsung NX200



Mavierk
31-08-2011, 21:47
Zapowiada się kolejny aparat z nienagannym Designem.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/nx200-1.jpg
źródło (http://i1214.photobucket.com/albums/cc498/43rumors/nx200.jpg)

Źródło:
http://www.mirrorlessrumors.com/hot-first-pictures-of-the-samsung-nx200/

emet_b
01-09-2011, 11:51
teraz?! jak wczoraj podpisałem umowę ratalną na NX100 ;/

Erie
01-09-2011, 11:53
teraz?! jak wczoraj podpisałem umowę ratalną na NX100 ;/

na start będzie pewnie piekielnie drogi więc nie masz się co przejmować

emet_b
01-09-2011, 11:56
racja-zdążę przez ten czas zapoznać się z 4/3 :O)

morzon
01-09-2011, 12:10
To jeszcze po polsku z optycznych:

http://www.optyczne.pl/4219-nowo%C5%9B%C4%87-Samsung_NX200_-_ponad_20_milion%C3%B3w_pikseli_na_pok%C5%82adzie. html

ozzy
02-09-2011, 07:42
teraz?! jak wczoraj podpisałem umowę ratalną na NX100 ;/

A gdzie w końcu kupiłeś, jeśli mogę spytać?:)

emet_b
02-09-2011, 07:44
nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu na forum-w sprawdzonym sklepie, w którym nie raz już kupowałem sprzęty cyfrowe.pl ;)

koniecpolska
02-09-2011, 10:00
NX200 - cena 900$
Dlaczego wywalili port akcesoriów? EVF żegnaj więc.

Kiedy 16 i 60mm macro będzie do kupienia i w jakiej cenie?

Teraz to pewnie cena NX100 spadnie na łeb.

HYPER
02-09-2011, 10:05
Teraz to pewnie cena NX100 spadnie na łeb.

oby, bo nie mam zamiaru wywalic 900$ na nx200 a szkielko juz sobie kupilem do tego systemu :)

emet_b
02-09-2011, 10:23
NX200 - cena 900$
Dlaczego wywalili port akcesoriów? EVF żegnaj więc.

Kiedy 16 i 60mm macro będzie do kupienia i w jakiej cenie?

Teraz to pewnie cena NX100 spadnie na łeb.

16 już można kupować:)

wyrwiflak
02-09-2011, 11:14
racja-zdążę przez ten czas zapoznać się z 4/3 :O)

4/3?

Daniel*1977
01-11-2011, 19:07
Z tego co widziałem to NX200 może kosztowac na wstępie 800$ a nie 900.

Kilka zdjęć, bardziej udziwnione i makro to z odwrotnym montowaniem i 20mm, wienieta z led ringowej lampy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6266938411_acb9a08b65_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6266938411/)
Pins (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6266938411/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276692391_7f30f9ec87_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276692391/)
Flame (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276692391/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6277214762_06b70792e6_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277214762/)
over dose (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277214762/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276701433_00cc0209f0_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276701433/)
Ribs (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276701433/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6277232712_6e90d01221_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277232712/)
Glass-3 (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277232712/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276714335_3fdc26efa8_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276714335/)
Traped (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276714335/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6276725955_9e81455395_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276725955/)
Big balls (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6276725955/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6286867146_d0a225b967_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6286867146/)
black triangle (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6286867146/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6285644157_ab43c32bfe_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6285644157/)
lamp (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6285644157/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290861091_a47db4850e_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861091/)
Christmas tree on the horizon (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861091/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290861099_0193f7bcf4_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861099/)
find the bird (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861099/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290861119_0b357eda20_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861119/)
leaves (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290861119/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290866619_d71b6aac6e_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866619/)
open flame (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866619/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6277243186_b6b1826a6d_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277243186/)
Surface (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6277243186/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6290866639_7bca018122_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866639/)
yellow trees (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6290866639/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6282757263_14461ca48c_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6282757263/)
Ready (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6282757263/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

madburn
02-11-2011, 18:26
wczoraj na DPreview http://www.dpreview.com/news/1111/11110111nx200studiocompare.asp
lo Matko Boska - ja wiem ze to 20mpix ale takei malenstwo daje calkiem niezle obrazki w cropie - prosze wybrac dla porownania d3 albo albo jakiegos 1D - co prawda to niskie iso pewnie sa - ale tak czy siak detali jest od cholery - mam wrazenie ze moj d300 wlasnie przestal robic zdjecia i mam znow jakies wykopalisko 2mpix :)

wyrwiflak
03-11-2011, 09:41
niskie iso jest ok, ale już np. 1600 w jpegu nie daje rady, detalu tyle co w nx100 a momentami mam wrażenie że mniej. Porównanie do matryc z NEX-5n czy E-PL3 nie działa na korzyść nx200...

Mavierk
04-11-2011, 11:05
Moje wymagania spełniają matryce produkowane 6 lat temu :D Natomiast optyka to już inna sprawa :P

Daniel*1977
08-11-2011, 07:53
@Maverik w sumie racja, nie ma co przesadzać :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6324063790_0b61c9ebe9_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063790/)
Fossil (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063790/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6324063816_e31ff9465f_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063816/)
Half blue X (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063816/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6323551211_48ef74075f_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6323551211/)
Quake arena (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6323551211/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/11/6324063758_ec5d071422_z-2.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063758/)
Fly away (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6324063758/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

HYPER
04-01-2012, 17:25
czy ktos posiada ten aparat? cena za granica zaczyna sie robic przyzwoita i sie zastanawiam, czy go nie wziac zamiast jakiegos nexa, bo szkla do systemu nx niszcza to co mozna obecnie kupic do soniakow.

ropusz
06-01-2012, 11:30
Jednak pod względem uzytecznego ISO, NX200 jest gorszy od NEX-5N. Ale ze szkłami to racja, że w NX jest większy wybór.

MariuszJ
06-01-2012, 14:15
...szkla do systemu nx niszcza to co mozna obecnie kupic do soniakow.
Argument ten jest ważny, jeżeli bezlusterkowiec będzie Twoim głównym systemem i mocno poboczny jeżeli tylko pomocniczym.

HYPER
06-01-2012, 14:49
ja raczej patrze na to w ten sposob, ze wiecej frajdy bede mial z nx200 (ktory az tak bardzo nie odstaje od nexa 5n) i swietnych szkielek (16mm, 30mm i 85mm) niz ze swietnego body i szkielek kupionych troche na sile bo wybor jest ograniczony. szkla w obojetnie jakim systemie zostaja na dlugo, a wymienia sie body, wiec za jakis czas i nx200 by byl zastapiony czyms lepszym a swietne szkla beda nadal pokazywac pazur.

MariuszJ
06-01-2012, 15:08
ja raczej patrze na to w ten sposob, ze wiecej frajdy bede mial z nx200 (ktory az tak bardzo nie odstaje od nexa 5n) i swietnych szkielek (16mm, 30mm i 85mm) niz ze swietnego body i szkielek kupionych troche na sile bo wybor jest ograniczony. szkla w obojetnie jakim systemie zostaja na dlugo, a wymienia sie body, wiec za jakis czas i nx200 by byl zastapiony czyms lepszym a swietne szkla beda nadal pokazywac pazur.
Ale to oznacza, że zamierzasz wpakować się z bezlusterkowcem w tę samą kołomyję zakupową co z lustrzanką. Ja robię co mogę, żeby do tego nie doszło.

Ktoś, kto chce kupić coś do focenia z niezłą jakością i tak poprzestaje na kicie. W tym momencie wolałbym tańszego i bardziej odpornego na syf świetlny nexa.

Ktoś, kto chce mieć pstrykacza podręcznego, zawsze przy sobie - NX daje Ci bonus w postaci większej swobody wyboru małych szkieł z AF. Niestety, za sporo większą kasę. Jeżeli dodatkowo jest entuzjastą fotografii i uwielbia utylizować różne stare wynalazki, powinien rozważyć wsparcie jakie daje mu nex, a którego (jeszcze) brak w Samsungu.

Jednakowoż jako system główny, Samsung jest górą. Tyle że chyba chwilowo, bo nadciąga Fuji z wyborną specyfikacją startową i groźne mruczenie Sony, że nie odpuści w naleśnikowej konkurencji.

Wszystko to jest dla nas tworzy świetną prognozę na spadek cen w niezmiernie ciekawym segmencie rynku.

koniecpolska
06-01-2012, 16:56
Jeżeli dodatkowo jest entuzjastą fotografii i uwielbia utylizować różne stare wynalazki, powinien rozważyć wsparcie jakie daje mu nex, a którego (jeszcze) brak w Samsungu.
Do NX nie można podpiąć szkieł z bagnetem LM, o ile mi wiadomo szkła z M39 chyba można. A nawiasem mówiąc jaki jest cel podpinać szkła za 2000zł i więcej, jak są systemowe w cenie 400zł (20, 30mm) i 1000zł (16mm).
Nawet te najdroższe do NX nie są wiele droższe od najtańszych z bagnetem LM.

Pozostałe pleśniaki np. M42, FD, MD ... pasują do NX.

MariuszJ
06-01-2012, 20:51
Do NX nie można podpiąć szkieł z bagnetem LM, o ile mi wiadomo szkła z M39 chyba można. A nawiasem mówiąc jaki jest cel podpinać szkła za 2000zł i więcej, jak są systemowe w cenie 400zł (20, 30mm) i 1000zł (16mm).
Nawet te najdroższe do NX nie są wiele droższe od najtańszych z bagnetem LM.

Pozostałe pleśniaki np. M42, FD, MD ... pasują do NX.

Nie jestem na bieżąco z cenami, ale 16 to chyba 1200 zł, 20 to chyba ponad 800 zł, 30 to okolice 900 zł. To razem wcale nie trochę więcej od Twojego wyliczenia, a dołączając do tego że jedynie NX200 za pewnie pi razy oko 3000 zł ma jak na razie osiągi matrycy porównywalne z nexem, robi się trochę drogawo.

Pleśniaki pasują, ale jak na razie tylko w nexie masz fajne wsparcie dla ostrzenia manualnego. Tu oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia firmware ale kto wie czy Samsung nie spróbuje "zanikonić" i nie wspierać w żaden sensowny sposób kundli z przedwiecznego świata? Sony poszło na całość - duża popularność tego systemu wynika właśnie z tych możliwości (przynajmniej wtedy, gdy analizujemy to przez aktywność na forach hobbystycznych). Czy Samsunga na to stać? Zobaczymy. Bardzo szanuję tę firmę (jak zresztą każdą która wykazuje się kreatywnością) i życzę jej powodzenia. Również w interesie posiadaczy innych systemów.

koniecpolska
06-01-2012, 21:56
Nie jestem na bieżąco z cenami, ale 16 to chyba 1200 zł, 20 to chyba ponad 800 zł, 30 to okolice 900 zł. To razem wcale nie trochę więcej od Twojego wyliczenia, a dołączając do tego że jedynie NX200 za pewnie pi razy oko 3000 zł ma jak na razie osiągi matrycy porównywalne z nexem, robi się trochę drogawo.Na znanym serwisie aukcyjnym jest sporo 20 i 30 w cenie poniżej 400zł - nowe i na FVAT.
16 dopiero się pojawiła więc jest drożej, ot na poziomie ceny z innych systemów.


Pleśniaki pasują, ale jak na razie tylko w nexie masz fajne wsparcie dla ostrzenia manualnego. Tu oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to kwestia firmware ale kto wie czy Samsung nie spróbuje "zanikonić" i nie wspierać w żaden sensowny sposób kundli z przedwiecznego świata? Sony poszło na całość - duża popularność tego systemu wynika właśnie z tych możliwości (przynajmniej wtedy, gdy analizujemy to przez aktywność na forach hobbystycznych). Czy Samsunga na to stać? Zobaczymy. Bardzo szanuję tę firmę (jak zresztą każdą która wykazuje się kreatywnością) i życzę jej powodzenia. Również w interesie posiadaczy innych systemów.Samsung pokazał, że nie potrzeba szperać w pleśniakach dla zakresu 16, 20, 30mm. Jest dobre systemowe 60mm i 85mm, ma się pojawić naleśnik 50mm. Po co więc pleśniaki w tym systemie?

HYPER
06-01-2012, 22:01
na chwile obecna 20mm kosztuje 350zl, 30mm kosztuje 370zl, 16mm kosztuje 1000zl. Niech mi ktos pokaze inne szkla systemowe dla bezlusterkowcow w takiej cenie i takiej jakosci! do tego body nx200 mozna kupic za okolo 2200zl.

MariuszJ
06-01-2012, 22:16
na chwile obecna 20mm kosztuje 350zl, 30mm kosztuje 370zl, 16mm kosztuje 1000zl. Niech mi ktos pokaze inne szkla systemowe dla bezlusterkowcow w takiej cenie i takiej jakosci! do tego body nx200 mozna kupic za okolo 2200zl.
No czytam właśnie te aukcje i nie mogę się połapać o co chodzi. Nowy ale gwarancja 3 miesiące, gwarancja rozruchowa 1 miesiąc, brak gwarancji ale możliwość zwrotu... coś się wysypało z jakiegoś tira? ;)

nx200 za 2200zł to jak mniemam przeliczone 750$ z jedynego rynku zachodniej cywilizacji, na którym jest on oficjalnie dostępny po kursie 3zł/$? Ludzie, no już nie przesadzajcie z dowodzeniem swoich racji za wszelką cenę...

koniecpolska
06-01-2012, 22:28
No czytam właśnie te aukcje i nie mogę się połapać o co chodzi. Nowy ale gwarancja 3 miesiące, gwarancja rozruchowa 1 miesiąc, brak gwarancji ale możliwość zwrotu... coś się wysypało z jakiegoś tira? ;)
Chętnie na takich warunkach kupiłbym 16mm, 30mm, 50mm do SONY ... masz namiary na kogoś kto sprzedaje?

MariuszJ
06-01-2012, 22:41
Chętnie na takich warunkach kupiłbym 16mm, 30mm, 50mm do SONY ... masz namiary na kogoś kto sprzedaje?
A mogą być po prostu obiektywy, które nie spodobały się kupującym z zwykłym sklepie, na gwarancji?

Nie ma co się licytować: jeżeli chcesz budować cały system ze stałek systemowych, to jak napisałem wcześniej - Samsung ma lepszą ofertę.

Ja mam E16 i czekam wyłącznie na E50. Jeżeli przegną z ceną lub jakością E50, zrezygnuję, albo dokupię na wakacje E55-210. I proszę publicznie o forumową chłostę, jeżeli dokupię coś więcej systemowego. :) Gdybym miał budować system główny na kitowych zoomach, też prawdopodobnie wybrałbym nexa. Tylko tyle chciałem powiedzieć.

Zacieram natomiast dłonie na myśl o konkurencji na rynku bezlusterkowców dla ludu, która dla nas, potencjalnych konsumentów, może nieść tylko korzyści.

HYPER
06-01-2012, 22:44
2200zl to przeliczona kwota z funtow brytyjskich. w swiecie cywilizowanym to body jest dostepne - jak nie od reki to na zamowienie. doadatkowo za kwote 1700zl masz najlepsze szkla w systemie.

MariuszJ
06-01-2012, 22:47
2200zl to przeliczona kwota z funtow brytyjskich. w swiecie cywilizowanym to body jest dostepne - jak nie od reki to na zamowienie. doadatkowo za kwote 1700zl masz najlepsze szkla w systemie.
Możesz dać jakiś link?

Edit:
Nie musisz - znalazłem na brytyjskim ebayu tę ofertę za 400 funtów.

Względem tego co jest w oficjalnej dystrybucji, czy to Amazonie, BHPhoto i Adoramie jest rzeczywiście okazja. Jakoś nie budzi mojego zaufania taka dystrybucja swoich produktów.

ropusz
07-01-2012, 12:33
Nie wiem, jak body w NX200 ale obiektywy są strasznie plastikowe w przeciwieństwie do NEX'owych.

HYPER
07-01-2012, 13:11
to chyba tylko sila autosugestii. taki obiektyw 16mm w syatemie NX wazy 75g i ma srednice mocowania filtra tylko 43mm a Sony wazy tylko 60g mimo, ze ma srednice mocowania filtra 49mm. mysle, ze z tym 'strasznie plastikowe' to strasznie naciagany argument.

ropusz
07-01-2012, 13:45
Plastik w obiektywach Nikona jest jakby porzadniejszy, a w Sony NEX obiektywy są metalowe.

HYPER
07-01-2012, 13:57
to chyba soczewki sa plastikowe, ze tak mala waza mimo metalowej obudowy ;)

koniecpolska
07-01-2012, 14:32
Nie wiem, jak body w NX200 ale obiektywy są strasznie plastikowe w przeciwieństwie do NEX'owych.A ja to bym skakał z radości jakbym mógł kupić do NEX'a plastikowego systemowego naleśnika 30mm/2.0 i to za 370zł :mrgreen: o jakości nie gorszej niż 30mm od NX'a.

MariuszJ
07-01-2012, 15:49
A ja to bym skakał z radości jakbym mógł kupić do NEX'a plastikowego systemowego naleśnika 30mm/2.0 i to za 370zł :mrgreen: o jakości nie gorszej niż 30mm od NX'a.
Użytkownicy systemu nx też skakali by z radości, gdyby mieli porządne matryce w tańszych niż nx200 puszkach, peaking czy możliwość używania szkieł Voigtlandera. I dajcie spokój już z tym 370zł (niedługo pewnie za kilogram), bo naprawdę szary rynek nie przynosi splendoru żadnej firmie.

HYPER
07-01-2012, 15:52
a kto Ci powiedzial, ze to szary rynek? kupujesz od legalnie dzialajacej firmy i dostajesz fakture vat lub paragon - wedle uznania.

MariuszJ
07-01-2012, 15:58
http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/samsung/samsung-30mm-f-2-pancake/

Ciekawe czy Samsung Polska wie o ich deprecjonujących firmę działaniach polegających na sprzedawaniu czegoś z 200% przebitką cenową względem ceny producenta.

koniecpolska
07-01-2012, 16:29
Użytkownicy systemu nx też skakali by z radości, (1)gdyby mieli porządne matryce w tańszych niż nx200 puszkach, (2)peaking czy (3)możliwość używania szkieł Voigtlandera.
ad. 1.
Mam NEX'a robię fotki i naprawdę nie widzę aby fotki z NX (czy m4/3) w czymś odstawały od obrazka z NEX'a.
ad. 2 i 3
Jak są szkła systemowe to na jakie licho mi peaking czy drogie szkła Voigtlandera?


I dajcie spokój już z tym 370zł (niedługo pewnie za kilogram), bo naprawdę szary rynek nie przynosi splendoru żadnej firmie.Pozwolisz, ze nie będę komentował.


Co do cen z FotoJoker czy Sony Center, widać muszą czymś na czynsz lokali zarobić ....

MariuszJ
07-01-2012, 17:20
ad. 1.
Mam NEX'a robię fotki i naprawdę nie widzę aby fotki z NX (czy m4/3) w czymś odstawały od obrazka z NEX'a.

W warunkach dużej ilości światła, na niskich iso - oczywiście że nie. Jak jest ze światłem gorzej, jedynie nx200 jest równorzędnym rywalem dla nex5n. Zdanie opieram na samplach z netu, przyznaję się bez bicia.



ad. 2 i 3
Jak są szkła systemowe to na jakie licho mi peaking czy drogie szkła Voigtlandera?

Choćby po to, żeby mieć na standardowym kącie widzenia jakąś namiastkę pełnoklatkowej głębi ostrości (35/1.4 czy nawet 1.2, 40/1.4, 50/1.1). Zupełnie inaczej wygląda to w ofercie bezlusterkowca Fuji, gdzie wygląda że 35/1.4 będzie szkłem podstawowym, czy w tzw. wypasionym wariancie Sony, gdzie jest nim Zeiss 24/1.8.


Co do cen z FotoJoker czy Sony Center, widać muszą czymś na czynsz lokali zarobić ....
No coż, tego ja z kolei nie będę komentował.

koniecpolska
07-01-2012, 19:45
W warunkach dużej ilości światła, na niskich iso - oczywiście że nie. Jak jest ze światłem gorzej, jedynie nx200 jest równorzędnym rywalem dla nex5n. Zdanie opieram na samplach z netu, przyznaję się bez bicia.W swoim NEX-3 mam ustawione auto ISO, czyli maksymalnie mam 1600, jeszcze nigdy mi nie zabrakło światła. A z tego co można zobaczyć w necie to, do tej czułości włącznie nie ma różnic pomiędzy różnymi systemami.



Choćby po to, żeby mieć na standardowym kącie widzenia jakąś namiastkę pełnoklatkowej głębi ostrości (35/1.4 czy nawet 1.2, 40/1.4, 50/1.1).
No jeśli ktoś za 2000zł ... 4000 zł chce mieć namiastkę, to jego sprawa.
Ja tam wolę wydać 10x mniej i mieć 1EV gorzej z bonusem w postaci AF.

Daniel*1977
25-01-2012, 16:04
Wkleję kilka zdjęć dla lepszej dyskusji :)

1

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6462306269_b57798be7f_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6462306269/)
Halo (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6462306269/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

2

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6471546373_540048b79a_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471546373/)
Half (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471546373/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

3

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6471564963_23bd28e934_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471564963/)
Tower of 1000 mirrors (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6471564963/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

4

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6540509971_ab0bd68dfe_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6540509971/)
Playing with dots (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6540509971/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

5

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6568645857_e0c395a884_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6568645857/)
XXX (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6568645857/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

6

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6566078895_7bc335286b_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6566078895/)
Yellow line (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6566078895/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

7

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6619664201_b10a9398a9_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619664201/)
After sunset (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619664201/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

8

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6619665631_13a58e680c_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619665631/)
From the depths of (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6619665631/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

9

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6713497883_43e6dc9938_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713497883/)
Snow drive (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713497883/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

10

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/6713495673_b0662a02fc_z-1.jpg
źródło (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713495673/)
Turn (http://www.flickr.com/photos/didmyself/6713495673/) by Daniel*1977 (http://www.flickr.com/people/didmyself/), on Flickr

tu sporo więcej: http://www.flickr.com/photos/didmyself/sets/72157627822053437/with/6713495673/

A tu jak by ktoś chciał to zdjęcie z telefonu Galaxy Note:
http://www.flickr.com/photos/didmyself/sets/72157628922710905/

wyrwiflak
25-01-2012, 16:27
Daniel rzuć tego samsa w cho**re i zgłoś się do Fuji niech ci dadzą do promowania nową zabawkę Xpro1 :) Praktycznie możesz promować dowolny sprzęt foto mając takie spojrzenie i dryg do kadru. Poza-kufa-zdrościć! ;)

downandout
25-01-2012, 17:50
genialne foty, genialne spojrzenie i genialny zmysł do wyszukiwania detali i zabawy formą. 4 to bym chętnie jako tapetę widział.

Daniel*1977
25-01-2012, 18:08
@downandout tu można się*poczęstować do użytku własnego :)
http://www.flickr.com/photos/didmyself/6540509971/sizes/l/in/photostream/

@wyrwiflak bardzo miły komentarz :)
Jak by dali to czemu nie :D

Mavierk
25-01-2012, 20:19
Ale nie, moment, przecież ta puszka szumi, ma słabą dynamikę tonalną. Popatrzcie na testy, cropy a nie gotowe zdjęcia :P

MariuszJ
25-01-2012, 20:33
Ale nie, moment, przecież ta puszka szumi, ma słabą dynamikę tonalną. Popatrzcie na testy, cropy a nie gotowe zdjęcia :P
A kto tu mówi o jakiejś puszce... Daniel zmiażdżyłby focąc choćby kartonem po tym Samsungu... :)

luxmin
27-01-2012, 15:17
akurat nie chciałem zakładać nowego wątku to spytam się np. tu.
W którym obecnie systemie micro czy jak to tam się zwie dla poszczególnych producentów jest w ofercie najlepszy standardowy zoom typu 17-50 DX. Chodzi o jakość, może być lepsze światło, wykonanie itd.

Yova
27-01-2012, 15:27
u43, sony i samsung mają tylko standardowe 18-55 które jakością nie grzeszą.

downandout
27-01-2012, 15:32
W u43 jest sporo kitów, olkowe 14-42 w bodajże dwóch wersjach, panasonicowe 14-42 i jego starsza, lepsza wersja 14-45. Do tego nowe kity - Olkowy 12-50 (ale ze słabym światłem na długim końcu, na plus jakość wykonania i uszczelnienia) i chyba najciekawszy z wszystkich kitów, naleśnik Panas 14-42X. Jedno jest pewne, nie ma idealnego kita, każdy ma jakieś grzeszki.

MariuszJ
27-01-2012, 15:33
u43, sony i samsung mają tylko standardowe 18-55 które jakością nie grzeszą.
W porównaniu do czego? Tylko nie mów, że do zajebiaszczych kitów 18-55 do lustrzanek ;)

wyrwiflak
27-01-2012, 16:15
Jeśli chodzi o optykę to chyba najlepszy jest panasonic lumix 14-45 z pierwszych G/GF, miałem takiego do E-PL1 i nie miał słabych punktów (może poza wielkością)

luxmin
27-01-2012, 16:32
W porównaniu do czego? Tylko nie mów, że do zajebiaszczych kitów 18-55 do lustrzanek ;)


nieeee.Chodziło mi o podobny standardowy zakres ogniskowych. Czyli nie ma jeszcze w systemach szkieł np. jak kiedyś Olympus znany był ze szkła 14-54mm f/2.8-3.5 którego relacja jakość - cena był bardzo dobry.
Panasonic w którymś tam modelu cyfraka ma światło f2 w całym zakresie. Myślałem ze w bezlusterkowcach też takie coś już powinno być.

Yova
27-01-2012, 16:44
W porównaniu do czego? Tylko nie mów, że do zajebiaszczych kitów 18-55 do lustrzanek ;)



Chodziło mi i to iż standardowe zumy w u43 są lepsze jakościowo niż kity NX i NEXa :)

MariuszJ
27-01-2012, 16:50
Chodziło mi i to iż standardowe zumy w u43 są lepsze jakościowo niż kity NX i NEXa :)

A to już nowa myśl. Nie wiem, nie używam.

Jasand
01-03-2012, 13:54
Jakoś tego NX200 na rynku nie widać chociaż mamy już marzec 2012 roku, a premiere miał 01 września 2011 roku czyli pół roku temu

se8
01-03-2012, 19:19
Samsung chyba odpuścił sobie polski rynek fotograficzny. Zero marketingu. Jeśli ktoś chce kupić nx200 to może zainteresuje go ten link:
http://www.eukasa.pl/fotografia-cyfrowa/kupowac/67854/samsung/.
Tylko nie wiem jak tam z gwarancją, bo to jest polski oddział czeskiej firmy wysyłkowej.

Jasand
04-03-2012, 12:28
Link juz nieaktualny

HYPER
04-03-2012, 20:33
ja zamowilem. zobaczymy co potrafi to malenstwo.

Jasand
05-03-2012, 15:19
ja zamowilem. zobaczymy co potrafi to malenstwo.

Gdzie, jeśli mozna wiedzieć?

HYPER
06-03-2012, 20:24
wlasnie w eukasie

Jasand
06-03-2012, 21:20
To chyba wziąłeś ostatni bo aktualnie już nie oferuja żadnych Samsungów z wymienną optyką :)