PDA

Zobacz pełną wersję : Cięcie papieru z rolki przy użyciu plotera - jak?



HYPER
31-08-2011, 16:51
pytanie jak w temacie. póki co nie mogę przeskoczyć tematu. mam ploter HP T1100ps, który po skończeniu drukowania odcina papier z roki. chce za jego pomocą pociąć papier fotograficzny na zadaną wielkość. w moim przypadku A3, tak żebym mógł poźniej sobie drukować na Epsonie R2880. Nie mam pomysłu jak zmusić do tego ploter. Nie znalazłem żadnej opcji w meny na cięcie papieru bez wcześniejszego drukowania. Pomyślałem, że oszukam ploter każąc mu wydrukować biały dokument o pożądanym rozmiarze, ale oprogramowanie automatycznie rozpoznaje, że plik jest 'pusty' i po prostu go nie drukuje.

Zna ktoś sposób żeby to obejść?

Przemek Paśnik
31-08-2011, 17:02
eee gilotynka? A tak na serio na obszarze roboczym kropki 1px w rogach i odetnij :-)

HYPER
31-08-2011, 17:10
:) wstawilem wlasnie kropki 1 pikselowe R254 G254 B254 :P ale maszynka to zignorowala. pojde na calosc i wstawie kropki czarne. jednak chcialem uniknac drukowania czegokolwiek na papierze.

Przemek Paśnik
31-08-2011, 17:13
wstaw po 253, powinien zinterpretować to jako treść, a na papierze nie będzie widać