Zobacz pełną wersję : Łączenie zdjęć seryjnych - jak uzyskać taki efekt?
Witam.
Mam pytanie jak uzyskać taki efekt jak poniżej:
http://www.pinkbike.com/photo/1531999/
Dziękuję z góry za odpowiedź.
darkmajin
31-08-2011, 14:17
robisz serie ze statywu łączysz w photoshopie na warstwach czy innym pieruńskie
znów 1post, znów banalne pytanie - just saying ;)
robisz serie ze statywu łączysz w photoshopie na warstwach czy innym pieruńskie
znów 1post, znów banalne pytanie - just saying ;)
Rozumiem, że zostawiam jedno zdjęcie, a z innych robię warstwy tylko tego co mnie interesuje, a potem już CRL+C -> CTRL+V do fotki bazowej?
Sapphiron
31-08-2011, 14:37
Jeśli masz zdjęcie ze statywu i nie poruszone to tylko wstawiasz kolejne zdjęcia jako warstwy i łączysz opcją Layer Blending czy jakoś tak. Wtedy warstwy się wtapiają poniekąd w siebie i miodzio. Jeśli są poruszenia na tle to bierzesz Ctrl i strzałkami wyrównujesz. Zero filozofii...
Jeśli masz zdjęcie ze statywu i nie poruszone to tylko wstawiasz kolejne zdjęcia jako warstwy i łączysz opcją Layer Blending czy jakoś tak. Wtedy warstwy się wtapiają poniekąd w siebie i miodzio. Jeśli są poruszenia na tle to bierzesz Ctrl i strzałkami wyrównujesz. Zero filozofii...
O to chodziło, thnx!
kiedyś to się nazywała multi-ekspozycja ;)
Sapphiron
31-08-2011, 21:09
Bogdi a i owszem nadal jest tylko że łatwiej jest strzelić serię i połączyć programem. Przynajmniej w Fuji było trzeba każde foto zatwierdzić, nie wiem jak w Nikonie jest...
zdaję sobie sprawę, że ciężko było by to uzyskać za pomocą "tradycyjnej" multi-ekspozycji (maskowanie i wypalone niebo), to raczej z mojej strony mała dygresja, jak to bardzo stare techniki fotografii nabierają "nowego" uroku;)
http://www.chip.pl/artykuly/tips-tricks/fotografia/2009/06/pokazanie-etapow-ruchu-na-jednym-zdjeciu proszę bardzo bez żadnego "jakoś tak" czy innej filozofii ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.