PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie zdjęć seryjnych - jak uzyskać taki efekt?



AnThRaX
31-08-2011, 14:14
Witam.
Mam pytanie jak uzyskać taki efekt jak poniżej:
http://www.pinkbike.com/photo/1531999/
Dziękuję z góry za odpowiedź.

darkmajin
31-08-2011, 14:17
robisz serie ze statywu łączysz w photoshopie na warstwach czy innym pieruńskie

znów 1post, znów banalne pytanie - just saying ;)

AnThRaX
31-08-2011, 14:22
robisz serie ze statywu łączysz w photoshopie na warstwach czy innym pieruńskie

znów 1post, znów banalne pytanie - just saying ;)

Rozumiem, że zostawiam jedno zdjęcie, a z innych robię warstwy tylko tego co mnie interesuje, a potem już CRL+C -> CTRL+V do fotki bazowej?

Sapphiron
31-08-2011, 14:37
Jeśli masz zdjęcie ze statywu i nie poruszone to tylko wstawiasz kolejne zdjęcia jako warstwy i łączysz opcją Layer Blending czy jakoś tak. Wtedy warstwy się wtapiają poniekąd w siebie i miodzio. Jeśli są poruszenia na tle to bierzesz Ctrl i strzałkami wyrównujesz. Zero filozofii...

AnThRaX
31-08-2011, 14:49
Jeśli masz zdjęcie ze statywu i nie poruszone to tylko wstawiasz kolejne zdjęcia jako warstwy i łączysz opcją Layer Blending czy jakoś tak. Wtedy warstwy się wtapiają poniekąd w siebie i miodzio. Jeśli są poruszenia na tle to bierzesz Ctrl i strzałkami wyrównujesz. Zero filozofii...

O to chodziło, thnx!

bogdi64
31-08-2011, 21:04
kiedyś to się nazywała multi-ekspozycja ;)

Sapphiron
31-08-2011, 21:09
Bogdi a i owszem nadal jest tylko że łatwiej jest strzelić serię i połączyć programem. Przynajmniej w Fuji było trzeba każde foto zatwierdzić, nie wiem jak w Nikonie jest...

bogdi64
31-08-2011, 21:21
zdaję sobie sprawę, że ciężko było by to uzyskać za pomocą "tradycyjnej" multi-ekspozycji (maskowanie i wypalone niebo), to raczej z mojej strony mała dygresja, jak to bardzo stare techniki fotografii nabierają "nowego" uroku;)

des009
01-09-2011, 14:43
http://www.chip.pl/artykuly/tips-tricks/fotografia/2009/06/pokazanie-etapow-ruchu-na-jednym-zdjeciu proszę bardzo bez żadnego "jakoś tak" czy innej filozofii ;)