PDA

Zobacz pełną wersję : Przeglądanie RAW na iPad



thor88
28-08-2011, 12:30
Witajcie, szybkie pytanie:) jakiego oprogramowania używacie na iPadach do przeglądania i kasowania zdjęć raw z nikona. Zależy mi by było przeglądanie, kasowanie, a najlepiej jakby można było klasyfikować gwiazdkami i kolorami (jak w ViewNX) z góry dzięki za odpowiedź. Przyznaję że nie szukałem ale mam właśnie kupe roboty z reportażem ślubnym a chciałbym skorzystać z mojej nowej zabawki do wyboru zdjęć:)...

ps. oprogramowanie jeśli dobre może być płatne, nie ma problemu.

Motorniczy
28-08-2011, 13:22
O intresujace pamiec RAM nie zapcha sie podczas dlugiej selekcji takich plikow?

thor88
28-08-2011, 13:34
A kolego chcesz pomóc czy trochę pobić piany? jeśli to pierwsze to może masz znasz jakiś program a jeśli drugie to załóż sobie wątek "O intresujace pamiec RAM nie zapcha sie podczas dlugiej selekcji takich plikow?" i tam wykazuj swoje wątpliwości.

cheyenne
28-08-2011, 13:46
Nawet nie słyszałem o takim oprogramowaniu.
Nie wydaje mi się byś mógł przeglądać w ipadzie rawy.
Osobiście wykorzytuję ipada do prezentacji zdjęć ale w jpg.

thor88
28-08-2011, 13:49
no jpg wyświetla super, ale wykombinowałem sobie coś takiego. Robię reportaż w raw, zrzucam całość na iPada, tam robię wstępną selekcję czyli to co nieostre i niefajne kasuje, zostaje mi tylko gotowy materiał do obróbki, wtedy wrzucam z powrotem na PC i robię całkowitą obróbkę... będę musiał zatem poszukać coś w sieci:)

camrak
28-08-2011, 13:55
Szczerze wątpię czy procek iPada podoła rawom, ale bede sledzil watek Bo jak dotad nic poza jpg nie udalo mi sie na ipadzie wyswietlic. Podejrzewam ze szybciej taki soft na jakies galaxy pod androidem. Apple jest juz komiczne ze swoimi restrykcjami.


Aczkolwiek to wyglada obiecujaco, ciekawe jak wychodzi w "praniu"

http://sites.google.com/site/iphotoraw/

thor88
28-08-2011, 13:59
Poszukamy, zobaczymy...

thor88
28-08-2011, 14:01
no dobra, a macie pomysł na coś takiego? robie w raw+jpg. Na iPada wysyłam same jpg, tam oglądam, i wybieram materiał do obróbki. Jak to później zsynchronizować by na PCie usunąć te jpg (z rawami) które usunęłem z iPada?

jackrabbit
28-08-2011, 14:36
http://pirawnha.com/

locos
28-08-2011, 14:40
Witajcie, szybkie pytanie:) jakiego oprogramowania używacie na iPadach do przeglądania i kasowania zdjęć raw z nikona.

http://pirawnha.com/about/

a tutaj lista rawow obslugiwanych :

http://support.apple.com/kb/ht3825

nie zaglebiajac sie w temat ale chyba potrzebny jest ten dodatek do ipada:
http://www.macworld.com/article/150893/2010/04/ipad_camera_connection_kit.html

edit:
kolega jackrabbit mnie uprzedzil ;)

Motorniczy
28-08-2011, 14:41
A kolego chcesz pomóc czy trochę pobić piany? jeśli to pierwsze to może masz znasz jakiś program a jeśli drugie to załóż sobie wątek "O intresujace pamiec RAM nie zapcha sie podczas dlugiej selekcji takich plikow?" i tam wykazuj swoje wątpliwości.

Zwolnij kolego...

thor88
28-08-2011, 14:55
dzięki koloego locos i jackrabbit. A używacie tego czy tylko znaleźliście w sieci?


Zwolnij kolego...

znowu wpis wnoszący wiele do tematu. Chłopie idź trollić gdzie indziej.

mateo912
28-08-2011, 18:57
dzięki koloego locos i jackrabbit. A używacie tego czy tylko znaleźliście w sieci?



znowu wpis wnoszący wiele do tematu. Chłopie idź trollić gdzie indziej.

shuttersnitch. obsługuje rawy możesz je wrzucać prze wifi(na pewno, może jeszcze jakoś) współpracuje z kartami eye-fi.
Tylko uprzedzam-raw z d80 ~9mb wczytuje się jakieś 4-5 s ;)

Swoja droga przydałyby sie watek o ipadach.