PDA

Zobacz pełną wersję : D 70s czy D3000??



mohito
26-08-2011, 11:54
Witam, chciałbym zacząć moją przygodę z fotografią, jednak nie chcę inwestować większych pieniędzy w aparat, póki nie bd wiedział czego tak naprawdę od niego chcę.

I teraz został mi wybór D70s z Nikkorem 18-70 czy D3000 z obiektywem Kit ?? obydwa aparaty są w podobnej cenie (d70s- 1000zł a d3000- 1050) ...

jako amatorowi D70 wydaje mi się bardziej profesjonalnym aparatem, mimo tego iż jest starszy ma mniejszy wyświetlacz itp...

Widziałem już podobny temat na tym forum, jednak nie znalazłem tam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.z góry dziękuje za odpowiedzi

sokrates
26-08-2011, 12:06
Jeśli nie złapiesz bakcyla łatwiej sprzedasz d3000. (zresztą, jak złapiesz i zapragniesz D3 również) wg. mnie weź D3000

joker333
26-08-2011, 12:17
jak dla amatora i na początek to d3000 to nowszy aparat a jako że zaczynasz przewaga d70s w postaci np gornego wyswietlacza nie będzie miała takiego znaczenia

Grygolas
26-08-2011, 12:31
no d70s lepiej się trzyma w ręce niż te maleństwa D40-3000....
D70s nadal trzyma cenę, bo to sprawdzona pucha.
Ja bym brał d70s.
Mało tego, 3 mies temu zestaw d70s+18-70 zakupiłem na allegro dla mojego początkującego znajomego.
Jest uradowany:)

haradrimm
26-08-2011, 12:38
Wziąłbym D70s ale musiałbym mieć pewność, że jest w dobrym stanie, nie zajechany, a o to może być ciężko. 18-70 jest sporo lepszym optycznie obiektywem od 18-55. W D70s masz karty CF (dla mnie to akurat zaleta, ale nie dla każdego), starszą matrycę, którą notabene wiele osób chwali. D70s lepiej leży w ręce, sprawia wrażenie solidniejszego, ma drugi wyświetlacz co naprawdę jest dużym plusem, szczególnie przy zmienianiu ustawień w słońcu, no i ma śrubokręt. Za to D3000 ma więcej pikseli, lepszy wyświetlacz i na 90% lepiej działający auto balans bieli.

pioter m
26-08-2011, 12:58
Ja nie polecalbym zakupu starocia poczatkujacemu, bo sie moze naciac. Niech zacznie od nowego d3100 albo naprawde pewnej uzywki.
On nawet nie wie co i jak sprawdzic!

siwyozzman
26-08-2011, 13:37
Ja wybrałbym D70s z 18-70, bo to jest aparat a nie zabawka w porównaniu do D3000...wg mnie dla amatora bez parcia na śluby (a to niestety częste złudzenie na łatwą kasę...)jest to sprzęt zupełnie wystarczający i to na długie lata... Za zestaw z w dobrym stanie warto dać te 1100zł nawet...Myślę że przebieg do 15 tys. jest wart zainteresowania. Praktycznie nie będzie na nim śladów użytkowania jeżeli sprzedający jest wiarygodny i dba o sprzęt... W tym Nikonie nic Ci się nie odklei... Miałem go i po zakupie D90 nawet żałowałem, że go sprzedałem bo poszedł za 900zł body rok temu (6tys.zdjęć - idealny) a za D90 na gwarancji (3tys zdjęć) dałem 2100zł. Jakoś tej różnicy w cenie nie widziałem w zdjęciach - ba AF w D90 potrafi sprawiać niemiłe niespodzianki a to ten sam moduł co w D3000... Dokupisz kiedyś obiektywy stało ogniskowe i zadziwisz wszystkich co taki staruszek potrafi... :)

pioter m
26-08-2011, 14:18
Ja wybrałbym D70s z 18-70, bo to jest aparat a nie zabawka w porównaniu do D3000...wg mnie dla amatora bez parcia na śluby (a to niestety częste złudzenie na łatwą kasę...)jest to sprzęt zupełnie wystarczający i to na długie lata... Za zestaw z w dobrym stanie warto dać te 1100zł nawet...Myślę że przebieg do 15 tys. jest wart zainteresowania. Praktycznie nie będzie na nim śladów użytkowania jeżeli sprzedający jest wiarygodny i dba o sprzęt... W tym Nikonie nic Ci się nie odklei... Miałem go i po zakupie D90 nawet żałowałem, że go sprzedałem bo poszedł za 900zł body rok temu (6tys.zdjęć - idealny) a za D90 na gwarancji (3tys zdjęć) dałem 2100zł. Jakoś tej różnicy w cenie nie widziałem w zdjęciach - ba AF w D90 potrafi sprawiać niemiłe niespodzianki a to ten sam moduł co w D3000... Dokupisz kiedyś obiektywy stało ogniskowe i zadziwisz wszystkich co taki staruszek potrafi... :)
Podpisuje sie obiema rekoma, ale... (patrz, co napisalem wczesniej).
Na poczatek najlepiej nowy aparat lub z pewnego zrodla.

LordYoghurt
26-08-2011, 14:41
Czasy gdy szkła liczyły się znacznie bardziej niż puszka bezpowrotnie minęły wraz z erą analogową. Kiedyś aparat miał tylko dobrze operować migawką, a za resztę odpowiadała klisza. Teraz rolę kliszy przejęła matryca, a tym samym puszka jest przynajmniej równie ważna jak obiektyw. Wobec tego zdecydowanie brałbym D3000, bo skoro budżet skromny to pewnie nie będziesz używał drogich i ciężkich szkieł profesjonalnych, tylko lekkich szkieł amatorskich - jakiś zoom w stylu 18-55 czy używany 18-70, względnie stałek jak 35 1.8G czy 50 1.8G. Będą one świetnie pracowały z D3000 i nie będą za duże do tej puszki. Jak najdzie Cię ochota i znajdą się możliwości zakupu droższych szkieł to, to wtedy pewnie będziesz chciał zmienić puszkę, niezależnie czy będzie to D3000 czy D70s. Dlatego polecam nowe D3000, a jak używane to D5000 lub względnie co najmniej D80.
Jedyne co tracisz kupując D3000 lub D5000 to śrubokręt, czyli możliwość korzystania z AF ze szkłami jak 50 1.8D czy 85 1.8D. Tyle że ta pierwsza doczekała się następcy (droższego ale i lepszego pod każdym chyba względem), a poza tym na DX wiekszy sens zdaje się mieć 35 1.8. Druga natomiast kosztuje 1400zł i to cyba wyjaśnia wszystko.

Pozdrawiam!

mohito
26-08-2011, 14:49
póki co to jest 4 do 2 na korzyść D70s :) jest coś racji w tym że łatwiej mi bd sprzedać D3000... co do 70s to przemawia do mnie ten obiektyw...

co do przebiegów obu aparatów to obaj sprzedający zarzekają się iż D70s ma ok.32,5 tys a D3000 ok 60 tys... i sam już nie wiem co robić ...

nowy aparat...wydaje mi się że z początku troszkę niepotrzebny wydatek... tylko że ja patrze na to z perspektywy grajka weselnego który kupił w tym sezonie porządny używany klawisz za 4000 a z nowych sprzętów w tej puli cenowej to bym jakiś tani chiński shit tylko dostał ...

ps. 4-3 :)

sokrates
26-08-2011, 15:01
przebiegi diametralnie zmieniają szalę - nadal uważam że d3000 jest lepszym wyborem, to 60 tys dla D3000 to troszkę sporo. Poszukaj mniej "dotartego" egzemplarza z przebiegiem w okolicach 10-15 tys.

LordYoghurt
26-08-2011, 15:07
zgadzam się - 60tys to sporo jak na D3000. Może to oznaczać że aparat dużo jeździł na wycieczki i mógł np. nałykać się nadmorskiego piachu ;)

PS: Dopiero teraz doczytałem, że D70 jest z obiektywem 18-70. To wiele zmienia, brałbym D70s ;)

imat
26-08-2011, 15:09
oczywiście, że D70S - jeśli myślisz o lustrzance, jeśli myślisz o aparacie to zastanów się czy lustrzanka czy małpka, nie brałbym d3000. Byłem szczęśliwym posiadaczem D70 przez 6 lat, potem przesiadka na d300s. Kilka dni temu miałem okazje widzieć i mieć w ręku d3000 - dla mnie to jakaś tragedia, wyświetlacz tragiczny, fotki z D3000 + kit 18-55 w porównaniu do D70s + ja miałem tamrona 17-50 i 18-70 to przeskok jakości w rawie mimo, że D70 to wiekowa konstrukcja porównując rok produkcji z D3000. D3000 nie polecam wolałbym już dobry kompakt, jeśli myślisz by bawić się fotografią i mieć wpływ na to co się dzieje w korpusie to bierz D70S mimo wielkości wyświtlacz i małej matrycy. Jak ogarniesz aparat fotki będą napewno lepsze niż z D3000. Innym pozytywem będzie to, ze opanowując D70 uczyś się kreatywności i w przyszłości przeskok o puszkę wyżej będzie prosty i naturalny. Mająs D3000 rozwojowo nie będzie szedł w przód już po 6 miesiącach, korpus trzyma się w ręce jak zabawkę - chyba, że masz rączki dziesięcio latka. Ty wybierasz, Ty decydujesz ja mogę przekazać własne odczucia. D70/D70S/D80 kiedyś było puszką którą posiadało 50 % urzytkowników tego forum, potem poszli dalej nikt się nie zatrzymał. Mając D3000 stajesz w miejscu, brak rozwoju to cofanie się... Uwierz mi dla początkującego leszpa konretna starsza konstrukcja niż bylejaka nowinka z wodotryskami w korpusie które jakości nie poprawią. Inną sprawą jest to, że D70/S ma śrubokręt czyli możesz współpracować z wszystkimi obiektywami Nikkora. Myśl pozytywnie i zastanów się czy za 2-3 lata chcesz poprstu pstrykać foty, czy kupiś 2 lampy, 3 obiektyw, statyw i sprawić by fotografia była Twoją pasją na całe życie :)

...hmm ależ się rozpisałem :)
pozdr.

Staff
26-08-2011, 15:10
Jako początkującemu pewnie zależy Ci na " ładnych" jpg-ach. Porównaj je z obu puszek, nie będziesz miał wątpliwości którą wybrać...

LordRamzes
26-08-2011, 15:12
d 70 lub lepiej d70s ale z przebiegiem max 20 K i lepsze szkło bo to ono rozwija możliwości body a nie body szkła(w dodatku marne szkło )

na + d70
ergonomia
górny wyświetlacz
CLS
śrubokręt (jednak brakuje kilku b ważnych szkieł bez AF-S

na minus jak dla mnie tylko 1
-szumy ale dla amatora to do przeskoczenia bo zawsze można dobrać odpowiednią porę aby ich nie było :)

siwyozzman
26-08-2011, 16:24
Jeżeli tylko chcesz mieć "ładne" zdjęcia bez wysiłku to oczywiście D3000 wygrywa (ale nie z N18-55...), jeżeli chcesz się bawić fotografią i czegoś nauczyć to D70s... Spokojnie czekaj na forumowej giełdzie i znanym portalu aukcyjnym zdarzają się ładne sztuki... weź też pod uwagę D50 - ładniejsze jpgi niż d70s

Michaelius
26-08-2011, 16:30
Lepiej dozbierać i kupić nowe d3100 + potem do niego używane szkła.
D70 bym wykreślił z listy bo to antyk i nawet najnowsze egzemplarze będą z 4 lata miały.

Art Erie
26-08-2011, 16:34
D70
1. tani
2. za resztę kasy można kupić szkła, a własnie to jest naprawdę istotne
3. ma śrubokręt
4. dobrze leży w łapie (zwłaszcza z gripem)
5. jest pancerny ( i z zewnątrz i w środku )
6. ma małą matrycę i słabą rozpiętość tonalną. Może to i wada, ale D70 nie wybacza błędów i dzięki temu nauczysz się kadrowania i ekspozycji.

kurp
26-08-2011, 16:56
Witam. Bez dwóch zdań wybrałbym D70s z Nikkorem 18-70. Jak się trafi z małym przebiegiem (do 10 tyś), naprawdę warto.

mohito
26-08-2011, 17:18
pojawiła się jeszcze opcja D70s z obiektywem Nikon 28-100... co sądzicie jeszcze o tym ??

jackrabbit
26-08-2011, 19:15
mialem d40 (czyli chyba to samo co d3000), zmienilem na d70s bo potrzebowalem srubokret ale jakbym nie potrzebowal to raczej bym zostal przy d40

krzysiozboj
26-08-2011, 19:30
A D80 za drogo chodzą? w stosunku do D70 skok jakościowy matrycy spory a ergonomia także dobra.

Kurtz
27-08-2011, 15:46
D70s to aparat ktory byl dobry kilka generacji sprzetu temu. Jego profesjonalne zaciecie i to ze nie wybacza bledow beda sporymi zaletami przy nauce, ale juz same zdjecia, beda moim zdaniem lespze z nowszego aparatu jakim jest d3000.
Swietnie podsumowal to imat - d3000 to zabawka w porownaniu do d70s, lecz jest lepsza technologicznie.
Jezeli chcesz sie uczyc na tym aparacie i w dosc niedluim czasie planujesz zrobic krok dalej, to D70s bedzie lepszym wyborem. Jezeli chcesz tylko "robic zdjecia" to moze lustro nie jest najlepszym wyborem. sa kompakty systemowe, etc.
D70s moze Cie dosc latwo zniechecic. Jak na dzisiejsze czasy: ma mikro-wyswietlacz, Auto WB w wiekszosci przypadkow nie trafia, matryca bardzo mocno szumi.
Zaden z tyych aparatow nie jest dzis, moim zdaniem, wart zatrzymania sie na dluzej, dla osoby ktora ma ambicje zwiazane z fotografia. D70s jest za stary, d3000 zbyt plastikowy.

joker333
27-08-2011, 16:38
wizjer jak wizjer w d70s praktycznie nadaje sie jedynie do kadrowania a nie np w miare precyzyjnej oceny ostrości Myślę że dla początkującego większym bólem będzie lcd który nijak się ma do montowanych wspolczesnie nawet w kompaktach w zasadzie efekty pracy ocenic mozemy dopiero po zgraniu na komputer

camrak
27-08-2011, 16:46
Nie skreslal bym puszki tylko ze względu na wiek - polecam swięcący triumfy na forum wątek o D200 ;) a do tematu. Bralbym D70s z małym przebiegiem. Zreszta sam mam jeden egzemplarz jeszcze D70 bez s-ki ale z sentymentu nigdy sie nie pozbede, wciąż zdaża mi sie zapiąć stałke i traktować jako mikro zestawik do focenia bez zwracania uwagi na siebie :)

Art Erie
27-08-2011, 17:19
wizjer jak wizjer w d70s praktycznie nadaje sie jedynie do kadrowania a nie np w miare precyzyjnej oceny ostrości Myślę że dla początkującego większym bólem będzie lcd który nijak się ma do montowanych wspolczesnie nawet w kompaktach w zasadzie efekty pracy ocenic mozemy dopiero po zgraniu na komputer

Przecież jest histogram, mi taka informacja wystarcza ;)

joker333
27-08-2011, 17:54
no tak jest histogram i wiekszy lcd zbedny ;)

Art Erie
27-08-2011, 19:18
no tak jest histogram i wiekszy lcd zbedny ;)

Powiedzmy, że "wystarczający" ;) Oczywiście można oczekiwać całego koncertu życzeń, ale to jest staruszek za 500zł i ma prawo mieć pewne niedogodności. Jak napisałem wcześniej owe "niedogodności" można wykorzystać do nauki i wtedy staną się "zaletą" ;)

joker333
27-08-2011, 19:51
to tu sie roznimy nie jestem zdania ze aby sie nauczyc nalezy sobie na starcie klody pod nogi rzucać bo w myśl tej zasady najlepiej nauczy sie kupując zenita
Co do histogramów to absolutnie nie jest on substytutem tego co mozna zobaczyć na lcd szczególnie mając na uwadze wizjer d70s to jak miałbym oceniać np rozkład GO na lcd tego aparatu ... coż nie jestem masochistą lubię wygode :)
a i żeby nie było mam d70s i cenię go za to że nie jest tak cenny :D i jakby co nie bedzie wielkiej szkody jak się utopi spadnie etc :)

Art Erie
27-08-2011, 20:22
Wszysto się zgadza, ale padło pytanie D70 v D3000; więc określona kasa do wydania ja wybieram D70 i szkło ( szkiełka ).

krzysiozboj
27-08-2011, 20:29
a ja tam do takiej nauki na zasadzie "może mi się spodoba a może nie" to nie wiem czy nie zaryzykowałbym jakiegoś używanego "olka w dual kicie". Kłopot jedynie w tym że "jeśli się spodoba" to po D70 zostanie nam całkiem fajne szkło po zmienia puszki a z olkiem jest nieco inaczej, dostajemy dość sporo na starcie jeśli idzie o jakość ale z rozbudową trudniej. O ile mnie pamięć nie myli to za 1000 zł można całkiem fajne zestawy dostać

joker333
28-08-2011, 10:02
Wszysto się zgadza, ale padło pytanie D70 v D3000; więc określona kasa do wydania ja wybieram D70 i szkło ( szkiełka ).

też bym tak samo zrobił ale początkującemu raczej doradzam nowszą konstrukcję
chociaż na pewno nie d3000 z takim przebiegiem :)

Art Erie
28-08-2011, 17:32
Zależy od funduszy, na poczatek D200 było by bardzo rozsądnym zakupem, pod warunkiem że zostanie na szkiełka.

moshica
29-08-2011, 14:55
Skoro tyle wpisów popierających D70 i to wśród starych wyjadaczy z forum to należy się tym sugerować a nie plastikowym aparatem który nikon wypuścił aby podtrzymać sprzedaż w segmencie low entry. A jak jest ze sprzętem elektronicznym audio, Panowie ten z lat 80 i pierwszej połowy lat 90 nadal się trzyma i jakościowo jest bardzo dobry, na niekorzyść aparatów przemawia jednak większy postęp technologiczny. Jednakże klasa sprzętu D70 Vs. 3000 to dwa różne podejścia koncernu do klienta. D70 wielu używało w reporterce, studio i się sprawdzał, ciekawe czy gdyby zaczynali z modelem 3000 również o nim mieli by to samo zdanie. Zastanówcie się, czy nowe znaczy lepsze....A wypowiedź osób które dopłacili do D90 po odsprzedaży D70 również cos potwierdza, pewną regułę stanowiącą o jakości tej starej puszki o której tyle gadacie.

Thommas
29-08-2011, 22:43
A ja bym polecał D80, czyli następcę D70/D70s - na "starej", poczciwej matrycy CCD