PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 12 GP Belgii



adolfik9501
25-08-2011, 09:49
Witam po wakacyjnej przerwie.

Przed nami wyścig 2011 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX na wspaniałym, choć nieco popsutym modernizacjami, Circuit de Spa Francorchamps.

Tradycyjny rzut oka na tor w dwóch wersjach:

(Diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/belgium_858/circuit_diagram.html))

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(Satelita 50°26'15.27" N, 5°58'15.26" E)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Dane techniczne obecnej wersji toru:

Długość toru: 7004 m
Ilość okrążeń: 44
Dystans wyścigu: 308.052 km
Pierwsze Grand Prix: 2007 (1950)
Ostatnie Grand Prix: 2010
Ilość rozegranych Grand Prix: 4

Strefa DRS:

Pomiar: +/- w połowie "prostej" między zakrętem 1 i 2.
Aktywacja: tuż przed wjazdem na prostą Kemmel Straight (jeśli liczyć ją od zakrętu 4 to tuż przed wjazdem na ostatni długi prosty odcinek).
Koniec strefy: z chwilą naciśnięcia hamulca przed Les Combes (zakręt nr 5).

W piątek i sobotę ze względów bezpieczeństwa nie będzie można stosować DRS w zakręcie Eau Rouge.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:
2007 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:20'39.066 hrs. 229.174 km/h.
(1950 - Juan Manuel Fangio (Alfa Romeo 158/Alfa Romeo 158 1.5 L8C) 2:47'26 hrs. 177.097 km/h - 36 x 14120 m)

Ostatni zwycięzca:
2010 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:29'04.268 hrs. 207.509 km/h)

Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'45.778 min. 238.370 km/h.

Najlepszy czas Fastes Lap (Rekord toru):
2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'47.263 min. 235.070 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wyścigu z zeszłego sezonu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 26 sierpnia 2011r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 27 sierpnia 2011r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 28 sierpnia 2011r:

Wyścig: 14:00

Tradycyjnie dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla niemających dostępu do TV streamy do wyszperania na stronach:

http://www.rojadirecta.es/

http://www.vipbox.tv/

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.sport-typ.info/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z ostatnich nowinek przed wyścigiem:

Qucik Nick został wysadzony z fotela Reni. Zastąpi go Bruno Senna, który oczywiście wniósł posag do zespołu. Wszystko wskazuje na to, że Heidfield się ostro pokłócił o miejsce w bolidzie. Wiewiórki i świszcze ;) donoszą, że skończy się ta potyczka w sądzie. Póki co na stronie (http://www.lotusrenaultgp.com/24-Vitaly-Petrov.html?lang=en) zespołu jako kierowcy zespołu występują: Pietrov, Senna, Kubica, Grosjean.
Ciekawe czy zobaczymy jeszcze kiedyś Nicka w F1...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z videoteki YT:

Tradycyjnie onboard:
ofqMCD-KKeI

oraz klasyk:

K1WuWu8kGak

Zapraszam.

adolfik9501
25-08-2011, 23:48
Wojny Renia vs Nick ciąg dalszy - póki co punkt dla Nicka ponieważ powrócił na stronę (http://www.lotusrenaultgp.com/4089-Nick-Heidfeld.html?lang=en) zespołu. ;)

MadOnion
26-08-2011, 09:42
Nick jaki jest taki jest ale tym co ma w rękach niestety nie da się walczyć o dobre lokaty. Brak Roberta jest widoczny w całej F1, LR doskonale wie że bolid się nie rozwija i ten sezon dawno spisali na straty, teraz pewnie chodzi o kase i nazwisko Senna, mam nadzieje że Bruno nie będzie gorszy od Nicka.

adolfik9501
26-08-2011, 15:08
Nick jaki jest taki jest ale tym co ma w rękach niestety nie da się walczyć o dobre lokaty. Brak Roberta jest widoczny w całej F1, LR doskonale wie że bolid się nie rozwija i ten sezon dawno spisali na straty, teraz pewnie chodzi o kase i nazwisko Senna, mam nadzieje że Bruno nie będzie gorszy od Nicka.

Bolid bolidem, ale wydaje mi się, że zespół liczył na kogoś kto będzie wstanie wziąć na siebie liderowanie w zespole, mimo niepewnej sytuacji odnoście długości tej przygody. Nick tymczasem wcale wiele lepszy od Witka się nie okazał, zwłaszcza że Witek wnosi kasę, a Nick nie. Wobec tego, że Renia nie lubi przepłacać to chcą się go pozbyć. Nick zaś jest przekonany, nie pierwszy raz zresztą, o swojej wspaniałości, więc mimo tego, że fuksem wrócił na tor, będzie się trzymał rękami i nogami bolidu. Cóż, sam sobie wyrabia markę. Ostatni sezon Nicka w F1.

Wracając do GP Belgii wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
26-08-2011, 15:41
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Renia w doborowym towarzystwie ;)

ASAHI
26-08-2011, 21:59
Coś Vettel daleko..

Devilish_Chaos
26-08-2011, 22:15
A wracajac do tematu Nicka:) coz chlopina chyba nie pomyslal do konca, bo tym pozwem to zamknal sobie drzwi do jakiejkolwiek powaznej stajni:) bo ktora bedzie chciala kierowce po ktorym mozna spodziewac sie takiego zagrania :)

ASAHI
26-08-2011, 22:26
Mozliwe że nie przemyslał tego do końca. Ale na pewno już nie będą jego nazwiska szukali na przyszły sezon..

schwepes
27-08-2011, 08:21
A czy Nick w swoim wieku, bez sponsora i po tym co pokazał w bezpośrednim porównaniu z Pietrovem miałby szanse w jakimś innym zespole? Wątpię. Teamy poszukują dwóch typów zawodników - młodych i sponsorowanych oraz sprawdzonych i szybkich. Heidfeld nie kwalifikuje mi się do żadnej z tych grup. Moim zdaniem jego kariera w F1 właśnie się zakończyła, niezależnie od tego czy wsiądzie jeszcze w tym sezonie do bolidu czy nie.

adolfik9501
27-08-2011, 12:09
Wyniki trzeciej sesji treningowej:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
27-08-2011, 15:15
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Zła pogoda=dobra akcja ;)

Bruno ładnie zadebiutował w Reni. Lepiej od Witka. Szczerze mówiąc myślałem, że dostanie w tyłek od niego tak z 1-1,3 sek. a tu niespodzianka. Ciekawe co będzie jak się chłopak do jazdy przyzwyczai.
Szkoda Buttona, dobrze, że chociaż Lewis jest w pierwszym rzędzie i mam nadzieję na łyknięcie Palca w pierwszym zakręcie.
Alguersuari i Buemi - co strach przed przyszłością z ludzi robi :mrgreen:

EDIT: Kuba Giermaziak PP w Porschakach :)

EDIT2: Maldonado startuje do Hamiltona... powodzenia. Swoją drogą, to wcześniej wyglądało jakby PM chciał do boksu zjechać, a LH jak zwykle wykorzystał lukę - jest gość big cojones ;)

adolfik9501
27-08-2011, 21:43
Maldonado dostał karę za incydent z Hamiltonem - 5 miejsc w tył. Stwierdzono także, że Ham także nie był bez winy i dostał reprymendę.

Jak wiemy kilku kierowców nie zmieściło się w wymaganym czasie 107% 1 czasu z Q1, jednak jak było do przewidzenia wszyscy zostali wspaniałomyślnie do wyścigu dopuszczeni.

siona
27-08-2011, 22:07
nie mogę się doczekać - to jest mój ulubiony wyścig i wyścig, na który mam wielką chęć pojechać :)
107% rule jest bez sensu jak ją tak olewają - odstępstwo miało służyć dla tych, którzy ewidentnie powinni się zakwalifikować a mieli problemy różnej maści ...

adolfik9501
28-08-2011, 13:25
OT: Giermaziak wygrał w Spa: http://wyscigi.autoklub.pl/news/drugie-zwyciestwo-giermaziaka,38012

adolfik9501
28-08-2011, 15:39
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Fajny wyścig, mimo to dalej twierdzę, że DRS jest do zadu.

Szkoda Szynkaltona ;)
Button zaskakuje - im starszy tym lepszy.
Webber - podejrzane te starty w jego wykonaniu, reszta wyścigu bardzo ok.
Schumi - jak za dawnych dobrych lat - prezenty od kolegi z zespołu ;)
Senna - wejście smoka - w pierwszy zakręt ;) Nie on pierwszy i nie ostatni. Patrząc na LT dość nierówny wyścig, ale co się dziwić.

EDIT: Jakby kto chciał sobie oglądnąć wyścig Porsche to tutaj (http://www.f1wm.pl/php/news_id-23477.html) w komentarzach można znaleźć link do niego.

costi
28-08-2011, 20:37
Fajny wyścig, mimo to dalej twierdzę, że DRS jest do zadu.
Ze 2 czy 3 wyprzedzania w tym wyścigu doszły do skutku tylko dzięki DRS.

A Webber to chyba spał w kokpicie - zawsze startuje późno, ale teraz przeszedł samego siebie. Uratowała go masakra w pierwszym zakręcie, powinien Sennie flaszkę postawić ;)

marki
28-08-2011, 21:53
Mark Webber:

Światła startowe zgasły, a mi włączył się system zapobiegający zgaszeniu silnika, nie wiem czy było to spowodowane startem pod górę

Ciekawy był początek wyścigu jak dla mnie. Schumacher ładnie pojechał. Szkoda, że RB już w sumie wygrali sezon.