adolfik9501
25-08-2011, 09:49
Witam po wakacyjnej przerwie.
Przed nami wyścig 2011 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX na wspaniałym, choć nieco popsutym modernizacjami, Circuit de Spa Francorchamps.
Tradycyjny rzut oka na tor w dwóch wersjach:
(Diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/belgium_858/circuit_diagram.html))
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(Satelita 50°26'15.27" N, 5°58'15.26" E)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Dane techniczne obecnej wersji toru:
Długość toru: 7004 m
Ilość okrążeń: 44
Dystans wyścigu: 308.052 km
Pierwsze Grand Prix: 2007 (1950)
Ostatnie Grand Prix: 2010
Ilość rozegranych Grand Prix: 4
Strefa DRS:
Pomiar: +/- w połowie "prostej" między zakrętem 1 i 2.
Aktywacja: tuż przed wjazdem na prostą Kemmel Straight (jeśli liczyć ją od zakrętu 4 to tuż przed wjazdem na ostatni długi prosty odcinek).
Koniec strefy: z chwilą naciśnięcia hamulca przed Les Combes (zakręt nr 5).
W piątek i sobotę ze względów bezpieczeństwa nie będzie można stosować DRS w zakręcie Eau Rouge.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:20'39.066 hrs. 229.174 km/h.
(1950 - Juan Manuel Fangio (Alfa Romeo 158/Alfa Romeo 158 1.5 L8C) 2:47'26 hrs. 177.097 km/h - 36 x 14120 m)
Ostatni zwycięzca:
2010 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:29'04.268 hrs. 207.509 km/h)
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'45.778 min. 238.370 km/h.
Najlepszy czas Fastes Lap (Rekord toru):
2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'47.263 min. 235.070 km/h.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki wyścigu z zeszłego sezonu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 26 sierpnia 2011r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 27 sierpnia 2011r:
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 28 sierpnia 2011r:
Wyścig: 14:00
Tradycyjnie dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla niemających dostępu do TV streamy do wyszperania na stronach:
http://www.rojadirecta.es/
http://www.vipbox.tv/
http://hqtv.com.pl/pl/
http://www.sport-typ.info/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z ostatnich nowinek przed wyścigiem:
Qucik Nick został wysadzony z fotela Reni. Zastąpi go Bruno Senna, który oczywiście wniósł posag do zespołu. Wszystko wskazuje na to, że Heidfield się ostro pokłócił o miejsce w bolidzie. Wiewiórki i świszcze ;) donoszą, że skończy się ta potyczka w sądzie. Póki co na stronie (http://www.lotusrenaultgp.com/24-Vitaly-Petrov.html?lang=en) zespołu jako kierowcy zespołu występują: Pietrov, Senna, Kubica, Grosjean.
Ciekawe czy zobaczymy jeszcze kiedyś Nicka w F1...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z videoteki YT:
Tradycyjnie onboard:
ofqMCD-KKeI
oraz klasyk:
K1WuWu8kGak
Zapraszam.
Przed nami wyścig 2011 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX na wspaniałym, choć nieco popsutym modernizacjami, Circuit de Spa Francorchamps.
Tradycyjny rzut oka na tor w dwóch wersjach:
(Diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/belgium_858/circuit_diagram.html))
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(Satelita 50°26'15.27" N, 5°58'15.26" E)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Dane techniczne obecnej wersji toru:
Długość toru: 7004 m
Ilość okrążeń: 44
Dystans wyścigu: 308.052 km
Pierwsze Grand Prix: 2007 (1950)
Ostatnie Grand Prix: 2010
Ilość rozegranych Grand Prix: 4
Strefa DRS:
Pomiar: +/- w połowie "prostej" między zakrętem 1 i 2.
Aktywacja: tuż przed wjazdem na prostą Kemmel Straight (jeśli liczyć ją od zakrętu 4 to tuż przed wjazdem na ostatni długi prosty odcinek).
Koniec strefy: z chwilą naciśnięcia hamulca przed Les Combes (zakręt nr 5).
W piątek i sobotę ze względów bezpieczeństwa nie będzie można stosować DRS w zakręcie Eau Rouge.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwszy zwycięzca:
2007 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:20'39.066 hrs. 229.174 km/h.
(1950 - Juan Manuel Fangio (Alfa Romeo 158/Alfa Romeo 158 1.5 L8C) 2:47'26 hrs. 177.097 km/h - 36 x 14120 m)
Ostatni zwycięzca:
2010 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/25A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:29'04.268 hrs. 207.509 km/h)
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'45.778 min. 238.370 km/h.
Najlepszy czas Fastes Lap (Rekord toru):
2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'47.263 min. 235.070 km/h.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki wyścigu z zeszłego sezonu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 26 sierpnia 2011r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 27 sierpnia 2011r:
3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 28 sierpnia 2011r:
Wyścig: 14:00
Tradycyjnie dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla niemających dostępu do TV streamy do wyszperania na stronach:
http://www.rojadirecta.es/
http://www.vipbox.tv/
http://hqtv.com.pl/pl/
http://www.sport-typ.info/
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z ostatnich nowinek przed wyścigiem:
Qucik Nick został wysadzony z fotela Reni. Zastąpi go Bruno Senna, który oczywiście wniósł posag do zespołu. Wszystko wskazuje na to, że Heidfield się ostro pokłócił o miejsce w bolidzie. Wiewiórki i świszcze ;) donoszą, że skończy się ta potyczka w sądzie. Póki co na stronie (http://www.lotusrenaultgp.com/24-Vitaly-Petrov.html?lang=en) zespołu jako kierowcy zespołu występują: Pietrov, Senna, Kubica, Grosjean.
Ciekawe czy zobaczymy jeszcze kiedyś Nicka w F1...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z videoteki YT:
Tradycyjnie onboard:
ofqMCD-KKeI
oraz klasyk:
K1WuWu8kGak
Zapraszam.