PDA

Zobacz pełną wersję : Polecam film!



Greg77
23-08-2011, 23:14
Film pod tytulem The Bang Bang Club, rewelacja!
Film oparty na autentycznych wydarzeniach o grupie fotografow wojennych dzialajacych w 1994r w RPA.....
Ogladajac to i sluchajac ich podczas pracy, lza i przerazenie miesza sie ze smiechem, bo sami robiac zdjecia mamy takie przemyslenia.
Naprawde dobre kino, polecam!

XcQ58us2WSo

Duzo Nikonow:D

downandout
23-08-2011, 23:23
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=164891
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=175637

;)

kuman
23-08-2011, 23:50
historia znana pewnie każdemu kto interesuje się '''fotożurnalizmem''. osobiście nie przepadam za reporterką wojenną, ale film jest naprawdę dobry i warto zobaczyć. zacne kino.

Greg77
24-08-2011, 00:19
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=164891
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=175637

;)

No tak, ale wyszedl na DVD;)

downandout
24-08-2011, 14:16
wiem, widziałem na torrentach;)

Greg77
24-08-2011, 16:06
wiem, widziałem na torrentach;)

:lol:

CrommCruaich
24-08-2011, 16:10
Podepnę się pod temat. Kiedyś w TVP2 leciał serial o reporterach z czasów wojny w Wietnamie. Pamięta ktoś tytuł?

Greg77
24-08-2011, 16:14
Podepnę się pod temat. Kiedyś w TVP2 leciał serial o reporterach z czasów wojny w Wietnamie. Pamięta ktoś tytuł?

Tego nie wiem, ale widzialem i tez polece to "5 Days of War", nie jest tak dobry jak wspomniany "The Bang Bang Club", ale tez wart poswiecenia wieczoru, dobre kino, mniej jednak tekstow foto:D
Bang Bang Club to typowy film o fotografach i jedynie jedno mnie dziwi, nie zmieniaja rolek:D

0T4xW69lpvc

Obi
24-08-2011, 18:56
Bang bang można było zobaczyć na Transatlantyku w Poznaniu a nie na torrentach :P Bo film ogląda się w kinie lub z dvd :)

Boryszuk
24-08-2011, 20:38
Bang bang można było zobaczyć na Transatlantyku w Poznaniu a nie na torrentach :P Bo film ogląda się w kinie lub z dvd :)

A co za problem nagrać DVD? We have the technology!

downandout
24-08-2011, 22:17
Bang bang można było zobaczyć na Transatlantyku w Poznaniu a nie na torrentach :P Bo film ogląda się w kinie lub z dvd :)

ale to trzeba mieszkać w Poznaniu, albo mieć telewizor;)

Keek
24-08-2011, 23:54
Podepnę się pod temat. Kiedyś w TVP2 leciał serial o reporterach z czasów wojny w Wietnamie. Pamięta ktoś tytuł?

Fabularny? To?
Frankie's House?
http://www.imdb.com/title/tt0104294/

CrommCruaich
25-08-2011, 00:12
Fabularny? To?
Frankie's House?
http://www.imdb.com/title/tt0104294/
Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki ;) Oglądałem wszystkie odcinki, a za nic nie mogłem sobie przypomnieć tytułu.

Keek
25-08-2011, 00:43
Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki ;) Oglądałem wszystkie odcinki, a za nic nie mogłem sobie przypomnieć tytułu.

No problem. Obejrzyj sobie "Salvador", o ile jeszcze nie widziales, i jeden film o roznych tytulach: "High Art", "Sztuka zabijania", "Exposure", "Knife Fighter".

Siepacz
25-08-2011, 14:12
Godnym polecenia jest również film z wątkiem fotoreportażu wojennego "Harrison's Flowers" w Polsce znany jako "Uciec przed śmiercią".

pil74
25-08-2011, 14:46
Bang bang można było zobaczyć na Transatlantyku w Poznaniu a nie na torrentach :P Bo film ogląda się w kinie lub z dvd :)


A co za problem nagrać DVD? We have the technology!

Dobre....:)
Oplułem monitor :)

spiritwood
25-08-2011, 22:24
No problem. Obejrzyj sobie "Salvador", o ile jeszcze nie widziales, i jeden film o roznych tytulach: "High Art", "Sztuka zabijania", "Exposure", "Knife Fighter".

Lub też 'Fields of Death'. Mocne i dobre.

Obi
25-08-2011, 23:53
Ano problem w tym, że wielce sadzimy się, że ktoś nasze foty bierze sobie i wykorzystuje a sami "bierzemy" i nie płacimy za kogoś robotę "kupując z torrentów" :P A wypalić mogę backup fot :)

Jarod
25-08-2011, 23:58
Godnym polecenia jest również film z wątkiem fotoreportażu wojennego "Harrison's Flowers" w Polsce znany jako "Uciec przed śmiercią".

Ja dodam od siebie War Photographer z 2001.

Obejrzałem jakiś czas temu. Naprawdę dobry dokument.
http://www.imdb.com/title/tt0309061/

Moment fotografowania walk wymiata - jak Helikopter w ogniu kręcony ręczną kamerą.

krzysztofz24
26-08-2011, 09:18
Film pod tutulem The Bang Bang Club, rewelacja!
Film oparty na autentycznych wydarzeniach o grupie fotografow wojennych dzialajacych w 1994r w RPA.....
Ogladajac to i sluchajac ich podczas pracy, lza i przerazenie miesza sie ze smiechem, bo sami robiac zdjecia mamy takie przemyslenia.
Naprawde dobre kino, polecam!

XcQ58us2WSo

Duzo Nikonow:D

Trailer robi wrazenie, normalnie najaralem sie na ten film:-);-) (Tak ze wczoraj pol dnia spedzilem w necie czytajac o histori i dzialalnosci Bang Bang Club i ogladajac ich zdjecia. Czesci fotografi jeszcze nie znalem).
Sciaganko zakonczone, przystepujemy do ogladania:-).

Greg77
26-08-2011, 10:58
Sciaganko zakonczone, przystepujemy do ogladania:-).

Oczywiscie z DVD;)
Bedziesz zadowolony, naprawde dobre kino...
Dodam tylko, ze bardzo podoba mi sie akcent w tym filmie, taki mocny Angielski z RPA.....swietne.

krzysztofz24
26-08-2011, 12:08
Oczywiscie z DVD;)
Bedziesz zadowolony, naprawde dobre kino...
Dodam tylko, ze bardzo podoba mi sie akcent w tym filmie, taki mocny Angielski z RPA.....swietne.

Czytalem tez wiele recenzji o tym filmie, w czesci go zjechali za zbytnie upraszaczanie tematu w typowo holywodzkim stylu...z czym sie nie zgodze. Jako ze jestem juz po projekcji;-). Pora na wlasna ocene.

Naprawde polecam tym ktorzy nie widzieli. Kilka scen, np jak powstawalo zdjecie plonacego czlowieka, czy dziewczynki z sepem (wiem oczywiscie, ze jedynymi ktorzy tak naprawde mogli by sie o tym wypowiadac sa autorzy tych fotografi)....takie rzeczy naprawde sklaniaja do refleksji i chyba cos zmieniaja w spojrzeniu na dana sprawe.

Podoba mi sie takze jak w taki nienachalny sposob pokazano...takie zwykle zycie tych fotografow.
Wazkie problemy, rodzace sie trudne pytania, na ktore chyba nikt nie umie odpowiedziec przeplecione z ich zwyklym zyciem, zwyklymi sprawami dnia codziennego. Po prostu wg mnie udalo sie rezyserowi w taki ludzki;-) sposob pokazac glownych bohaterow.
Zwykli ludzie w obliczu wojny...sa z boku, ale doswiadcza ich ona w szczegolny sposob.


Wiecej nie pisze, bo sie jeszcze zamotam w wypowiedzi;-), ale warto zobaczyc ten film. A juz naprawde warto zobaczyc pare scen z niego.
Ja polecam.


P.S Dzieki za cynk o filmie.

NIKOLAY
26-08-2011, 12:16
Pozwolę sobie wkleić link. Jeśli ktoś znajdzie linki dostępu do filmów - proszę zapodać .... choćby na PRIV.
http://www.foto-info.pl/fotografia-filmy-kt-re-warto-zobaczy.html

NIKOLAY
26-08-2011, 15:37
Właśnie obejrzałem film BANG BANG CLUB .... rewelacja. Polecam !!! To tutaj występuje facet, który zrobił fotę umierającej na pustyni dziewczynki oraz sępa w tle czekającego na jej śmierć ... widziałem oryginał tego zdjęcia ... mocne ... bardzo mocne ....

Przemek Paśnik
26-08-2011, 16:27
Właśnie obejrzałem film BANG BANG CLUB .... rewelacja. Polecam !!! To tutaj występuje facet, który zrobił fotę umierającej na pustyni dziewczynki oraz sępa w tle czekającego na jej śmierć ... widziałem oryginał tego zdjęcia ... mocne ... bardzo mocne ....

ten facet już nigdy nigdzie nie wystąpi...


chodziło Ci o aktora :-)


A co do filmu: po obejrzeniu Fotografa Wojennego nic już nie robi na mnie takiego wrażenia. Bang Bang był płytki, trochę za amerykański, za szybki w narracji. obejrzałem, ale nie szaleję

NIKOLAY
30-08-2011, 11:10
Jestem w trakcie oglądania Fotografa Wojennego ... mocny. Musiałem zrobić przerwę bo trochę za mocny. Miałeś rację mr Przemek.

MR
30-08-2011, 11:55
a mi srednio sie podobal, duzo informacji uproszczonych. troche hollywoodzki. Wlasnie WarPhotogprapher bardziej do mnie trafil. Zauwazyliscie ze pod koniec wystepuje on tam?

zdyboo
30-08-2011, 12:06
a mi srednio sie podobal, duzo informacji urposzczonych. troche hollywoodzki. Wlasnie WarPhotogprapher bardziej do mnie trafil. Zauwazyliscie ze pod koniec wystepuje on tam ?

Myślę, że James Nachtwey występuje przez cały czas trwania "Fotografa wojennego".
Poza tym co za pomysł porównywać film dokumentalny z fabularnym? Nawet takim, co bazuje na faktach.

MR
30-08-2011, 12:18
Myślę, że James Nachtwey występuję przez cały czas trwania "Fotografa wojennego".
Poza tym co za pomysł porównywać film dokumentalny z fabularnym? Nawet takim co bazuje na faktach.

chodzi o to, ze Nachtwey "występuje" w bangbangu, dokladnie pod koniec, kiedy siedza w barze i pija razem a potem jada na zdjecia. Nazywaja go szalencem ktorego wrzucaja w najgorsze bagno.

jestem w pracy i próbuje upraszczac swoje myli ;)

krolewicz
30-08-2011, 12:22
pojawia sie postac nachtweya, ale gra go aktor a nie sam Nachtwey :)

zdyboo
30-08-2011, 12:58
chodzi o to, ze Nachtwey "występuje" w bangbangu, dokladnie pod koniec, kiedy siedza w barze i pija razem a potem jada na zdjecia. Nazywaja go szalencem ktorego wrzucaja w najgorsze bagno.

jestem w pracy i proboje upraszczac swoje myli ;)

Wiem, obejrzałem oba filmy. Weź proszę przeczytaj raz jeszcze co poprzednio napisałeś i jaki to ma sens. Upraszczanie upraszczaniem, ale w tym wypadku przekaz nie był jasny. Nawet dla kogoś, kto obejrzał oba filmy.

MR
30-08-2011, 15:45
wiem co napisalem, przeprosilem i napisalem czym to jest spowodowane :)

swoja droga, aktor wcale nie podobny, no tylko siwizna.

kronos28
30-08-2011, 18:03
chodzi o to, ze Nachtwey "występuje" w bangbangu, dokladnie pod koniec, kiedy siedza w barze i pija razem a potem jada na zdjecia. Nazywaja go szalencem ktorego wrzucaja w najgorsze bagno.

jestem w pracy i próbuje upraszczac swoje myli ;)

w war photographer są pokazane oryginalne nagrania z postrzelenia gdzie Marinovich dostał kulkę i zastrzelono Oosterbroeka. W Bang Bangu pokazano fabularyzowaną wersję tego... aczkolwiek dosyć wiernie. Nachtwey to ten "Jim" w białej koszuli.

Greg77
31-08-2011, 15:23
Wczoraj ogladalem "War Photographer", jest to bardzo mocny i dobry dokument i nie mozna porownywac tego z Bang Bang.....to dwa rozne filmy, oba oglada sie dobrze, jednak kazdy z nich ma inny cel i w inny sposob oddzialywuje na widza.....

Keek
31-08-2011, 16:26
Wczoraj ogladalem "War Photographer", jest to bardzo mocny i dobry dokument i nie mozna porownywac tego z Bang Bang.....to dwa rozne filmy, oba oglada sie dobrze, jednak kazdy z nich ma inny cel i w inny sposob oddzialywuje na widza.....

To teraz - skoro mowa o filmach dokumentalnych - proponuje ta pozycje:
W. Eugene Smith: Photography Made Difficult (http://www.youtube.com/watch?v=KCRIjL2rn3E)
Co prawda bez strzelania, wybuchow i innych takich, ale proza zycia codziennego tez moze byc wciagajaca, nieprawdaz?

NIKOLAY
03-09-2011, 15:40
Kolego Keek - ten film jest po angielskiemu :(
Wiem, wiem że 3ebabyło się óczyć :(

Pochwalę się, że od dwóch dni jestem właścicielem 5 godzin fajnego materiału na DVD : http://www.empik.com/historia-fotografii-rozni,prod60356025,film-p

Keek
03-09-2011, 18:16
Kolego Keek - ten film jest po angielskiemu :(
Wiem, wiem że 3ebabyło się óczyć :(

Pochwalę się, że od dwóch dni jestem właścicielem 5 godzin fajnego materiału na DVD : http://www.empik.com/historia-fotografii-rozni,prod60356025,film-p

Wiem, ale mimo nieznajomosci angielskiego mozna obejrzec. Naprawde. Scena kiedy fotograf przyjezdza do miasta i pierwsze co robi w wynajetym mieszkaniu to zamalowuje okna na czarno - przepiekna.

Roderyk Braun
05-09-2011, 01:38
To teraz - skoro mowa o filmach dokumentalnych - proponuje ta pozycje:
W. Eugene Smith: Photography Made Difficult (http://www.youtube.com/watch?v=KCRIjL2rn3E)
Co prawda bez strzelania, wybuchow i innych takich, ale proza zycia codziennego tez moze byc wciagajaca, nieprawdaz?

Obejrzałem - bardzo dobry, smutny film.
Dzięki!

mizerek
22-09-2011, 08:47
geniusz zaklęty w zdjęciach - dla mnie te 6 odcinków otworzyło mi jeszcze szerzej oczy - kiedyś leciał na PLANET z polskim lektorem. Ten w empiku jest w polskiej wersji? Wg. mnie film obowiązkowy

Zorki
22-09-2011, 09:17
geniusz zaklęty w zdjęciach - dla mnie te 6 odcinków otworzyło mi jeszcze szerzej oczy - kiedyś leciał na PLANET z polskim lektorem. Ten w empiku jest w polskiej wersji? Wg. mnie film obowiązkowy

Tak, jest w wersji polskiej (z napisami i lektorem)

fafniak
22-09-2011, 09:40
A gdzie można te filmy dostać - bo wstępne szukanie płyt niestety nie zakończyło się sukcesem

Zorki
22-09-2011, 09:59
A gdzie można te filmy dostać - bo wstępne szukanie płyt niestety nie zakończyło się sukcesem

W EMPIK-u (http://www.empik.com/historia-fotografii-rozni,prod60356025,film-p)

fafniak
22-09-2011, 10:33
PRzepraszam za złe sformułowanie pytania
nie chodzi mi o to wydawnctwo BBC - wcześniejsze filmy "bang bang"
war photographer mam nagrane z TVP

Boryszuk
22-09-2011, 13:27
i tez polece to "5 Days of War", nie jest tak dobry jak wspomniany "The Bang Bang Club", ale tez wart poswiecenia wieczoru, dobre kino, mniej jednak tekstow foto:D

0T4xW69lpvc

O dżizas, przez Ciebie to obejrzałem...

Greg77
22-09-2011, 17:23
O dżizas, przez Ciebie to obejrzałem...

Nie podobalo sie??

Boryszuk
22-09-2011, 18:56
Nie podobalo sie??

Durne toto jak diabli.

Greg77
22-09-2011, 18:57
Durne toto jak diabli.

Tak taniej zrobiony kawalek historii, uwazam, ze mozna zobaczyc....bez przesady, ostatnio widywalem gorsze;)

De Camtrois
22-05-2013, 21:15
świetny dokument na temat fotografii Donalda McCullina. Polecam!!!
http://viooz.co/movies/16298-mccullin-2012.html

miron19j
22-05-2013, 23:53
PRzepraszam za złe sformułowanie pytania
nie chodzi mi o to wydawnctwo BBC - wcześniejsze filmy "bang bang"
war photographer mam nagrane z TVP

można kupić w Empiku, jako "bractwo bang bang".
Właśnie zqmówiłem. :-)

De Camtrois
23-05-2013, 07:16
można kupić w Empiku, jako "bractwo bang bang".
Właśnie zqmówiłem. :-)

A jak ktoś nie chce wydawać pieniędzy, to jest do pobrania na chomiku. Z polskim lektorem:)