Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Lubię ją ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/img684/9581/dsc008412net2.jpg)
Wy nie???
nie. Nieostry pstryk w ostrym słońcu.
Amadeusz
23-08-2011, 13:12
Słońce raczej przy horyzoncie a ostrości też nie brakuje.
20 minut przed zachodem
50-tka na 2.8 i nie ostro?
co nie zmienia faktu iz słonce moze być ostre, nieprawdaż ?
Amadeusz
23-08-2011, 14:22
Nie. Jeśli słońce jest tuż przed zachodem i jest ono ostre to jak ostre musi być w południe :)
ostre jest. Ale praca bardzo słaba. 20 min przed zachodem, światełko powinnieneś lepiej wykorzystac. Tu jest ono za mocne (ostre)
Nie. Jeśli słońce jest tuż przed zachodem i jest ono ostre to jak ostre musi być w południe :)
Jak widać nieumiejętność wykorzystywania dobrze światełka sprawia że nawet 20 min przed zachodem wygląda ono dość mocno
Rozumiem, bardzo słaby nieostry pstryk w słońcu po prostu.
Trzeba kombinować dalej.
Amadeusz
23-08-2011, 14:43
ostre jest. Ale praca bardzo słaba. 20 min przed zachodem, światełko powinnieneś lepiej wykożystac. Tu jest ono za mocne (ostre)
Dobra to inaczej. O której porze dnia słońce jest nieostre (idąc tą nomenklaturą)?
1 minutę po zachodzie lub jedną przed. Czy dzień zaczyna sie wschodem a kończy zachodem, a poświata.
Amadeusz
23-08-2011, 15:01
1 minutę po zachodzie lub jedną przed. Czy dzień zaczyna sie wschodem a kończy zachodem, a poświata.
Chcesz tym samym napisać, że wszystkie zdjęcia w ramach wschodu-zachodu mają pierworodny grzech ostrego światła?
lepiej?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/2420/dsc008412obnet2.jpg)
Może ta wersja?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/7227/dsc008212obrbkanet.jpg)
Dobra to inaczej. O której porze dnia słońce jest nieostre (idąc tą nomenklaturą)?
Piszę, że 20 min przed zachodem już coś fajnego, dobrze zaświeconego można zrobić, trzeba tylko dobrze dobrać miejsce i ustawiać dziewczynę
Ja bym postawiła ją pod słońce. Robiąc to umiejętnie cienie byłyby delikatne, ciepła tonacja i rozjaśniona delikatnie od tyłu postać.
Mówiąc pod słońce miałam na myśli, że słońce ma być z tyłu.
Rozumiem, spróbuję następnym razem.
A coś o samych zdjęciach?
słońce z tyłu...... a modelka sama by sobie blendę trzymała ?
Jedna to za mało w takim przypadku ;)
Można sobie poradzić i bez blendy, dlatego napisałam umiejętnie :)
jackrabbit
23-08-2011, 22:42
słońce z tyłu...... a modelka sama by sobie blendę trzymała ?
madre ludy pierwotne wymyslily kiedys stojak na blende :)
Trzeba było poczekać aż zajdzie słoneczko i wtedy focić :) Fakt że wyszły dość ostre cienie - zwłaszcza nos. 2 lepsza imho .
Nie mogłem czekać, po pięciu minutach chmurska już zasłoniły na amen.
To był ostatni moment na focenie.
Może ta wersja lepsza? Co sądzicie?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img3.imageshack.us/img3/8669/dsc008412obrobionebwnet.jpg)
militarius
21-10-2012, 10:04
tak jak już pisali - brak ostrości + ostre słońce.
jak to napisałeś wcześniej? szajs? ;)
Te powyżej to wybitny szajs.
Czy krytyk filmowy jest mistrzem kina, a literacki pióra? Nie sądzę. Ja mam po prostu dość tych przesłodzonych i nijakich kadrów.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.