Zobacz pełną wersję : [ Portret ] A...
rafalg78
22-08-2011, 15:45
Początków ciąg dalszy. Ciekawe co tym razem zmaściłem... może nic:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/4544/dsc1768edit.jpg)
wg mnie kadr kiepski jakoś dziwnie modelka usytuowana i całkiem płasko
Jeżeli modelka ma zeza lekkiego, to udało ci się go pokazać. Jeżeli nie ma, to tym gorzej. Światło odbite od tła poszarpało włosy. Kadrem nie pokazałeś nic sensownego - raczej popsułeś kompozycję, niż ją zbudowałeś. Tutaj naturalną reakcja zdaje się pociągnięcie ujęcia wzdłuż linii włosów. Światło bardzo neutralne i legitymacyjne. Ale to już w obróbce dałoby się zróżnicować trochę. A że obróbka równie delikatna, to wyszło nijako trochę. Widać niezdecydowanie w tym, co chcesz pokazać. W miarę poprawne oświetlenie (bezcieniowe) to nie koniec recepty na udane zdjęcie. No i nadal mamy tu zdjęcie głowy. Aby na nas zadziałało, powinieneś czymś przykuć uwagę. Ładna buzia to dziś zbyt powszechny widok by wystarczył. Liczy się też siła wyrazu, kadr, użyte środki. Ale wszystko po kolei. Tutaj najpoważniejsze zarzuty to nijakie światło oraz kadr.
zamkowski
25-08-2011, 14:23
Fota jak fota, z kapci nie wyrywa, ale nie krytykowałbym jej tak bardzo - mając za punkt odniesienia fotografów z popularnych "żurnali" :)
rafalg78
26-08-2011, 16:16
Jeżeli modelka ma zeza lekkiego, to udało ci się go pokazać. Jeżeli nie ma, to tym gorzej. Światło odbite od tła poszarpało włosy. Kadrem nie pokazałeś nic sensownego - raczej popsułeś kompozycję, niż ją zbudowałeś. Tutaj naturalną reakcja zdaje się pociągnięcie ujęcia wzdłuż linii włosów. Światło bardzo neutralne i legitymacyjne. Ale to już w obróbce dałoby się zróżnicować trochę. A że obróbka równie delikatna, to wyszło nijako trochę. Widać niezdecydowanie w tym, co chcesz pokazać. W miarę poprawne oświetlenie (bezcieniowe) to nie koniec recepty na udane zdjęcie. No i nadal mamy tu zdjęcie głowy. Aby na nas zadziałało, powinieneś czymś przykuć uwagę. Ładna buzia to dziś zbyt powszechny widok by wystarczył. Liczy się też siła wyrazu, kadr, użyte środki. Ale wszystko po kolei. Tutaj najpoważniejsze zarzuty to nijakie światło oraz kadr.
Dzięki za uwagi, liczyłem na Twój komentarz, zawsze staram się czytać co masz do powiedzenia, zawsze obszernie i wyczerpująco. Tego mi potrzeba.
Dysponuje jedną lampą błyskową, parasolką i małą blendą. Z tego co czytam to nie za bardzo udaje mi się odpowiednio zagrać światłem. Ma ktoś przykłady jak można za pomocą mojego zestawu dobrze oświetlić portretowane osoby?
krzychun
26-08-2011, 16:42
Zaglądaj na strobox.com, tam masz dużo przykładów wykorzystania prostych zestawów oświetleniowych.
Na przykład;
http://strobox.com/nature/10532
Pozdrawiam.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.