PDA

Zobacz pełną wersję : Zle wiesci dla maniakow lotnictwa i nie tylko....



Greg77
21-08-2011, 09:47
http://www.tvn24.pl/-1,1714665,0,1,czerwona-strzala-spadla-na-pole-pilot-nie-zyje,wiadomosc.html

Greg77
21-08-2011, 13:00
To jakas paranoja....

http://www.tvn24.pl/-1,1714723,0,1,tragiczny-final-akrobacji-katastrofa-na-oczach-tlumu,wiadomosc.html

KaleidoStar
21-08-2011, 14:49
Jeny :(((((((((((((((

Rafał_Sz
21-08-2011, 15:36
A w PL spadła lotnia. Też ofiary...

Greg77
21-08-2011, 15:43
Umowili sie czy jak?

MJK85
21-08-2011, 16:38
Wielka szkoda, piloci naprawdę zdolni widziałem ich na jednym z pokazów.

rob3rt
21-08-2011, 16:42
ostatnio bardzo dużo jest wypadków lotniczych szczególnie na pokazach i piknikach lotniczych. Niby maszyny są coraz nowocześniejsze i coraz bardziej udoskonalane a ofiar wciąż przybywa. Nie można w tym miejscu oczywiście zapomnieć o znakomitym pilocie jakim był Marek Szufa.

Jak dla mnie powinni patrzeć bardziej krytycznym okiem na organizację takich pokazów.

A już niedługo kolejny AIR Show Radom...

Greg77
21-08-2011, 16:46
A już niedługo kolejny AIR Show Radom...

Oby odbylo sie bez ekscesow;)

rob3rt
21-08-2011, 16:50
Oby odbylo sie bez ekscesow;)

myślę że wszyscy mamy taką nadzieję ;-)

Władca Pixeli
21-08-2011, 17:15
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prestizowa-porazka-rosji-rozlegla-sie-eksplozja,1,4826366,wiadomosc.html

Greg77
21-08-2011, 17:30
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prestizowa-porazka-rosji-rozlegla-sie-eksplozja,1,4826366,wiadomosc.html

Nie.....nie kumam, cos tu nie gra....:(
"jesli samoloty zaczna spadac to wiedz, ze cos sie dzieje.......";)

freefly
21-08-2011, 18:06
Nie.....nie kumam, cos tu nie gra....:(
"jesli samoloty zaczna spadac to wiedz, ze cos sie dzieje.......";)

Wg. ICAO z roku na rok notuje się coraz mniej wypadków w lotnictwie cywilny z uwzględnieniem statków powietrznych zarówno tych powyżej 10 pasażerów jak i tych poniżej (ze śmigłowcami, szybowcami, spadochronami włącznie itp), wiec nie kumam co Ci nie gra?:wink:

Greg77
21-08-2011, 18:12
wiec nie kumam co Ci nie gra?:wink:

Nie gra mi to, praktycznie jednego w przeciagu 24h tyle sie dzieje.......

freefly
21-08-2011, 18:19
Nie gra mi to, praktycznie jednego w przeciagu 24h tyle sie dzieje.......

Wynika z tego, że dzieje się, gdy media o tym wspomną. Jeśli coś przeoczą, to znaczy że się nie wydarzyło.;)

Władca Pixeli
21-08-2011, 18:33
Wynika z tego, że dzieje się, gdy media o tym wspomną. Jeśli coś przeoczą, to znaczy że się nie wydarzyło.;)
Raczej coś innego. Wypadek samolotu jest bardziej medialny niż samochodowy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10119933,Dlugi_weekend__53_osoby_zginely__ prawie_3_tys__pijanych.html

freefly
21-08-2011, 18:52
Raczej coś innego. Wypadek samolotu jest bardziej medialny niż samochodowy.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10119933,Dlugi_weekend__53_osoby_zginely__ prawie_3_tys__pijanych.html

Wypadków samochodowych jest zbyt dużo, żeby o wszystkich pisać. Pokazuje się te bardziej szokujące i to wszystko.
Gdy lotnicze byłyby tak samo powszechne, to zauważone przeszłyby tylko te, gdzie było dużo ofiar.

Greg77
21-08-2011, 19:06
Nie gra mi to, praktycznie jednego w przeciagu 24h tyle sie dzieje.......

O kurcze, ale sie rozpisalem:D:D:D

M_J
21-08-2011, 19:33
Z motolotni chłop ode mnie...
http://www.miastokolobrzeg.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2893:krzysztof-komorowski-nie-yje&catid=29:informacje&Itemid=46

Rafał_Sz
21-08-2011, 20:15
O co chodzi??? :shock:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/wypadek-podczas-pikniku-lotniczego-dwie-osoby-zgin,1,4826476,region-wiadomosc.html

freefly
21-08-2011, 20:53
O co chodzi??? :shock:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/wypadek-podczas-pikniku-lotniczego-dwie-osoby-zgin,1,4826476,region-wiadomosc.html

Zdarzeń i incydentów lotniczych w tym roku było u nas ponad 800, od całkiem poważnych z ofiarami śmiertelnymi, po całkiem niegroźnie, gdzie Komisja Badania Wypadków Lotniczych oprócz odnotowania w swojej bazie, nie prowadziła żadnych dochodzeń.
Średnia na dzień dzisiejszy wychodzi ok. 3,5 więc dzisiejsze informacje nie odbiegają od tego co dzieje się codziennie od początku roku.:wink:

Rafał_Sz
21-08-2011, 21:00
Zdarzeń i incydentów lotniczych w tym roku było u nas ponad 800, od całkiem poważnych z ofiarami śmiertelnymi, po całkiem niegroźnie, gdzie Komisja Badania Wypadków Lotniczych oprócz odnotowania w swojej bazie, nie prowadziła żadnych dochodzeń.
Średnia na dzień dzisiejszy wychodzi ok. 3,5 więc dzisiejsze informacje nie odbiegają od tego co dzieje się codziennie od początku roku.:wink:
Chciałoby się napisać aha, ale jakoś ciężko.

EDIT: Ja wymiękam...

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/dwie-katastrofy-lotnicze-w-malopolsce-szesc-osob-n,1,4826476,region-wiadomosc.html

Włóczykij
21-08-2011, 21:34
I jeszcze z wczoraj:

http://www.altair.com.pl/start-6726

http://avherald.com/h?article=4419c56e&opt=0

JK
21-08-2011, 22:31
Coraz więcej tych "świrów lotniczych" mamy: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/krakow-samolot-rozbil-sie-obok-domu-troje-dzieci-i,1,4826499,region-wiadomosc.html. Tu prezes aeroklubu, tam dyrektor aeroklubu. Fajne kadry tym kółkiem zainteresowań zarządzają.

W sumie nawet nie mam nic przeciw temu, że różni desperaci i jakieś tam "świry lotnicze" zabijają się na własne życzenie, z jednym drobnym zastrzeżeniem. Niech może robią to z daleka od zabudowań, w których mieszkają normalni ludzie.

drhardware
21-08-2011, 23:15
http://www.tvn24.pl/12690,1714773,0,1,z-awionetki-zostaly-poskrecane-blachy,wiadomosc.html

JK
23-08-2011, 18:34
Następny "świr lotniczy" się zabił: http://www.tvn24.pl/-1,1714968,0,1,tragiczny-final-przesiadki-w-locie-na-oczach-widzow,wiadomosc.html. Ciekawe kiedy zabronią tych szopek?

jackrabbit
23-08-2011, 19:55
Następny "świr lotniczy" się zabił: http://www.tvn24.pl/-1,1714968,0,1,tragiczny-final-przesiadki-w-locie-na-oczach-widzow,wiadomosc.html. Ciekawe kiedy zabronią tych szopek?

ja dzisiaj widzialem smiertelny wypadek na autostradzie, ciekawe kiedy zabronia uzywania samochodow ;)

JK
23-08-2011, 20:03
Przecież to nie jest to samo i dobrze o tym wiesz. Jest zdecydowana różnica pomiedzy wypadkiem, a świadomym i celowym (dla kasy) igraniem ze śmiercią. Zastanów się, jaki wpływ może mieć na małe dziecko obecne na takej imprezie, widok "świra lotniczego" rozsmarowanego na ziemi, kilkadziesiąt metrów dalej. To podobno ma być rozrywka. A może właśnie to jest rozrywka, jeśli ktoś się zabije? :wink:

ekonet
23-08-2011, 20:26
Wg mnie ciut większy sens ma ryzykowanie dla zarobku, niż np. ryzykowanie za własne wydane pieniądze - np. na bungee. ;)
Od razu dodam, że prędzej skoczę ze spadochronem z samolotu (chodzi za mną taki zamiar), niż na gumie nad ziemią.

Greg77
23-08-2011, 23:18
Od razu dodam, że prędzej skoczę ze spadochronem z samolotu (chodzi za mną taki zamiar), niż na gumie nad ziemią.

Jak by nie bylo, to i to jest nad ziemia:D

qcheese
24-08-2011, 00:13
Przecież to nie jest to samo i dobrze o tym wiesz. Jest zdecydowana różnica pomiedzy wypadkiem, a świadomym i celowym (dla kasy) igraniem ze śmiercią. Zastanów się, jaki wpływ może mieć na małe dziecko obecne na takej imprezie, widok "świra lotniczego" rozsmarowanego na ziemi, kilkadziesiąt metrów dalej. To podobno ma być rozrywka. A może właśnie to jest rozrywka, jeśli ktoś się zabije? :wink:

1) rozsmarowanego raczej nie zobaczy
2) to wg Ciebie może lepiej, jeśli zobaczy bezcelowe (nie dla kasy) igranie dla kasy niektórych młodzianów na motocyklach jadących na jednym kole w godzinach szczytu? Tego u nas więcej w sezonie niż pokazów niestety...
3) sam się zastanawiam, w jakim wieku będzie moje dziecko (jeszcze nie mam), kiedy po raz pierwszy wezmę je na pokazy, bo niestety nieraz widziałem nieodpowiedzialnych moim zdaniem rodziców, którzy byli na pokazach z dziećmi w wieku 2-3 lata i nie wiedzieli co zrobić z nimi po przelocie myśliwca na dopalaczu, tak się wydzierały przestraszone
4) pokazy jak alkohol - są dla ludzi - niestety niektórym nie dane jest pić lub docenić kunszt lotniczy, co nie ja jeden słyszałem w Radomiu i w 2007 i w 2009 roku - cytuję: "o żesz k..., ledwo co bilet kupiłem i weszłem i już się roz..." i podobnego typu teksty...

hubik
24-08-2011, 09:36
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10163073,Juz_nie_polatamy_w_Goraszce__Skle py_zamiast_lotniska.html

W tym przypadku "wygrała" ekonomia. :-(

wilk325
24-08-2011, 09:59
Przecież to nie jest to samo i dobrze o tym wiesz. Jest zdecydowana różnica pomiedzy wypadkiem, a świadomym i celowym (dla kasy) igraniem ze śmiercią. Zastanów się, jaki wpływ może mieć na małe dziecko obecne na takej imprezie, widok "świra lotniczego" rozsmarowanego na ziemi, kilkadziesiąt metrów dalej. To podobno ma być rozrywka. A może właśnie to jest rozrywka, jeśli ktoś się zabije? :wink:

Ty tak poważnie:(?

Jak wiesz jestem prawie na wszystkich pokazach, za to nie bywam na rajdach ( tam niestety też ludzie giną - np. Bublewicz ), na wyścigach kolarskich też; no to może ludzie mają zostać w domu w ciepłych kapciach.
Jest wielu ludzi ( choćby wspomniany śp. Szufa ) którzy robią to co kochają i nie zawsze tylko dla kasy, a że wypadki się zdarzają, niestety technika nie jest do końca doskonała i w połączeniu z niedoskonałością człowieka są wypadki.
Ale lepiej brzmi w mediach "tragiczny wypadek lotniczy" niż "tragiczny wypadek drogowy" bo do tych drugich wszyscy się przyzwyczaili już, że są; a że TIR wjedzie w dom do sypialni;)
To jest rozrywka jak się okazuje dla wielu ludzi ( Zeltweg - oglądających pokazy 260.000 ludzi, RIAT - 200.000 ludzi, Radom - planowane 150.000 ludzi - piszę tylko o jednym dniu ); i uwierz - ci ludzie nie jadą po to aby czekać na katastrofę i oglądać "świra lotniczego rozsmarowanego na ziemi".
No ale każdy spędza czas tak jak lubi.

JK
24-08-2011, 10:21
Ty tak poważnie:(? ....

TAK !

Wiele jest przegięć w życiu, ale nie można porównywać wypadków (np. komunikacyjnych, w tym wypadków lotniczych) z celowym igraniem ze śmiercią. Nie tylko własną, bo czasem giną przypadkowi ludzie na ziemi (mieszkańcom tego domu w Krakowie sie udało). Piszesz tu o sporcie. OK. Są w sporcie przegięcia, czasem ludzie ryzykują zbyt dużo, biorą doping, ale wariat skaczacy z jednego samolotu na drugi nie jest sportowcem, tylko wariatem i nic tego nie zmieni. Porównaj sobie procent śmiertelnych wypadków w kolarstwie, czy nawet w tych rajdach, o których piszesz, bo o F1 nawet nie warto wspominać, z procentem zabitych "świrów lotniczych". Zobacz, jakie obowiązkowe zabezpieczenia mają dziś, ci rajdowcy, jak wyglądają regulaminy i inne przepisy i porównaj to wszystko z tym "skoczkiem świrusem". A Szufa nie jest, tylko BYŁ, jak kilku innych, którym rozmyła się granica zdrowego rozsądku przy podejmowaniu ryzyka. Pamiętaj, że to nie ja wymyśliłem termin "świr lotniczy". Przypomnę, że według Słownika Języka Polskiego słowo "świr" oznacza:


1. pot. "choroba psychiczna lub dziwactwo"
2. pot. "osoba chora psychicznie"
3. pot. "człowiek niezrównoważony lub lubiący się wygłupiać"

Moim zdaniem wszystko się tu zgadza.

Blister
24-08-2011, 11:25
JK może Ty wolisz posiedzieć przed TV niż wybrać się na pokazy lotnicze, ale są setki tysięcy ludzi którzy chcą zobaczyć świetnych pilotów i ich maszyny w akcji. A wypadki się zdarzają i zdarzać będą, czy to lotnicze, komunikacyjne i jakiekolwiek inne.
Ciebie akurat pokazy lotnicze nie kręcą i ja to rozumiem, ale spróbuj pojąć że innych tak, więc proszę wrzuć na luz z tymi swoimi teoriami ;)

JK
24-08-2011, 11:30
Ależ ja nie mam nic przeciw temu, że ktoś sobie chodzi to oglądać. Ja jestem tylko przeciwny nazywaniu tych katastrof wypadkami, czy tragedią. Nie można zrównywać wypadku, z próbą samobójczą. ;-)

Rafał_Sz
24-08-2011, 11:41
Każda czynność która może zakończyć się śmiercią może być nazwana próbą samobójczą. Zdarzały się przypadki zejścia człowieka w bamboszach przed telewizorem lub przy napinaniu się na kiblu. Notabene to ostatnie jest dość częstym powodem śmiertelnych wylewów. Niech się każdy zabija jak chce. Mam tylko delikatne zastrzeżenia co do bezpieczeństwa publiki na pokazach czy rajdach. Niekoniecznie wszyscy widzowie są świadomi ryzyka.

Blister
24-08-2011, 11:45
Ależ ja nie mam nic przeciw temu, że ktoś sobie chodzi to oglądać. Ja jestem tylko przeciwny nazywaniu tych katastrof wypadkami, czy tragedią. Nie można zrównywać wypadku, z próbą samobójczą. ;-)

Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, próbą samobójczą będzie też jazda koleją, jazda autem, przechodzenie na przejściu dla pieszych itp. bo tu też giną ludzie z własnej woli bo odważyli się wyjść z domu :)

JarekJaszczyk
24-08-2011, 11:45
TAK !

(...) A Szufa nie jest, tylko BYŁ, jak kilku innych, którym rozmyła się granica zdrowego rozsądku przy podejmowaniu ryzyka. (...).

Nie wierze, ze on tej petli wczesniej nie cwiczyl wiele razy.
Jesli sie myle - prosze o sprostowanie.

Pozdrowienia,

JK
24-08-2011, 11:50
Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, próbą samobójczą będzie też jazda koleją, jazda autem, przechodzenie na przejściu dla pieszych itp. bo tu też giną ludzie z własnej woli bo odważyli się wyjść z domu :)
Serio? Nie widzisz żadnej różnicy?
Chcesz zrównać przejście przez ulicę po pasach i na zielonym świetle, ze skakaniem z samolotu na samolot?
Jeśli nie widzisz tu żadnej róznicy, to chyba nie mamy o czym dyskutować.

Blister
24-08-2011, 11:57
Serio? Nie widzisz żadnej różnicy?
Chcesz zrównać przejście przez ulicę po pasach i na zielonym świetle, ze skakaniem z samolotu na samolot?


Jest wiele przejść, gdzie ma ma sygnalizacji świetlej, wtedy jest to właśnie takie "skakanie z samolotu na samolot" ;)


Jeśli nie widzisz tu żadnej róznicy, to chyba nie mamy o czym dyskutować.

Zgadza się, nie mamy :)

elanek
24-08-2011, 12:02
JK - brniesz w rzeczy, które będzie ciężko odwołać. Dwa wydarzenia lotnicze, o których się mówi (Witowice i Nowa Huta), to zwykłe wypadki, nie mające nic wspólnego z "wariactwami", raczej z błędami człowieka i awariami maszyn.
Pokazy lotnicze to inna bajka. Akrobaci wiedzą o ryzyku. Chcą być sławni i zarobić troszkę kasy - proszę bardzo. Pomijając inne powody robienia niebezpiecznych rzeczy, nie powinno się ich zabraniać nikomu pełnoletniemu o ile osoby postronne nie są zagrożone.

jaromir
24-08-2011, 12:08
Pomijając inne powody robienia niebezpiecznych rzeczy, nie powinno się ich zabraniać nikomu pełnoletniemu o ile osoby postronne nie są zagrożone.

Zgadzam się z tym co napisałeś ale powiedz mi czemu np. jest przepis na to że należy zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie ?

ekonet
24-08-2011, 12:10
Ależ ja nie mam nic przeciw temu, że ktoś sobie chodzi to oglądać. Ja jestem tylko przeciwny nazywaniu tych katastrof wypadkami, czy tragedią. Nie można zrównywać wypadku, z próbą samobójczą. ;-)
Próba samobójcza to jest działanie w celu spowodowania własnej śmierci. Zaś np. akrobacja lotnicza to jest manewrowanie w celu wykonania określonej figury i bezpiecznego dotarcia na ziemię. Ja widzę tu zasadniczą różnicę.


Zgadzam się z tym co napisałeś ale powiedz mi czemu np. jest przepis na to że należy zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie ?
To już wałkowaliśmy wiele razy - przepis ten jest choćby w celu zmniejszenia społecznych kosztów leczenia. Nie brnijmy w tę stronę.

mcl
24-08-2011, 14:10
Na pokazach lotniczych nie wykonuje się akrobacji nad publicznością, właśnie ze względów bezpieczeństwa. Nie latają tam ludzie, którzy chcą kogoś lub siebie zabić.

A co myślicie o takim świrze lotniczym? Samobójca czy pracownik?
GRY28R0UUdQ

elanek
24-08-2011, 15:13
Zgadzam się z tym co napisałeś ale powiedz mi czemu np. jest przepis na to że należy zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie ?


To już wałkowaliśmy wiele razy - przepis ten jest choćby w celu zmniejszenia społecznych kosztów leczenia.

Podejrzewam, że liczba przemądrzalców jeżdżących bez pasów jest znacznie większa od liczby będących w stanie zapłacić za leczenie. Pokrywanie takich kosztów z budżetu byłoby deczko niesprawiedliwe w stosunku do "pasiastych".

hesja
25-08-2011, 12:44
O_oo widze ze "na zachodzie bez zmian..."

Rózne sa rodzaje swirow czy jak kto woli chorob psychicznych...

Jednym adrenaliny dodaje poszukiwanie coraz to nowych wyzwan, pokonywanie samego siebie, walka z wlasnym strachem i slabosciami, robienie rzeczy niemozliwych...

Innym wieczne siedzenie przy kompie w ciepłych kapciach i... jątrzenie, trollowanie, skłócanie ludzi, niszczenie inicjatyw...

Szkoda tylko, że ci pierwsi częściej giną :(

Zawsze będę po stronie tych, którzy poszerzają granice jakie może osiągnać Człowiek

Rafał_Sz
30-08-2011, 14:20
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/w-nowym-targu-rozbil-sie-samolot-jak-12,1,4834148,region-wiadomosc.html

velaskez
31-08-2011, 00:41
Przestańcie się przerzucać linkami do katastrof. Z tego co słyszałem, z Jakiem było słychać, że z silnikiem jest coś nie halo.


Zginął Tadeusz Świst. Cześć Jego pamięci.

GeparD
31-08-2011, 14:17
Na pokazach lotniczych nie wykonuje się akrobacji nad publicznością, właśnie ze względów bezpieczeństwa. Nie latają tam ludzie, którzy chcą kogoś lub siebie zabić.

A co myślicie o takim świrze lotniczym? Samobójca czy pracownik?
GRY28R0UUdQ

widzialem ten film w calosci i podziwiam tych ludzi, ale jak sam powiedzial, nikt nie chce wylaczac linni elektrycznej a jednak musi byc serwisowana...