PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Daria



bart1987
17-08-2011, 18:28
Hej, fotografuję od około roku, codziennie zaglądam na to forum, czytam porady, czasem też komentuję wasze posty ale i zamieszczam własne pojedyncze zdjęcia. Niestety nie są zbyt ochoczo komentowane, przez co trudno jest mi się doskonalić. Dzisiaj chcę wam pokazać kilka zdjęć z mojej ostatniej amatorskiej sesji w Poznańskim Ogrodzie Botanicznym. Bardzo proszę o wasze rady i opinie. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

1.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/Daria252520Tomczak252520in252520the25252-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-j9mxbqF8UKg/TkveQefy00I/AAAAAAAAAwk/Fs7vGf7NK5w/s1024/Daria%252520Tomczak%252520in%252520the%252520garde n_m.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/DariaTomczakinthegarden2_m-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-ZPOZWONyU3g/TkveNwe7DFI/AAAAAAAAAwg/uAQnnyqb6tE/s640/Daria+Tomczak+in+the+garden2_m.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/Daria252520Tomczak252520in252520the25252-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-sY9D-tjvZSU/TkveXq9IqSI/AAAAAAAAAwo/O0bPbBeodEc/s912/Daria%252520Tomczak%252520in%252520the%252520garde n5_m.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/Daria252520Tomczak252520in252520the25252-3.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-iTqwDU4x0Ng/TkvedX1zVUI/AAAAAAAAAww/eTdk1nLgVko/s640/Daria%252520Tomczak%252520in%252520the%252520garde n4_m.jpg)

5.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/Daria252520Tomczak252520in252520the25252-4.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-be_tJwRj0_0/Tkvece3liDI/AAAAAAAAAws/Ie64A2pEjA0/s1024/Daria%252520Tomczak%252520in%252520the%252520garde n3_m.jpg)

verus
17-08-2011, 18:52
Technicznie zdjęcia są dobre ale razi jeden i ten sam kamienno-uśmiechnięty wyraz twarzy modelki. Domyślam się, że dziewczyna pierwszy raz przed obiektywem, mimo to, Twoim zadaniem oprócz naciskania spustu migawki jest nie zrobić z niej siedzącego kołka :-) Nr. 3 z serii jest najlepszy.

mOSAd
17-08-2011, 19:32
Jak wyżej. 3 i 5 są do bólu klasyczne i ograne, ale dlatego, że to się sprawdza. To z modelką tu się nie popisałeś. Na 1 i 2 nieciekawe sztuczne światło i za duża głębia. Na cztery blask za mocny, a kadr niekoniecznie udany.

dziadzior
17-08-2011, 20:26
wg mnie jedynka jeszcze się broni , fakt troszkę wygląda to tak jak by dziewczyna miała zablokowane plecy , ale kadrowo najlepiej ze wszystkich . Co do reszty to jak wyżej . Pozdrawiam :)

agatatoja
17-08-2011, 20:36
i kolejna moja kumpela z LO na fotach :) piękne dziewcze, sama kiedy s fotografowałam Darię, nawet tu na forum była, ale chyba udało mi się ją troszkę bardziej wyluzować ;) a to przy niej chyba kluczowa kwestia, bo jest przed obiektywem dość nieśmiała - co niestety póxniej widać.
Jeśli chodzi o zdjęcia - na 1 coś złego dzieje sie na twarzy.. kolor u mnie troche siny i policzki wyszły jakies takie nadmuchane. rozjasniłabym też troche twarz na 4.

bart1987
17-08-2011, 20:41
rozjasniłabym też troche twarz na 4.

a myślałem żeby przyciemnić właśnie, zwłaszcza po lewej...(prawy polik)...

maia
17-08-2011, 21:30
kolory całkiem ciekawe i zdjęcia przyjemne, ale jedno co mnie razi szczególnie to bardzo niekorzystny skrót nóg na 2. Taki krasnal ogrodowy wyszedł ;p

NimnuL
09-08-2020, 08:30
Dlaczego napisy na zdjęciu są w języku angielskim? Podnosi to jakkolwiek rangę tych zdjęć? To sesja na zlecenie Vogue?

jo44
09-08-2020, 15:24
Kolega to chyba jakąś "przerwę w życiorysie" zaliczył...:)

NimnuL
09-08-2020, 15:45
Kolega to chyba jakąś "przerwę w życiorysie" zaliczył...:)

Około dekadę, byłem zajęty robieniem zdjęć :)