Zobacz pełną wersję : Nikon d5000 Nikorr 18-105mm zdjęcie przez wizjer
kacperoooza
16-08-2011, 15:46
Witam !
Od piątku jestem posiadaczem Niksona d5000 i nie wiem dlaczego ale nie mogę zrobić zdjęcia przez wizjer gdy ekran jest obrócony do środka i gdy jest wył. także.
Tematu szukałem nie ma więc piszę do was i proszę was o pomoc...
To moja pierwsza lustrzanka wiec proszę o wyrozumiałość ;) ..
Przemas-Glasgow
16-08-2011, 15:58
Ale o co chodzi?? Dlaczego nie mozesz zrobi fotki?? Spust migawki nie dziala czy cos innego??
Witam !
Od piątku jestem posiadaczem Niksona d5000 i nie wiem dlaczego ale nie mogę zrobić zdjęcia przez wizjer gdy ekran jest obrócony do środka i gdy jest wył. także.
Tematu szukałem nie ma więc piszę do was i proszę was o pomoc...
To moja pierwsza lustrzanka wiec proszę o wyrozumiałość ;) ..
A próbowałeś nacisnąć przycisk Lv z tyłu aparatu? (str 41 instrukcji).
kacperoooza
16-08-2011, 16:15
tzn. jak patrze przez wizjer to po naciśnięciu spustu zaznaczone punkty podświetlają się na czerwono naciskam spust dalej i po prostu nic się nie dzieję..
kacperoooza
16-08-2011, 16:17
A próbowałeś nacisnąć przycisk Lv z tyłu aparatu? (str 41 instrukcji).
na podglądzie mogę normalnie ale właśnie przez wizjer jak jest ekran wyłączony lub przekręcony do środka to nie zrobię..
...moze poguglaj instrukcje i zobacz co tam pisza...
...bedzie szybciej niz czekac na kogos kto ma d5000 i wie o co chodzi...
kacperoooza
16-08-2011, 16:40
właśnie w instrukcji nie ma opisanego czegoś takiego niestety..
Chyba masz coś zepsute. Ja zawsze robię foty przez wizjer i nie miałem jeszcze żadnych problemów.
Dziwne, ja na d5000 + 18-55 mogę zrobić zdjęcie. Zamykam wyświetlacz tak że napis nikon widać, ostrze i robi zdjęcie. A w jakim trybie robisz zdjęcia?
kacperoooza
16-08-2011, 17:01
W trybie auto ale teraz zauważyłem, że raz na jakiś czas mogę zrobić 1 zdjęcie..
Na pewno coś grzebiesz. Przeczytaj instrukcję to Ci się wszystko rozświetli w głowie, czy tam oku.
Może głupie pytania, ale czy kartę masz włożoną ? Aparat ostrość łapie, masz ten dźwięk potwierdzający?
kacperoooza
16-08-2011, 21:47
Może głupie pytania, ale czy kartę masz włożoną ? Aparat ostrość łapie, masz ten dźwięk potwierdzający?
Taa karte mam 8gb Thosiby aparat łapie ostrość po naciśnięciu przycisku AE-L AF-L i wtedy jest dźwięk i mogę zrobić zdjęcie
Taa karte mam 8gb Thosiby aparat łapie ostrość po naciśnięciu przycisku AE-L AF-L i wtedy jest dźwięk i mogę zrobić zdjęcie
Jak wciskasz ten przycisk, wtedy blokujesz ostrość i aparat zawsze strzeli zdjęcie. Może masz wybrany tryb wyboru pola ostrości na 3d albo śledzący? Tak gdybam:)
kacperoooza
16-08-2011, 22:39
A co myślicie jakiś reset albo coś ?
przełącz tryp AF na M na obiektywie i sprawdz czy robi.
kacperoooza
17-08-2011, 11:09
Robi teraz chociaż fakt nie ma dźwięku ostrości..
darkmajin
17-08-2011, 11:52
może kierowałeś aparat poniżej minimalnego dystansu ostrzenia
kacperoooza
17-08-2011, 11:55
chyba już wszystko ok wielkie dzięki
Robi teraz chociaż fakt nie ma dźwięku ostrości..
Nie ma, bo sam ustawiasz w tym trybie ostrość.
może kierowałeś aparat poniżej minimalnego dystansu ostrzenia
Albo śledzący af i ruszał ręką
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.