PDA

Zobacz pełną wersję : Pomożecie?



wilus
08-02-2007, 13:49
Mistrzowie Fotoszopa
mam nadzieje że mi pomożecie.
Matka chłopaka poprosiła mnie żeby z tego zrobić zdjęcie na pomnik. jakość skanu nie jest rewelka bo to wycinek gdzieś tak 20% klatki negatywu, próbowałem coś podreperować ale jestem cienki bolek w PS.
trzeba by usunąć tło, ziarno i zapisać w formacie 10x15



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2007/02/ee00aa3b4a29f4c2m-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ee00aa3b4a29f4c2)

alexkoz
08-02-2007, 13:58
ciężko z tego nformatu naciągnąć 10x15, nie możesz zeskanować z wieksza rozdzielczością?

wilus
08-02-2007, 21:51
wycisnęłem ze skanera ile sie dało, za chłopakiem było całe wielkie pole namiotowe, spory crop wyszedł.
kliknij w miniaturke , nie jest takie małe

Ps. możebyć 9x13

puchbeary
10-02-2007, 19:26
link usunięty
Nie jestem "Mistrzem Fotoszopa". Nie umiem usuwać ziarna i nie usuwałem tła ale gdybys uznał że coś takiego mogłoby ci w czymkolwiek pomóc to podesle Ci plik na maila. Żeby było jasne - nie bawiłem się dla sprawdzenia się w PS tylko chciałem pomóc na tyle na ile potrafię.

fIlek
10-02-2007, 19:38
Ciągnąłeś to z negatywu czy z odbitki? Jeśli z negatywu i zwykłym skanerem, to daj negatyw do zeskanowania na fuji frontier - w siedlcach masz u Zarzyckiego - niech podczas skanowania Ci wykadrują od razu chłopaka. Trochę wyjściowy plik poprawisz. pytanie 2: porcelanka ma być kolor czy bw? Koloru nie polecam wcale, bo fota jest po prostu za cienka. Jak zeskanujesz to podrzuć na forum oryginał, popatrzymy. Pomijając już inne rzeczy - dlaczego nie dasz foty po wykadrowaniu od razu na porcelankę? Kolesie często za retusz nawet kasy nie biorą w tych firmach. Polecam firmę Alina z Gdańska. Wyszparują tło po swojemu, dorobią ciuchy i zwylke za friko albo kilka zeta. Po co wyważać otwarte drzwi?

Erie
10-02-2007, 20:09
a umiesc mniej skompresowany obrazek jeśli można - albo wyslij na maila (wplonka małpa o2 dot pl)

wilus
11-02-2007, 11:26
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, Erie uratował sytuację.