Zobacz pełną wersję : Fuertaventura pytanie
Hej, dla tych co byli....co byscie polecili do zobaczenia na fuercie no i do obfotografowania oczywiscie...
No i co wiecie a raczej gdzie znajde tego wraka (http://www.google.com/search?q=fuerteventura+wreck+americ&hl=pl&nord=1&biw=1920&bih=965&site=webhp&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch&ei=7MtDTs2KO4-whAewxLWmCQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAwQ_AUoAQ), szukam wszedzie, duzo pisza o nim, jest podana plaza, ale google earth nie pokazuje ktora to plaza.....bardzo mi zalezy na tym wraku, czas mam do kwietnia bo na wtedy zamawiam apartament, ale chce juz ustalic pare spraw zwiazanych z wyjazdem i oczywiscie zaplanowac wypady foto:)
Sendilkelm
11-08-2011, 14:55
Dołączam się do pytania, ale ja czas mam do 22 sierpnia :)
Dołączam się do pytania, ale ja czas mam do 22 sierpnia :)
http://www.fuerteventura.com/American_Star/index.shtml znalazlem wraka, ale niewiele zostalo.....to znacz podczas odplywu wystaje ok 5-7 metrow....a gdybys bardzo zainteresowany byl to polecam spradzic przyplywy na stronie http://magicseaweed.com/ :) Jak mozesz to zdaj mi relacje po powrocie...prosze:)
Sendilkelm
11-08-2011, 15:08
O, dzięki... No jak dam radę dotrzeć w miejsca i obfotografować to na pewno zdam relację. Nie jadę tam w plener, no ale w 14 dni na pewno znajdę kilka dni na wypady (niestety samemu :().
O, dzięki... No jak dam radę dotrzeć w miejsca i obfotografować to na pewno zdam relację. Nie jadę tam w plener, no ale w 14 dni na pewno znajdę kilka dni na wypady (niestety samemu :().
No ja tez na 14 dni jade.....tez samemu bede na wypady jezdzil, albo z partnerka:D
Google Earth pokazuje, że z wraku już niewiele zostało. Coś chyba kiepsko szukałeś. Ja znalazłem w 2 minuty. Raczej nie ma tam już co oglądać. Chyba, że będziesz chciał nurkować.
Szukaj mnie więcej tam, gdzie strzałka celuje. Albo popatrz na współrzędne w pasku stanu na dole okna GE:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/fuerteventura-1.jpg
źródło (http://majkon.pl/blog/uploads/2011/08/fuerteventura.jpg)
Można sobie fajnie prześledzić, jak zmieniał sie stan wraku na przestrzeni lat. Najstarszy obraz pochodzi z 2000 roku. Wtedy wrak jeszcze stał. Później leżał na boku, a teraz albo go rozkradli albo całkiem pod wodę poszedł, bo ledwo co go widać. Z resztą na Google Earth też są zdjęcia z różnych lat wrzucane przez użytkowników serwisu.
O, zanim wyprodukowałem maila, to mnie uprzedziliście.
O, zanim wyprodukowałem maila, to mnie uprzedziliście.
No wlasnie...:D Znalazlem, szukalem wczesniej i nie znalazlem, teraz mi si eudalo za piewszym wklepaniem Fuertaventura wreck where is w google:D
Sendilkelm
11-08-2011, 15:25
No ja tez na 14 dni jade.....tez samemu bede na wypady jezdzil, albo z partnerka:D
Moja partnerka raczej nie będzie ze mną chodziła na plenery :) Ewentualnie w dzień jak zrobimy objazdówkę samochodem o ile nie będzie za drogo wypożyczenie.
Będę miał ok. 20 km w tamto miejsce gdzie są resztki wraku.
Moja partnerka raczej nie będzie ze mną chodziła na plenery :) Ewentualnie w dzień jak zrobimy objazdówkę samochodem o ile nie będzie za drogo wypożyczenie.
W granicach 100euro od piatku do pon....srednio, autko klasy opla astry lub mniejsze klasa corsy za ok 85-95 euro;)
Ja za 2 tygodnie zaplace ok 300euro za samochod wiec wychodzi o wiele tanie a bede na polnocy wyspy w Corralejo, mam tez zamiar przeplynas sie promem na Lanzarotte bo to zaledwie 8 km morzem....prom zabiera auto....moze byc fajnie:)
Sendilkelm
11-08-2011, 15:32
W granicach 100euro od piatku do pon....srednio, autko klasy opla astry lub mniejsze klasa corsy za ok 85-95 euro;)
To my pewnie na kilka dni weźmiemy. Chociaż czytałem, że tam warto mieć terenówkę jeśli zamierza się dużo jeździć i zwiedzać różne miejsca. Musze popatrzyć na mapę gdzie chcę dojechać i czy faktycznie coś większego będzie potrzebne.
To my pewnie na kilka dni weźmiemy. Chociaż czytałem, że tam warto mieć terenówkę jeśli zamierza się dużo jeździć i zwiedzać różne miejsca. Musze popatrzyć na mapę gdzie chcę dojechać i czy faktycznie coś większego będzie potrzebne.
Bez przesady z ta terenowka;) Drogi sa dzikie ale rowne (http://www.google.com/search?q=fuerteventura+roads&hl=pl&nord=1&biw=1920&bih=965&site=webhp&prmd=ivnsm&source=lnms&tbm=isch&ei=JNpDTrGmNou3hAfW3ci9CQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CCwQ_AUoAQ#hl=pl&nord=1&site=webhp&tbm=isch&sa=1&q=fuerteventura+roads&oq=fuerteventura+roads&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=18286l18286l0l18469l1l1l0l0l0l0l66l66l1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=5c6df844ccbc1b50&biw=1920&bih=965)....pamietaj, ze to wyspa ktora zyje z turysow:)
Sendilkelm
11-08-2011, 15:38
Bez przesady z ta terenowka;) Drogi sa dzikie ale rowne (http://www.google.com/search?q=fuerteventura+roads&hl=pl&nord=1&biw=1920&bih=965&site=webhp&prmd=ivnsm&source=lnms&tbm=isch&ei=JNpDTrGmNou3hAfW3ci9CQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CCwQ_AUoAQ#hl=pl&nord=1&site=webhp&tbm=isch&sa=1&q=fuerteventura+roads&oq=fuerteventura+roads&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=e&gs_upl=18286l18286l0l18469l1l1l0l0l0l0l66l66l1l1l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=5c6df844ccbc1b50&biw=1920&bih=965)....pamietaj, ze to wyspa ktora zyje z turysow:)
Nie chcę mi się po necie szukać tego, gdzie o tym czytałem. Pewnie chodziło o bardzo dzikie miejsca, czyli zjeżdżanie z krajówek w głąb "czegoś dzikiego" ;) Pojadę to ocenię. Może nie stricte terenówkę, ale jakiegoś Terrano lub Landcruisera. W każdym razie, takie coś już kosztuje ok 90-100 eur na dobę.
Landcruisera
no to juz jest mega terenowka, jedna z najlepszych na swiecie....wiec to jest raczej strikte....rozni si etym ze jest jeszcze luksusowy w srodku:D
Sendilkelm
11-08-2011, 15:44
no to juz jest mega terenowka, jedna z najlepszych na swiecie....wiec to jest raczej strikte....rozni si etym ze jest jeszcze luksusowy w srodku:D
No wiem, wiem :) Jeździłem. Ale i tak nowa ma niższe zawieszenie niż moja Rav4 :) Wracając do tematu, boję się, że nie będzie tego wraku zupełnie. Jest coś tam na południu innego ciekawego?
Jest coś tam na południu innego ciekawego?
Wlasnie o to pytam w pierwszym poscie, nie bylem jeszcze na Fuercie....;)
Sendilkelm
11-08-2011, 15:57
Wlasnie o to pytam w pierwszym poscie, nie bylem jeszcze na Fuercie....;)
Kurcze, a ja myślałem, że tam byłeś i już wszystko masz w szufladzie. Wraku tylko nie znalazłeś i dlatego chcesz tam wrócić... :)
... naprawdę nikt z forum nic nie wie na temat miejsc na Fuercie? :/ Ujawniać się i to migiem.
EDIT:
Podobno opłaca się przepłynąć z Fuerty na tę wyspę na północ, ale to wszystko podobno (ze słyszenia). http://www.panoramio.com/photo/46226732
Podobno opłaca się przepłynąć z Fuerty na tę wyspę na północ, ale to wszystko podobno (ze słyszenia). http://www.panoramio.com/photo/46226732
To jest wlasnie Lanzarotte;)
A tak wrak wyglądał 26.07.2007. 4 lata temu :/
http://www.panoramio.com/photo/3201075 (http://www.panoramio.com/photo/46226732)
Cos chyba pomyliles link:D
Sendilkelm
11-08-2011, 16:22
Cos chyba pomyliles link:D
Eh, za lekko wcisnąłem ctrl+c. Mam już pozamykane, więc usunąłem tamto :) Najnowsze zdjęcia na panoramio są z 2008 i kiepsko już to wygląda. :/
To ten wrak jeszcze widac ? Gdzies mi sie obilo o uszy ze juz zniknal calkiem
Eh, za lekko wcisnąłem ctrl+c. Mam już pozamykane, więc usunąłem tamto :) Najnowsze zdjęcia na panoramio są z 2008 i kiepsko już to wygląda. :/
Wiem, sprawdzalem na youtube jest sporo o nim....niewiele widac, ale gdzie wyczytale, ze przy odplywie jest calkiem ok.....te zdjecia w sieci to turystyczne sa, jak ktos zajechal przy przyplywie to twierdzil, ze tak juz jest i koniec....obadam to.
To ten wrak jeszcze widac ? Gdzies mi sie obilo o uszy ze juz zniknal calkiem
No wlasnie sprawdze i dam znac co i jak, pewne jest to, ze nie widac go tak jak wczesniej:D
czekajno wieczorem zdjecia wykopie;)...jest co focic;)
czekajno wieczorem zdjecia wykopie;)...jest co focic;)
:D Noooo pokazuj prosze, chetnie si eprzygotuje....lubie wiedziec wczesniej co i jak, znajomy zjezdzil cala fuerte, ale dla niego wazny tylko kawalek piachu i witar byl, nawet nie patrzyl na widoki.....wazne zeby bylo gdzie kajta polozyc:D
Chociaż czytałem, że tam warto mieć terenówkę jeśli zamierza się dużo jeździć i zwiedzać różne miejsca.
Co prawda zwiedzałem przez 5 dni Teneryfę, ale nie widziałem sensu mieć terenówki. Wystarczyła Corsa z wypożyczalni. Drogi mocno kręte, trzeba trąbić przed zakrętami żeby jakiejś stłuczki nie zrobić. Nie było miejsc do używania wyżej zawieszonego autka.
No wiem, wiem :) Jeździłem. Ale i tak nowa ma niższe zawieszenie niż moja Rav4 :)
No to zależy jaka wersja Land Cruiser. Kiedyś będę miał nowiutką HZJ 76...
Chętnie poczytam o innych wyspach. Dla mnie lekko kaszaniasto było, bo zamknęli mi wejście na szczyt Teide. Będę jeszcze na Grand Canarii bo przyjaciółka jedzie tam na roczne stypendium i wynajmuje dom. Potem już chyba nie pojadę - ocean (duże fale), dzień krótki, mało miejsca na spacery, poza plażami, które i tak są paskudne z tym wulkanicznym piaskiem.
poza plażami, które i tak są paskudne z tym wulkanicznym piaskiem.
A wiesz o tym, ze fuerta to jedyna plaza wysp kanaryjskich ktora ma piekne piaszczyste plaze, bialy piaseczek:)
Fuerta zjezdzona od wschodu do zachodu i od polnocy do poludnia... nie wyobrazam sobie nie miec tam samochodu pod reka przez 24h na dobe... ale to moze dlatego,ze nigdy nie umiemy na miejscu wysiedziec :)
terenowka na fuercie to przesada... my mielismy przez caly czas Polówkę i wystarczyło nawet, żeby dojechać tutaj (http://maps.google.pl/maps?q=Fuerteventura,+La+Oliva,+Spain&hl=en&ll=28.065675,-14.506438&spn=0.010319,0.01929&sll=52.025459,19.204102&sspn=7.370535,19.753418&t=h&z=16) :)
a jezdzic jest gdzie!!! :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img580.imageshack.us/i/new1388.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/i/new1003.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/i/new1296.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img850.imageshack.us/i/new1386.jpg/)
a to najczęstszy zawalidroga na wyspie ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img845.imageshack.us/i/new1099.jpg/)
Byłem w czerwcu na fuercie 2 tyg.
Pierwszą rzecz jaką wg mnie trzeba zobaczyć to plaże w Cofete. Sama droga do Cofete jest malownicza, biegnąca przez góry z punktami widokowymi, do tego jest szutrowa i miejscami dość wąska. Na miejscu masz szeroką i pustą plaże do tego super fale zrywające gacie z dupy.:)
Rzut beretem od plaży jest Willa Wintera. Stara poniemiecka rezydencja z czasów IIWŚ. Zaniedbana i zapuszczona ale ciekawa.
Na samą plażę dojedziesz zwykłym autem. Mimo, że drogi wąskie i szutrowe to spokojnie dasz radę. Natomiast do Willi Wintera już nie bardzo. Lepsze będzie autko terenowe. Generalnie chyba wszystkie wypożyczalnie aut mają zapis, że nie jest dozwolone poruszanie się nimi po drogach szutrowych. Ja na ten wypad wziąłem sobie za 70 euro Suzuki Jimy. Fajne autko i niezła frajda z jazdy po wertepach. :)
Cały półwysep Jandia jest ciekawy. W Puerto de la Cruz warto udać się obiad zamawiając oczywiście rybkę. Palce lizać.
W okolicach Costa Calmy też jest ciekawy kawałek gleby, a w zasadzie piachu. Ale tam wieje masakryczne piachem i średnio to wygląda z robieniem zdjęć ale da radę.
Warto też tyłek wygrzać na plażach Corralejo. Z plaży fajnie widać wyspę Lobos jak również Lanzerote. Jest to również rezerwat przyrody z uwagi, że nawiewa tam piasek z Sahary.
Można też pojechać sobie środkiem wyspy zahaczając o mniejsze miejscowości koniecznie zatrzymując się w uroczym miasteczku Betnaciurii. Malowniczą trasa biegnie od Costa Calma ku północy wyspy właśnie przez Betancurię , La Olivie do Corralejo.
Generalnie Fuertaventura to widoki, widoki i natura.
Warto też przejechać się na Lanzerrote do rezerwatu wulkanicznego Timanfaya. Najlepiej własnym autkiem. Zatrzymasz się gdzie chcesz i zrobisz zdjęcie nie przez szybę autobusu. Do tego interesujące winnice na miejscu.
Generalnie jak bym jeszcze raz tam jechał to zamelinował bym się gdzieś na południu wyspy, olał wszelkie dobra hotelowe i gro czasu spędzał na plaży w Cofete. :)
Jak masz jakieś pytania to wal, może będę w stanie odpowiedzieć :)
Generalnie jak bym jeszcze raz tam jechał to zamelinował bym się gdzieś na południu wyspy, olał wszelkie dobra hotelowe i gro czasu spędzał na plaży w Cofete. :)
Jak masz jakieś pytania to wal, może będę w stanie odpowiedzieć :)
Ja bede stacjonowal w Corralejo:D Zadnych hoteli, to przeklenstwo i nie fajny urlop, juz probowalem i z hotylowych wypadow nie jestem zadowolony.
Polecam te stronke http://www.holidaylettings.co.uk/ mozna wynajac od osob prywatnych (glownie Anglicy i Irlandczycy), ceny wachaja sie od 150 euro za tydzien za apartament do 400 euro w sezonie za super hiper wypasiony apartament na 4-6 osob.....
Wypasiona willa od 600-1000 euro na tydzien, ale wchodzi tam z 8 osob i prywatny basen....takie tam:D
Ja za dwa tygodnie w Corralejo zaplace 300 euro za apartament, dwie sypialnie lazienka kuchnia i pokoj dzienny, ale poza sezonem bo w kwietniu gdzie i tak bedzie cieplutko i przyjemnie....dla porownania w lipcu bylem na mazurach i za hotel zaplacilem 350 euro za tydzien, z zewnatrz wygladal europejsko a w srodku schylkowy PRL, taki hotel robotniczy........oczywiscie hotel z pieniedzy unijnych, ale nie starczylo na pozadne wykonczenie pokoi:D
no i sie okazalo ze zniklo mi pare plyt z archiwum:(
no i sie okazalo ze zniklo mi pare plyt z archiwum:(
To boli!:(
Ja miałem tak po przyjeździe z wakacji właśnie. Zgrałem zdjęcia z karty i patrzę, a tu dupa nie ma tych najfajniejszych własnie z Cofete. Żona patrzy na mnie zabijającym wzrokiem, bo szlag trafił fotki jak nasza pociecha z nami dokazuje w falach. Nie ukrywam, że najpierw się spociłem, a potem mnie sczyściło. :) Normalnie miałem ochotę przywalić sobie w ryja :)
Na szczęście okazało się, że w puszcze miałem ustawione backup na CFie i tam był cały materiał z wyjazdu. Jeb....na karta sandiska extreme coś chyba czkawki dostała i po formatowaniu poszła na zesłanie do odtwarzacza mp3. :)
Tak czy owak, swoje zdjęcia i filmiki trzymam na 3 dyskach :), a sporo z nich jest już w albumach.
A wiesz o tym, ze fuerta to jedyna plaza wysp kanaryjskich ktora ma piekne piaszczyste plaze, bialy piaseczek:)
No nie wiedziałem! Na Teneryfie wszędzie był brudny piasek wulkaniczny albo kamienie. No poza jedną plażą, ale tam przywieźli piasek z Sahary. Tyle na temat plaż wiedziałem, oprócz oczywiście lokalizacji moich ulubionych - dla golasów.
No nie wiedziałem! Na Teneryfie wszędzie był brudny piasek wulkaniczny albo kamienie. No poza jedną plażą, ale tam przywieźli piasek z Sahary. Tyle na temat plaż wiedziałem, oprócz oczywiście lokalizacji moich ulubionych - dla golasów.
:D
Na Fuerte nawiewany jest piasek z sahary....stad takie ladne plaze....natura sobie poradzila sama:)
Co do tego wraku to, już chyba go nie ma się rozleciał z tego co słyszałem!
Szukałem go również :/
Zdjęcia zobaczysz tu (http://www.rafalrozalski.pl.tl/Galeria/kat-22-24.htm) i klikaj dalej
Polecam miejscowość Cofete , dość duże przeżycie dojechać tam ;)
Znajduje się tam Bar, ale taki że jak zamawiasz zupę to ją gotują i dostajesz w garnku na stole ;)
Zdjęcia mniej więcej mam opisane ;) więc jak coś Cię zaciekawi to powinieneś znaleźć :)
Jak chcesz to mogę na PW podlinkowac przewodnik w PDF?
Polecam choć jeden nocleg na plaży , z dala od ludzi (wówczas widzisz piekną Milky Way na wyciągnięcie reki ;) )
Jak chcesz to mogę na PW podlinkowac przewodnik w PDF?
dawaj;)
widze, ze miales polo wynajete, jakies problemy robili o drogi szutrowe?? Choc z doswiadczenia wiem, ze jak sie oddaje auto do wypozyczalni to interesuje ich kluczyk i nic wiecej...:D
Poszło
YYyy, ja na wakacjach byłem na Lanzarote i tam autko wypożyczyłem a na Feu to tylk 3 dni ;)
Nie ma problemów, byle nie zniszczyć :D
Coś tam wspominali, że jak sie popsuje felge czy coś to bla.bla ;)
Co do wraku to miejscowość -Puerto de la Pena (nawet w lokalnych barach tam mają zdjęcia na ścianach ;)
Z oddaniem auta to różnie bywa. Jak miałem jedno wynajęte z jakiejś lokalnej wypożyczalni to zaparkowałem je przy swoim hotelu, a kluczyki zostawiłem w recepcji hotelu i tyle w temacie. Za to drugie miałem z avisu i tam trzeba było oddać auto skąd się je brało i babka je dość dokładnie oglądała.
babka je dość dokładnie oglądała.
Może słowiańskie korzenie miała ;)
Ostatnio oddawalem autko na Majorce...kolesie gadali po swojemu w swojej budce....ja zmieszany mowie, ze mam auto i chce oddac.....koles pokazal palcem na skrzynke pelna kluczykow:D Zapytalem "that's it" a on "jes senior tenkju":D
Najgorzej oddawanie auta wygladalo w Polsce.....koles ogladal cale auto, zagladal do bagaznika i nawet ogladal nadkola....bylem w szoku:D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.