Zobacz pełną wersję : Obróbka - w dobrą stronę idę?
Chciałbym się dowiedzieć co uważacie o tym sposobie obróbki zdjęcia. Nie chodzi o samo zdjęcie tylko obróbkę.
1. Oryginał:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/81785339-1.jpg
źródło (http://img94.imageshack.us/img94/9606/81785339.jpg)
2. Po obróbce:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/tra5985edit-1.jpg
źródło (http://img534.imageshack.us/img534/4109/tra5985edit.jpg)
Która wersja lepsza, 1 (przed) czy 2(po)?
Wycinek 1:1 z twarzy po i przed: http://img215.imageshack.us/img215/4240/tra5985edwit.jpg
Bd wdzięczny za wszystkie wskazówki dotyczące obróbki :)
Piotr Szmidt
10-08-2011, 22:59
wydaje mi sie ze troszke za mocno wyczysciles skore i cos zroibles z oczami co mnie bardzo odstrecza od zdjecia w wersji nr2. PO drugie i przedewszystkim na 2 za baradzo jest rozjasniona twarz, a zlikwidowanie cieni pwoduje utrate plastyki. Podselij na PW w wiekszej rozdzilace to pokaze ci o co chodzi :)
o 23.20 powinien być oryginał na http://www.szalejow.pl/TRA_5985.dng - Prawym przyciskiem myszy i "Zapisz element docelowy jako" czy coś takiego... jak ktoś ma trochę czasu to śmiało można przedstawiać swoje wersje, im więcej tym lepiej :)
wolnyslimak
10-08-2011, 23:41
Chciałbym się dowiedzieć co uważacie o tym sposobie obróbki zdjęcia. Nie chodzi o samo zdjęcie tylko obróbkę...
Wg czasopism modowych oraz wszelakich pisemek kolorowych czy to dla kobiet czy dorosłych mężczyzn to obróbka jest dobra. Ciął bym tylko ciaśniej, bliżej dłoni. Wtedy ta plastikowa lalka byłaby jakby za kratami. Zdjęcie nabiera wątek pornograficzny co tylko może dodać większej dramaturgii sesji fotograficznej. Jedno moje JA mówi, że wspaniale to perfekcyjne, zamknięte piękno wygląda a drugie JA śmieje się ze sztuczności. Jeśli pomogłem to cieszę się...jeśli nie to też uśmiech mi nie znika:) Pozdrawiam.
Strasznie spłaszczyłeś twarz... Piotr napisał mniej więcej o co chodzi. Wybielenie zębów też dobrze nie wygląda, przy takich dalekich kadrach to nie ma sensu.
jak na razie wszystkie komentarze były pomocne, dzięki wielkie, jak ktoś ma jeszcze coś do dodania to zapraszam :)
Piotr Szmidt
11-08-2011, 10:32
tomek - zajelem sie obrobka wczoraj, ale nie mialem sily jej dokonczyc wieczorem. POstaram sie dzisiaj po pracy podeslac ci PSD zebys mogl zobaczyc co zrobilem :)
Piotr o mnie zapomniał a ja od tego czasu trochę czytałem i... popełniłem dwa kolejne zdjęcia:
3. Po obróbce
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/tra6865edit-1.jpg
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/7974/tra6865edit.jpg)
4. Po obróbce
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/tra7256edit-1.jpg
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/5751/tra7256edit.jpg)
Lepiej?
campermtb
17-08-2011, 16:45
Lepiej aczkolwiek jak dla mnie to 1. jest zbyt jasne a na 2. trochę razi ta ciemna przestrzeń "pod" modelką.
Pierwsze masz przepalone - ściągnij trochę ekspozycję w Nefie, nałóż na przepały i lekko wymaskuj tak by ciemniejszy kawałek delikatnie pokrył przepał na modelce. Trochę jest z tym zabawy, ale czasem można uratować fajną fotę jak się nie zapanowało nad światełkiem. Tło zostaw w spokoju - ładnie wyglada.
A drugie porządniej skadruj - czasem warto świadomie łamać zasady, ale tu trójpodział będzie najlepszy.
2pompony
18-08-2011, 16:44
Niech ktoś poprawi, bo gałki oczne bolą...
moniks34
18-08-2011, 17:57
te dwa ostatnie zdjęcia są wg mnie świetnie przerobione :) kwestia gustu... :) powodzenia
2pompony
18-08-2011, 18:27
Niech ktoś poprawi, bo gałki oczne bolą...
Nie od przeróbek zdjęcia, tylko od użycia słowa 'najleprzy'.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.