PDA

Zobacz pełną wersję : Obróbka NEF w PS CS ?



sjm
31-05-2005, 22:29
Zabrałem się dzisia po raz pierwszy za obróbkę NEF-a .Fajne sprawa tylko trzeba trochę wprawy.A skąd można pobrać coś takiego jak domyślne ustawienia aparatu- plik.xmp jaką ustawić robocza przestrzeń i głębie kolorów itp.
Mam imprezę rodzinną w piątek i zastanawiam się czy cykac NEF-y czy pozostać chwilowo przy JPG .Kiepsko by było zemną gdybym coś sp.....ł.Z gory dziękuję za wszelką pomoc.

Paradox
01-06-2005, 15:42
O przestrzeni kolorow juz kilka razy bylo- uzyj search , jest tez troche info w instrukcji .
Kazda ma swoje typowe przeznaczenie.
Co do wyboru- NEF- jpg , to sam zdecyduj . NEF znacznie lepiej nadaje sie do dalszej obrobki. Duzo latwiej tez w jego wypadku poprawic to co skopales. masz wieksze pole do popisu jesli chodzi o poprawki w PS-ie. No i zapewniaja lepsza jakosc .
Ich minusem jest to, ze nad kazda fotka musisz chwile posiedziec.
Generalnie przy zdjeciach waznych lepiej zrobic w NEF-ach .

Tomx
01-06-2005, 18:34
Generalnie przy zdjeciach waznych lepiej zrobic w NEF-ach .

Święta racja

Tomx

Giuppo
02-06-2005, 18:30
Ich minusem jest to, ze nad kazda fotka musisz chwile posiedziec.


Mozesz przekonwertowac wszystkie do np jpgow automatycznie, a posiedziec tylko nad tymi na ktorych mocno Ci zalezy.

matmol
02-06-2005, 19:50
Mam imprezę rodzinną w piątek i zastanawiam się czy cykac NEF-y czy pozostać chwilowo przy JPG .Kiepsko by było zemną gdybym coś sp.....ł.Z gory dziękuję za wszelką pomoc.

Możesz przecież wybrać opcję NEF+JPG. Ma to dwie zalety: "na szybko" pokażesz znajomym JPG-i, a nad NEF-ami posiedzisz sobie jak będziesz miał czas. Drugą zaletą jest to, że jak już sobie pogrzebiesz i zrobisz z NEFa nowy JPG, to zobaczysz jak wielka jest różnica między nowym a oryginalnym :)