PDA

Zobacz pełną wersję : szukam programu/sposobu?



kzkzg
08-08-2011, 17:54
Witam. Wymyślilem sobie taka rzecz. Robimy jakies statyczne makro, zalezy nam na jakosci i ostrosci calego obiektu. no to robimy pare fotek z ostroscia co kawalek i sklejamy to jakims magicznym programem. Tylko wlasnie jakim? A moze da rade zrobic to prostym sposobem w PS nie bawiac sie w wycinanki i warstwy?
Ktos oczywiscie zapyta po co tak robic skoro mozna przymknac przyslone. Wraz z przymykaniem drastycznie spada rozdzielczosc, a czasem i tak nie uda sie objac ostroscia calego obiektu.

Myslal ktos kiedys o czyms takim?

mirekkania
08-08-2011, 17:59
Helicon Focus.

Grzybu
08-08-2011, 18:01
Jest też polecenie photomerge w PS'ie
http://blog.photoframd.com/2010/10/04/photoshop-cs5-extending-macro-depth-of-field-with-photomerge/

kzkzg
08-08-2011, 18:34
Dzieki ! Obczaje tego Helicona bo z photomergem w ps to sie trzeba jednak bawic.

B.K.
08-08-2011, 22:37
Szukaj pod hasłem "focus stacking"...
Po taniości np. CombineZM (http://hadleyweb.pwp.blueyonder.co.uk/CZM/News.htm)

http://en.wikipedia.org/wiki/Focus_stacking

freefly
09-08-2011, 00:30
Myslal ktos kiedys o czyms takim?

Light scanning photomacrography
Bez programów. Nieskończona głębia ostrości przy maksymalnych otworach.;-)
http://kazilek.com/pages/slp.htm

http://sebaw.online.fr/eng/technique.htm