PDA

Zobacz pełną wersję : [ Glamour/Beauty ] Muzeum lotnictwa + mały bonus filmowy



Mosquito
06-08-2011, 17:10
Witam

Drodzy forumowicze, chciałbym podzielić się z Wami kilkoma zdjęciami sesji w muzeum lotnictwa. Jak zwykle z radością posłucham Waszych uwag. Niedługo pokażę jeszcze inne stylizacje z tej sesji + więcej zdjęć można zobaczyć na blogu! (http://jaroslawsaternus.com)

Przygotowałem też, krótki film w którym opowiedziałem o przygotowaniu jednego ze zdjęć. Nie zagłębiam się w szczegóły obróbki a opowiadam o całym procesie. Mam nadzieje, że będzie pomocny dla osób które dopiero rozpoczynają przygodę z fotografią. Tego typu tutoriale do teren dl mnie nieznany - dlatego chętnie posłucham uwag i sugestii z Waszej strony zarówno od tej strony merytorycznej jak i technicznej. (Wiem o słabej jakości kompresji - jeśli potraficie wskazać miejsca w których można poczytać o technicznych aspektach przygotowania tego typu filmów będę bardzo wdzięczny!)


_zQjDEmTWSY

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img508.imageshack.us/img508/5616/mdsc4659.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img215.imageshack.us/img215/7421/mdsc4711.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img855.imageshack.us/img855/183/mdsc4803.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/2763/mdsc5009.jpg)

5.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img69.imageshack.us/img69/2553/mdsc5050.jpg)

6.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/8753/mdsc5140.jpg)

7.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/8260/mdsc5106.jpg)

Nifir
07-08-2011, 00:48
1, 2 fajne - szkoda, że śmigło tak pionowo, ale wiem to muzeum i nie można ruszać. :P
3. denerwują mnie włosy po stronie dalszego policzka. Nie dokładnie widać, czy to włosy, czy ciemna plamka.
4. jakiś dziwny kadr, dużo góry, cięte w biodrach...
5. super. Lubimy, lubimy.
6 i 7 jakoś do mnie nie przemawiają, tak po prostu. Nie że złe, ale nie dla mnie. :P

Aaaa... filmik duży plus.
Bardzo mi się podobał, dużo wyjaśnia, daje wskazówki itp. Ogólnie całość bardzo mi się podoba. :)

Mosquito
07-08-2011, 11:41
Dzięki za poświęcony czas i zwrócenie uwagi na kilka szczegółów. Cieszę się, że filmik się podobał - dziś na blogu (www.jaroslawsaternus.com) zamieściłem dodatkowy wpis gdzie odnaleźć można oba zdjęcia przed i po korekcjach w dużym rozmiarze.

Pozdrawiam
J.S.

2pompony
07-08-2011, 11:50
Witaj, a ja mam taką uwagę ogólną - o ile podobają mi się fotografie panien z rozpoznawalnymi samolotami w tle, o tyle nie do końca podchodzą mi te na tle obojętnym. Chodzi mi o to, że można elementem z tła narzucić jakąś interpretację; można zasugerować, że panna ubrana jest w ubiór stylizowany na epokę, że samolot (zwłaszcza stary) stanowi istotny element fotografii - słowem że stylizacja zdjęćia nie jest przypadkowa.

A na zdjęciach z tłem nierozpoznawalnym - stoi po prostu panna i tyle. Stracona trochę szansa na ciekawe ujęcia i sugestywną stylizację całości. Porównując troszkę - to jakby faceta z sumiastymi wąsami, w kurtce, pilotce i goglach fotografować raz na tle ściany, a innym razem na tle śmigła. Które wypadnie lepiej?

A same zdjęćia w porządku, ale na ich temat się nie wypowiadam, bo ja na modzie się słabo rozumiem.

Nifir
07-08-2011, 11:53
Muzeum Lotnictwa… II - 3 zdjęcie, bardzo mi się podoba, szczera fascynacja modelki. :) Nie mam zwyczaju śledzenia blogów, ale na twój pewnie jeszcze nie raz wpadnę. :)

Mosquito
07-08-2011, 12:18
Witaj, a ja mam taką uwagę ogólną - o ile podobają mi się fotografie panien z rozpoznawalnymi samolotami w tle, o tyle nie do końca podchodzą mi te na tle obojętnym. Chodzi mi o to, że można elementem z tła narzucić jakąś interpretację; można zasugerować, że panna ubrana jest w ubiór stylizowany na epokę, że samolot (zwłaszcza stary) stanowi istotny element fotografii - słowem że stylizacja zdjęćia nie jest przypadkowa.

A na zdjęciach z tłem nierozpoznawalnym - stoi po prostu panna i tyle. Stracona trochę szansa na ciekawe ujęcia i sugestywną stylizację całości. Porównując troszkę - to jakby faceta z sumiastymi wąsami, w kurtce, pilotce i goglach fotografować raz na tle ściany, a innym razem na tle śmigła. Które wypadnie lepiej?

A same zdjęćia w porządku, ale na ich temat się nie wypowiadam, bo ja na modzie się słabo rozumiem.

Czy 2pomopny to stary, dobry bombel? dobrze Cię ponownie przeczytać ;)

Widzisz - ta gola ściana to w gruncie rzeczy był dodatek - tak już po sesji. Gdy już wykorzystaliśmy zaplanowane wcześniej lokacje, rzuciła mi się w oczy i postanowiłem ją wykorzystać. Zacząłem prace nad zdjęciami od końca, dlatego właśnie te zdjęcia pojawiają się w pierwszej kolejności. A zaczynam od nich ponieważ są bardzo ekspresywne - a tego najczęściej szukam w portrecie. Natomiast będą jeszcze zdjęcia gdzie staraliśmy się aby zarówno stylizacja modelki jak i jej otoczenie współgrały. Innymi słowy będzie więcej samolotów.

Mosquito
07-08-2011, 12:23
Muzeum Lotnictwa… II - 3 zdjęcie, bardzo mi się podoba, szczera fascynacja modelki. :) Nie mam zwyczaju śledzenia blogów, ale na twój pewnie jeszcze nie raz wpadnę. :)

Zapraszam, mam nadzieje że niedługo będzie tam więcej pożytecznych informacji. Jestem totalnie zafascynowany tym jak łatwo można dzielić się dziś wiedzą!

J.S.

batonMR
07-08-2011, 21:04
Ogólnie pozytywne wrażenia, dwójka byłaby lepsza gdyby śmigło nie było proste i środek nie tak jasny. Na trójce już modelka za bardzo odstaje od tła. Czwórka na nie, albo za duży błysk na twarz albo za dużo PS. Zato piątka jak najbardziej. Może kilka rzeczy można by poprawić (pasek, ułożenie łokcia) ale mimo to podoba mi się. Szóstka fajna ale siódemka już nie - poza, mina.
Pozdrawiam serdecznie ;)

Mosquito
08-08-2011, 19:54
Ogólnie pozytywne wrażenia, dwójka byłaby lepsza gdyby śmigło nie było proste i środek nie tak jasny. Na trójce już modelka za bardzo odstaje od tła. Czwórka na nie, albo za duży błysk na twarz albo za dużo PS. Zato piątka jak najbardziej. Może kilka rzeczy można by poprawić (pasek, ułożenie łokcia) ale mimo to podoba mi się. Szóstka fajna ale siódemka już nie - poza, mina.
Pozdrawiam serdecznie ;)

Macieju, dzięki wielkie za uwagi!