Zobacz pełną wersję : Osłono-dekiel
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/flower_cap-1.jpg
źródło (http://www.yankodesign.com/images/design_news/2011/08/05/flower_cap.jpg)
Więcej (http://www.yankodesign.com/2011/08/05/blooming-dslr/)
Rafał_Sz
06-08-2011, 11:09
A w praktyce? ;)
CrommCruaich
06-08-2011, 13:06
Ile kosztuje taki gadżet ?
Chyba jeszcze nikt tego nie wyprodukował, to tylko projekt. Aczkolwiek autor tego projektu ma zerowe pojęcie o fotografii (polecam poczytać opis) - co nie zmienia faktu, że pomysł niegłupi.
Chyba jeszcze nikt tego nie wyprodukował, to tylko projekt. Aczkolwiek autor tego projektu ma zerowe pojęcie o fotografii (polecam poczytać opis) - co nie zmienia faktu, że pomysł niegłupi.
W takiej formie jak teraz to bedzie winietowac:D
wasilewk
06-08-2011, 15:51
Gdyby dopracować kształt lamelek, to byłaby też uniwersalna osłona do różnej długości obiektywów (bez winietowania).
W sumie to wystarczy, żeby otwierało się szerzej.
wasilewk
06-08-2011, 17:12
W sumie to wystarczy, żeby otwierało się szerzej.
Nie dając prześwitu między lamelkami.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.