PDA

Zobacz pełną wersję : Osłono-dekiel



marekm
06-08-2011, 09:44
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/08/flower_cap-1.jpg
źródło (http://www.yankodesign.com/images/design_news/2011/08/05/flower_cap.jpg)


Więcej (http://www.yankodesign.com/2011/08/05/blooming-dslr/)

Rafał_Sz
06-08-2011, 11:09
A w praktyce? ;)

CrommCruaich
06-08-2011, 13:06
Ile kosztuje taki gadżet ?

costi
06-08-2011, 13:14
Chyba jeszcze nikt tego nie wyprodukował, to tylko projekt. Aczkolwiek autor tego projektu ma zerowe pojęcie o fotografii (polecam poczytać opis) - co nie zmienia faktu, że pomysł niegłupi.

Greg77
06-08-2011, 13:40
Chyba jeszcze nikt tego nie wyprodukował, to tylko projekt. Aczkolwiek autor tego projektu ma zerowe pojęcie o fotografii (polecam poczytać opis) - co nie zmienia faktu, że pomysł niegłupi.

W takiej formie jak teraz to bedzie winietowac:D

wasilewk
06-08-2011, 15:51
Gdyby dopracować kształt lamelek, to byłaby też uniwersalna osłona do różnej długości obiektywów (bez winietowania).

costi
06-08-2011, 17:10
W sumie to wystarczy, żeby otwierało się szerzej.

wasilewk
06-08-2011, 17:12
W sumie to wystarczy, żeby otwierało się szerzej.

Nie dając prześwitu między lamelkami.