PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanko o druk B&W



Strus
05-08-2011, 11:08
Zamawiałem ostatnio książkę dla młodych. 90& zdjęć w kolorze, 10% w B&W. Drukowałem w Photoboxie bo zawsze tam drukuję. Problem polega na tym że po raz pierwszy drukowałem u nich B&W. O ile kolor, jak zwykle jest cacy to B&W zostało kompletnie pozbawione kontrastu i zrobiło się szaro-szare.

Jaka może być przyczyna i jak uniknąć takiej sytuacji w przyszłości ?

vredota
05-08-2011, 11:34
Problem może być podobny do drukarek: czerń drukowali czernią czy emulowali kolorem? Podpytaj czy cz-b robią na czarnym tuszu czy, dla własnej wygody, robią kolorem emulując czarny. W wydruku to dość istotna różnica, nawet na domowej drukarce zauważy to względny laik w wydrukach.

docxxx
05-08-2011, 12:54
Emulowany? Że ze skladowych CMY, tak? ;)
Tez mi sie wydaje, ze mogli tak pociagnac.
ps. Czy dla wlasnej wygody? Ja wiem? 3 x wiecej materialu?

miron19j
05-08-2011, 20:08
3 x wiecej materialu?
za który i tak klient zapłaci :-)

Strus
05-08-2011, 20:22
Tylko że klient błaci niezależnie od B&W czy kolor.

miron19j
05-08-2011, 20:46
Tylko że klient błaci niezależnie od B&W czy kolor.
no ale przecież krzywdy sobie nie zrobią :-)

docxxx
06-08-2011, 10:20
za który i tak klient zapłaci :-)
No tak, nie pomyslalem o tym ;)
Kwestie jakosciowe oczywiscie pomijamy :)

maki
06-08-2011, 10:29
Mieliście kiedyś atramentową drukarkę?
Gdyby drukowali B&W to mieliby swoje koszta niższe, tak? Klient i tak płaci jak za kolor.

Greg77
06-08-2011, 16:03
Strusiu a czy oni nie robia poprawek w automacie?

Strus
06-08-2011, 17:20
Nie robią poprawek. Gdyby robili to kolor też by się rozjechał

Greg77
06-08-2011, 17:24
no tak,ale moga konwertowac do swojego profilu....