PDA

Zobacz pełną wersję : Epson 3880 kontra Canon IPF5100 - opinie?



Bartek Witek
05-08-2011, 02:08
Ktoś miał może styczność z obiema z nich? Zalety / wady? Co najważniejsze - jakość druku, precyzja mechanizmu prowadzącego papier?

marekb
14-08-2011, 21:27
Bartek, przelicz koszty czy ci nie taniej zlecać wydruki;) mam kolegę, który robił na E3880 i teraz robi u mnie własnie ze wzgledu na koszty. Co do porównania to nie mogę powiedzieć.

digger-gp
15-08-2011, 13:24
marekb ..myślę że nie do przecenienia jest ta możliwość, że jak się dobrze uwinie to dzień lub dwa po weselichu może pokazać parze młodej materialny produkt w postaci wydruków lub fotoksiążki, oraz to że drukując samemu ma pełną kontrolę nad tym co daje klijentowi, nie będąc zdanym na drogi i niekompetentny Irlandzki lab. Przesyłka z Polski też kosztuje i przede wszystkim dość długo trwa..
Jak tak sobie czytam angielskojęzyczne fora, to mam wrażenie że wedding photographers w UK i hAmeryce samemu robią wydruki na drukarkach A3, no bo po co dawać zarobić labowi jak można te pieniądze mieć dla siebie..?
Bartek Witek na twoim miejscu bym brał Canona.. ale dla siebie mam zamiar A3 - PIXME Pro 9500 MkII - po wydruki A2 zgłoszę sie do Ciebie;-)

marekb
15-08-2011, 17:38
w dzień , dwa to ja selekcji nie zrobię, a ty o gotowych FK piszesz, poza tym do FK musiałby znów dokupić sprzęt do jej produkcji;). Produkowałem kiedyś słodycze, ale młyna nie miałem zamiaru kupować;). Z pełną kontrolą to czy drukuje sam, czy zleca wydruk, to jesli ma monitor poprawnie skalibrowany i maszyna nie rozjechana to nie ma takich niespodzianek jak w przypadku Labów.

Bartek Witek
15-08-2011, 23:08
Dzięki panowie za sugestie. Jak słusznie digger-gp zauważył niekompetencja Irlandzkich labów zmarnowała już dość mojego czasu. Marku - niestety to nie polska, gdzie poważne Laby jak np Lab Polska i wiele innych dba faktycznie o kalibrację, zgodność kolorów itd itp. Przez chwilę drukowałem w Polsce ale ceny przesyłek i czas jaki jest z tym związany podwyższa jedynie mój niepokój i ciągły stres, że jakiś kurier np zamoczy paczkę i wszystko pójdzie do kosza co już raz miało miejsce.
W związku z powyższym myślę o zakupie drukarki. Szczerze mówiąc to nawet i A3 rozmiar by mi wystarczył. Właściwie powyżej nie drukuję, jednak Epson 3880 jest bardziej ekonomiczny i ma większej pojemności tusze co skłania mnie ku niemu.
O Canonie 5100 słyszałem wiele dobrego jednak chciałem się poradzić kogoś z Polski ;)

PS. O drukowaniu książek nie myślę nawet w przyszłości ;)