PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat



michal13031986
06-02-2007, 22:28
Cześć. Jak nie ten dział to odrazu przeraszam. ALe mam dylemat i to straszny:
Coś ciągnie mnie troszke do fotografi, narazie mam minolta e500 nie mam tam ustawien manualnych. Myśle coś o jakieś hybrydzie Fuji S9600 lu Panas FZ-50. Ale też patrze na cene nikon D50 to tylko 200zl wiecej kosztuje. Nie wiem co wybrać. Pomozcie przy wyborze. Jak patrze na to forum to takim jakimś dziwnym slangiem dla mnie to wszystko brzmi, jakieś np. FF czy inne skroty. Dla mnie to czarna magia. Co lepiej jakaś hybryde czy np. nikon D50
CO do zdjec bo pewnie sie zapytacie: to myśle robić jakieś krajobrazu, jakieś fotki portretowe znajomym na imprezkach, jakies moze czasem koncertowe

zurkow
06-02-2007, 22:44
zajrzyj do Najczęstsze zadawane pytania tutaj duzo się wyjaśni

musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz później inwestować w fotografię
Żeby pokryć ogniskowe fz-50 misisz dokupić jakiś teleobiektyw do zestawu d50kit

Zalety lustrzanki to w stosunku do hybrydy:
szybkość działania
lepszy AF
mniejsze szumy
wymienne obiektywy :)

Poszukaj i poczytaj na forum, bo dużo było o tym

michal13031986
07-02-2007, 08:30
myśle poważniej o fotografi, robić z czasem odbitki w formacie 20x30 lub 30x45. Chce wejść w temat fotografi. Narazie to praktycznie nic nie wiem. Ale myśle coś nad kupieniem sobie lustra albo d50 lub d70s, nad zakupieniem jakiś książek do fotografi i uczyć się na standardowym obiektywie, robić bardzo dobre zdjęcia robić i później pomyśle może o jakiś innych obiektywach do tych zastosowań co interesują mnie, a interesuje mnie fotografia krajobrazu, znajomym czyli portretowe.

cyrusvirus
07-02-2007, 13:16
no ja powiem tak. Jezeli kupisz lustrzanke to nie ma bata (!) na nastepnodniowe plany w sprawie dodatkowych mega kosztow :wink: typu obiektyw, lampa, a to jakis filtr, a to wezyk a to cos tam... :) Z porzadnych hybryd polecam Sony R1. Nie wiem czy majac hybryde ma sie ciagla wewnetrzna potrzebe dokupywania (i za razem udoskonalania) sprzetu :) Slowem: lustrzanka - studnia bez dna, hybryda nie wiem :-)

michal13031986
07-02-2007, 15:22
no wiem że to narazie studnia bez dna. Ale jak się kupi obiektywy te ktore potrzeba, a mi jak cos to portretowe i krajobraz. Wiec pozniej juz obiektywow nie potrzeba.
A jak jest z jakoscia zdjec na standardowym obiektywie z Nikon D70s lepsze bedzie robil fotki jak hybryda czy podobne? Jak to bedzie z jakoscia + 18-70D

cyrusvirus
07-02-2007, 15:49
Ale jak się kupi obiektywy te ktore potrzeba, a mi jak cos to portretowe i krajobraz. Wiec pozniej juz obiektywow nie potrzeba.

z tym sie nie zgodze. Nowych obiektywow zawsze potrzeba :) A co do jakosci to za bardzo nie mam porownania. Sadze ze przy dluuugim zoomie (hybryda) jakosc bedzie na poziomie najtanszych obiektywow. A w podobnym zakresie co 18-70 to porzegladaj strony z testami i sam ocen jakosc zdjec.
Np tutaj http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html

Leones
07-02-2007, 16:31
[QUOTE=cyrusvirus;215206]z tym sie nie zgodze. Nowych obiektywow zawsze potrzeba :)QUOTE]

Co prawda,to prawda.Kupiłem aparacik jakieś 2 miesiące temu "w kicie" i już myślę o jakims zoomie,przydałaby się lampa no i jakaś stałka-może nikkorek 50/1,8.A co będzie dalej....???nawet boję się myśleć.Nie wspominając już o UV-kach, i jakimś polarku.Z hybrydą masz spokój. Raz a dobrze - tylko pytanie jak dobrze, może prawie dobrze, a jak Wiesz prawie robi czasami WIELKĄ RÓŻNICĘ. Decyduj.

Pozdrawiam.

michal13031986
07-02-2007, 17:45
a moze poprostu kupić sobie jakaś w miare dobrą hybryde. Wycisnac z niej max nauczyć się naprawde super foty robić. Wtedy jak bedzie dalej ciagnac do fotografi to pomyśleć o Lustrzance

Jacek Wrzesińsk
07-02-2007, 22:32
a moze poprostu kupić sobie jakaś w miare dobrą hybryde. Wycisnac z niej max nauczyć się naprawde super foty robić. Wtedy jak bedzie dalej ciagnac do fotografi to pomyśleć o Lustrzance
I to chyba najlepszy pomysł (choć kosztowny)

michal13031986
08-02-2007, 09:13
To którą hybryde uważacie za w miare dobra:
Panas FZ-50, Fuji S9600, Canon S3
Z tego co przeglądałem to fuji ma małe szumy fajnie zdjęcia robić. Więc moze na niego się skusze, co sądzicie o tym
P.S wiem że to foum jest Nikona ale potrzebuje od was pomocy

mp_
08-02-2007, 12:00
To którą hybryde uważacie za w miare dobra:
Panas FZ-50, Fuji S9600, Canon S3
Z tego co przeglądałem to fuji ma małe szumy fajnie zdjęcia robić. Więc moze na niego się skusze, co sądzicie o tym
P.S wiem że to foum jest Nikona ale potrzebuje od was pomocy

z "nie lustrzanek" za stosunkowo niewielką kase kupiłbym sobie canona g5. jest solidnie zbudowany i ma mozliwości które pozwolą Ci zrobić naprawdę dobre zdjęcia