PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie paska



Michaelg
02-08-2011, 13:05
Jak usunąć czarną kreskę/pasek po lewej która powstała z mojego niedopatrzenia na kilku fotach ponieważ była wyzwalana nie moja lampa a chyba sb 900 która - wnioskuje - ma czas synch 1/200 a nie jak mój Metz 1/250 .

O tak: http://imageshack.us/photo/my-images/813/blalala.jpg/

morzon
02-08-2011, 13:12
Ręczna dłubanina ze stemplem... rękawa i tak raczej nie uratujesz. Ew rozjaśnianiem później, jak już tło załatwisz.

Michaelg
02-08-2011, 13:48
No niestety, ciężka opcja. Dzięki za wskazówkę.

Seeth
03-08-2011, 02:34
Mając plik RAW można by było to usunąć bez większych problemów za pomocą zaznaczenia i korekcji na krzywych.

Z pliku JPG i mocnej kompresji nie za wiele da się zrobić:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/7189/29442133.jpg)

No chyba że będziemy bawić się stemplem, pędzlami korygującymi itp. to wtedy i z JPG można zrobić co się chce ;)