Zobacz pełną wersję : Żywe zdjęcia
rajna666
02-08-2011, 12:14
Nie wiem czy dobry dział,jeśli nie to proszę o przekierowanie.Mam pytanie ostatnio zaintrygowały mnie zdjęcia z ruchomym elementem.Czy wiecie jak można to wykonać?Chodzi mi o coś takiego http://www.joemonster.org/art/16834/Gdy_zdjecie_ozywa
Imo ustrzelone serią (albo wycięte klatki z video) -> z pierwotnej klatki zrobione pozostałe klatki z wklejeniem zmieniającego się elementu i maskowaniem całej reszty -> zapisanie kilku jpgów różniących się tylko paroma detalami -> wrzucenie do programiku do gifów.
rajna666
02-08-2011, 12:25
Dzięki za szybką odpowiedź.Czyli brzmi prosto tylko w praktyce to pewno trochę trudniejsze :-)
Podejrzewam, ze najtrudniejsze w tym jest dokładne łączenie i maskowanie elementów które się zmieniają - potrzeba pewnie sporej precyzji.
kronos28
02-08-2011, 23:03
Gdzieś czytałem (nie pamiętam gdzie), że jest to wykonywane na zasadzie, że robi jedno zdjęcie następnie każe modelowi nie ruszać się a np. spojrzeć (w sensie ruszyć oczami) lub tam porusza jakimś elementem scenerii, nakręca krótki film też aparatem, potem wycina daną część kadru z owego wideo klei do GIF'a i jest.
Też szukałem info o technice robienia tego typu "cosiów" i takie coś wyczytałem.
U siebie na blogu miałem tę technikę z tutorialami, nazywają to videograph .
Fotografujesz obiekt przez 10-20 sek i nastepnie w warstwach photoshopa odkrywasz ruchy w danym wycinku .
Nastepnie montujesz Gifa i śmiga :D
Tutaj w wersji angielskiej:
http://anaestheticdiscourse.com/?p=1011
http://fernandojbaez.com/cinemagraph-tutorial/
a tu po polsku:
http://fotoblogia.pl/2011/06/25/kinematografie-czyli-jak-animowac-obraz-fotograficzny
Czy to aby na pewno mozna nazwac zdjeciem ? jesli tak to chetnie wydrukuje sobie do albumu.
kronos28
03-08-2011, 07:42
Czy to aby na pewno mozna nazwac zdjeciem ? jesli tak to chetnie wydrukuje sobie do albumu.
już teraz producenci pracują nad "giętkimi ekranami" przypominającymi papier właśnie do zastosowań jako gazety itd. Pierwsze prototypy pokazały już chyba wszystkie główne koncerny. Kto wie za parę lat może wszyscy będziemy mieć "Proroka codziennego" jak w Harrym Potterze u nas w domach, więc nie jest to takie niemożliwe. Jeszcze 10 lat temu wybrechał bym kogoś kto by mi powiedział, że nowe cyfrowe lustro będzie można kupić za 2k pln a każdy będzie mieć cyfrówkę w domu i tylko nią robić zdjęcia. Więc...
National
03-08-2011, 09:01
Trza by nad tym popracować, to podwijam rękawy i zbieram się do roboty :)
maaritkaa
04-08-2011, 12:37
Tez mnie to zastanawialo i stworzylam wczoraj takie cos;p tylko niestety jakosc jest lipna i duzo zajmuje taki gif :(
http://mirrorimg.net/im1/dnd.gif
To nie mój tutorial, dlatego jako cytat:
Aparat na statyw, robisz zdjęcie, przełączasz w tryb filmowania na dokładnie tych samych ustawieniach nagrywasz kilka sekund filmu. Nie zrobisz tego prostym kompaktem, bo jakość będzie gówniana. Następnie wycinasz kilka klatek z filmu (np moment w którym gość przewraca gazetę) i eksportujesz do plików jpg/tiff. Kolejnym krokiem jest zeskalowanie oryginalnego zdjęcia do rozmiarów klatki filmu, nałożenie po kolei każdej klatki filmu na pierwsze zdjęcie i zastosowanie maski kryjącej. Później zostaje tylko eksport do plików jpg o żądanym rozmiarze i złożenie tego w gifa.
Tez mnie to zastanawialo i stworzylam wczoraj takie cos;p tylko niestety jakosc jest lipna i duzo zajmuje taki gif :(
http://mirrorimg.net/im1/dnd.gif
Link nie działa, przynajmniej u mnie.
Tez mnie to zastanawialo i stworzylam wczoraj takie cos;p tylko niestety jakosc jest lipna i duzo zajmuje taki gif :(
http://mirrorimg.net/im1/dnd.gif
link nie działa, a co do samego GIFa animowanego to trzeba go dobrze przygotować - tak naprawde tylko pierwsza klatka zawiera pełną informacje o kadrze, a reszta klatek informację o zmieniających się elementach + przezroczystość na całą pozostałą część klatki
niestety jak się o tym nie wie (lub nie korzysta z automatów do robienia tego) to potem wychodzą pliki potworki po parę megabajtów nawet, bo każda klatka ma pełną informację o kadrze
maaritkaa
04-08-2011, 19:05
http://www.pornoimg.com/uploads/dsc_0077ss_1312465030.gif moze ten bedzie jakos dzialac ..ogolnie mi to zajelo ponad 6 mb ,moze dlatego ze za duzo klatek wzielam,ale nie wiem jak sie je usuwa ;p jestem za ciemna;p (a co do nazwy hosta to bardzo dziwna,ale dziala;p)
Tamto zdjecie juz nieaktualne,teraz probowalam zrobic cos prostego i z mniejszej ilosc klatek i wyszlo mi takie cus .. p.s zwykle proste zdjecie,chodzilo tylko o efekt...;) http://www.iv.pl/images/01307408237654640395.gif
Tamto zdjecie juz nieaktualne,teraz probowalam zrobic cos prostego i z mniejszej ilosc klatek i wyszlo mi takie cus .. p.s zwykle proste zdjecie,chodzilo tylko o efekt...;) http://www.iv.pl/images/01307408237654640395.gif
Witam.
Idzie Ci całkiem nieźle.
Pozdrawiam.
nie trzeba trybu wideo.
Moja siostra gdy powiedziałem jej, że zapomniałem o prezencie na jej urodziny. (http://tomasztracz.pl/mala.gif)
Wiem, że to zupełnie coś innego, ale 8 kl/s spokojnie starcza ;)
nie trzeba trybu wideo.
Moja siostra gdy powiedziałem jej, że zapomniałem o prezencie na jej urodziny. (http://tomasztracz.pl/mala.gif)
Wiem, że to zupełnie coś innego, ale 8 kl/s spokojnie starcza ;)
Jak to?? Powiedziałeś jej o zapomnianym prezencie a Ona na końcu się uśmiecha :P
genghiskhan
19-08-2011, 19:46
nie wystarczy seria 11-13fps?
Jedna mała uwaga dla tych co się zamierzają w to bawić: o ile kot maritki wyszedł spoko o tyle obrazek z joemonstera ze świeczkami oraz kieliszkiem jest troszkę bez sensu jeśli chodzi o jakąś 'kompozycję'. To tak jakby zrobić zdjęcie/gifa zaparkowanego samochodu na parkingu, któremu kręcą się koła.
Władca Pixeli
20-08-2011, 22:12
Tez mnie to zastanawialo i stworzylam wczoraj takie cos;p tylko niestety jakosc jest lipna i duzo zajmuje taki gif :(
http://mirrorimg.net/im1/dnd.gif
Tylko pytanie po co 192 klatki aby pokazać mrugnięcie oka. Wybierasz kilkanaście klatek z większymi odstępami i wstaw większe przerwy czasowe aby zachować płynność ruchu.
Jak zrobisz to na 19 klatkach to wielkość zbioru zmniejszy się z 6.4MB do 640kB.
Przeglądnąłem większość znanych z forum animowanych zdjęć i na wszystkich są stosowane pełne zdjęcia, bez żadnych masek.
Ja tam widzę coś więcej niż tylko mrugnięcie. :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.