Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : zielona karta w chorwacji...



Pienia
02-08-2011, 08:19
no właśnie, potrzebna jeszcze?

wrrum
02-08-2011, 08:47
Zapytaj swojego ubezpieczyciela lub sprawdź w OWU czy Twoje ubezpieczenie obejmuje Chorwację.
Standardowe ubezpieczenie działa tylko w Polsce i krajach EU (choć i to nie zawsze!). Jeśli kupowałeś jakieś ekstrasy to ubezpieczenia, to może obejmuje. Ale szczerze wątpię bo każdy (ze mną włącznie ;) ) skąpi maksymalnie przy kupnie.
Zielona karta nie jest droga, więc bólu nie ma. Ja jechałem 2 lata temu i kupowałem.

P.S. Znakomite miejsce na wakacje. "Będzie Pan zadowolony..." :D

B.K.
02-08-2011, 09:50
Nie potrzebna. To nie zależy od ubezpieczyciela.
http://www.msz.gov.pl/index.php?page=14394&lang_id=pl&bulletin_id=36&document=25696
W Czarnogórze natomiast podczas kontroli na granicy chcą ją czasami zobaczyć...

Pienia
02-08-2011, 10:09
ostatni raz byłem w chorwacji i czarnogórze dwa lata temu...wtedy chorwaci chcieli na przejściu ZK...

vinci99
02-08-2011, 10:17
No właśnie część osób mówi że trzeba część że nie trzeba.
Ja byłem w tamtym roku (jadę też w tym) i na wszelki wypadek zgłosiłem się po nią do ubezpieczyciela. Jakież było moje zdziwienie kiedy dowiedziałem się że mój ubezpieczyciel nie pobiera za to opłat :)

Obi
02-08-2011, 10:48
PZU nie pobiera opłat za to :) Zabrać nie zaszkodzi, a jak się nie przyda to też dobrze :)

Vavamaka
02-08-2011, 10:59
Byłem w czerwcu tego roku w Chorwacji. Nikt o ZK nie pytał, ale tak jak Obi napisał- zabrać nie zaszkodzi. Wystarczy zgłosić u ubezpieczyciela wniosek o wydanie. W Linku jest darmowa, nie wiem jak u innych.

TOP67
02-08-2011, 11:07
Jadąc do Dubrovnika trzeba mieć, bo przejeżdża się przez Bośnię.

Ruppel
02-08-2011, 16:25
Jadąc do Dubrovnika trzeba mieć, bo przejeżdża się przez Bośnię.

Tylko po to jest potrzebna, w Chorwacji nie wymagana.

Murphy
02-08-2011, 21:47
Jadąc do Dubrovnika trzeba mieć, bo przejeżdża się przez Bośnię.

W 2010 roku jechałem z Chorwacji do Dubrownika przez ten kawałek bośniackiego wybrzeża i nikt mnie nie pytał o zieloną kartę (bo w Chorwacji na 100 % nie jest wymagana). Ale w tym roku, na każdej z granic H-SRB, SRB-MNE, MNE-BiH musiałem okazać dowód rejestracyjny i zieloną kartę.
A jako bonus, po przekroczeniu granicy BiH-HR (po przejechaniu kilku km) miałem dosyć szczegółową kontrolę celną - czy nie przemycam papierosów i alkoholu.