PDA

Zobacz pełną wersję : zdjecia seryjne



flawless
01-08-2011, 13:58
nie chce spamowac w nieodpowiednim dziale , wiec zapytam tutaj o jedna rzecz ktora mnie nurtuje


czy zdjecia seryjne w lustrzankac a zdjecia seryjne w kompaktach to 2 rozne sprawy ?


o co mi chodzi:

moj nikon d3100 teoretycznie robi 4 zdjecia na sekunde

nikon d3s czyli chyba najlepsze lustro , kosztujace 20k pln robi 9 zdjec na sekunde


to jak to jest ze kompakty za 1200-1500 pln robia nawet do 11 zdjec na sekunde w trybie zdjec seryjnych ?

siona
01-08-2011, 14:02
bo nie klepią lustrem i nie mają migawki jako takiej - ograniczeniem jest wydolność mechaniki i AF (on też nie działa w kompaktach)

M_B
01-08-2011, 14:30
to jak to jest ze kompakty za 1200-1500 pln robia nawet do 11 zdjec na sekunde w trybie zdjec seryjnych ?

No i w wielu przypadkach kompakty ograniczają rozdzielczość zdjęć seryjnych.

Majek
01-08-2011, 14:41
No, kompakty nagrywają też filmy, a to seria aż 25 klatek na sekundę, jak by nie patrzeć... D3s nie nagrywa filmów... ;-)

flawless
01-08-2011, 14:48
Majek , odchodzisz od meritum

mycza
01-08-2011, 15:04
o co mi chodzi:

nikon d3s czyli chyba najlepsze lustro , kosztujace 20k pln robi 9 zdjec na sek

W trybie DX nawet 11, modle Dx i Dxx mają też dobre bufory, przez co tak szybką nie spada ilość klatek na sekundę.

Slon
01-08-2011, 15:08
D3s nie nagrywa filmów... ;-)

nagrywa ;)

Majek
01-08-2011, 15:11
A to sorry... :mrgreen: Ale D3 nie narywa.

krzysiozboj
01-08-2011, 15:25
Majek znów odchodzisz od meritum :D
A w zasadzie to ja sobie też pozwolę :D Nie wiem czy do lustrzanek i seryjnych nie szykują numeru z podniesionym lustrem i jazdą sporo ponad 10kl/s. No i chyba w D3 za samo lustro się nie płaci ;)

mpwt
01-08-2011, 15:43
A to sorry... :mrgreen: Ale D3 nie narywa.

Też :p

2pompony
01-08-2011, 15:56
Mnie ostatnio D50 też narywa. I jeszcze w kolanach też...

Robert_P
01-08-2011, 17:22
"czy zdjecia seryjne w lustrzankach a zdjecia seryjne w kompaktach to 2 rozne sprawy ?"
Nie to nie są dwie różne sprawy - tu i tu jest to samo , czyli ilość rejestrowanych obrazków na sekundę .

Lecz jeśli chodzi o jakość i techniczną stronę rejestrowanego obrazka to już jest zdecydowanie nie to samo.

flawless
21-10-2011, 12:17
hm , a czy do robienia zdjec w trybie live view , nie opuszcza sie lustro ?

moze jak w LV jest opuszczone to mozna szybsza serie pojechac ?

ryszkut
26-10-2011, 01:52
1. zalezy jak masz ustawione. może ci opadać lustro żeby zadziałał sensowy af
2. nie. ograniczenia masz odgórnie