Sendilkelm
01-08-2011, 11:34
Szukam nietypowego miejsca w Warszawie np. na klimatyczną kolację. Niestety byłem już w tylu miejscach, że brakuje innowacyjnych pomysłów. Fajnie aby było to coś nietypowego czy w samej restauracji czy jakimś daniu z menu. Najlepiej, żeby to nie była kuchnia włoska.
Dla przykładu podam o co mi chodzi.
Sakana - Sushi na Moliera w Warszawie - http://www.gastronauci.pl/3128-sakana-sushi-bar-warszawa
Tu byłem, więc praktycznie inne sushi też odpada, bo ze słyszenia i opinii, to jest najlepsze w Polsce.
Stary Dom (też byłem) - to jest coś właśnie takiego o co mi chodzi. http://www.restauracjastarydom.pl/
Tu podają swój specjał (przystawkę). Tatar wołowy (39zł), który zostaje przygotowany na oczach klienta przez szefa kuchni. Najlepszy tatar jaki jadłem gdziekolwiek (nawet w domu).
Szukam czegoś takiego, aby w danym miejscu było coś wyjątkowego, niespotykanego zazwyczaj w takich miejscach.
Była taka restauracja w Warszawie, która nazywała się Palma, podobno na wzór Palmy na rondzie de Gaulle'a. Chodziło się po prawdziwym piasku. Nie byłem, ale słyszałem. Nie wiem czy jeszcze istnieje.
Dla przykładu podam o co mi chodzi.
Sakana - Sushi na Moliera w Warszawie - http://www.gastronauci.pl/3128-sakana-sushi-bar-warszawa
Tu byłem, więc praktycznie inne sushi też odpada, bo ze słyszenia i opinii, to jest najlepsze w Polsce.
Stary Dom (też byłem) - to jest coś właśnie takiego o co mi chodzi. http://www.restauracjastarydom.pl/
Tu podają swój specjał (przystawkę). Tatar wołowy (39zł), który zostaje przygotowany na oczach klienta przez szefa kuchni. Najlepszy tatar jaki jadłem gdziekolwiek (nawet w domu).
Szukam czegoś takiego, aby w danym miejscu było coś wyjątkowego, niespotykanego zazwyczaj w takich miejscach.
Była taka restauracja w Warszawie, która nazywała się Palma, podobno na wzór Palmy na rondzie de Gaulle'a. Chodziło się po prawdziwym piasku. Nie byłem, ale słyszałem. Nie wiem czy jeszcze istnieje.