PDA

Zobacz pełną wersję : d50 d70 czy d90



brozo
01-08-2011, 06:48
witam mam dylemat posiadam nikona d3000 z 18-70 i planuje zmienić sprzęt na jeden z wyżej wymienionych, głównym aspektem jest to że wszystkie mają śrubokręt i możliwość podpięcia różnych obiektywów z silniczkami jak i bez, tylko teraz nie wiem czy jest sens mój aparat ma gwarancje i mały przebieg, a wymieniał bym na używkę, robie różne fotki krajobrazy portrety zajęcia aut wszystko amatorsko, nie wiem co zrobić zmieniać czy zostać przy tym co mam, prosze o rade

fumio
01-08-2011, 07:18
Czyli kasa jest? A jak jest to polecam D90;-)

Pozdr.

Paradiso Perduto
01-08-2011, 07:23
D80 albo D90. odradzałbym pakowanie się w D50

arturmsi
01-08-2011, 07:23
a chcesz używać jakiegoś specyficznego szkła, które nie ma af-s hsm czy innego własnego silnika? jak zmieniac to tylko na d90, tylko czy wtedy bedzie cie stac na te szkło ktore chcesz zakupic na srubokret?

km79
01-08-2011, 08:20
Daruj sobie D50,70,80,200 i bierz D90 albo jak masz kasę to D300.

badabuzz
01-08-2011, 08:30
Weź D 90

rlat
01-08-2011, 10:26
A nie lepiej nie zmieniać, tylko dokupić D50? To zacny sprzęt a pewnie można go kupić za 500 - 600 zł.

Gery
01-08-2011, 10:37
A nie lepiej nie zmieniać, tylko dokupić D50? To zacny sprzęt a pewnie można go kupić za 500 - 600 zł.

to juz dokupić chyba lepiej d80 - ok 900zł. Ale jak jest $$ to d90 zdecydowanie.
Długo pracowałem na d80 potem d90 i polecam. Teraz mimo d300s zostawiam sobie d80 bo wdzięczny to sprzęcik.

d90
01-08-2011, 11:35
Czyli kasa jest? A jak jest to polecam D90;-)

Pozdr.

mysle ze jakby mial kase to by nie pytal tutaj
a w sklepie co lepsze bedzie od tego co juz ma

Zamiast wywalac kasiurke, kup sobie szklo jakies za rownowartosc d90. Jesli kupiles d3000 to jasne jest ze nie bedziesz i tak potrafil wykorzystac tego co ci da zmiana puszki.
Fajne nowe szklo np 17-55mm i focisz.

rlat
01-08-2011, 11:51
Fakt. Korpus masz, jeśli czujesz potrzebę wydania pieniędzy to zainwestuj w optykę, jak piszesz "robie różne fotki krajobrazy portrety zajęcia aut wszystko amatorsko". Nikon odświeża teraz linię swoich szkieł stałoogniskowych i wyposaża je w silniki (35, 50 f1.8) więc będą pracowały z D3000

Umbra
01-08-2011, 12:29
Ale są troche drozsze od tych bez silnika.

Lerain
01-08-2011, 12:54
Tamrona 17-50 f2.8 poniżej 1k dostaniesz i masz jasno zamiast męczyć się z kitem.
Teraz z silnikami szkieł jest dużo. Śrubokręt za kilka lat będzie stanowił mały % szkieł.

Seeker
01-08-2011, 13:24
D3000 i tak warto wymienić na D90.
Fajnie się amatorsko operuje sprzętami z półki D70 - D7000,
przy czym sensowny wizjer zaczyna się od D80 w górę.

d90
01-08-2011, 13:28
wizier moze sie zaczyna...ale co komu po wizjerku jesli stary af nie zdazy i foty zwieja?
A czlowiek mysli wlasnie o starych szklach przeciez, do nowego aparaciku. Stare sa swietne, jesli mamy tez nowe...

brozo
01-08-2011, 19:09
panowie głównie chodzi o to że mam d3000 i jestem zadowolony dokupiłem do niego 18-70 3,5-4,5 wg mnie fajne szkło, tyle ze chciałem kupić np stalkę 50 1,8 tyle że z silnikiem jest droższa o polowe niż na śrubokręt a np d90 czy d80 jestem w stanie kupić sprzedając 3000 z seryjnym kitem i niewiele dokładając. ale czytając to wszystko doszedłem do wniosku że chyba zostanę przy swoim wiem co mam mam gwarancje a do nauki starczy, dziękuje wszystkim za odpowiedzi jak będę pewny zmiany sprzętu to zmienię na d90 pozdrawiam

joker333
01-08-2011, 22:29
zobacz ile ludzi na forum mimo że ma puszke ze śrubokrętem kupiło 50 1.8G
Jak myślisz dlaczego? Zamiast sprzedawać to co masz i kupować nieznane używane body tylko dla napędu AF lepiej też kup 50 1.8G

brozo
02-08-2011, 06:34
no ja tez o tym myśle tyle ze bez silnika są troche tańsze a bez silnika nie chce bo na AF manualny jest jeszcze za wcześnie

Umbra
02-08-2011, 08:52
Ale w sumie aparaty więcej tracą na wartości, niż szkła, więc lepiej zainwestować w szkło.

Seeker
02-08-2011, 13:04
"wizier moze sie zaczyna...ale co komu po wizjerku jesli stary af nie zdazy i foty zwieja?"

Nie bardzo rozumiem do czego to się odnosi.
I D3000, i D80 posiadają AF "Multi-CAM 1000".

redeyes
25-08-2011, 14:24
Ja mam D90, a teraz właśnie nabyłem z powrotem D70s. Miałem kiedyś D70 i żałowałem od razu, że go oddałem.

IMO D70 będzie świetny jako zapasowe body. Poza tym kolorki i tak bardziej odpowiadają mi w puszkach z matrycą CCD.
W cenie D90 będziesz miał D70 + np tamrona 17-50 2.8.
Chyba, że potrzebujesz więcej pikseli, ale mi w praktyce D70 wystarczał do komercyjnych plakatów, bannerów i publikacji książkowych. Mniej go też szkoda przy trudnych plenerach.
Obecna cena za D70s jest bardzo dobra (swojego kupiłem za 500 zł z przebiegiem 14 k)

robertw33
25-08-2011, 15:23
najlepszy wybór wg mnie to D90 można już nowy kupić za około 2250zł

pioter m
25-08-2011, 19:43
Ja mam D90, a teraz właśnie nabyłem z powrotem D70s. Miałem kiedyś D70 i żałowałem od razu, że go oddałem.

IMO D70 będzie świetny jako zapasowe body. Poza tym kolorki i tak bardziej odpowiadają mi w puszkach z matrycą CCD.
W cenie D90 będziesz miał D70 + np tamrona 17-50 2.8.
Chyba, że potrzebujesz więcej pikseli, ale mi w praktyce D70 wystarczał do komercyjnych plakatów, bannerów i publikacji książkowych. Mniej go też szkoda przy trudnych plenerach.
Obecna cena za D70s jest bardzo dobra (swojego kupiłem za 500 zł z przebiegiem 14 k)

Nie generalizowalbym z lubieniem kolorkow z CCD. Mialem d70s i bylo lepiej niz z d80 - tez CCD.
Niestety te CCD strtasznie masakrowaly intensywna czerwien. Po za tym technologie poszla do przodu i poprawila sie dynamika matryc. Szumy dla mnie byly OK, chociaz uwazniej trzeba bylo dobierac ekspozycje.
Dzis nie wrocilbym juz do CCD.

Wracajac do tematu - narazie faktycznie nie warto wymieniac.

Czaki 33
25-08-2011, 19:50
Miałem D3000 i wymieniłem na D50

Czaki 33
25-08-2011, 19:52
D3000 to moim zdaniem plastik fantastik i ekran cały czas razi w oczy. Nie przypadł mi do gust.

pioter m
25-08-2011, 20:03
D3000 to moim zdaniem plastik fantastik i ekran cały czas razi w oczy. Nie przypadł mi do gust.
Zgoda, ale dla potrzeb nauki jest OK. Jest tez posiadany od nowosci. D70 i d50 dzis to juz mocno wysluzone maszyny. Obecnie mamy juz trzecia (po nich) generacje aparatow w tej klasie.
Ryzyko duze.

zyrafal
26-08-2011, 11:43
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli na czymś się uczyć, to na czymś dobrym. Dla mnie wybór jest oczywisty - D90.
Prawda jest taka, że D90 na pewno wolniej będzie spadał na wartości niż D50 czy D70, dlatego również pod względem ekonomicznym D90 wygrywa.

brozo
26-08-2011, 15:58
ok chłopaki już wszystko wiem dzięki za odpowiedzi

Czaki 33
26-08-2011, 19:07
Na co się zdecydowałeś Brozo?

brozo
27-08-2011, 08:00
ze poki co zostaje przy d3000 pouczę się i jak będę pewien swoich możliwości to d90

Thommas
29-08-2011, 22:49
A ja bym polecał D80 - puszka sprawdzona i na matrycy CCD. D90 jest już na CMOSie - chociaż oczywiście są różne zdanie na temat pros i cons tych matryc i nie chcę tu wywoływać dyskusji, którą można znaleźć na tym forum w innym miejscu. IMHO lepsza do nauki od D3000, a D90 jest jej następcą, więc przy zmianie byłoby "łatwiej".

Pumba
01-09-2011, 21:03
Ja wychodzę z założenia, że jeżeli na czymś się uczyć, to na czymś dobrym. Dla mnie wybór jest oczywisty - D90.
Prawda jest taka, że D90 na pewno wolniej będzie spadał na wartości niż D50 czy D70, dlatego również pod względem ekonomicznym D90 wygrywa.

Zaraz zaraz jak kupie teraz D90 uzywke za 1700zł i D50 za 500zł to za rok D50 sprzedam za tyle samo albo gora 50zł strace a D90 juz bedzie kosztowal z 1200zł. Wiec sory ale D90 raczej szybciej straci na wartosci :P. Jak na pierwsze body polecalbym D50/D70s wlasnie ze wzgledu na mala utrate wartosci i inwestowanie w szkla (polecam na poczatek D50 + Tamrona 17-50/2.8) a potem wymiane body a szkla zostaja.

Pozdrawiam

adrian9627
06-09-2011, 13:02
A ja dalej bym obstawiał na d90 bo jak kupisz to w nim masz wszystko co do szczęścia potrzebne Cls-a ,synchronizacja błysku z krótkimi czasami , wbudowany silnik , pewnie coś by się jeszcze znalazło....jak np. to że lepiej leży w łapie ; D

rlat
06-09-2011, 18:42
Brak tylko korekty AF :-)

Czaki 33
06-09-2011, 19:11
Zaraz, zaraz. Synchronizacja błysku z krótkimi czasami to akurat D90 ma gorszą. 1/200 s , gdzie D70 jak i D50 mają 1/500 s. Silniki w body mają wszystkie 3 wymienione puszki. D90 leży podobnie w " łapie" jak D50. Ale za to D70 jest większe i wygodniejsze.

Czaki 33
06-09-2011, 19:18
I jeszcze otwarcie migawki od 30 do 1/8000 s. Na korzyść D70

sokrates
06-09-2011, 19:34
Zaraz zaraz jak kupie teraz D90 uzywke za 1700zł i D50 za 500zł to za rok D50 sprzedam za tyle samo albo gora 50zł strace a D90 juz bedzie kosztowal z 1200zł. Wiec sory ale D90 raczej szybciej straci na wartosci :P. Jak na pierwsze body polecalbym D50/D70s wlasnie ze wzgledu na mala utrate wartosci i inwestowanie w szkla (polecam na poczatek D50 + Tamrona 17-50/2.8) a potem wymiane body a szkla zostaja.

Pozdrawiam
Z takim czysto ekonomicznym podejściem to kup zenita TTL - nic nie traci na wartości, a nawet masz szanse po roku czy pięciu sprzedać drożej niż kupiłeś ;-)

D90 jest na tyle dobrym body z fajną matrycą CMOS że przez dłuższy czas nie będzie potrzeby wymiany, a jak już to przechodząc dajmy na to na FX czy półkę wyżej w formacie DX i biorąc pod uwagę ceny takich puszek to strata na D90 kilkaset złotych nie będzie mieć aż takiego wielkiego znaczenia.

Wg mnie bez sensu jest pchanie się w takie puszki jak D70. Absolutne minimu to D80 tudzież D5000 (gdyby upierać się przy matrycy CMOS), a rozsądniej D90.

mArcoki
06-09-2011, 19:45
a czemu nie d200? Toż to ideał do nauki. Tani, ergonomiczny, sprawdzony i ma wszystko co trzeba. Ja tam żałuję, że kupiłem nowego d90 zamiast używki d200.

Orient
18-09-2011, 09:07
D90 Jest świetnym aparatem ale moim zdaniem wygodniejszy jest d80.

BOGSALL
18-09-2011, 13:06
Bierz D90 - Lepiej kupić i żałować (w co wątpię), niż żałować że się nie kupiło.

coroner
18-09-2011, 13:27
D90. Amatorowi, nawet ambitnemu, wiecej nie potrzeba.

Seeker
20-09-2011, 21:49
"I jeszcze otwarcie migawki od 30 do 1/8000 s. Na korzyść D70"

"UFO" gratis ;)

pioter m
21-09-2011, 08:07
Ta migawka dziala wtedy jak w kompakcie i jej uzycie jest wtedy mocno ograniczone do konkretnych sytuacji, ale lepiej, ze jest.
Uczciwe 1/8000 jest dopiero w d200.