Zobacz pełną wersję : [ Portret ] _|***|_
Patryk Olczyk
31-07-2011, 23:27
Proszę , taki portret z Wołczyna , obróbka to taka próba , czy sie podoba? ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/33/dsc1970o.jpg/)
Patryk Olczyk
01-08-2011, 14:03
Nikt nic nie ma ?
bartek1981
01-08-2011, 14:17
za mocno retuszowane:)
pietrobas
01-08-2011, 14:46
na retuszowane to to nie wygląda.
Jest takie trochę w stylu "Dragana" ale nie do końca się udało. Za mało kontrastu w samych czerniach i bielach, obcięte palce a góry za dużo. Dopracuj bo jest dobry materiał.
ranbir kapoor
01-08-2011, 15:51
model jest kapitalny ale na tym koncza sie pozytywy,nijaki kadr, balagan w tle i koszmarna obrobka od ktorej bola oczy
Marcin Borkowski
01-08-2011, 15:53
za dużo góry, ucięte dłonie, efekt obróbki za mocny, mysle ze 50% tego byloby ok
emocje na twarzy jakieś tam są, ale też nie przykuwają uwagi na dłużej
Patryk Olczyk
01-08-2011, 16:17
Bałagan w tle , bo to było przy witrynie sklepowej .
Dlaczego koszmarna obrobka ? No mistrzucieczki , dlaczego ?
ranbir kapoor
01-08-2011, 16:35
zdjecia czarno-biale mimo swojej nazwy maja jeszcze odcienie szarosci, tego tu nie ma
a balagan w tle trzeba umiec okielznac a nie szukac w nim usprawienia
dlatego tez mamy zerojedynkowy obraz atakujacy oczy
Patryk Olczyk
01-08-2011, 16:50
A jak można go okielznac ?
ranbir kapoor
01-08-2011, 17:40
Komponuja kadr z mysla o tle
Ty myslales ze zobaczymy fajna twarz i nie bedziemy patrzec na reszte kadru
Patryk Olczyk
01-08-2011, 17:52
Ale powiedz , jak można panowac nad tłem , jeżeli model siedzi na murku przy witrynie sklepowej ? Tym bardziej ze nie zamienilem z nim ani słowa ...
ranbir kapoor
01-08-2011, 18:10
Naprawde nie jestes pierwszy ktory robi portret z balaganem w tle
Ale jedni potrafia ten balan pokazac w taki sposob zeby poza portretem przedstawic historie a inni nie potrafia tego
Sa jeszcze ci ktory maja jasne szkla i zamiast historii robia mazy w tle
Ale plus dla ciebie ze zrobiles obcemu portret na ulicy
Wielu by sie nie odwazylo
jak można panowac nad tłem
Podejść z innej strony by pokazać coś innego? Plus za odwagę, minus za obróbkę i cięcia.
Motorniczy
01-08-2011, 20:49
Zbyt mocno świeci :) kontrast zabija.Pozdro
Patryk Olczyk
01-08-2011, 21:13
a jesli przygaszę tło ? :)
Oj słabiutko... poprzednicy wymienili co jest źle. Imo obrób to od nowa "normalnie" - bez przeginania z clarity/kontrastem lokalnym czy czym tam pojechałeś...
jacoslavgth
01-08-2011, 21:25
okiełznasz bałagan w tle np. małą GO :)
Patryk Olczyk
01-08-2011, 21:29
potem wstawię inną wersję :)
TheKilla
01-08-2011, 21:41
Ale powiedz , jak można panowac nad tłem , jeżeli model siedzi na murku przy witrynie sklepowej ? Tym bardziej ze nie zamienilem z nim ani słowa ...
nie wszystko TRZEBA fotografować.
Babeczka
01-08-2011, 23:16
Którego Wołczyna ? :D
Obróbka mi się nie podoba- straszna jest:))
Patryk Olczyk
01-08-2011, 23:30
Wołczyn , tam gdzie jest spotkanie młodych :)
Babeczka
02-08-2011, 01:02
Ejj... to czemu nie daleś znać :P Dosłownie 5km mam :)
Patryk Olczyk
02-08-2011, 01:17
a byłes ? :)
ThomasVoland
02-08-2011, 01:48
Aż oczy bolą od patrzenia.
Ale powiedz , jak można panowac nad tłem , jeżeli model siedzi na murku przy witrynie sklepowej ? Tym bardziej ze nie zamienilem z nim ani słowa ...
No to w końcu jest portret, czy street, bo się pogubiłem
Aż oczy bolą od patrzenia.
No to w końcu jest portret, czy street, bo się pogubiłem
a to jakas roznica??
Babeczka
02-08-2011, 11:07
a byłes ? :)
Byłam. ;]
Patryk Olczyk
02-08-2011, 11:32
Ja byłem pierwszy raz i było zajefajnie :)
ThomasVoland
02-08-2011, 13:37
a to jakas roznica??
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=105
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=23
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.