PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] _|***|_



Patryk Olczyk
31-07-2011, 23:27
Proszę , taki portret z Wołczyna , obróbka to taka próba , czy sie podoba? ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/33/dsc1970o.jpg/)

Patryk Olczyk
01-08-2011, 14:03
Nikt nic nie ma ?

bartek1981
01-08-2011, 14:17
za mocno retuszowane:)

pietrobas
01-08-2011, 14:46
na retuszowane to to nie wygląda.

admin
01-08-2011, 15:21
Jest takie trochę w stylu "Dragana" ale nie do końca się udało. Za mało kontrastu w samych czerniach i bielach, obcięte palce a góry za dużo. Dopracuj bo jest dobry materiał.

ranbir kapoor
01-08-2011, 15:51
model jest kapitalny ale na tym koncza sie pozytywy,nijaki kadr, balagan w tle i koszmarna obrobka od ktorej bola oczy

Marcin Borkowski
01-08-2011, 15:53
za dużo góry, ucięte dłonie, efekt obróbki za mocny, mysle ze 50% tego byloby ok
emocje na twarzy jakieś tam są, ale też nie przykuwają uwagi na dłużej

Patryk Olczyk
01-08-2011, 16:17
Bałagan w tle , bo to było przy witrynie sklepowej .
Dlaczego koszmarna obrobka ? No mistrzucieczki , dlaczego ?

ranbir kapoor
01-08-2011, 16:35
zdjecia czarno-biale mimo swojej nazwy maja jeszcze odcienie szarosci, tego tu nie ma
a balagan w tle trzeba umiec okielznac a nie szukac w nim usprawienia

dlatego tez mamy zerojedynkowy obraz atakujacy oczy

Patryk Olczyk
01-08-2011, 16:50
A jak można go okielznac ?

ranbir kapoor
01-08-2011, 17:40
Komponuja kadr z mysla o tle
Ty myslales ze zobaczymy fajna twarz i nie bedziemy patrzec na reszte kadru

Patryk Olczyk
01-08-2011, 17:52
Ale powiedz , jak można panowac nad tłem , jeżeli model siedzi na murku przy witrynie sklepowej ? Tym bardziej ze nie zamienilem z nim ani słowa ...

ranbir kapoor
01-08-2011, 18:10
Naprawde nie jestes pierwszy ktory robi portret z balaganem w tle
Ale jedni potrafia ten balan pokazac w taki sposob zeby poza portretem przedstawic historie a inni nie potrafia tego
Sa jeszcze ci ktory maja jasne szkla i zamiast historii robia mazy w tle

Ale plus dla ciebie ze zrobiles obcemu portret na ulicy
Wielu by sie nie odwazylo

watrix
01-08-2011, 19:24
jak można panowac nad tłem

Podejść z innej strony by pokazać coś innego? Plus za odwagę, minus za obróbkę i cięcia.

Motorniczy
01-08-2011, 20:49
Zbyt mocno świeci :) kontrast zabija.Pozdro

Patryk Olczyk
01-08-2011, 21:13
a jesli przygaszę tło ? :)

morzon
01-08-2011, 21:21
Oj słabiutko... poprzednicy wymienili co jest źle. Imo obrób to od nowa "normalnie" - bez przeginania z clarity/kontrastem lokalnym czy czym tam pojechałeś...

jacoslavgth
01-08-2011, 21:25
okiełznasz bałagan w tle np. małą GO :)

Patryk Olczyk
01-08-2011, 21:29
potem wstawię inną wersję :)

TheKilla
01-08-2011, 21:41
Ale powiedz , jak można panowac nad tłem , jeżeli model siedzi na murku przy witrynie sklepowej ? Tym bardziej ze nie zamienilem z nim ani słowa ...
nie wszystko TRZEBA fotografować.

Babeczka
01-08-2011, 23:16
Którego Wołczyna ? :D
Obróbka mi się nie podoba- straszna jest:))

Patryk Olczyk
01-08-2011, 23:30
Wołczyn , tam gdzie jest spotkanie młodych :)

Babeczka
02-08-2011, 01:02
Ejj... to czemu nie daleś znać :P Dosłownie 5km mam :)

Patryk Olczyk
02-08-2011, 01:17
a byłes ? :)

ThomasVoland
02-08-2011, 01:48
Aż oczy bolą od patrzenia.

Ale powiedz , jak można panowac nad tłem , jeżeli model siedzi na murku przy witrynie sklepowej ? Tym bardziej ze nie zamienilem z nim ani słowa ...
No to w końcu jest portret, czy street, bo się pogubiłem

hanibal
02-08-2011, 04:57
Aż oczy bolą od patrzenia.

No to w końcu jest portret, czy street, bo się pogubiłem

a to jakas roznica??

Babeczka
02-08-2011, 11:07
a byłes ? :)

Byłam. ;]

Patryk Olczyk
02-08-2011, 11:32
Ja byłem pierwszy raz i było zajefajnie :)

ThomasVoland
02-08-2011, 13:37
a to jakas roznica??
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=105
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=23

Twelvi
15-08-2011, 20:36
Machinery?