PDA

Zobacz pełną wersję : Osłona HB 32



igorrro
30-07-2011, 15:01
Czy majac zamocowany na obiektywie filtr UV kenko 67 mm konieczne jest jeszcze zakladanie oslony przeciwslonecznej HB 32?

adolfik9501
30-07-2011, 23:35
Co ma jedno z drugim wspólnego?

igorrro
31-07-2011, 00:14
nie wiem dlatego pytam, 2 dni mam aparat

adolfik9501
31-07-2011, 00:19
OK.

Osłona przeciwsłoneczna - chroni przed wpadaniem promieni słonecznych z boku, oraz pełni rolę ochronną.
Filtr UV - w aparat cyfrowych pełni rolę ochronną.

Lepiej mieć zawsze założoną osłonę przeciwsłoneczną, a filtr UV (dobry) nie zaszkodzi. Jakbyś kiedyś zakładał inny filtr (np. polaryzacyjny) to UV wykręć.