PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc w wyborze kompaktu z dużym zoomem



Pawel_2
29-07-2011, 18:30
Witam

Muszę córce (16 lat) kupić kompakt z dłuuugim zoomem. Fotografowanie zwierząt, zwłaszcza ptaków.
Mi zalezy znowu na szerokim kącie.
Nie namawiajcie mnie na lustrzanki a tym bardziej bezlusterkowce.
Aparat ma być możliwie mały i lekki, dlatego zastanawiam się również nad małym kompaktem.

Myślę o dwóch grupach kompaktów.

Duże z baaardzo długimi zoomami:
- Canon SX30
- Panasonic FZ100
- Panasonic FZ45/40
- Nikon P500
Jakie macie porównawcze doswiadczenia.
Czy to prawda, że Panasonic ma najlepszy obiektyw (ekwiwalent 600 a 800 mm to żadna różnica)?
Czy matryca w Panasonicu FZ 45/40 jest lepsza od FZ100 ?

Małe kompakty ale nadal z długimi zoomami.
- Nikon S9100
- Canon SX230 lub SX220 (trochę za wąski szeroki kąt).
Pytania podobne.

A może coś innego.

Pozdrawiam
Paweł

Antonioo
29-07-2011, 18:40
wklej specyfikacje tych aparatów....żeby można było to jakoś porównać....

bo chyba nie myślisz, że znajdzie się taki, co ma to wszystko w głowie ;) ?

-choć nie mówię nie:)

Pawel_2
29-07-2011, 18:54
Witam

Nie myślę o specyfikacji technicznej, to mogę sam znależć.
Liczę na wrażenia z użytkowania.
Liczę na testy porównawcze.

Paweł

Antonioo
29-07-2011, 19:01
yhymm, , , no to wydaje mi się, że będzie ciężko....o p500 pisałem jakiś czas temu i zrobiłem małe porównanie....nie wiem, czy trafiłeś na nie.

a co do reszty , to . . . nie pomogę....
są jeszcze Fuji typu hs20,hs10 itp...też zaawansowane kompakty

Władca Pixeli
29-07-2011, 19:17
Witam

Muszę córce (16 lat) kupić kompakt z dłuuugim zoomem.
Olympus właśnie ogłosił kompakta z najdłuższym zoomem - 1:2.9-5.7 24-864mm zoom with Dual Image Stabilization,
Ma podwójną stabilizację czyli ma stabilizację i stabilizację stabilizacji :mrgreen:
http://www.dpreview.com/news/1107/11072703olympussp810uz.asp

Pawel_2
29-07-2011, 19:32
Witam

GADUŁA
Proszę bez złosliwości. Chyba, że poczucie ...ści.
Pytanie było konkretne i konkretne potrzeby.
Tak na marginesie to fotografuję od ponad 30 lat i zdaję sobie sprawę z mielizn w temacie dłuuugie zoomy, małe przetworniki itp. Zaczynałem od klisz 6x6 cm (Druch, Ami i Start).
Nie jestem technicznym maniakiem chociaż zawsze starałem się poznać budowę i działanie sprzętu.
Taka wiedza wyzwala z ograniczeń sprzętowych i pozwala zajmować się fotografowaniem a nie walką ze sprzętem.
Stąd moje pytanie o doświadczenia a nie o materiały reklamowe.

Paweł

Antonioo
30-07-2011, 00:43
Kolego Pawle, ale z całym szacunkiem...... czemu szukasz odpowiedzi na forum nikona wobec tego????
pytasz o canona, panasonica, i jak się ewentualnie jaszcze w tym gronie znajduje nikon p500...no sorki, ale chyba nie te drzwi....
Co myślisz, że każdy w szafie trzyma każdy model, żeby odpowiadać na tego typu posty? Niby skąd mamy wiedzieć co te aparaty sobą reprezentują?
Wejdź na optyczne, wejdź na deprewiev, wejdż na amazon i poczytaj opinie....tam znajdziesz pewnie więcej....a jak nie wystarczy, to idż do media marktu, albo jakiegoś euro lub saturna, poproś o włączenie, włóż swoją kartę i porób sobie zdjęcia....w domu zobaczysz co i jak. . .

Pawel_2
30-07-2011, 21:25
Witam
Ja mały człowieczek szukam opini i wrażeń z użytkowania, tylko tyle.
Świat nie kończy się na Nikonie. Może mam zaufanie do tutejszych forumowiczów?

Zaczynam koncentrować się na S9100.
Korcą mnie małe wymiary takie do kieszeni, czyli zawsze można mieć go ze sobą.
Proszę o opinie o tym aparacie.
Czy jest to sensowny wybór?

Pozdrawiam
Paweł

Robinson73
02-08-2011, 18:57
Tak , to jest sensowny wybór ;)

Sapphiron
02-08-2011, 19:43
są jeszcze Fuji typu hs20,hs10 itp...też zaawansowane kompakty

Nawet wrogowi bym nie polecił tego tałtajstwa... tragiczne obrazowanie ma ten aparacik, szczególnie na szerokim kącie...

Ciekawski Benek
16-08-2011, 17:43
Coolpix s9100 lub Canon PowerShot SX230 HS i po kłopocie ;P za niczym innym się nie rozglądaj chyba że gabaryty ci nie przeszkadzają a tylko o zoomek ci chodzi to np Olympus Sp 800 Uz w podobnych cenach

moshica
26-08-2011, 10:57
Temat przerabiałem 2 krotnie zzakupując za pierwszym razem Panasonica FZ18 a później FZ38, który obecnie również posiadam. Na temat wymienionych przez autora aparatów, nadal stoję przy swoim, ze jeśli zaawansowany kompakt to z tej właśnie stajni, bardzo zbliżona filozofia obsługi do Nikona oraz ergonomia (jeśli możną o niej mówić w tych kategoriach), ale przede wszystkim optyka Leici, która im wyszła na plus. Nie śledzę obecnie linii FZ 45-100, ale wstępnie wiem, że jakość matryc ulega pogorszeniu, nie wiem jak jest w praktyce. Choć mając dziś ten sam dylemat, szukałbym sprzętu pod tym logo...