PDA

Zobacz pełną wersję : sb-700 pytania



xssnake
28-07-2011, 21:44
Witam, szykuje sie do zakupu lampy, najprawdopodobniej sb-700, mam tylko jedno pytanko ktore moze ja zdyskwalifikowac, czy ta lampa obsluguje tryb auto fp, chyba tak to sie nazywa, chodzi o synchronizacje z krotkimi czasami tak zeby na przyklad doswietlic kogos w sloneczny dzien. Z gory dziekuje za odp. A tak przy okazji, bardziej sie oplaca nowa sb-700 czy uzywana sb-900 w tej damej cenie?

Anion
28-07-2011, 23:07
Witam, szykuje sie do zakupu lampy, najprawdopodobniej sb-700, mam tylko jedno pytanko ktore moze ja zdyskwalifikowac, czy ta lampa obsluguje tryb auto fp, chyba tak to sie nazywa, chodzi o synchronizacje z krotkimi czasami tak zeby na przyklad doswietlic kogos w sloneczny dzien. Z gory dziekuje za odp. A tak przy okazji, bardziej sie oplaca nowa sb-700 czy uzywana sb-900 w tej damej cenie?

1) tak, obsługuje tryb auto fp
2) jak używka od zawodowca to trzeba być dość nieufnym. Jeśli już to szukałbym od kogoś, kto nie zajmuje się fotografią ślubną.

xssnake
29-07-2011, 08:20
Bo to auto fp to lampa błyska tak jak stroboskop tak, nie wiem czy dobrze to rozumiem, zamieszalo mi bo gdzies czytalem ze sb700 nie obsluguje blysku stroboskopowego. Jezeli sie myle prosze mnie poprawic.

marciing
29-07-2011, 08:31
Bo to auto fp to lampa błyska tak jak stroboskop tak, nie wiem czy dobrze to rozumiem, zamieszalo mi bo gdzies czytalem ze sb700 nie obsluguje blysku stroboskopowego. Jezeli sie myle prosze mnie poprawic.

kolego mylisz pojęcia....

błysk stroboskopowy to nie synchronizacja z krótkimi czasami. To są zupełnie różne rzeczy.

xssnake
30-07-2011, 10:11
do czegi wiec sluzy ten blysk stroboskopowy, da sie bez tego obejsc, czy warto zainwestowac w sb900 ktory go posiada na przyszlosc?

-----------------------


w sumie to juz wszystko sobie doczytalem i wiem, chyba raczej zdecyduje sie na nowa sb 700, mysle ze to bedzie dobry wybor, dzieki za pomoc

Paradiso Perduto
30-07-2011, 14:02
błysk stroboskopowy to w skrócie ustawienie kiedy lampa błyska kilkakrotnie przy naświetlaniu jednego zdjęcia.
jeśli masz D90, to nawet wbudowana lampa ma tryb RPT - czyli błysk stroboskopowy.
moim zdaniem da się bez tego obejść - sam w swojej SB-900 korzystałem z tego trybu tylko dla jego sprawdzenia/poznania.