Zobacz pełną wersję : Świat obrazu kosztował prawie 700 tyś
Trafił się ciekawy wykop który chciałbym wam przedstawić. Strona świat obrazu (http://www.swiatobrazu.pl/) powstała z dofinansowania wartego 680 850,00 PLN (http://www.web.gov.pl/bazy-wiedzy/4_32_135_1223_system-eksertowy-swiatobrazu.html). Nie wydaje wam się że to jest marnowanie pieniędzy? Daję testy a tam kompakty BenQ, ciekawe ile osób kupujących te kompakty interesowało się jakimkolwiek testem... Zastanawiam się co na tej stronie kosztowało tyle pieniędzy, sam silnik z grafiką może 10 tyś czy 20 tyś (nawet forum phpBB - darmowe). Treść moim zdaniem nie jest ciekawa, na co komu testy kompaktów które można znaleźć na innych stronach... Wydaje mi się że w tym kraju można lepiej wykorzystać prawie 700 tyś
Trafił się ciekawy wykop który chciałbym wam przedstawić. Strona świat obrazu (http://www.swiatobrazu.pl/) powstała z dofinansowania wartego 680 850,00 PLN (http://www.web.gov.pl/bazy-wiedzy/4_32_135_1223_system-eksertowy-swiatobrazu.html). Nie wydaje wam się że to jest marnowanie pieniędzy? Daję testy a tam kompakty BenQ, ciekawe ile osób kupujących te kompakty interesowało się jakimkolwiek testem... Zastanawiam się co na tej stronie kosztowało tyle pieniędzy, sam silnik z grafiką może 10 tyś czy 20 tyś (nawet forum phpBB - darmowe). Treść moim zdaniem nie jest ciekawa, na co komu testy kompaktów które można znaleźć na innych stronach... Wydaje mi się że w tym kraju można lepiej wykorzystać prawie 700 tyś
Jaki problem - zrób taki serwis, złóż podanie o 700k dotacji i masz. To właśnie jest "eurokołchoz" - bierzemy od wszystkich, aby dać wybranym. 3/4 nowo powstających jednoosobowych firm dostaje dofinansowanie (kilkanaście- kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależnosci od programu dofinansowania z jakiego się korzysta) i co z tego. Tylko tyle że pojawia się coraz więcej wątków "co kupić za 1x tysięcy, aby śluby robić.
Skoro jednak dano kasę to w teorii uznano, że serwis jest coś wart.
Instytucje przyznające dotacje muszą wyrobić swoja normę i jeśli ktoś spełnia warunki i ma poprawnie wypełnione wnioski to może wiele większe kwoty otrzymać na o wiele bardziej bzdurne projekty.
Świat obrazu to mały pikuś, polecam wizytę w Świecie kotów (http://swiatkotow.pl/). Kwota dofinansowania podobna.
GrzesiekM
28-07-2011, 12:56
... eee no ... dział TESTY jest nawet rozbudowany... nie tylko kompakty !
Poza tym wydaje mi się, że oni mają też ŚwiatAktu.pl ... :)
niezły syf :) nic tam niema a wydaje się w tym gąszczu reklam i miniaturek że jest wypas
Póki urzędnicy będą decydować na co wydawać nasze pieniądze póty nie będzie tutaj normalnie :(
Póki urzędnicy będą decydować na co wydawać nasze pieniądze póty nie będzie tutaj normalnie :(
A kto miałby decydować? ;)
Rafał_Sz
28-07-2011, 21:07
A kto miałby decydować? ;)
My! Albo najlepiej ja! :D
rsz, mógłbym się dołączyć do komisji? :D
Moim zdaniem to bardzo dobra nowina, że pieniądze są ładowane w takie portale.
Jak rząd ogranicza, nie pomaga i takie tam bzdety, to narzekacie, że jest źle. A jak tutaj ktoś dostaje piękną dotację, to pies ogrodnika się uruchamia? :|
Marta Baranowska
28-07-2011, 21:56
tyśięcy?:D
A kto miałby decydować? ;)
Każdy niech decyduje za swoje...
grudzinsky
28-07-2011, 22:15
jak to nie wiadomo na co poszla kasa?
650.000zl na 40m2 w Wawie, a reszta na strone ;)
rsz,
Jak rząd ogranicza, nie pomaga i takie tam bzdety, to narzekacie, że jest źle. A jak tutaj ktoś dostaje piękną dotację, to pies ogrodnika się uruchamia? :|
Mi chodzi tylko o kwotę tej dotacji, który prywatny przedsiębiorca zainwestuje takie pieniądze w stronę internetową ? Portale internetowe robi się za 5-10 tyś... a tu jest jeszcze mocna konkurencja - optyczne czy fotopolis które istnieją już od paru lat i mają swoich użytkowników, ta strona w niczym lepsza od konkurencji nie jest więc czym się przebije ? Ta inwestycja przepadnie za parę lat, zmarnowanie pieniądze
Mi chodzi tylko o kwotę tej dotacji, który prywatny przedsiębiorca zainwestuje takie pieniądze w stronę internetową ? Portale internetowe robi się za 5-10 tyś... a tu jest jeszcze mocna konkurencja - optyczne czy fotopolis które istnieją już od paru lat i mają swoich użytkowników, ta strona w niczym lepsza od konkurencji nie jest więc czym się przebije ? Ta inwestycja przepadnie za parę lat, zmarnowanie pieniądze
Świat obrazu jako serwis istnieje już 10 lat (od października 2001 jak wskazuje historia strony - http://web.archive.org/web/20011028074810/http://swiatobrazu.pl/) to po pierwsze, po drugie za 5-10 tysięcy to co najwyżej zrobi się szkielet strony (kod html/php, skrypty, etc), więc teraz to bzdury opowiadasz. A gdzie zawartość - ją trzeba napisać, porobić te testy (obojętnie od ich jakości). To tak jakby mówić - jak to zdjęcia ślubne za 3000 zł - przecież 100 odbitek x 0,60 zł za wywołanie + album za 40 zł to dopiero 100 zł, to skąd 3000 zł.
A prywatny przedsiębiorca zainwestuje zdecydowanie większe pieniądze jeżeli będzie znał swój rynek i będzie przekonany o zwrocie inwestycji i zarobku na tym. A już szczególnie jak zainwestuje nie swoje... których nie musi oddawać. W ciągu tych 10 lat jak sądzę zainwestowano w tą stronę zdecydowanie więcej niż 700 000 zł - te 700 tys. to byłoby niecałe 6 tys. miesięcznie - to nawet na pensje 2 redaktorów za mało.
Dodatkowo jeszcze do powyższego biorąc pod uwagę jakie są stawki za reklamę na tym serwisie i to że niemal non stop mają obłożenie to mam wrażenie, że jednak nie przemyślałeś chyba swojej wypowiedzi o przepadnięciu inwestycji.
Jedyne co może irytować to fakt, że UE które miało za jeden z głównych filarów mieć wolny rynek bawi się w dotowanie wybrańców i przypomina sterowany odgórnie socjalistyczny kołchoz, a nie wolnorynkową gospodarkę. Z jednej strony uwala się stocznie, bo nie można ich dotować przez Państwo, a z drugiej wydaje się pieniądze na dotowanie biznesów i biznesików.
Czytaliscie komentarze do tego swiata kotow?
Portal mial ruszyc 30go czerwca i do tej pory nic...
ciekawe...
"Fajne" tez jest to ze Unia placi komus kto tworzy "stronke" o Star Wars (http://www.web.gov.pl/bazy-wiedzy/4_32_135_857_projekt-star-wars-portal-informacyjno-spolecznosciowy.html)
edit: tak przegladam sobie tamta stronke i to jest jakas masakra... np to:
Politikia.pl - gra internetowa o polityce - 664 956,00 PLN
Chyba trzeba wiecej poczytac o tych dofinansowaniach - nic tylko brac ;)
Czytaliscie komentarze do tego swiata kotow?
Portal mial ruszyc 30go czerwca i do tej pory nic...
ciekawe...
"Fajne" tez jest to ze Unia placi komus kto tworzy "stronke" o Star Wars (http://www.web.gov.pl/bazy-wiedzy/4_32_135_857_projekt-star-wars-portal-informacyjno-spolecznosciowy.html)
...Trwają również prace nad uruchomieniem przeglądarkowej gry SWEx – wieloosobowej gry typu RPG, osadzonej w świecie „Gwiezdnych wojen”. ... - jak prawnicy Lucasa się dobiorą autorom strony do skóry to te marne 90k to na waciki dla prawników nie wystarczy
@Erie, skoro serwis istnieje od 10 lat to chyba jakieś testy miał porobione, czy cała treść pisana była od zera? Więc po co informacja że istnieje 10 lat? 5-10 tyś to oczywiście szkielet, z twojej wypowiedzi rozumiem że reszta poszła na pensje redaktorów, czyli nie potrafimy samymi artykułami zarobić na siebie więc niech UE wypłaca nam pensje? Jak fotograf dostaje dofinansowanie to też na sprzęt, nie wpisuje tam rocznej pensji bo co jak nie będzie miał zleceń...
Pchelek, nie masz pojęcia, jak to działa, to się nie odzywaj.
Składając wniosek o dofinansowanie, opisujemy dokładnie projekt, który chcemy realizować, uwzględniając również kalendarium. Czyli np. jak długo projekt ma trwać. Po tym okresie wnioskodawca jest skrupulatnie z tej kasy rozliczany, jeżeli okaże się, że pieniądze przepadły, a projekt rażąco nie został zrealizowany, wnioskodawca tę kasę musi oddać z odsetkami.
W praktyce wygląda to tak, że składam wniosek o dofinansowanie projektu pt. "Portal fotograficzny". Będę potrzebował kasę na:
- zbudowanie strony internetowej
- zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia portalu (komputery, meble biurowe, może jakieś laboratorium testowe)
- wynajem lub zakup lokalu na prowadzenie redakcji
- wynagrodzenie dla 5 redaktorów przez okres 2 lat
- działania marketingowe mające na celu wypozycjonowanie i wypromowanie portalu na rynku
- itd...
Ilośc potrzebnej kasy na to wszystko, to ok. 700 tyś.
Po zakończeniu projektu, czyli np. po 2 latach, portal ma żyć i na siebie zarabiać. Czyli przez te dwa lata, z kasy którą otrzymałem z unii muszę to wszystko wprawić w ruch, rozbujać. Jeżeli tego nie zrobię, to mogę mieć kłopoty, bo mogą mi kazać tę kasę oddać. Oczywiście takie sytuacje mają miejsce, gdy zaszły poważne naruszenia, typu zamiast sprzętu i lokalu za 200 tysięcy, przed moim domem stoi nowy Mesiek E klasa. generalnie do wniosku dołączony musi być dosyć szczegółowy biznesplan i wg tego biznesplanu trzeba później podążać. W takim biznesplanie muszą być ujęte również warunki na danym rynku, w danej branży. Musi byś oszacowane, na ile rynek będzie chłonny, jaką zakładamy stopę zwrotu poniesionych kosztów i w jakim okresie. To generalnie wszystko musi być bardzo spójne i logiczne. I zapewniam Cię, że to ni jest tak, każdy z ulicy sobie pójdzie, złoży wniosek i dostanie full kasy. Guzik. Trzeba mieć naprawdę niezły pomysł, wszystko dokładnie rozpisać, ubrać w projekt, mieć ekspertyzy ekspertów z danej dziedziny, że to, co sobie wymyśliliśmy, to nie jest jakaś mżonka itd.
@Erie, skoro serwis istnieje od 10 lat to chyba jakieś testy miał porobione, czy cała treść pisana była od zera? Więc po co informacja że istnieje 10 lat? 5-10 tyś to oczywiście szkielet, z twojej wypowiedzi rozumiem że reszta poszła na pensje redaktorów, czyli nie potrafimy samymi artykułami zarobić na siebie więc niech UE wypłaca nam pensje? Jak fotograf dostaje dofinansowanie to też na sprzęt, nie wpisuje tam rocznej pensji bo co jak nie będzie miał zleceń...
ech... nie potrafisz nawet pomyśleć nad tym co piszesz i tylko uprawiasz narzekactwo - takie jest moje wrażenie
1. informacja o długosci czasu działania była odpowiedzią na Twoje stwierdzenie, że inwestycja padnie w parę lat - skoro do tej pory nie padli tylko się rozwijają oznacza, że niekoniecznie tak się musi stać, a wręcz sugeruje że będą się rozwijać dalej
2. treść nie byłą pisana od zera - ta treść jest tworzona cały czas, w miarę jak N, C, S i inni produkują nowe zabawki to sa nowe artykuły o nich, nowe testy itd
3. z mojej wypowiedzi nic nie rozumiesz co wykazuje Twój post - pokazałem Ci tylko, że utworzenie takiego serwisu (portalu) nie kosztuje 5-10 tysięcy o których w swej ignorancji piszesz - zajmij się taką pracą to zobaczysz, że twoje szacunki sa nic niewarte
4. tak, fotograf/grafik/programista/inne dostaje na sprzęt - jeśli korzysta z określonego programu pomocy, może też dostać na np. ZUS/ opłaty za media/ opłaty za czynsz, może dostać na pensje, na utworzenie nowego stanowiska pracy - wszystko zalezy od programu pomocy
właściwie to Majek już napisał jak działa takie wsparcie, więc przeczytaj
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.