PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 2011 11 GP Węgier



adolfik9501
28-07-2011, 11:40
Witam.

Przed nami FORMULA 1 ENI MAGYAR NAGYDÍJ 2011 na torze Hungaroring.

Tor ma układ następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(diagram ze zdjęciami i opisem zakrętów dostępny tutaj (http://www.formula1.com/races/in_detail/hungary_859/circuit_diagram.html))

Z satelity tor prezentuje się tak (2003-2011)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(47°34'55.42" N, 19°15'01.60" E)

Tor w latach 86-88 (z szykaną po zakręcie nr 3) i 89-02 wyglądał zaś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 4381 m
Ilość okrążeń: 70
Dystans wyścigu: 306.630 km
Pierwszy wyścig GP: 2003 (1986)
Ostatni wyścig GP: 2010

Strefa DRS:

Pomiar: wejście w ostatni zakręt;
Aktywacja: wyjście z ostatniego zakrętu;

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Fernando Alonso (Renault R23B/Renault RS23 3.0 V10) 1:39'01.460 hrs. 185.810 km/h.
(1986 - Nelson Piquet (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 2:00'34.508 hrs. 151.804 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:41'05.571 hrs. 181.989 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'18.773 min. 200.215 km/h.

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'19.071 min. 199.461 km/h.

Wynik wyścigu z zeszłego roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 29 lipca 2011 r

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 30 lipca 2011 r

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 31 lipca 2011 r

Wyścig: 14:00

Jak zawsze przez cały weekend dostępny będzie Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz streamy do znalezienia na stronach:

http://www.sport-typ.info/

http://hqtv.com.pl/pl/

http://www.vipbox.tv/

http://www.rojadirecta.es/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

7OaNze4WJaw

i dla porównania:

zRzafc0FOVg

oraz pierwsze okrążenie z wyścigu:

uIwNO6TcN4E

Zapraszam.

adolfik9501
29-07-2011, 15:37
Wyniki dzisiejszych sesji treningowych:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
30-07-2011, 12:05
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
30-07-2011, 15:06
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Buemi zostanie na starcie przesunięty o pięć miejsc do tyłu, za wypchnięcie Nicka z toru w Niemczech.

Miło, że Red Bull już nie ma takiej przewagi jak miał na początku sezonu.

MadOnion
30-07-2011, 23:21
Coś tu cisza ;p

adolfik9501
30-07-2011, 23:25
Roberta nie ma to i się towarzystwo wykruszyło ;)

costi
30-07-2011, 23:26
Wyścig dopiero jutro ;)

adolfik9501
30-07-2011, 23:28
Jutro to ja liczę na dublet Maców. Alonso do kompletu na pudle i będzie fajnie.

MadOnion
31-07-2011, 13:35
Germaziak 1 :o
sorki za off t.

siona
31-07-2011, 13:41
taam od razu offtop :)

siona
31-07-2011, 14:12
tylko dlaczego nie działa LT ?

Slon
31-07-2011, 14:14
tylko dlaczego nie działa LT ?

no cos nie bangla...
co wiecej - u mnie polsat przestal dzialac...

Slon
31-07-2011, 14:20
LT juz dziala

siona
31-07-2011, 14:31
i jego szczęście - już chciałem do niego iść i mu z baśki zapodać ...

siona
31-07-2011, 15:13
co ciekawe twardsza jest szybsza aktualnie ...

siona
31-07-2011, 15:57
hamilton doopa, alonso doopa a ogólnie wszystkie ekipy doopa - nie odrobiły zadania domowego (treningów) i nie przewidzieli, że twardsza mieszanka może być szybsza w warunkach wyścigowych.

adolfik9501
31-07-2011, 19:58
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Do pewnego momentu plan na dublet McLarenów działał, no ale nie można mieć wszystkiego.

Ciapa Button bezbłędny wyścig, tak z jego jak i zespołu strony.
Vettel - Piękny widok jak go wyprzedzali ;)
Alonso - jak to Alonso, szybki, ale błędów co niemiara.
Hamilton - gość jest piekielni szybki, choć się przytrafiły dwa błędy (jeden zespołu).
Mam nadzieję, że RB nic w przerwie nie wymyśli, a McLareny i Ferrari wręcz przeciwnie ;)


Komentarz jak zawsze na niskim poziomie i do tego "co innego widzisz, co innego słyszysz".
Ciekawe co z tą transmisją, bo na polszmacie się rwała a na RTL elegancko śmigała.

OFF: Giermaziak podwójne wow - za wyniki, i za przewagę na mecie.

siona
31-07-2011, 20:07
no właśnie miałem tą niewątpliwą przyjemność oglądać dziś na polszmacie :/ no normalnie dramat ...

girmaziak REWELACYJNY - zwłaszcza, że jest to bardzo mocna seria

Erie
31-07-2011, 20:12
Roberta nie ma to i się towarzystwo wykruszyło ;)

a co tu oglądać jak już Małysz nie skacze...

ups to nie ta bajka ;)

a poważnie to patrząc na statystyki ludzie czytają wątek, ale się nie udzielają