Zobacz pełną wersję : d300s i 2400 dpi?
petervonwolfen
27-07-2011, 23:19
Dostałem pytanie na temat zdjęć o rozdzielczości 2400 dpi. Żadnych więcej informacji na temat przeznaczenia, wielkości odbitek itp. Czy z d300s da się uzyskać taką fotę? .
Chyba się komuś o jedno 0 za dużo wcisnęło...
petervonwolfen
27-07-2011, 23:42
No to było moje pierwsze skojarzenie.........
darkmajin
28-07-2011, 08:02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img641.imageshack.us/img641/2469/unled1qp.jpg)
proszę 2400 dpi ... możesz ściągnąć i zobaczyć, radzę poczytać co to DPI i przesłać pytającemu...
150x150pix
Dostałem pytanie na temat zdjęć o rozdzielczości 2400 dpi. Żadnych więcej informacji na temat przeznaczenia, wielkości odbitek itp. Czy z d300s da się uzyskać taką fotę? .
Zdjęcię każdego dowolnego rozmiaru liczonego w pixlach, z dowolnego aparatu może być w
2400 dpi :) ... DPI czyli "dot per inch" (kropek na cal) ma znaczenie tylko przy druku, co oznacza
ile pixli zostanie wydrukowanych na 1 calu (2.54cm) materiału na którym drukujesz.
dla przykładu i zrozumienia problemu:
zdjęcie 4800px wys. i 4800px szerokości, drukowane przy 2400 DPI będzie rozmiaru 2x2 cale na papierze.
Ponieważ 4800px : 2400 dpi = 2 cale
Czyli wydruk na papierze będzie miał rozmiar kwadratu o bokach 2 x 2.54cm = 5.08cm
To samo zdjęcie wydrukowane powiedzmy w jakości 600dpi
4800px / 600 dpi = 8 cali x 2.54cm = 20.32cm
Tak więc druk tego samego zdjęcia przy 600 dpi będzie kwadratem o bokach 20x20cm
mam nadzieje że jasno odpowiedziałem ? :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.