PDA

Zobacz pełną wersję : Plener - warsztaty modelkowe 15-18 września 2011



Strony : 1 [2]

Artur100
07-09-2011, 01:42
Jacek, tak jak pisalem wczesniej na PW nie dotarlem i biorac pod uwage dostepnosc dworu dla mnie tylko w ciagu tygodnia to juz sesji do czasu pleneru nie zrobie. troche pech bo w dwoch innych miejscach w okolicach Koszalina w miedzyczasie sesje udalo mi sie zrealizować. co do mapek i informacji to oczywiscie postaram sie maksymalnie przygotowac i w weekend kilka miejsc odwiedzic;)

jendrusz
07-09-2011, 08:30
ja też jestem za dwiema modelkami aktowymi - Kasia ładnie się wygina.

pinokio
07-09-2011, 09:00
Czy będzie ktoś skłonny odebrać mnie jak nie z Bydgoszczy to chociaż ze Szczecinka?
Według rozkładu powinienem być w Szczecinku o 14:23, ale może być lekkie opóźnienie, jak to w PKP.

Artur100
07-09-2011, 09:15
Czy będzie ktoś skłonny odebrać mnie jak nie z Bydgoszczy to chociaż ze Szczecinka?
Według rozkładu powinienem być w Szczecinku o 14:23, ale może być lekkie opóźnienie, jak to w PKP.

Ze Szczecinka na pewno ale z pracy planuje wyjsc ok 16.00 wiec pewnie mialbys troche czasu na zwiedzanie miasta;)

somrozen
07-09-2011, 09:38
Czy będzie ktoś skłonny odebrać mnie jak nie z Bydgoszczy to chociaż ze Szczecinka?
Według rozkładu powinienem być w Szczecinku o 14:23, ale może być lekkie opóźnienie, jak to w PKP.

ja około 15.30-16.30 będę przejeżdżał przez Szczecinek, jeśli będzie odpowiadało to mogę Cię zabrać, w aucie mało miejsca ale relingi mam :)

pm16v
07-09-2011, 09:42
Jeżeli modelka Kasia sama zaproponowała rozwiązanie z dodatkowymi godzinami pozowania to ja nie widzę problemu.

Bartek - NinoVeron
07-09-2011, 10:45
zdjęcia w nocy to już nie to samo...
dodatkowe 4 godziny po kolacji mogą okazać się bardzo męczące i będzie to widać ...

moim zdaniem lepiej było by rozbić to na 2x2h czyli:
2 godziny przed śniadaniem (z wykorzystaniem wschodu słońca i porannych mgieł)
2 godziny po kolacji w środku budynku (z wykorzystaniem lamp)

dla Kasi byłoby to o tyle dobre, że nie musiałaby pozować 4 godziny w nocy po ciężkim dniu (co i tak będzie widać na twarzy)
dla fotografów z tej grupy będzie o tyle dobrze, że będą mieli zarówno plener jak i wnętrza z tą samą modelką

Jacek_Z
07-09-2011, 11:20
moim zdaniem lepiej było by rozbić to na 2x2h czyli:To już zalezy jak ta grupa i Kasia będą sobie chcieli.
Ale z tego wnioskuję, że jesteś w takim razie za opcją, by Kasia była.

TOP67
07-09-2011, 11:27
W sumie problem dotyczy najprawdopodobniej 3 osób. Sam nie wiem czy chciałbym być w takiej grupie. Z jednej strony utrudnienia z powodu Kasi, z drugiej większa dostępność pozostałych modelek (tylko 3 fotografów). Niech już tak będzie.

wilk325
07-09-2011, 11:28
Ja się dostosuję do tego co, kiedy i jak będzie.

cube
07-09-2011, 11:32
j.w.

nikonista02
07-09-2011, 12:37
Jestem za tym aby pozostawić 2 modelki aktowe. W ogólnym rozrachunku wypadnie znacznie lepiej a z doświadczeń plenerowych wynika, że determinacja do fotografowania znacznie maleje wraz z upływem dni pleneru, więc i kłopotów w niedzielę nie powinno być.

pinokio
07-09-2011, 13:18
Ze Szczecinka na pewno ale z pracy planuje wyjsc ok 16.00 wiec pewnie mialbys troche czasu na zwiedzanie miasta;)

Znając PKP mogę mieć za mało czasu na zwiedzanie :)


ja około 15.30-16.30 będę przejeżdżał przez Szczecinek, jeśli będzie odpowiadało to mogę Cię zabrać, w aucie mało miejsca ale relingi mam :)

Mam kajdanki z futerkiem więc się przypnę do relingów, tyle, że dach mogę lekko wgiąć do środka ;)

Dzięki, w przyszłym tygodniu się jakoś ustawimy. Prosiłbym tylko na PW nr telefonów, to już z dworca będę Was łapał :)


Jak widać większością głosów Kasia zostanie. Mnie nie przeszkadza fotografowanie nocne, czy poranne, moę być w tej grupie. Zresztą jak pokazuje praktyka, modelki i tak są porywane o świcie i w nocy przez fotografów do realizacji różnych pomysłów ;) Mało kto chodzi spać przed 2 w nocy...

TOP67
07-09-2011, 15:42
Mam kajdanki z futerkiem więc się przypnę do relingów, tyle, że dach mogę lekko wgiąć do środka ;)

Zresztą jak pokazuje praktyka, modelki i tak są porywane o świcie i w nocy przez fotografów do realizacji różnych pomysłów ;) Mało kto chodzi spać przed 2 w nocy...

To w tym celu zabierasz kajdanki? ;)

Jacek_Z
07-09-2011, 16:27
OK, to Kasię bierzemy.

UWAGA: Jest wolne jedno miejsce. Zamiast christipohera i jendrusza pojawił sie QuadMan, no ale to daje 19 uczestników.

somrozen
07-09-2011, 17:55
To w tym celu zabierasz kajdanki? ;)

Top67, a spać też będziemy w jednej pidżamie, a co ... :twisted:

pinokio
07-09-2011, 18:41
To w tym celu zabierasz kajdanki? ;)


Top67, a spać też będziemy w jednej pidżamie, a co ... :twisted:

Jednym słowem będzie wesoło ;)

wilk325
07-09-2011, 19:59
Jednym słowem będzie wesoło ;)

a kiedyś nie było ;)

jendrusz
08-09-2011, 10:22
Wychodzę z rezerwy - proszę mnie wpisać na listę członków uczestników.

Jacek_Z
08-09-2011, 10:36
OK, no to mamy komplet :)

Bartek - NinoVeron
08-09-2011, 12:11
Jacku - a czy modelki już ustalone?
bo na razie znamy dwie aktowe oraz wizażystkę Karolinę (która też lubi pozować :) )

jendrusz
08-09-2011, 15:33
Jacku - a czy modelki już ustalone?
bo na razie znamy dwie aktowe oraz wizażystkę Karolinę (która też lubi pozować :) )

Chyba Karolinę- z całym moim dla niej szacunkiem :), będziemy głownie traktować jak wizażystkę ( ew. w wolnej chwili , jeżeli taka będzie - jako modelkę). Jak PRO - to PRO.

pinokio
08-09-2011, 16:32
Chyba Karolinę- z całym moim dla niej szacunkiem :), będziemy głownie traktować jak wizażystkę ( ew. w wolnej chwili , jeżeli taka będzie - jako modelkę). Jak PRO - to PRO.

Pytanie, czy Karolina będzie chciała pozować? Ostatnio, nie kwapiła się do tego :( a wielka szkoda, bo dziewczyna jest piekna!

cube
08-09-2011, 16:34
Pytanie, czy Karolina będzie chciała pozować? Ostatnio, nie kwapiła się do tego :( a wielka szkoda, bo dziewczyna jest piekna!

hm, wrecz przeciwnie - byla bardzo chetna do pozowania - zerknij np tu (http://www.galeria.jjstudio.pl/data/media/11/both.jpg)

Jacek_Z
08-09-2011, 16:49
Czekam na info od jednej modelki (najpóźniej ma mi powiedziec wieczorem) czy będzie jechała (mozliwe, że będzie miała egz poprawkowy na studiach). Tak właściwie modelek mam 6, ale 2 "niepewne" więc osób jest na styk.
W jakimś z postów opiszę co i jak z modelkami.
Przyznam, że o ile normalnie mam stres z modelkami, to teraz mam jeszcze większy ucisk na żołądku. Bo gdy plener był koło Bydgoszczy, a modelki były normalne, TFP, miałem tych modelek nadmiar to ewentualne wypadnięcie dziewczyny łatwo mi było rekompensować a dziewczyny o te 30 km podwieźć.
Jak sie domyslacie takich super modelek możliwych do załatwienia na plener jest mniej, a na plenerze musi byc ich sztywna liczba - 5. Mam olbrzymi dylemat - zaklepuje 6 dziewczyn, bo "spodziewam się" że jakas nagle może wyciąc numer. Ba, ale co jesli wszystkie tym razem będą? Będzie nadmiar? Ale trzeba za nią zapłacić pobyt, jej wynagrodzenie i przejazd, czyli coś w okolicach 700 zł. No chyba, że się ja odeśle do domu, ale wtedy ona będzie wk... i będę miał przerąbane na wszelakich forach internetowych i w ogóle. Plener mamy w takiej głuszy, że nie mam tam jak wziąć awaryjnie lokalnych dziewczyn. Gdyby ten plener był lokowany w okolicach Poznania czy Gdańska to byłoby inaczej. Ale tam nie ma modelek w okolicach 100 km. Nie ma skąd ich wziąc awaryjnie. Nie ma opcji, że jedna modelka jest w czwartek-piątek, a wymieniam ją na inną w sobotę-niedzielę. Co by nie było problemu gdybyśmy byli przy Bydgoszczy.
Jesli nie wezmę "nadmiarowej" dziewczyny, to z kolei gdy sie jedna dziewczyna wysypie będziemy mieli 4 modelek i 5 grup. Czyli nie będziecie zachwyceni. Jest oczywiście wyjście - zrobic 4 grupy po 5 fotografów, zaplanowac ściśle piątek i sobotę, a niedzielę każdy dopina sie do tej modelki która mu najbardziej pasuje. Oczywiście ponieważ nie zostana wydane pieniądze na modelkę, która nie dojedzie (ani na jej pobyt - noclegi itp) to będę mógł zwrócić kasę jaka by na nią przypadała.

Innymi słowy:
A. liczyć na słowność 5 dziewczyn i wziąć 5. Jak nie przyjedzie jedna modelka to grupa będzie liczyła 5 fotografów i zwracam wam 35 zł.
B. Wziąć 6 dziewczyn. Jak przyjada wszystkie 6 to ... zabraknie mi około 700 zł, czyli trzeba by dopłacić 35 zł od każdego. I będziemy mieli modelke nadmiarową, nie wiem jak podzielić grupy. Ale wtedy jest opcja, że sklejamy na stałe te modelkę z drugą i każda z grup ma sytuację, że pewne pół dnia ma do dyspozycji 2 modelki - będzie sprawiedliwie.

co tu robić? Eh, kolejny plener będzie komercyjny, z pewnym narzutem, a nie liczony na styk. Wam to dobrze, a problem mam ja. Muszę miec kasę na górkę, by ewentualne perturbacje was nie dotykały.

nikonista02
08-09-2011, 17:19
Jednej "aktowej" i tak nie będzie w niedzielę. Szóstą modelkę można też "zbilansować" na poranki i wieczory. B.

jendrusz
08-09-2011, 17:30
Pytanie, czy Karolina będzie chciała pozować? Ostatnio, nie kwapiła się do tego :( a wielka szkoda, bo dziewczyna jest piekna!

jest urocza i bardzo dobrze pozuje :)

Jacek_Z
08-09-2011, 17:52
.. Szóstą modelkę można też "zbilansować" na poranki i wieczory. Można, oczywiście.


jest urocza i bardzo dobrze pozuje :)tak. Ale wiadomo - ekipa będzie ewentualnie pozowac jak skończy swoją prace przy przygotowywaniu modelek. A ponieważ makijaż i fryzury trzeba poprawiać, to w praktyce będzie się im robic backstage (albo umawiac z nimi po kolacji).

somrozen
08-09-2011, 18:02
dawaj Jacek następną, 35 PLN to nie majątek, i tak tam więcej przepijemy ;)
..a jak nie będzie miała gdzie spać,...no cóż..., w mojej jedynce miejsca dla kobiety nie zabraknie :p

Jacek_Z
08-09-2011, 18:58
Miejsce na spanie (niestety ;) ) będzie sporo, bo ośrodek ma 90 miejsc, a nas będzie 30
Co do modelek PRO
Mamy Angelikę (powiedzmy, że z Bydgoszczy) i Kasię ( z Łodzi) - obie do aktów, to wiecie. Z Angeliką mam stały kontakt, wierzę, że ona nie nawali. Kasia jest z MM, nie znam jej. Zależy jej chyba bardzo na udziale, pisze mi maile co 2 dni dopytując o różne duperele. Chce być modelka na kolejnych plenerach, chce byc modelką na kursach. I bardzo chce być z nami - wierzę w to, tak wyczuwam z rozmów telefonicznych, których tez było juz kilka. Ale ... ta głupia niedziela, bodypainting w Warszawie trochę namiesza. Jej nadzwyczajnie na tej Warszawie zalezy. Pytanie - jak ona dotrze z tej naszej głuszy do Warszawy? Ona to bagatelizuje, nie sprawdzała połaczeń, mówi, że da radę, jakoś dotrze. Ale ja za nią sprawdziłem jakie ma opcje i ... ewentualnie autobus linii Koszalin - Warszawa, wsiadła by w Białym Borze (ktoś z nas ją podrzuci, pewnie ja). Autobus jedzie 7 godzin, więc praktycznie musi wyjechac w sobotę w okolicach kolacji - jest (chyba?) takie połączenie. Boje się, że jeszcze zaraz wyjdzie na to, że musi wyjechac w sobotę wcześnie i nam to juz zupełnie pomiesza szyki.
Kolejna modelka - Monika, z Bydgoszczy. Z tych co znam i wiem, że jest solidna. Ma plusy - wygląd, nie jest z tych krępujących się, bardzo się stara i jest skora do poświęceń. To osoba, która była na ostatnim plenerze w Kręglu w ostatni dzień. Robiliśmy nawet (we czterech) akty o świcie w jeziorze. Ale generalnie mało kto z was ją na plenerze w Kreglu fotografował, więc dlatego ja zabieram. Ona nie jedzie jako modelka aktowa ! ale jak będzie miała nastrój to zapewne zdejmie co nieco, gdy takie będzie życzenie fotografa. Monika mając te plus - wygląd, wzrost, chęci jest solidna (co tu ma dla mnie podstawowe znaczenie), ale ma najmniej z ekipy doświadczenia. Mysle, że zalety przeważają zdecydowanie, a ponadto ja chce mieć "pewniaczki", ciagle się boję kontaktów z MM. Na teraz 3 dziewczyny są "moje" i 3 z MM.
Kolejna "moja" modelka - Viola, z Torunia. Świetna. Obecna na 50%, bo decyzji nie podjeła. Jest w Rzymie, wraca w sobotę, w niedzielę utnę sobie z nią rozmowę ostateczną i się okaże. Znam ją od lat.
Kolejna na 50% to Patrycja z Olsztyna. Z MM - nie znam jej. Dziś ma sie dowiedzieć o terminie egzaminu. Jeśli egzamin nie będzie 15 czy 16.09 to jedzie z nami i jest na 100% jak twierdzi. Ale to ona tak mówi. Ja jej nie znam. Podobno nawet jak egzamin będzie w dni pleneru to ona postara się go przełożyć. Tak mówi. Czyli chce z nami byc. Przy okazji - ona dojedzie spokojnie do Trójmiasta i stamtąd ją weźmie ktos z was? tak zapewne da się zrobić, ona by była zadowolona, bo ma autobusy Olsztyn-Gdańsk.
Kolejna (niby teraz na 100% ) to Agnieszka z Warszawy. O dziwo z Warszawy jest tylko pinokio, ale nie jedzie swoim autkiem jak wyczuwam. Natomiast Agnieszka mówi, że ona (rozmowa z wczoraj) nie wie gdzie w Polsce będzie 15.09 rano i byc może trzeba będzie ją zabierac z miejsc z których damy radę załatwić transport - Wrocław lub Poznań.

Z tymi dziewczynami z MM oczywiście rozmawiałem telefonicznie, nie polegam zupełnie na kontaktach przez portal. Ale rozmawiałam tez z phoenixem, który mnie nie pocieszył. Niektóre dziewczyny sie nie zjawiają na sesji, a telefonów po prostu nagle nie odbierają. Ja sobie nie dam ręki uciąć za 3 modelki z MM. Nikt z was nie dał mi kontaktów do modelek - pewniaczek (i PRO przy okazji).

W wersji optymistycznej teraz mamy własnie 6 modelek, jak Viola i Patrycja będą, a Kasia będzie miała jak od nas odjechać w sobotni wieczór. Ale wersja pesymistyczna jest taka, że żadna z nich się nie pojawia i modelki mamy ..3. Byc może w te niedzielę okaże sie, że muszę sięgac po głębsze rezerwy w modelkach.

Z kim próbowałem (modelki moje, którym bym ufał)
Ola - znana co niektórym, super. Egzamin poprawkowy na studiach 17.09 :(
Klaudia - tez znana, z pierwszego pleneru w Kreglu. Wieczór panieński siostry 17.09 :(
Waleria - genialna. Pokaz mody 15, ale i komercja 17-go, jak sie teraz okazuje. Bo gdyby tylko 15-go, to by szło załatwic dojazd w nocy (z jedną ze stylistek) :(
Marysia - komercja, ona sie juz w takie rzeczy jak plener chyba nie chce bawić.:(
Klaudia (mulatka) - ja do niej nawet nie dzwoniłem, ma małe dziecko a pracuje za duże stawki, więc bez sensu ją ciagnąć na plener, a i tak zero szans przy takich pieniądzach jakie dajemy.:(
Sandra - tez znana, wpadała do Paradizo. Ale ma kontrakt z Apatorem Toruń na podprowadzanie żużlowców, za 230 zł, które zarobi w 2 godziny. Mecz jest w niedzielę. Nie chce zastępstwa bo boi się, że jej ta stała praca ucieknie :(
Anna - niepozorna, a super fotogeniczna. Tylko, że do 18.09 jest na drugim końcu Polski (Przemysl) z obsesyjnie zazdrosnym chłopakiem, zrobili sobie późne wakacje. Nie wróci wcześniej. :(

Jest kilka fajnych dziewczyn, atrakcyjnych ale bez doświadczenia - np Natalia z ostatniego pleneru w Kręglu. Nie rozmawiałem z modelkami "tej kategorii".

flasmen miał dużo racji powatpiewając w modelki pracujące za 1 tys i więcej czy zdołam je ściagnąć. Na teraz to mamy (poza Moniką) takich 5 modelek, ale naprawdę musze stawac na rzęsach. Kolejny plener o ile będzie miał byc w werrsji PRO - stawki 1 tys za modelkę (ciuchową) i wtedy będę miał łatwość w organizowaniu pleneru. Teraz duzo nerwówki mnie to kosztuje.

bierzemy 6 modelek by mieć (szczególnie ja) spokój z obsadą?
Jak któraś nie wypali to będzie 5 - wg założeń, a kasa nie ulega zmianie. Jak przyjada wszystkie to zrzuta na 35 zł.
Wiem, trzeba było wcześniej o tym mysleć. Ale sądziłem, że będzie 5 moich modelek, pewnych, bez wspomagania z MM. A teraz są 3 z MM. Uwierzcie mi, nie lubię zmieniać (w górę) ceny pleneru. Ale na plus jest to, że taki plener w tej (niskiej, 800 zł) cenie nigdy się już nie odbędzie. Następny porównywalny PRO będzie jak liczę dla modelek po 1 tys + podatki + coś dla mnie za organizacje (w przyszłości chyba tak będzie) w okolicach 1100 - 1200 zł. Czyli będzie chyba zbyt drogi by sie w ogóle odbył (frekwencja).

Jacek_Z
08-09-2011, 20:17
Info. Miałem 5 min temu telefon od jednego z uczestników, znajomy z fotokujaw. Sprawy mu się pokomplikowały, dziś pilnie musiał pojechać (a właściwie to jedzie, dzwonił z samochodu) na północ i nie wiadomo czy wróci do czwartku, do pleneru. Zalezy jak mu sie tam ułoży. To się okaże w poniedziałek, a może nawet dopiero we wtorek. No i jesli będzie źle to się nie zjawi i ... szukamy awaryjnego zastępstwa jednym słowem.

perseidakate
09-09-2011, 01:24
Przepraszam z góry że wygrałam (jako modelka) 1 miejsce (Grand Prix) w II Ogólnopolski Konkurs Bodypaintingu w Gryfinie 04.09.11r. (z bodypainterem przetar na MM) - zdjęcia tutaj http://www.gdk.com.pl/index.php?plik=aktualnosc&aktual_id=520 i jako nagrodę mam zapewniony udział w nielicznej grupie na konkursie facepaintingu w Wawie 18.09.11r. ( info tu http://www.beauty-fairs.com.pl/fileadmin/all/hab_pl/targi/BF_SPA2011/Zgloszenie_Facepainting_Trophy_BF_SPA2011.pdf ) i nie będę mogła zostać z Wami w niedziele przez co też ubolewam.

Mimo to obiecuję dać z siebie 100% na sesjach po kolacji/ewentualnie przed śniadaniem czy jako to będzie ustalone, tak samo jak na "normalnych" przed i po południowych.

Pozdrawiam wszystkich który będą na plenerku tegorocznym,
jak ma ktoś z Was konto na MM to chętnie popiszę tam :)
Kasia - wygimnastykowana modelka (tu aktowa)
http://www.perseidakate.maxmodels.pl
http://perseidakate.iportfolio.pl/?p=contact

Bartek - NinoVeron
09-09-2011, 01:37
Kasiu - gratulacje :) i mam nadzieję, że do zobaczenia za tydzień :)

Jacku - najlepszym rozwiązaniem Twojego problemu/dylematu ... było by wzięcie 2 wizażystek, które również pozują...
tzn. jadą jako wizażystki ... ale w razie gdy któraś z modelek zawali i nie przyjedzie to wtedy ratunkiem jest skorzystanie z wizażystki jako modelki :)

czy Paranoja będzie też tym razem jako wizażystka? (przecież ona jest też bardzo dobrą modelką)

Jacek_Z
09-09-2011, 01:52
Przepraszam z góry że wygrałam .. i nie będę mogła zostać z Wami w niedziele przez co też ubolewam.
Kasiu nie złość się. To wszystko przez to, że ani my ciebie nie znamy, ani ty nas. Stąd te moje obawy. Ja się zawsze martwię trochę na zapas. Juz tak mam. Chce by wszystko było perfekcyjnie. A tymczasem nie mogę rozmawiac o detalach z Violą, bo jest w Rzymie, Patrycja miała dziś wiedziec co z egzaminem i ...nie napisała mi, czyli chyba nadal nie wie. Mam więcej niewiadomych niż bym chciał.


.czy Paranoja będzie też tym razem jako wizażystka? (przecież ona jest też bardzo dobrą modelką)Nie, będzie Karolina i Paula.

QuadMan
09-09-2011, 12:15
Witam,

Jacku, moim zdaniem, lepiej byśmy mieli dopłacić te 35 czy nawet 50 PLN i niech będzie jedna modelka więcej, bo jeśli będziesz miał je "na styk" i któraś nawali, to będziesz miał tylko dodatkowy stres. Lepiej nie myśleć, co będzie, gdy w tej sytuacji nawalą 2. Zresztą, jak już ktoś wcześniej napisał, na pewno więcej przepijemy :-).

Pozdrawiam, QuadMan.

Jacek_Z
09-09-2011, 12:35
Dziś mam potwierdzenie na 100% (teoretycznie) od 5 dziewczyn, Viola by była 6-ta. Ona właśnie wraca z Italii, mam z nia rozmawiać w niedzielę - nie wiem czy ją zaklepywać, czy rezygnować z niej. Agnieszki i Patrycji nie znam, a Viole tak - wiem jak ona wygląda bez PSa.
Aha - Agnieszka z Warszawy będzie do przechwycenia w czwartek w Pile. Wrocław będzie chyba jechał przez Piłę? Szukam transportu i ochotników.
Agnieszka to ona: http://www.maxmodels.pl/agnicha.html opinie pozytywne, portfolio bogate.
ale proszę prośby do dziewczyn kierować do mnie, nie zawracac im głowy bezpośrednio. Do pleneru. Jak widzicie na razie niechętnie daje linki.

macie kogoś kto chce jechać na plener? Jedna osoba się może wykruszyć.

QuadMan
09-09-2011, 12:45
Witam ponownie.


Dziś mam potwierdzenie na 100% (teoretycznie) od 5 dziewczyn, Viola by była 6-ta. Ona właśnie wraca z Italii, mam z nia rozmawiać w niedzielę - nie wiem czy ją zaklepywać, czy rezygnować z niej. Agnieszki i Patrycji nie znam, a Viole tak - wiem jak ona wygląda bez PSa.
Aha - Agnieszka z Warszawy będzie do przechwycenia w czwartek w Pile. Wrocław będzie chyba jechał przez Piłę? Szukam transportu i ochotników.
Agnieszka to ona: http://www.maxmodels.pl/agnicha.html opinie pozytywne, portfolio bogate.
ale proszę prośby do dziewczyn kierować do mnie, nie zawracac im głowy bezpośrednio. Do pleneru. Jak widzicie na razie niechętnie daje linki.

macie kogoś kto chce jechać na plener? Jedna osoba się może wykruszyć.

Jacku ja mogę zabrać Agnieszkę z Piły, bo raczej będę jechał sam. Kwestia dogadania godziny spotkania. Raczej nie wyjadę prędzej niż gdzieś około 11-12, więc w Pile mógłbym być gdzieś ok 15-16, no może 14. Ja mino wszystko jestem za dopłatą i ew. 6 modelką, ale niech inni zabiorą głos.
Pozdrawiam, QuadMan

cube
09-09-2011, 12:50
Viola - ona dojedzie spokojnie do Trójmiasta i stamtąd ją weźmie ktos z was? tak zapewne da się zrobić, ona by była zadowolona, bo ma autobusy Olsztyn-Gdańsk.

jezeli Viola bedzie aktualna to moge ja przywiezc z 3miasta.

radek7
09-09-2011, 12:59
Jestem za doplata i spokojem wszystkich (w szczegolnosci Jacka). Niestety bede musial opuscic plener w sobote o godz 12-tej (Jacek wczesniej juz wspomial). Mysle ze w razie problemu z modelkami moj wczesniejszy powrot moze troche pomoc. Jezeli bedzie jakas dodatkowa modelka ktora bedzie musiala wrocic w sobote to moge ja zabrac (np. wspomniana byla Sandra z Torunia, moze i Kasia z Wawy). W zwiazku z nietypowym powrotem nie moge zabrac nikogo z fotografow (chyba ze bedzie wracal w sobote) ale moge pomoc w razie awarii z modelkami. Jestem z Bydgoszczy i mam w dwie strony wolne miejsca. W czwartek do ok godz 13tej bede w Toruniu i moge tez z Torunia kogos zabrac. Po drodze wstapie do domu w Bydgoszczy i dalej na plener. W drodze powrotnej jade tylko do Bydgoszczy. Jestem do dyspozycji

pinokio
09-09-2011, 13:00
Ja w niedzielę będę się ewakuował ok 12, bo o 13-tej mam pociąg ze Szczecinka, ale jak będzie modelka dostępna od rana, chętnie dopłacę te 35 zł.

Artur100
09-09-2011, 13:04
..ja rowniez za dopłata, 35zl niewiele zmienia w kosztach a daje w zasadzie gwarancje, ze uda sie wersja PRO.

Bartek - NinoVeron
09-09-2011, 14:05
Dziś mam potwierdzenie na 100% (teoretycznie) od 5 dziewczyn, Viola by była 6-ta. Ona właśnie wraca z Italii, mam z nia rozmawiać w niedzielę - nie wiem czy ją zaklepywać, czy rezygnować z niej. Agnieszki i Patrycji nie znam, a Viole tak - wiem jak ona wygląda bez PSa.
Aha - Agnieszka z Warszawy będzie do przechwycenia w czwartek w Pile. Wrocław będzie chyba jechał przez Piłę? Szukam transportu i ochotników.
Agnieszka to ona: http://www.maxmodels.pl/agnicha.html opinie pozytywne, portfolio bogate.


Jeśli mam wybór to zdecydowanie Viola

TOP67
09-09-2011, 14:06
Aha - Agnieszka z Warszawy będzie do przechwycenia w czwartek w Pile. Wrocław będzie chyba jechał przez Piłę? Szukam transportu i ochotników.

Będziemy jechać z Jendruszem z samego rana, więc w Pile możemy być koło południa. Jeśli Agnieszka już tam będzie, to chętnie ją zabierzemy. Po drodze są piękne jeziora w okolicach Czaplinka i chcemy tam się zatrzymać.

prfoto
09-09-2011, 15:14
Ja również jestem za dopłatą.

Jacek_Z
09-09-2011, 20:14
Jacku ja mogę zabrać Agnieszkę z Piły, bo raczej będę jechał sam. Kwestia dogadania godziny spotkania. Raczej nie wyjadę prędzej niż gdzieś około 11-12, więc w Pile mógłbym być gdzieś ok 15-16, no może 14.Dzięki, zobaczymy.


jezeli Viola bedzie aktualna to moge ja przywiezc z 3miasta.Z trójmiasta to Patrycja, a ona jest na pewniaka, więc pewnie będziesz miał towarzyszkę. Trzeba dogadac godziny, zgrać się z jej autobusem z Olsztyna.


Jeśli mam wybór to zdecydowanie Viola
Rozmawiałem z Violą, własnie dała sygnał, że wróciła. No i zakręcona jak to dzieczyny. Cięzko robic ustalenia przez SMS. Pisałem jej, że chodzi o 15-18, a ona myślała, że chodzi tylko o 1 dzień w tym przedziale. Odpada.

Jeśli nie ma Violi to mamy 5 dziewczyn. I w takim razie "szukam" szóstej dziewczyny. A jeszcze bardziej szukajmy dwudziestego fotografa. Trzeba się rozlglądac za rezerwowym fotografem, bo jeśli będzie nas 19, to albo będzie sie trzeba jeszcze inaczej zrzucić, albo będę musiał zawłaszczyć wpłatę fotografa, którego na plenerze nie będzie. Jeśli nie będzie rezerwowego fotografa to nie bierzemy 6 modelki.

Jacek_Z
10-09-2011, 14:00
Mam info od bartela, to o nim mówiłem, że nie wiadomo czy przyjedzie ze względu na duże problemy. Dzwonił i sytuacja wygląda tak, że praktycznie nie ma szans by przybyć na plener, albo dojedzie na niego dopiero w sobotę czy niedzielę, co za bardzo sensu nie ma. W związku z tym szukajmy mu zastępstwa (na 100%, od zaraz), bo chętnie zwrócę mu całość - 800 zł, o ile będzie ktoś za niego. Ja takie info dałem w swoim podpisie, ale nikt się jeszcze nie zgłasza. Czasu mamy mało.

rg2000
12-09-2011, 12:19
Jacku, ja będę na plenerze tylko do sobotniego późnego wieczora i w nocy muszę wracać do Bydgoszczy.

Jacek_Z
12-09-2011, 12:37
Czyli podobnie jak radek7? Wy jedziecie razem czy osobno? Jak razem to z Bydgoszczy będą jechały tylko 4 samochody ???
Po południu dam rozpiske kto kogo powinien wsadzić do auta, Bydgoszcz będzie miała sporo do zabrania. Widzę, że może być problem jak dziewczyny zabrac z powrotem :)


Szukajmy dwudziestego uczestnika! Ja juz nie biore szóstej modelki, bo budżet się nie dopnie.

modelki:
Angelika http://www.maxmodels.pl/hernameisnicole.html
Kasia http://www.maxmodels.pl/perseidakate.html
Agnieszka http://www.maxmodels.pl/agnicha.html
Patrycja http://www.maxmodels.pl/patra45.html
Monika http://www.maxmodels.pl/monikagalla.html

Ktoś z was może zabrać jakiś nadmiarowy aparat kręcący filmy?
Albo ma kamerę cyfrową zapisująca obraz nie na taśmach tylko na dyskach albo kartach pamięci?
Oczywiście chodzi mi o robienie backstage.

Bartek - NinoVeron
12-09-2011, 13:35
przy okazji...
wg obecnych prognoz - pogoda ma nam sprzyjać (http://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=pl&CEL=C&SI=kph&CONT=plpl&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12215&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1)

rg2000
12-09-2011, 13:51
Czyli podobnie jak radek7? Wy jedziecie razem czy osobno? Jak razem to z Bydgoszczy będą jechały tylko 4 samochody ???

Ja jadę sam - mam 4 miejsca w samochodzie.

wilk325
12-09-2011, 14:12
Szukajmy dwudziestego uczestnika!

Zamieściłem u nas, ale na tą chwilę bez odzewu:(

Jacek_Z
12-09-2011, 15:47
Ja jadę sam - mam 4 miejsca w samochodzie.
Czyli z Bydzi będzie 5 samochodów. OK.

przy okazji...
wg obecnych prognoz - pogoda ma nam sprzyjać (http://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=pl&CEL=C&SI=kph&CONT=plpl&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12215&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1)No to fajnie. Pogoda to bardzo ważna rzecz.

-----------------------

Patrycje z Olsztyna odbiera w Gdansku Kuba i jedzie do nas.

Agnieszkę łapie w Pile QuadMan (jadący z Wrocławia)

Kasię przechwytuje w Łodzi pm16v (jadący z Krakowa)

panowie - nawiązaliście kontakt z modelkami, jesteście konkretnie umówieni? O której będziecie na miejscu?

Reszta osób nie zagospodarowana:

Kto weźmie z Torunia Anię z jej ogromną szafą (tzn z ciuszkami dla modelek).
Ona nie pracuje, godziny obojętne.

Ktoś jedzie przez Żnin, czy Angelikę ma zabrać "Bydgoszcz" ?

Bydgoszczanki:

Ewa - fryzjerka - jakaś pracowniczka z ich salonu wylądowała w szpitalu i nie wiadomo czy Ewa w ogóle będzie,czy ja w tej sytuacji szefowa puści. Zadecyduje sie dziś wieczorem lub jutro. Na szczęście jest to na plenerze najmniej newralgiczna pozycja. Normalnie w czwartek miała pracować do godz 14.

Karolina - make-up - na te chwile ma cały czwartek wolny, nawet jak się jej pojawi klientka to najpóźniej na godz 14.

Monika - chyba będzie miała wolny dzień.

Paula - make-up dojedzie do nas sama, dotrze przed północą. No chyba, że ktoś będzie jechał z/przez Bydgoszcz koło godz 20-21.

to chyba wszyscy

o której godzinie będziecie się meldowali na miejscu?
Kolacja o 20-tej, ale bądźcie wczesniej, trzeba sie zakwaterować, uzgodnić harmonogram kolejnych dni itd.

Ponawiam pytanko o kamerę czy aparat z funkcją filmowania. Najlepiej zapis na kartę pamięci lub dysk, bo dam radę zrzucic dane na miejscu.

TOP67
12-09-2011, 15:57
Mogę zabrać do filmowania NEX-a z 16mm i małą kamerę na karty SD (full HD) za to z zoomem. Ale filmować to ja nie umiem.

Jacek_Z
12-09-2011, 16:04
Ja będę filmował, na plenerze będę wolnym elektronem.
Wolę coś z zoomem niz jedną stałkę w Nexie.
Nie mam kart SD, weź dużo pustych kart i weź ładowarkę kamery :)
Ja zabiorę czytnik kart SD i zewnętrzny dysk twardy.
Jak w ciągu dnia nagram godzinę materiału to ile to miejsca na kartach SD ?

TOP67
12-09-2011, 16:11
Na karcie 16GB pokazuje 155 min 1080i i 240 min 720p.
Też będę musiał zabrać dysk, bo miałem tą kartę jako rezerwową.

Jacek_Z
12-09-2011, 16:16
Na karcie 16GB ... 240 min 720p..
wystarczy te 720p. Ma ktoś wolna kartę SD - jakies 8 GB ? Starczy na cały dzień 2 godziny. Z zapasem.
to jest normalna SD, nie macro lub micro?

TOP67
12-09-2011, 16:50
Normalna. Kartę 8GB znajdę. 2x16GB powinno mi wystarczyć na zdjęcia. Wezmę też adapter micro, to ostatecznie wyjmę z telefonu 8GB.

wilk325
12-09-2011, 16:52
będę miał też swoją kamerę; tam mam 2x16GB, to Ci pożyczę:)

radek7
12-09-2011, 22:02
Transport na plener
W czwartek wyjezdzam z Torunia w godz 13-ta, max 14-ta. Pozniej jade do Bydzi zabrac sprzet i smigam na plener. Moge zabrac dziewczyny z Torunia i Bydzi (jade sam i bagaznik bedzie pusty). Jacku, mozesz mi kogos przydzielic. Pamietaj tylko ze wracam juz w sobote po 12tej

mpraglowski
12-09-2011, 22:04
Ktoś jedzie przez Żnin, czy Angelikę ma zabrać "Bydgoszcz" ?


Ja mogę o Żnin zahaczyć - jeśli tylko mi do czwartku samochód zrobią ;)

Jacek_Z
12-09-2011, 22:18
Transport na plener
W czwartek wyjezdzam z Torunia w godz 13-ta, max 14-ta. Pozniej jade do Bydzi zabrac sprzet i smigam na plener. Moge zabrac dziewczyny z Torunia i Bydzi (jade sam i bagaznik bedzie pusty). Jacku, mozesz mi kogos przydzielic. Pamietaj tylko ze wracam juz w sobote po 12tejNo to możesz zabrać Annę i jej piramidę ciuchów? Masz duże puste auto? :)
Drogą powrotną sie nie przejmuj, wróci z kimś innym.


Ja mogę o Żnin zahaczyć - jeśli tylko mi do czwartku samochód zrobią ;)A kiedy będziesz wiedział czy dasz radę?

mpraglowski
12-09-2011, 22:20
A kiedy będziesz wiedział czy dasz radę?

Myślę że jutro - mowią że na środę się wyrobią. Nawet jeśli nie to powinni na czwartek rano zdążyć.

cube
12-09-2011, 22:36
jestem w kontakcie z Patrycją, bedziemy okolo 16stej

radek7
13-09-2011, 11:18
Jacku, podeślij mi nr do Ani, myślę ze spkakujemy się Aurisa

Jacek_Z
13-09-2011, 13:31
Jeśli Ewa (fryzjerka) mi dziś nie potwierdzi udziału w plenerze (ona czeka na zgode szefowej) to możemy miec inną fryzjerkę, z ... Katowic. W takim przypadku ktoś z tamtych okolic może ją zabrać?

kiirpl
13-09-2011, 17:38
Jacku z Katowic, albo po drodze mogę kogoś wsiąść nie ma problemu, masz do mnie telefon.

Jacek_Z
13-09-2011, 20:47
Robię sobie tu taki notatnik co jest załatwione, a co do załatwienia. Bo sie pogubię.

1. Szukajmy dwudziestego uczestnika!

Karolina - make-up - na te chwile ma cały czwartek wolny, nawet jak się jej pojawi klientka to najpóźniej na godz 14. Ktoś ją musi zabrać

Monika http://www.maxmodels.pl/monikagalla.html będzie wolna od godziny 14.30, do zabrania z Fordonu.

Do powyższej dwójki mamy aż 4 samochody. Wilk325, Nikonista02, rg2000 no i ja.

Angelika http://www.maxmodels.pl/hernameisnicole.html - deklaruje się zabrać ją ze Żnina mpraglowski (edit - w trakcie załatwiania)

Patrycje z Olsztyna http://www.maxmodels.pl/patra45.html odbiera w Gdansku o 13.30 Kuba i jedzie do nas, na miejscu będą około godz 16-tej.

Agnieszkę http://www.maxmodels.pl/agnicha.html łapie o godzinie 16 w Pile QuadMan (jadący z Wrocławia). Z tego wynika, że będzie u nas ledwo na kolacje.

Kasię http://www.maxmodels.pl/perseidakate.html przechwytuje około godz 14 w Łodzi pm16v (jadący z Krakowa), u nas będzie około godz 19.
edit - Kasia napisała maila, że nie ucieknie nam z niedzieli, nie jedzie do Warszawy. Ale zarazem mając kontakt mailowy - nie ma kontaktu telefonicznego. Telefon jest wyłączony z sieci.


W czwartek wyjezdzam z Torunia w godz 13-ta, max 14-ta. Pozniej jade do Bydzi zabrac sprzet i smigam na plener. Moge zabrac dziewczyny z Torunia i Bydzi (jade sam i bagaznik bedzie pusty). Jacku, mozesz mi kogos przydzielic. Pamietaj tylko ze wracam juz w sobote po 12tej

Jacku, podeślij mi nr do Ani, myślę ze spkakujemy się Aurisaczyli zabierasz Annę z Torunia z ciuszkami dla modelek. Wysyłam ci na PW namiary. Ona nie pracuje, godziny obojętne. Umówcie się sami, podaj mi tylko godzine waszego przyjazdu (edit - podobno koło 18tej)


Jeśli Ewa (fryzjerka) mi .. nie potwierdzi udziału w plenerze (ona czeka na zgode szefowej) to możemy miec inną fryzjerkę, z ... Katowic. W takim przypadku ktoś z tamtych okolic może ją zabrać?

Jacku z Katowic, albo po drodze mogę kogoś wsiąść nie ma problemu, masz do mnie telefon.
Ewa się zdekalruje jutro. Mówi, że raczej jedzie. Ewa będzie pracowała w czwartek do wieczora (20.00) i przyjedzie do nas ze stylistką Pauliną (własny transport). Zameldują sie u nas około pólnocy. Chyba nie będziemy jeszcze spać :)
Jeśli Ewa jutro odpadnie, to kiirpl zabierze z Katowic inną fryzjerkę - Kamilę.

Paula - make-up dojedzie do nas sama, dotrze przed północą. No chyba, że ktoś będzie jechał z/przez Bydgoszcz koło godz 20-21. I byc może zabierze ze sobą Ewę.


Mogę zabrać do filmowania małą kamerę na karty SD
pamiętaj zabrać, z kartą SD

O której godzinie będziecie się meldowali na miejscu?
Kolacja o 20-tej, ale bądźcie wczesniej, trzeba sie zakwaterować, uzgodnić harmonogram kolejnych dni itd.

TOP67
13-09-2011, 20:51
Wrocław melduje się na miejscu wczesnym popołudniem. Jeśli Agnieszka jest wcześniej wolna, to możemy ją odebrać z Piły.

Jacek_Z
13-09-2011, 20:54
QuadMan się już z nią umówił, nie będziemy chyba nic zmieniać.
Ze wszystkimi paniami i modelkami z ekipy jestem na telefonach i wygląda to dobrze, bo wypytują o detale. Czyli mają zamiar jechać :)

Osoby które chca byc bardzo wczesnie. Popieram, bo trza rozeznać teren. Ale z drugiej strony - nie mamy zamówionego obiadu w czwartek. A ja watpię czy tam jest restauracja, więc chyba wrzućcie na ruszt już na trasie. Zresztą co ja pisze - dorośli jesteście :)

Bartek - NinoVeron
13-09-2011, 20:59
planuję przyjechać w czwartek ok. 18-19 (w końcu czeka mnie 8-9 godzin jazdy ... naszymi wspaniałymi drogami)

radek7
13-09-2011, 21:35
Z Ania i jej czterodrzwiową szafą powinniśmy być na miejscu po 18tej

pinokio
14-09-2011, 00:38
Ja z somrozenem lub Arturem100 powinniśmy być ok 16-tej.

perseidakate
14-09-2011, 11:34
Zostaję z Wami do końca pleneru :) nie będzie komplikacji z grupami.
Już jestem dostępna pod tel. (zepsuła mi się ładowarka i dopiero niedawno mogłam zmienić aparat tel.)
Do zobaczenia w czwartek,
Kasia

TOP67
14-09-2011, 11:48
Super.

prfoto
14-09-2011, 13:40
ja na szczescie mam tylko 2h drogi, ale nie wiem dokładnie, o której bede mógl wyruszać. chciałbym być kolo 17

pinokio
14-09-2011, 16:23
Zostaję z Wami do końca pleneru :) nie będzie komplikacji z grupami.
Już jestem dostępna pod tel. (zepsuła mi się ładowarka i dopiero niedawno mogłam zmienić aparat tel.)
Do zobaczenia w czwartek,
Kasia

A mialem nadzieje na zdjecia o wschodzi i zachodzie slonca :( Moze dasz sie namowic ;)

wilk325
14-09-2011, 16:30
A mialem nadzieje na zdjecia o wschodzi i zachodzie slonca :( Moze dasz sie namowic ;)

no, a twój nos się coraz dłuuuuższy robi:)

to ja mam jeszcze pytanko:
czy jest ktoś na sali ( na plenerze;) ) kto by trochę prostej i normalnej obróbki w PS portretu pokazał?; nie takiej że 3 dni na 1 fotę poświęca i stosuje 2000 filtrów. Gdyby tak, to mam ze sobą lapka z PS5 z kompletem Nik - może ktoś ma jakiś rzutnik?.

TOP67
14-09-2011, 17:11
Mam rzutnik, ale zabytkowy. Chyba 800x600.
Retusz też mogę pokazać, taki półautomatyczny.

wilk325
14-09-2011, 17:22
Mam rzutnik, ale zabytkowy. Chyba 800x600.
Retusz też mogę pokazać, taki półautomatyczny.

może ktoś jeszcze, z lapka mogę puścić rozdziałkę full HD, przy 800x600 nie mam możliwości przeskalowania ekranu:(

TOP67
14-09-2011, 17:33
Może jest tam jakiś bar lub sala konferencyjna z TV 50"? Kwestia tylko kabelka.

Bartek - NinoVeron
14-09-2011, 17:41
dzwoniłem przed momentem do naszego hotelu z pytaniem o dostęp do internetu
i ... JEST! w całym hotelu darmowy dostęp do WI-FI
aczkolwiek ... czasami w niektórych pomieszczeniach jest słaby zasięg

wilk325
14-09-2011, 17:57
Może jest tam jakiś bar lub sala konferencyjna z TV 50"? Kwestia tylko kabelka.

dobra, ma ktoś dłuższy kabel HD?,
ja mam wszystkie krótkie:(

doreena69
14-09-2011, 18:55
a w hotelu nie ma sali konferencyjnej? lub takiej do adaptacji?

Jacek_Z
14-09-2011, 19:11
Chyba jest taka sala. Mamy ja dostac - na przebieralnie modelek.
Pozytywne info - mamy komplet, Bartek jednak będzie.
Ewa jedzie wieczorem z Paulą, kiirl - dzięki, nie ma potrzeby transportu z Katowic.
nikonista02 zabiera Monikę, będa wieczorem - 19, ja zabieram Karoline - makijaż, będe około 16. Angelikę bierze mpraglowski, na miejscu będą około 18.30

TOP67
14-09-2011, 19:24
dobra, ma ktoś dłuższy kabel HD?,
ja mam wszystkie krótkie:(

Kabel HDMI? Zabiorę 1,5m.

kiirpl
14-09-2011, 20:35
Tadziu wezmę rzutnik z HDMI, sam również chętnie poznam kilka sztuczek w PS :)

wilk325
14-09-2011, 20:36
Kabel HDMI? Zabiorę 1,5m.

super:)

Jacek_Z
14-09-2011, 20:44
No to super. Właśnie wykonałem 150-ta rundę telefonów do modelek i wszystko wygląda dobrze. Każdy kierowca jest w kontakcie z modelką.
Tadeusz - ty masz wolne - jedziesz sam. Za to w drodze powrotnej na pewno trzeba będzie dobrac pasażerów, bo Bartek będzie bez auta, a po plenerze wraca do bydzi, 2 fotografów, obaj z bydg wyjedzie w sobotę, a jeden z nich zabierał w te stronę Annę. Więc z powrotem ktoś inny będzie musiał zabrać Annę. Oraz musimy mieć auta dla Ewy i Pauliny (teraz podwiezie je chłopak jednej z nich.
No ale to sobie poukładamy na miejscu. Damy rade :)

Podobno mamy mieć do dyspozycji basen. Mozna zabrac kąpielówki.
No i aparaty weźcie, tak na wszelki wypadek przypomnę ;)

wilk325
14-09-2011, 20:46
No to super. Właśnie wykonałem 150-ta rundę telefonów do modelek i wszystko wygląda dobrze. Każdy kierowca jest w kontakcie z modelką.
Tadeusz - ty masz wolne - jedziesz sam. Za to w drodze powrotnej na pewno trzeba będzie dobrac pasażerów, bo Bartek będzie bez auta, a po plenerze wraca do bydzi, 2 fotografów, obaj z bydg wyjedzie w sobotę, a jeden z nich zabierał w te stronę Annę. Więc z powrotem ktoś inny będzie musiał zabrać Annę. Oraz musimy mieć auta dla Ewy i Pauliny (teraz podwiezie je chłopak jednej z nich.
No ale to sobie poukładamy na miejscu. Damy rade :)

Podobno mamy mieć do dyspozycji basen. Mozna zabrac kąpielówki.
No i aparaty weźcie, tak na wszelki wypadek przypomnę ;)

nie ma sprawy;)

Jacek_Z
14-09-2011, 22:21
Załozyłem juz katalog do wrzucania zdjęc z pleneru. http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=13 i podkatalog na backstage.
Większość z was jest tam juz zarejestrowana. 14 z 20 uczestników było na poprzednim plenerze.

Aha. Ja będę coś około 17.30-18. Mam rozpiskę kto z kim śpi ;) więc do mojego przyjazdu raczej nie bierzcie pokoi. Czekajcie na mnie.

pm16v
15-09-2011, 08:50
Czas ruszać. Trzeba zebrać po drodze "wesoły autobus". Bartek już przysłał SMSa że jest w drodze z Sącza. Odbieram go z Dworca w Krakowie, później koło 14 Kasię z Łodzi i na kolacji się widzimy.

wilk325
15-09-2011, 09:17
Czas ruszać. Trzeba zebrać po drodze "wesoły autobus". Bartek już przysłał SMSa że jest w drodze z Sącza. Odbieram go z Dworca w Krakowie, później koło 14 Kasię z Łodzi i na kolacji się widzimy.

szerokości

perseidakate
18-09-2011, 01:32
szkoda że taki krótki ten plener, pięknie tu jest i wspaniałech ludzi się poznaje - niezapomniane doświadczenie, aż nie mogę się doczekać kolejnego plenerku i oczywiście fot z tego ;] Aaa moją listę kontaktów wrzucę tu później (chyba mam 27 osób wpisanych z 31)

cube
18-09-2011, 02:42
w pokoju 111 plenerujemy sie az za bardzo ;)

wilk325
18-09-2011, 19:08
Bydgoszcz w domu, Paula i Ewa odwiezione.

Jacek wielkie dzięki za organizację, wizażystkom za makijaż, Ewie za fryzury, Ani za ciuchy; modelkom za ich poświęcenie.
Wszystkim uczestnikom ( mnie również;) ) najlepsze dzięki za atmosferę:)

cube
18-09-2011, 20:13
Kasia oraz Patrycja rowniez bezpiecznie dostarczone do trojmiasta,
plener byl super, dziekuje wszystkim za niesamowita wesola rodzinna atmosfere!

TOP67
18-09-2011, 21:36
Wrocław w domu. Karty się zgrywają.
Dziękuję wszystkim

mpraglowski
18-09-2011, 21:58
Reszta Wrocławia też już na miejscu. Andżelika odwieziona.
Dzieki wszystkim za wszytko już wymienione powyżej a dodatkowo TOP67 za użyczenie obiektywów i cierpliwość jak światło "kradłem" z lampek ;)

Jacek_Z
18-09-2011, 22:45
Bydgoszcz w domu, Paula i Ewa odwiezione.
Dziękować :)

Kasia oraz Patrycja rowniez bezpiecznie dostarczone do trojmiasta,
cuba - ty jeszcze nie wrzuciłeś żadnych zdjęć ;)


Reszta Wrocławia też już na miejscu. Andżelika odwieziona.

Dzięki wielkie.

Mam nadzieje, że wszyscy szczęśliwie dotarli.

Bartek - NinoVeron
18-09-2011, 23:25
Po 8h jazdy wreszcie w domu :)
Dzięki za wspaniałą imprezę i do zobaczenia na następnym plenerze :)

pinokio
18-09-2011, 23:27
Warszawa na miejscu.
Wielkie podziekowania dla organizatora, modelek, stylistki, wizażystek, fryzjerki i reszty uczestników za wspaniałą atmosferę :)
Dzięki dla Przemka, za dostarczenie na pociąg!

prfoto
19-09-2011, 00:11
Jechaliśmy zeby zdążyć na 16:38, ale jak Marek powiedział, ze wlasciwie mu nie zależy i moze pojechac następnym to zaczelismy jechac bezpieczniej.
Tak czy siak, pierwotny cel zostal osiagniety.

Calkiem szczerze powiem Wam, ze bawilem sie niesamowicie, za co wszystkim bez wyjątku dziekuje.

Zdjec na razie nie ogladam, bo tak jak dobra herbata musza troche "naciagnac" i nabrac lepszego smaku.

pozdrawiam
Przemek

perseidakate
19-09-2011, 00:36
poproszę wszystkie zdjęcia ze mną wysyłać na maila : katarzynaw88@gmail.com
pozdrawiam,
Kasia z Łodzi
wygimnastykowana modelka (tu aktowa)

pm16v
19-09-2011, 00:56
Kraków również bezpiecznie dotarł na miejsce.
Podziękowania dla organizatora i wszystkich uczestników pleneru. Do zobaczenia na następnym.

cube
19-09-2011, 09:09
poproszę wszystkie zdjęcia ze mną wysyłać na maila

oj, nie chcesz zebym Ci na ta skrzynke wyslal WSZYSTKIE 12gb Twoich zdjec :] Umowmy sie, ze wysle wybrane, okej ? :)

Marie
19-09-2011, 09:11
Ogromne podziękowania za świetne przygotowanie pleneru przez Jacka. Rozumiem jeszcze kwestię całej organizacji, ale skąd Ty bierzesz taką niesamowitą atmosferę? Świetna praca modelek, wizażystek, fryzjerki i stylistki. Ale przede wszystkim podziękowania dla panów, którzy z elegancją i wyczuciem podchodzili do modelek aktowych, nie stwarzając niezręcznych sytuacji. Jestem pod wrażeniem.

jendrusz
19-09-2011, 09:54
Fajnie było :)

rg2000
19-09-2011, 10:09
Dzięki wszystkim za towarzystwo i super atmosferę a modelkom za poświęcenie w pozowaniu. Jacku a gdzie zdjęcie grupowe, wrzucaj natychmiast :)

TOP67
19-09-2011, 10:19
Ja mam grupowe w jacuzzi, myślę że powinno przejść przez Jacka ;)

somrozen
19-09-2011, 10:40
ja już nie mogę doczekać się kolejnego :)

nikonista02
19-09-2011, 12:05
Dziękuję Wam za miłe towarzystwo, Jackowi za świetną organizację, a przede wszystkim dziewczynom, które dla nas pracowały. Z poświęceniem. Pozdrowienia. Do następnego razu.

TOP67
19-09-2011, 12:12
Mam prośbę techniczną do Jacka o podanie profili MM wizażystek i fryzjerki (stylistka chyba nie ma).
Dobrze by było też zrobić grafik, kto malował jakie dziewczyny każdego dnia.

somrozen
19-09-2011, 14:12
no to pierwszy coś wrzucę....

kicy
19-09-2011, 14:17
czekamy na więcej

cube
19-09-2011, 14:19
regulamin pozwala umieszczac w tym watku tylko bekstejdze, foty musza wedrowac do dzialow tematycznych na forum

somrozen
19-09-2011, 14:26
ups..nie doczytałem :)

annaksiazki
19-09-2011, 14:33
Bardzo dziękuję wszystkim za tak mile spędzony czas, wspaniałą atmosferę, ciekawe pogaduszki. Wielkie podziękowania dla Marka, który poświecił się odwieźć mnie z walizami do Torunia, przez co nadłożył pewnie ze 3 godziny bośmy utknęli w korku przez toruński żużel. Nie wspomnę już o ryzyku w tych okolicznościach- samochód na bydgoskich numerach hehehe
Założyłam na max konto stylistki pod nickiem anna-stylizacje
pozdrawiam ciepło

Jacek_Z
19-09-2011, 15:06
no to pierwszy coś wrzucę....

sorry, musze wyrzucić.
Dawaj na ogólne - akt i koniecznie na http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=13
(tylko się zarejestruj, ja muszę akceptować użytkownika, a potem także jego zdjęcia)

linki do ekipy
Anna - stylizacje http://www.maxmodels.pl/anna-stylizacje.html
Ewa - fryzury http://www.maxmodels.pl/eweczka19_fryz.html
co do tych 2 osób mamy spokój i pewnośc - bo nie było innych fryzjerek/stylistek
natomiast make-up to dwie osoby:
Paula http://www.maxmodels.pl/pure_demon.html
Karolina http://www.maxmodels.pl/elles-makeup.html
i tu będzie mały problem kogo podpisać pod zdjęciem
Na pewno ekipa bardzo się ucieszy jak dostanie referencje.

no i jeszcze jeden link, do ... mnie :) http://www.maxmodels.pl/jacek_z.html
jak będziecie ewentualnie "referować" imprezę jaką zrobiłem, to raczej z pewnych powodów piszcie o tym jako o warsztatach, a nie o plenerze.

dzis jeszcze podam link do Pauli. I podam dziewczynom linki do waszych profili na MM.
Oczywiście chodzi o to, by wszyscy mogli sobie wzajemnie wystawić referencje. No ale by móc to zrobic trzeba zamieścić zdjęcie na MM i "podpisać" je autorstwem modelki, fotografa, stylistki, fryzjerki, wizażystki. Hm, nie bardzo wiem jak mnie do tej listy dopisac, bo nie pełniłem żadnej z tych funkcji, więc raczej jako "inna profesja"

wilk325
19-09-2011, 15:08
Bardzo dziękuję wszystkim za tak mile spędzony czas, wspaniałą atmosferę, ciekawe pogaduszki. Wielkie podziękowania dla Marka, który poświecił się odwieźć mnie z walizami do Torunia, przez co nadłożył pewnie ze 3 godziny bośmy utknęli w korku przez toruński żużel. Nie wspomnę już o ryzyku w tych okolicznościach- samochód na bydgoskich numerach hehehe
Założyłam na max konto stylistki pod nickiem anna-stylizacje
pozdrawiam ciepło

komentarz dodany:)

Jacek_Z
19-09-2011, 15:12
Na razie nie ma zdjęć, więc nie ma jak pisac referencji. Ale to właśnie na referencjach najbardziej zalezy współtwórcom zdjęć.

annaksiazki
19-09-2011, 15:57
pierwsze komentarze na maxsie przemiłe-bardzo dziękuję :)
/akceptuje wszystkie uwagi, nie tylko te miłe-nigdy nie wiadomo co się przyda w przyszłości :)/

TOP67
19-09-2011, 17:24
1. Miejsce akcji


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-mQTh_S9bOXE/Tndb7aQOJYI/AAAAAAACsf0/f_21x5KGzME/s800/TP1_1256.jpg)

2. bardzo stylowe


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-CeKx4ic5B7E/TndcTtrvvqI/AAAAAAACsgM/tdWtZu7OtFk/s800/TP1_1417.jpg)

3. z pięknymi schodami


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-UmH-NGcUo1g/TndcjzobhqI/AAAAAAACsgc/VcktnPlCnhE/s800/TP1_1947.jpg)

4. i wygodnymi łóżkami


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-AtDomwtgdWg/TndcgruFm_I/AAAAAAACsgY/PUMUp57G4Fk/s800/TP1_1631.jpg)

5. i kanapą


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-097MEG0pB44/TndeYtzOtzI/AAAAAAACshg/wXrQoVDLXlQ/s800/TP1_3712.jpg)

Jacek_Z
19-09-2011, 20:47
Tu z kolei sa linki do was - info przydatne dla dziewczyn, w końcu one musza wiedzieć kogo podlinkowac jako autorów
Wszelkie te i poprzednie linki zaraz umieszcze w pierwszym poście watku, tak byście nie musieli tego potem długo szukać

widzę, że 3 osoby dały już zdjęcia na MM, a na mojej galerii tylko jedna praca.
Jak dacie swoje zdjęcia tu na forum, do działu zdjęciowego to napiszcie tu post z linkiem do tego zdjęcia.

cube - Kuba - http://www.maxmodels.pl/jacube.html
Artur100 - Artur - http://www.maxmodels.pl/artur101.html
wilk325 - Tadeusz - http://www.maxmodels.pl/wilk325.html
rg2000 - Rafał -
TOP67 - Tomek - http://www.maxmodels.pl/top67.html
jendrusz - Andrzej - http://www.maxmodels.pl/jendrusz.html
pm16v - Paweł - MM brak
R3Dsun - Kasia -
Marie - Mariola - http://www.maxmodels.pl/mariolahupert.html
bartos - Bartek - http://www.maxmodels.pl/ninoveron.html
radek7 - Radek -
bartel - Bartek - http://www.maxmodels.pl/bartel.html
somrozen - Irek - http://www.maxmodels.pl/somrozen.html
mpraglowski - Mirek - http://www.maxmodels.pl/mpraglowski.html
kiirpl - Robert - MM brak
leon_gd - Leszek - MM brak
prfoto - Przemek - http://www.maxmodels.pl/prfoto.html
nikonista02 - Marek - MM brak
pinokio - Marek - http://www.maxmodels.pl/fotomareczek.html
QuadMan - Adam - http://www.maxmodels.pl/quadman-foto.html

TOP67
19-09-2011, 21:17
O rany. Czy do każdej fotki trzeba wpisywać zdrapkę z obrazka?

Jacek_Z
19-09-2011, 21:29
chyba tak

TOP67
20-09-2011, 08:54
1. Polowanie na rusałkę


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-WtUFjiL-v0U/TndcPr7ul2I/AAAAAAACsgE/kTCgAv92140/s800/TP1_1316.jpg)

2. Taka jestem zmęczona


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-R0yTqwdpYDM/Tndc1BVK0iI/AAAAAAACsgk/XgxJVzPF6B8/s800/TP1_3363.jpg)

3. Wilk syty (znaczy karta zapchana)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-9SPfaNbDT4A/Tndc9iRD-6I/AAAAAAACsgs/GIDLyddtY4c/s800/TP1_3395.jpg)

4. Mistrz drugiego planu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-vpywoUmWac4/TnddGMgEjFI/AAAAAAACsg4/hf2QZ5gYD5A/s640/TP1_3408.jpg)

5. Co z tą obsługą? Kobiety czekają na drinka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-Urb7JahOiv8/Tne0YHImTRI/AAAAAAACsuU/swN1XOdV2mM/s800/TP1_5244.jpg)

Shaiith
20-09-2011, 10:15
Szkoda, że nie mogłem być. Czekam z niecierpliwością na foty.

Jacek_Z
20-09-2011, 16:13
jest już pierwsza: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190930
linkujcie swoje zdjęcia, chętnie popatrzmy co wyszło.
na galerii coś już tez wrzucono http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=13

wilk325
20-09-2011, 17:19
No to sobie "przypomnień czar" czas zacząć;)

1. Ewa w akcji

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/001lf-1.jpg
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/4479/001lf.jpg)

2. Paula jak zawsze - na posterunku

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/002fp-1.jpg
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/6343/002fp.jpg)

3. bo widzisz, miały być modelki a tu tylko natura;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/003hk-1.jpg
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/3628/003hk.jpg)

4. nie zawsze z żabiej perspektywy się da:) nieraz trzeba z "bociana";)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/004eoq-1.jpg
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/7615/004eoq.jpg)

5. tak wygląda nowy "przyrząd" do fotografowania z wysoka

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/005ao-1.jpg
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/3040/005ao.jpg)

6. scena balkonowa

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/007nsj-1.jpg
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/6295/007nsj.jpg)

7. na pomoście też się da

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/008uk-1.jpg
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/2393/008uk.jpg)

8. takie ciasne te wnętrza

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/009uel-1.jpg
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/5928/009uel.jpg)

9. kobieta upadła

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/010rkx-1.jpg
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/315/010rkx.jpg)

10. niektórzy woleli kawę;) od modelek

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/011qge-1.jpg
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/4120/011qge.jpg)

11. innym wystarczyło piwo:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/012wv-1.jpg
źródło (http://img534.imageshack.us/img534/4088/012wv.jpg)

12. zawsze myślałem, że im krótsza ogniskowa tym podchodzimy bliżej - człowiek całe życie się uczy;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/013euq-1.jpg
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/2065/013euq.jpg)

13. Mooocna grupa

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/img24/5052/014niv.jpg)

14. fotografia wymaga poświęceń

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/015leu-1.jpg
źródło (http://img714.imageshack.us/img714/9444/015leu.jpg)

15. mnie szpagat już nudzi, może coś innego

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/016qim-1.jpg
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/5823/016qim.jpg)

16. tam gdzie blenda tam Lechu;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/017lqt-1.jpg
źródło (http://img268.imageshack.us/img268/3623/017lqt.jpg)

17. w podzięce za stylizację:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/018go-1.jpg
źródło (http://img508.imageshack.us/img508/3871/018go.jpg)

18. trzej muszkieterowie obmyślają plan ataku

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/019jf-1.jpg
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/3947/019jf.jpg)

19. dlatego część gwardii ukryła się w

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img851.imageshack.us/img851/970/020hr.jpg)

20. napięcie rośnie - zaraz zaczynamy wielki spektakl

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/021qp-1.jpg
źródło (http://img101.imageshack.us/img101/8647/021qp.jpg)

21. zgodnie z zaleceniami organizatora - nas jest tylko, o chyba za dużo;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/022pr-1.jpg
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/4864/022pr.jpg)

22. ciekawe co tam się dzieje i ilu ich

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/023nj-1.jpg
źródło (http://img853.imageshack.us/img853/2674/023nj.jpg)

23. na planie

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/024ge-1.jpg
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/7356/024ge.jpg)

24.padła komenda - rozejść się

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/025zm-1.jpg
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/9706/025zm.jpg)

Jacek_Z
20-09-2011, 20:57
kolejne zdjęcie jakie wyłapałem http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190965
prośba - sami je tu linkujcie

QuadMan
20-09-2011, 21:10
Witam,

Jacku, przesłałem je na Twoją stronę, ale chyba coś poszło nie tak, skoro go nie masz do zaakceptowania.
Przy następnych będe bardziej się starał.

Uuups... To w tym wątku też linkować.... No tak, czytanie ze zrozumieniem się kłania :-(.

Pozdrawiam, QuadMan

Jacek_Z
20-09-2011, 22:33
Jacku, przesłałem je na Twoją stronę, ale chyba coś poszło nie tak, skoro go nie masz do zaakceptowania.
Nie mam, faktycznie. Ale dopiero co akceptowałem ciebie jako użytkownika.
Jesli jest problem to prosze pisać, trzeba je jakoś rozwiązywać.
na moją galerię.jjstudio nie linkujcie zdjęć (bo wtedy się nie tworza miniaturki na głównej, nie wiem dlaczego), tylko wrzucajcie do mnie pliki.

Spróbuj wrzucić ponownie, jak będzie kłopot to podaj jakie dostajesz komunikaty z błędem ze strony.

TOP67
21-09-2011, 00:30
Dla tych, którzy nie robili notatek na podczas mojego wystąpienia przygotowałem zadanie (http://www.top67.pl/Nikon/Retusz.atn) do PhotoShopa. Wystarczy zapisać na dysk i sobie zaimportować. Wpisałem tam typowe wartości oraz krótki opis.

somrozen
21-09-2011, 00:39
Tomku, jak to wczytać? bo nie mogę załapać w PS5...
ok, znalazłem "load action" duuuży browar na następnych warsztatach :)

Bartek - NinoVeron
21-09-2011, 00:58
Tomku, jak to wczytać? bo nie mogę załapać w PS5...
ok, znalazłem "load action" duuuży browar na następnych warsztatach :)

szybki trik dla pozostałych :)

.atn - to plik akcji (actions) ... więc wystarczy zapisać na dysk ... otworzyć PSa i przeciągnąć plik z dysku do PSa (nie na zdjęcie tylko nad obszar roboczy)
i w ten sposób się go implementuje

a później (przy wczytanym zdjęciu) uruchamia się akcję "retusz"
i to wszystko :)

TOP67
21-09-2011, 01:03
Patrycja portretowo http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2537104#post2537104

somrozen
21-09-2011, 08:11
szybki trik dla pozostałych :)

.atn - to plik akcji (actions) ... więc wystarczy zapisać na dysk ... otworzyć PSa i przeciągnąć plik z dysku do PSa (nie na zdjęcie tylko nad obszar roboczy)
i w ten sposób się go implementuje

a później (przy wczytanym zdjęciu) uruchamia się akcję "retusz"
i to wszystko :)

dzięki Bartku, odmóżdżyło mnie wieczorem :)

wilk325
21-09-2011, 09:45
Dla tych, którzy nie robili notatek na podczas mojego wystąpienia przygotowałem zadanie (http://www.top67.pl/Nikon/Retusz.atn) do PhotoShopa. Wystarczy zapisać na dysk i sobie zaimportować. Wpisałem tam typowe wartości oraz krótki opis.

Piękne podziękowania.

annaksiazki
21-09-2011, 12:32
Bardzo proszę, przesyłajcie mi fotki na annaksiazki@wp.pl abym mogła umieścić je w swoim pf stylisty i uzyskać rekomendacje-w dziale rekomendacje. Dopóki nie wstawię zdjęcia mogę tylko wystawiać rekomendacje innym, co robię z przyjemnością :). Dopisujcie mi informację jakiego nicka macie na max, jeśli nie, jakim podpisem opatrzyć zdjęcie /nick, nazwisko.../
Pozdrawiam :)

perseidakate
21-09-2011, 21:14
http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=14
Prosimy o więcej zdjęć z backstage'u :]

pinokio
22-09-2011, 16:04
Dzięki wielkie, a miałem Cię prosić o przypomnienie jak to było. Dzięki! :)

Jacek_Z
22-09-2011, 20:04
odszukane zdjęcia Kuby:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=191148
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2539427

TOP67
23-09-2011, 10:24
Jeszcze jedna uwaga techniczna. Dziewczyny nie zawsze mają PhotoShopa i nie potrafią zmniejszyć fotek. A automat na MaxModels strasznie degraduje jakość. Dlatego warto przygotować miniaturki w standardzie MM, czyli 680 pixeli poziom i 540 pixeli pion.

Marie: A co się stało z Twoimi fotkami? Nawet w galerii jjstudio są strasznie spikselizowane.

Marie
23-09-2011, 10:38
Rany, chyba wrzuciłam wszystkie bardzo zmniejszone. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Sprawdzę.

pinokio
23-09-2011, 14:46
To i ja wrzucę kilka klatek:

Podróż za jeden uśmiech

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/15qoisn-2.jpg
źródło (http://i56.tinypic.com/15qoisn.jpg)

Oni nie skorzystali ze stylizacji Ani

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/2u8eyj4-2.jpg
źródło (http://i54.tinypic.com/2u8eyj4.jpg)

Ucieczka przed słońcem?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/b6dpo6-2.jpg
źródło (http://i53.tinypic.com/b6dpo6.jpg)

Za oknem jest chyba jakiś koncert rockowy

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/2qcmkh3-2.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/2qcmkh3.jpg)

Lubię tańczyć o świcie samotnie na jeziorem...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/n5n0qt-2.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/n5n0qt.jpg)

Co one robią pod wodą?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/09/sd192w-2.jpg
źródło (http://i51.tinypic.com/sd192w.jpg)

Pozdrawiam

pinokio
23-09-2011, 15:32
Tu z kolei sa linki do was - info przydatne dla dziewczyn, w końcu one musza wiedzieć kogo podlinkowac jako autorów
Wszelkie te i poprzednie linki zaraz umieszcze w pierwszym poście watku, tak byście nie musieli tego potem długo szukać

pinokio - Marek - MM brak


Jacku, zmień proszę u mnie:
http://www.maxmodels.pl/fotomareczek.html

Bartek - NinoVeron
24-09-2011, 23:12
kilka pierwszych zdjęć:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=191308
więcej na: http://blog.ninoveron.com/2011/09/24/kasia-1-2/

Jacek_Z
26-09-2011, 10:22
Czekamy na zdjęcia :) od pleneru minął ponad tydzień.
Na razie statystyki wskazujące na to jaka modelka była najpopularniejsza mnie trochę zaskakują.

Podam może jak się umieszcza zdjęcia na http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=13
klikamy na
>Twój album (to przy lewej krawędzi strony)
dalej
Wybierz kategorię - rozwijamy listę i wybieramy Plener Dwór Luboradza (bądź backstage)
a dalej klikamy na ikonkę Upload (jest w prawym górnym rogu)

Zresztą ikonka Upload jest cały czas gdy się juz jest w jakiejś galerii (bo gdy sie jest na stronie głównej to jej nie ma). My oczywiście uploadujmy w galerii plenerowej.
uwaga - mnie nie chciało przyjąć pliku z rozszerzeniem .JPG pisanym dużymi literami, przyjęło pisane małymi - .jpg
Nie trzeba robić miniaturek - skrypt sam je robi.

Dziś mam jeszcze robótkę, ale wieczorem siądę i coś tu skrobne, policzę zdjęcia i autorów itd

TOP67
26-09-2011, 10:58
Miałem spore problemy z wrzucaniem fotek, uparcie pokazywało mi nowy kod do przepisania. Najprawdopodobniej problem występuje jeśli użyje się w tytule polskich znaków (a może nawet spacji). Dlatego wpisuję na razie tytuł zastępczy a potem go wyedytuję. Na razie dorzuciłem coś do backstage.

rg2000
26-09-2011, 11:01
Ja muszę usiąść do skanowania, jak zrobię skany to na pewno wrzucę fotki :)

QuadMan
26-09-2011, 20:21
Witam,

Jacku, cierpliwości, mam urwanie głowy w robocie, postaram się sukcesywnie coś wrzucać w tym tygodniu.

Pozdrawiam, QuadMan

TOP67
26-09-2011, 20:32
Ja już swoje wrzuciłem. Teraz czekam na grupowe.

Jacek_Z
26-09-2011, 22:05
Ja już swoje wrzuciłem. Teraz czekam na grupowe.No i to w naprawdę sporej ilości. Znacznie zawyżasz średnią :)
A fakt, moja grupówka. Dziś będzie :)

TOP67
26-09-2011, 22:13
Kiedyś przekuję ilość w jakość ;)

A teraz jeszcze poszukam jakieś backstage.

Kto chce sobie pobrać, to są też tu (https://picasaweb.google.com/103150842426083793026/20110915DworLuboradza?authkey=Gv1sRgCKKZ_KmLjOHgsA E)

Jacek_Z
26-09-2011, 23:20
Podpisujemy kto jest kto?
Większość (fotografów) się juz znała, a tym razem było nas dość mało.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/27/dsc1264forum.jpg/)

Modelki - w turbanie na głowie Monika, dalej Patrycja, Agnieszka i Angelika.
Pod Patrycją siedzi Kasia.
Ekipa "upiększająca". Z lewej Paula (make-up), obok blondynka fryzjerka Ewa i dalej make-up (i pozujący co nieco rudzielec) Karolina.
W dolnym rzędzie, po prawej stronie w bluzce w zielone paski - Anna (stylizacje, właścicielka 4-drzwiowej szafy:) )

wukaem
27-09-2011, 08:20
Jacku, a grupówka z czerwcowego Kręgla to gdzieś już była publikowana? Bo nie widziałem.

QuadMan
27-09-2011, 20:47
Witam,

następne zdjęcia Patrycji w wątku:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=190965

Pozdrawiam, QuadMan

perseidakate
29-09-2011, 23:00
proszę o zdjęcie grupowe z moim szpagatem :) tak dla mnie poproszę

kicy
01-10-2011, 12:15
Jacku gratulacje zorganizowanie naprawdę profi pleneru

pinokio
05-10-2011, 13:28
Mnie padł komp, ale pliki ze zdjęciami ocalone. Przez to trochę opóźni się rozsyłanie zdjęć dziewczynom :(
Też proszę o zdjęcie z Kasią robiącą szpagat na naszych rękach.

radek7
10-10-2011, 12:13
Hej, w końcu miałem przygotowane zdjęcia, chciałem założyć konto na MM i mi niestety też padł komp. Od kilku dni jestem bez sprzętu (prawie jak bez ręki), nie mam pojęcia kiedy go dostanę i czy cokolwiek odzyskam

Jacek_Z
10-10-2011, 13:33
Wyjmij dysk twardy, włóż do zewnętrznej obudowy i wtedy zobaczysz dane podłaczając to do innego komputera. To dobre rozwiązanie do czasu naprawy - robiłem tak już kiedyś (2x)

radek7
11-10-2011, 12:07
Na szczęście na zewnętrznym dysku mam RAWy, czekam teraz w jakim stanie dostane kompa. W najgorszym wypadku będę obrabiał od początku

TOP67
11-10-2011, 14:58
Ja jeszcze na miejscu zgrałem swoje fotki na dysk Jendrusza, a on swoje na mój. Na szczęście nie było potrzeby korzystania z tej kopii.

Jacek_Z
01-02-2012, 02:33
Zapraszam na kolejną imprezę:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=200856
miejsce znajome :) ale będzie Fetish - prowadzący warsztaty. Czyli nie będzie to to samo.
Mariola sie wybiera kolejny raz :)

Ale ja mam do was prośbę, by nadgonić zaległości.

Chciałbym byście wystawili komentarze po plenerze we Dworze. Wiadomo, szewc bez butów chodzi i najmniej dbam o swoją własną www. Na razie jest pod testowym adresem, ale po zapełnieniu danymi, galeriami itd przepnę pod normalny adres, to co napiszecie nie przepadnie po przenosinach.

Komentarze poplenerowe (takie bardziej rozbudowane, nie zdawkowe) proszę na www.new.jjstudio.pl/page.php?id=15 (http://www.new.jjstudio.pl/page.php?id=15) najlepiej z nickiem z naszego forum, z nikoniarzy. Przy okazji można się zapisac do newslettera, będe rozsyłał info o kolejnych plenerach i kursach czy warsztatach www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4 (http://www.new.jjstudio.pl/newsletter.php?id=4)
Mam tez stronę na FB: www.facebook.com/jjstudiopl?sk=wall i tam tez możecie sobie popisać co chcecie, dodać do ulubionych :wink:
Galeria poplenerowa: www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=13 (http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=13) - tu max dużo zdjęć :smile:. Backstage mają swój podkatalog.

Mam nadzieję, że porozsyłaliście zdjecia, popisaliście referencje na MM itd.
Wszystkie kontakty (także do modele i do was wzajemne - MM), linki są na końcu pierwszego postu w tym wątku.