PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] To moze moj kurczaczek



goralikus
06-02-2007, 05:41
Witam duzo bylo w jednym watku o dzieciach forumowiczow czyli naszych malych nastepcach, ciekawe czym oni beda focic kiedys. Ja rowniez zamiszczam mojego kurczaka ktore 11 lutego skonczy roczek. Co myslicie o tym zdjeciu bo jak dla mnie to juz patrzy w przyszlosc.
Pozdrawiam

Maksymilian

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img101.imageshack.us/img101/7990/dsc5072edited1pv9.jpg)

goralikus
06-02-2007, 20:06
cieawe dlaczego niy nie chce zamiesciczadnego omentarza to trzeba sie prosic czy jak??

swiatlo
06-02-2007, 20:47
cieawe dlaczego niy nie chce zamiesciczadnego omentarza to trzeba sie prosic czy jak??

Nie dziwię się braku komentarzy z grupy tzw. marketingowych fotografów, czyli tzw. "zawodowców". Dla nich to za nisko.
Jeśli chodzi o komentarze z grupy pasjonatów amatorów, to sam się dziwię. Jest to chyba sprawa losowa. Dzisiejszy dzień w ogóle widzę jako mniej ruchliwy.
Jeśli chodzi o komentarz, to miłe zdjęcie do albumu, rozumiem Twoją dumę tatusia. Jednak sam pewnie bym mojego dziecka nie pokazywał bo my tatusie mamy inne podejście do naszych zdjęć. Dla nas zdjęcie jest arcydziełem bo pokazuje nasz największy skarbek, ale obiektywnie dla osób postronnych niestety te zdjęcia są raczej niczym. Sam się na tym łapię jak jestem zły że zdjęcia moich dzieci nie wywołują zachwytu u innych, ale trzeba się tego przyzwyczaić. To jest normalne... :)
Pozdrawiam.

nox
06-02-2007, 21:17
swiatlo (http://forum.nikon.org.pl/member.php?u=5319)

tak to jest. Człowiek jest emocjonalnie związny z jakąś fotką swojego dzidziusia. A dla innych to tylko kolejny bachor na fotce lekko nieostrej. Szczerze mówiąc tych najbardziej intymnych i czułych chwil nie focę! One są tylko dla mnie i mojej rodziny i wara od nich postronnym ! Ważne aby zostały w moim sercu. kto tego nie przeżył nie jest w stanie docenić jak ważnym i zbliżającym przeżyciem może być np. wspólna kąpiel czy jazda na rowerze przetywana wspólnym wąchaniem kwiatków na łące.... Rozkleiłem się, ale młodzi ojcowie i mamy (a może w odwrotnej kolejności) wiedzą co mam na myśli ! ! ! KONIEC WYLEWNOŚCI

swiatlo
06-02-2007, 21:28
... Rozkleiłem się, ale młodzi ojcowie i mamy (a może w odwrotnej kolejności) wiedzą co mam na myśli ! ! !

A czy starzy ojcowie też?

ArtX
07-02-2007, 06:34
cieawe dlaczego niy nie chce zamiesciczadnego omentarza to trzeba sie prosic czy jak??

Heh, to tak jak mowi swiatlo - dla Ciebie to foto ma zupelnie inna wartosc niz dla nas, co jest w pelni zrozumiale i jak najbardziej na miejscu :) Gratuluje Maksia i oczywiscie wszystkiego naj za kilka dni :)

Jezeli zas chcesz oceny technicznej, to moim totalnie amatorskim, nieprofesjonalnym i zonanizowanym sprzetowo okiem:

- powiem ponownie cos, co juz Ci ostatnio mowilem - masz superjasna i megaostra 50tke 1.4. Tak jasne szklo obok tego, ze daje mozliwosc robienia zdjec przy slabszym swietle, daje rowniez swietna do portretu mozliwosc manipulacji glebia ostrosci. Stosujac plytka GO, wyodrebnisz ladnie z tla swoj temat, czyli Maksa. Samo tlo stanie sie rozmyte, co w sytuacji gdy jest nieciekawe (niejednolite, kontrastowe, zasmiecone, np. tutaj szafa i jakies tam obok niej mieszkajace rzeczy), niesamowicie ulatwi odbior zdjecia. Jedyny problem w tym, zeby otworzyc dziure w tym szkle! Tymczasem tutaj f7.1 - czyli delikatnie mowiac troche malo. Nastepnym razem ustaw priorytet przyslony (A) po czym ja otworz, pobaw sie podgladem glebi ostrosci, zrob kilka probnych fotek, po prostu 'obczaj sobie' o co biega. Zobaczysz, bedziesz zdumiony efektami :)
- jak robisz z lampa (a tu robiles), to zjedz nizej z ISO (chyba ze chcesz lapac zastane, ale to inna kwestia w ktora teraz wchodzic nie bedziemy). Nie wiem jakie tutaj bylo, ale po tym szumie na szafie, domyslam sie ze (za) wysokie. Rob na takim, jakie jest w danej sytuacji potrzebne, a nie na wyzszym.
- mysl nad kadrem. Wiem ze z dziecmi to nie jest takie latwe, a co wiecej na dobry kadr nie ma przepisu. Ten wyglada jak zupelnie przypadkowy, albo jak crop z jakiejs wiekszej (ciekawszej?) sceny (ale to tylko moje odczucie, moze inni mysla zupelnie cos innego). Bardzo wazne sa oczy, na nie zawsze ustawiaj ostrosc. Popatrz np na pierwsze zdjecie tego watku (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=18715) (swietne zdjecie Habakuk!) - mimo ze nie sa skierowane prosto w szklo, nadaja zdjeciu ten wlasnie niesamowity klimat, ostrosc punkt w zrenice, efekt - .... a za wszystko inne zaplacisz Mastercard :)

Nie mam pod reka akurat zadnego super linka, ale kilka przydatnych informacji znajdziesz np tutaj (http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowania-ksiazka-on-line/51425-portret-mini-poradnik-v1-2-a.htm)

I nie oburzaj sie za brak komentarzy od razu, pamietaj, ze jestes w innej strefie czasowej. Daj ludziom czas na wypowiedz.

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem
Art.

ZbychuO
07-02-2007, 12:20
A czy starzy ojcowie też?
Tak swiatlo, starzy ojcowie bardzo zdecydowanie też:)