PDA

Zobacz pełną wersję : Droga do Chorwacji i hotel



osowiak
23-07-2011, 23:06
Wybieram sie za tydzień do Chorwacji,moze macie sprawdzone drogi i hotel po drodze,wyjazd z Trójmiasta i tu mam do wybory 2 trasy , przez Niemcy i przez Polskę.
Wybierając droge przez Niemcy planuje postój w Monachium i tam bym szukał taniego noclegu, jezeli chodzi o trase przez Polskę to pewnie nocleg przed granica i nastepnego dnia dalej.
Jeżeli macie juz sprawdzone trasy i noclegi to prosze o pomoc - będzie nas 6 osób.

laroc
23-07-2011, 23:47
W zeszłym roku jechałem też do Chorwacji i zrobiłem trasę mniej więcej taką KLIK (http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=grudziadz&daddr=wroclaw+to:Bobosz%C3%B3w+to:Svitavy,+Czechy+ to:brno+to:Nieznana+droga+to:Klagenfurt,+Austria+t o:Trasa+636+to:Trasa+636+to:Trasa+411+to:Trasa+412 +to:Ljubljanska+Ceste+to:Ljubljana,+S%C5%82owenia+ to:Trasa+203+to:Trasa+5068+to:Crikvenica,+Chorwacj a+to:senj+to:44.850514,15.391846+to:plitvicka+jeze ra+to:Zagrzeb,+Chorwacja+to:maribor+to:grudziadz&geocode=FeUYMAMdHSgeASmpS7j-ws8CRzHslKb5LCxANg%3BFS3YCwMdyvwDASm_irXUwukPRzH14 AXCrlYJtw%3BFTaP_AIdX8z-ACnJss16K_4NRzE5rQ_Lqk7MUg%3BFTQ39wId1E37AClv3oNJy YsNRzFA-BVmD68ABA%3BFUSY7gIdz3j9ACkRUT_AOpQSRzGwsRRmD68ABA %3BFVbH6AIdd8QBAQ%3BFZlrxwIdY1HaACmbMWDjbXNwRzGgFu YtV5cABA%3BFQ-vwgIdDtLZAA%3BFe-AwgIdvLvZAA%3BFVhswgIdQ_HZAA%3BFcKEwQIdmPPaAA%3BFZ scwQIdzjTbAA%3BFWKwvgId7VfdACnRhpiW9TFlRzEg7D-CHPgABA%3BFU6ftQIdQqjiAA%3BFX84swIdjMXfAA%3BFeNQsQ IdFCTgACkDUjWCgXtjRzEpnlkmtP61Cg%3BFV-ArgIdjl7jAClTjq6mhJljRzG0JuOYYgkS7g%3B%3BFTTXrAIdO 1buACmpfsilhGdhRzGwwyuGUK0ABA%3BFef1ugId5pjzACmrzO yE5dZlRzHxExd-t2iO-w%3BFddoxgIdHr3uACklAglPpHdvRzFiYe6gaR5Lcw%3BFeUYM AMdHSgeASmpS7j-ws8CRzHslKb5LCxANg&hl=pl&mra=dpe&mrcr=9&mrsp=17&sz=11&via=7,8,9,10,11,13,14,17&sll=44.909873,15.290909&sspn=0.273783,0.617294&ie=UTF8&ll=45.39845,15.314941&spn=0.542889,1.234589&z=10). Teraz poprawiłbym ją o przejazd do Wrocławia przez Toruń-Inowrocław-Konin-Kalisz i lepszy przejazd przez Czechy (przez Olomouc. Winiety wykupiłem w Czechach i Austrii. Z ciekawości pojechaliśmy też do Ljubljany. Okolice Klagenfurtu i tunelowe przejście graniczne między Austrią a Słowenią przepiękne. Do tego serpentynowy zjazd do celu podróży Crikvenicy z widokiem na błękitne morze...

Spaliśmy w samochodzie na parkingu stacji benzynowej w pkt. F. Z początku trochę się obawiałem spać w osobówce, ale co jakiś czas podjeżdżał patrol policji i przy każdym samochodzie się zatrzymywał. Nie wiem, może coś sprawdzali, ale uspokoiło mnie to :)

W każdym razie szerokiej drogi i powodzenia!

P.S. Sam też się zastanawiam czy nie będę w przyszłym tygodniu jechał z 3city do Chorwacji na jakiś spontaniczny wypad. ;)

osowiak
24-07-2011, 08:59
Laroc wielkie dzięki za trasę , własnie zastanawiałem się jak jest na tych stacjach ze spaniem- ja jednak chyba poszukam noclegu po stronie polskiej i nastepnego dnia w drogę , może orientujesz się ile kosztuje nocleg w czechach ew austrii.

grzesiek

mehmet efendi
24-07-2011, 11:14
A dasz radę dojechać do Grazu lub Wiednia do Oekotelu?
O której chcesz wyjechać z domu?
Najlepiej jedź przez Wrocek, Krapkowice, Głubczyce, Krnov, Olomouc, Brno, Breclav, Reintal, Wilfersdorf i jest na autostradzie do samego końca w Cro, no prawie.
My z Wrocka, bez napięć, jedziemy do Benkovaca około 11h.

Tutaj masz kompedium wiedzy.

W razie czego, pytaj; byłem w Cro kilkanaście razy.

BugsBunny
24-07-2011, 11:33
Ja jeżdżę zawsze przez Niemcy - trasa dłuższa, ale czasowo identyczna a zupełnie inna jakość jazdy - wjeżdżam we Wrocku na A4 i zjeżdżam z autostrady dopiero nad Adriatykiem.
Jadę przez Drezno-Chemnitz-Norynberga-Monachium-Salzburg-Klagenfurt i wjazd do Słowenii.
Winiety austriacka i słoweńska - na granicy austriackiej, zaraz po prawej stronie przed cłem taka zielona budka, albo gdzieś wcześniej na niemieckich stacjach ( od wysokości Regensburga są już znaczki Vignetten Verkauf ). Absolutnie nie kupuj w PZM w Polsce - olbrzymi narzut.
Oprócz tego dwa płatne tunele - St Michael - 10 euro, i Karavanken na granicy ze Słowenią - 6.50 euro.
Potem w zależności od tego gdzie do Chorwacji chcesz jechać - jak na Istrię to autostradą na Lublana-Koper, jak gdzieś dalej to na Maribor.

Tobie też chyba polecam pojechać od razu przez Niemcy - przez Szczecin. Viamichelin pokazuje trasę dłuższą, ale czasowo praktycznie to samo.

osowiak
24-07-2011, 18:08
Dzięki wielkie za te wszystkie informacje, a może znacie jakiś tani nocleg w rejonie Monachium ew okolice .

Paweł M
26-07-2011, 20:39
Ja ostatnio jechałem przez Cieszyn, Bratysławę, Wiedeń i spałem w samochodzie pod Gratzem z żoną i 4 letnim synem, więc jak komuś potrzebny hotel...